маймунската тема

  • 130 048
  • 974
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 3 869
Сега се сетих нещо: По принцип Арника (200СН) се използва в раждането, но разни хомеопати - разни мнения. Моят хомеопат я дава сама ако има много силни болки по време на раждането, а иначе е за веднага след раждането. Със сигурности има нещо общо с липсата на болка след раждането, независимо кое поред дете е.

Лейди Фрост   bouquet

# 511
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Meg!, и аз мисля, че арниката този път ми спести болките. Първият път бяхя ужасни! Повече ме болеше от самото раждане. Сега пак ги имаше, но бяха подобни на леки менструални болки. Също така първия път не можех да си седна на дупето 2 седмици, а бях с 2 шева. След второто раждане си седнах веднага, без проблеми. Даже си мислих, че още ме държи лидокаина, които ми сложиха преди да направят шева, защото аз повтарях като ненормална "искам упойка, искам упойка" и заради това ме дупчиха 4 пъти, за да ми направят един шев  Confused Embarassed На 3-тия ден той беше напълно зарастнал! Акушерката се учуди, че толкова бързо и матката ми се е прибрала и че шевът е зарастнал.

# 512
  • Мнения: 3 869
[ На 3-тия ден той беше напълно зарастнал! Акушерката се учуди, че толкова бързо и матката ми се е прибрала и че шевът е зарастнал.

Арниката е била!!  Heart Eyes

# 513
  • Мнения: 2 652
Е тази тема как можах да я пропусна?! Направо не можах да се отлепя от компа, ама утре ще дочитам.

# 514
  • Мнения: 936
Докато си търсих болница, открих един доктор в Оказаки, който е над 70 и практикува естествено раждане. Има много нестандартен подход, но огромен процент успеваемост и при него от цялата страна отиват заплетени случаи, на които им е отказано навсякъде другаде...........................Има един френски филм "Premiere" който разказва за раждането по света и там го има и  доктор Йошимура.
Тамън си мислех, че този доктор го гледах в *Първия плач* и се оказа, че е същият. Там ми направи впечатление, че японките раждаха с гръб към него, на колене и той ги осветяваше с една лампа  Crazy

Друго, което на мен ми направи впечатление във филма е, че когато едната жена роди в басейна с делфините, след това заедно с бебето я изнесоха с един чаршаф и я занесоха на брега на морето. Т.е. след раждането я носят, а нас тук ни карат да ходим... При първото ми кошмарно раждане трябваше сама да се прехвърлям на носилката, а след двата часа прекарани в коридора, ме накараха да стана и аз им се строполих в краката. Точно при това ми раждане, когато успях да стана сама от леглото на следващия ден на обед и се погледнах в огледалото, видях, че очите ми са червени, а лицето ми на червени точки - е, това е ефекта от заплахите на израждащата ме *Напъвай, иначе ще взема форцепса!* #2gunfire

# 515
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
*Напъвай, иначе ще взема форцепса!* #2gunfire

Щото иначе ще остане вътре до пълнолетие....пууу...

Съжалявам за това, което е трябвало да преживееш!

Сега като се замисля, докато бях клекнала на пода, имах напъни и усещах как бебето почти е излязло. Това траеше около 15 минути - никой не ми казваше напъвай, че ей сега ше взема форцепса! Явно не е толкова "страшно" бебето да се "мотка" 15 минути  newsm78
И още нещо се сетих - като се качих на леглото да се ражда, акушерката само ме галеше по корема и ми говореше много тихо и спокойно, че като усетя напън, трябва да помогна малко. Докато напъвах, нямаше викове "давай, давай", всички мълчаха и чакаха!

# 516
  • Мнения: 936
И още нещо се сетих - като се качих на леглото да се ражда, акушерката само ме галеше по корема и ми говореше много тихо и спокойно, че като усетя напън, трябва да помогна малко. Докато напъвах, нямаше викове "давай, давай", всички мълчаха и чакаха!
Е така трябва! Затова втория път родих във вода и не напънах нито веднъж, нито дадох някой да ме пипне, бебето само си излезе и без грам ръзкъсване.

