маймунската тема

  • 129 979
  • 974
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 289
Ех, как ви завиждам! Ако даде Господ да имаме второ бебче, да не казвам голяма дума, но или в чужбина, или някой беше споменал за акушерка от Пазарджик, която помага при раждания.
А за другото - съвсем се обърках. Ще ви послушам. Благодаря на всички ви!

# 556
  • Мнения: 3 869
За напаните - nenaatoa точно го е описала - не помагаш, ако не усетиш (ти, лично, не някой друг!!) нужда да напъваш. То си е много мощно усещане така или иначе. Обикновенно майката има нужда тя самата да напъва, когато има някакъв проблем (нищо страшно!!) с бебето. Има и обратния вариант - как да намалиш напъна - ей това ми се наложе на мен - но от вътри ми идваше и идеята, че трябва малко да забавя няпъна, и как точно да застана, за да го направя Simple Smile Ей, такива работи Simple Smile

За миенето на бебето - 7-8 дена не го михме нашето - не мирише  Laughing Само почиствах акото с мокри кърпи за многократна употреба (памучно парче намокрено с вода) и го обтривах с влажна кърпа след първото денонощие - толкова!

# 557
  • Мнения: 4 242
За напаните - nenaatoa точно го е описала - не помагаш, ако не усетиш (ти, лично, не някой друг!!) нужда да напъваш. То си е много мощно усещане така или иначе. Обикновенно майката има нужда тя самата да напъва, когато има някакъв проблем (нищо страшно!!) с бебето...

Когато започнаха напъните бях спокойна, ако не бяха ме юркали на сила да напъвам, те идваха и си отиваха- контракции с напъни. В един момент обаче като ми казаха сега почини, аз нямаше как да спра, цялото ми тяло се напъваше и аз с него.

# 558
  • Мнения: 19 307
За напъните при мен беше по същия начин. Имах много силно свиване на матката, което ме караше да напъвам. Не съм се напрягала сама. По-скоро в началото ме караха да дишам по определен начин, за да избегна напъна, защото нямах пълно разкритие.
А бебето го къпахме за първи път с акушерката вкъщи след около седмица след раждането. Спомням си, че трябваше да чакаме да завехне пъпчето.

miss pretencia, преди имаше тема във форума за пластика на влагалището. Сигурно се споменават клиники, където се прави.

# 559
  • Мнения: 1 735
Ех, как ви завиждам! Ако даде Господ да имаме второ бебче, да не казвам голяма дума, но или в чужбина, или някой беше споменал за акушерка от Пазарджик, която помага при раждания.
А за другото - съвсем се обърках. Ще ви послушам. Благодаря на всички ви!

Хвърли едно око на тази темичка: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=407610.0
Дано ти е полезна с инфо.   bouquet

# 560
  • Бургас
  • Мнения: 316
А какво трябва да прави родилката, когато не усеща напъни. Родила съм като всички останали майки в БГ болници /отидох с 6 см. разкритие, веднага система за ускоряване на раждането, оставиха ме да лежа на леглото и "като дойде контракция напъвай колкото сили имаш" "не се отпускай", оттам на магарето и всичко това за 2 часа точно/. Да ви кажа честно аз мисля, че нямах никакви напъни, даже нямаше да разбера за какво говорите, ако не бях усетила точно един когато ставах от леглото, за да отида вече на магарето да раждам. Аз ли не съм разбрала нещо не знам. Действително отдох да раждам съвсем неподготвена. До последно бях на работа и нямах абсолютно никакво време да прочета това онова.
Сега обаче ми стана любопитно и затова питам има ли такава вероятност да не усещаш напъни и как протича тогава едно безболезнено раждане?  Simple Smile

# 561
  • Мнения: 3 869
А какво трябва да прави родилката, когато не усеща напъни.


Да си почива  Grinning По статистика при около 20 % от родилките го има този блажен момент, когато разкритието е пълно, но контракциите извъднъж спират. Обикновенно продължава 30-60 мин, може и 2 ч. При мен беше час и половина - кеф Simple Smile Природата го е дала това време за почивка и на майката, и на бебето, което се труди по-интензивно и от майката! Като му дойде времето, напъните ще започнат. Важното е жената да има спокойствие, подкрепа и пълна свобода на движение, за да следва собствените си инстинкти.