# 517
  • Мнения: 502
nenaatoa, а къде беше второто раждане и при коя лекарка? Оф, искам да намеря квалифицирана акуперка или лекарка, която да може да подпомага родилката за естествено раждане и да знае техниките.
Само да намеря и раждам веднага второ Crazy

# 518
  • Мнения: 936
Само да намеря и раждам веднага второ Crazy
Grinning Grinning
Аз родих в Тина Киркова (София) при шефката на родилното - Валентина Григорова. На нея една мама от форума (май че Емем беше) бе занесла копие от тази тема и определено Григорова има голям напредък. На мен ми казваше, че имала желание да сложи ароматични свещи в родилна зала (става дума за ВИП родилните зали), но не знаела как ще реагират неонатолозите и дали няма да са много против.... Дано да е мръднало нещо от преди две години, когато раждах. Иначе тя е склонна на всякакви капризи от страна на родилката.

# 519
  • Мнения: 3 869
За съжаление нещата много са се променила в отрицателна посока във въпросната зала с вана и въпросната д-р Григорова - в момента се готвят за системи и във вода, и не са спестили на мамите родили преди 1 г. или по-малко там крясъците "напъвай" и заплахите  Sad

# 520
  • Мнения: 936
За съжаление нещата много са се променила в отрицателна посока във въпросната зала с вана и въпросната д-р Григорова - в момента се готвят за системи и във вода, и не са спестили на мамите родили преди 1 г. или по-малко там крясъците "напъвай" и заплахите  Sad
Много жалко!
Надявам се това да се е случвало при други лекари, а не при Григорова, защото вече всеки може да е там, а в началото бяха само две лекарки.

# 521
  • София
  • Мнения: 2 249
За съжаление нещата много са се променила в отрицателна посока във въпросната зала с вана и въпросната д-р Григорова - в момента се готвят за системи и във вода, и не са спестили на мамите родили преди 1 г. или по-малко там крясъците "напъвай" и заплахите  Sad
Много жалко!
Надявам се това да се е случвало при други лекари, а не при Григорова, защото вече всеки може да е там, а в началото бяха само две лекарки.
За съжаление точно при Григорова.

# 522
  • Мнения: 2 652
За съжаление нещата много са се променила в отрицателна посока във въпросната зала с вана и въпросната д-р Григорова - в момента се готвят за системи и във вода, и не са спестили на мамите родили преди 1 г. или по-малко там крясъците "напъвай" и заплахите  Sad
Много жалко!
Надявам се това да се е случвало при други лекари, а не при Григорова, защото вече всеки може да е там, а в началото бяха само две лекарки.
За съжаление точно при Григорова.

Е защо така тая жена?

# 523
  • София
  • Мнения: 2 249
Какво да ти кажа, Грейс Confused Една приятелка казва за нея, че има 2 лица. Много е важно да заявиш, че искаш напълно естествено раждане (тогава разбира за какво става въпрос) и пак, ако всичко не върви гладко и бързо (а може и да зависи и от насторение, де да знам), имаш голям шанс да получиш окситоцин във водата, че и да те извадят от там (и други неща, но не ми се говори в хубавата тема).
Ако пък не уговориш с нея "естествено" раждане, а само такова във вана, може разпореждането за окситоцин да го получи по телефона акушерката (докато тя дойде), понеже, видиш ли, контракции на 5 мин при 5см разкритие не са достатъчно ефективни (това преди 1г 2м). Най-вероятно последното, в комбинация с постериорно предлежание, доведе жената до секцио по спешност поради опасност от руптура на матката (а първо раждане) Close.
Скоро при д-р Панова една позната роди във ваната и е било много спокойно. Самата лекарка се е застъпвала за това тя да напъва в избрана поза и да не я пришпорват(за разлика от акушерката Rolling Eyes).

Последна редакция: сб, 01 авг 2009, 23:58 от Iva_D

# 524
  • Мнения: 405
 Hug
каква хубава тема

Общи условия

Активация на акаунт