# 562
  • Мнения: 2 401
Какви хубави неща пишете като ги чета и на мен ми се ражда!  Grinning  Така ми се иска да се убедя от собствен опит какво значи това бебето да излезе само, направо ми звучи като фантастика! Simple Smile

# 563
  • София
  • Мнения: 369
чудя се...кога им е хрумнало на лекарите да карат родилката да напъва насила - дали когато са започнали да използват епидурал или по-отрано...бая самочувствие - да знаеш по-добре от природата на тялото.

# 564
  • Мнения: 502
Meg!, ама мнооого точно си го описала! Ей точно в този момент на почивка лекарите казаха - Айде сега качвай се на магарето да раждаш! Вече имах разкритие, но нямах напъни... И резултаите са ясни - епизиотомия, кървясали очи и стрес!

# 565
  • Мнения: 54
И аз започвам да си правя изводи, че ако не беше това бързане да се напъва и ражда бебето, може би щях и аз да се размина с епизиотомията, но не. А ми стана интересно при второ раждане шевовете не се сцепва и бебето си излиза без нито едно разкъсване, както беше споменала nenaatoa  Thinking , разбира се при естествено раждане. Възможно ли е това да се случи и на мен  Praynig
А тези лекари гледат да си свършат набързо работата, кой има време да ни чака нас или бебето да е готово да излиза.  ooooh!

# 566
  • Мнения: 11 315
Рики, напълно е възможно да родиш без да се сцепиш или да те режат насила при второ раждане. Обикновено по-добрия вариант е да се сцепиш, защото сцепеното зараства много по-бързо и без белег, отколкото рязаното.
Много е важно да се слуша не доктора, а акушерката в процеса на изгонване, за да не се стига до сцепване.

# 567
  • Мнения: 616
Много е важно да се слуша не доктора, а акушерката в процеса на изгонване, за да не се стига до сцепване.
Подкрепям! Когато аз усетих напъните, сама се затърчах към това - омразно иначе - магаре; тогава на столчето се настани акушерката, не докторката, и каза "ще се постараем да няма проблеми". И наистина нямаше. Имам малко сцепване, но наистина малко (при една злополучна кола маска ми се получи по-сериозно дори)! Помагат и масажа и упражненията още по време на бременността! Иначе, бях с епидурална упойка, но това не пречи на пълноценните усещания  Peace

# 568
  • Мнения: 1 159
И аз започвам да си правя изводи, че ако не беше това бързане да се напъва и ражда бебето, може би щях и аз да се размина с епизиотомията, но не. А ми стана интересно при второ раждане шевовете не се сцепва и бебето си излиза без нито едно разкъсване, както беше споменала nenaatoa  Thinking , разбира се при естествено раждане. Възможно ли е това да се случи и на мен  Praynig
А тези лекари гледат да си свършат набързо работата, кой има време да ни чака нас или бебето да е готово да излиза.  ooooh!
Добре,да оставим настрана факта,че някои лекари бързат(на снаха ми израждащия имал среща след 10 минути и той трябвало да я изроди дотогава #Crazy),но понякога,без видима причина претупват процеса на раждане.Защо,има ли някаква опасност за бебето или майката?Обяснете ми,искам да знам!

# 569
  • Мнения: 3 869
Били-сан зададе въпроса кога са започнали да претупват втора фаза. Преди епудириалните е било. В един момент - някъде след 50-та година трябва да е било решили великите мъжки умове, че втора фаза е много опасна за бебето, че го травмирала и пр. и затова решили, че трябва да се съкрати максимално с прословутите дирижирани напъни с всичките им екстри и последици. Понякога има ситуации с бебето и майката, които налагат бързото излизане на бебето, но това е достатъчно рядко и ако майката получава нужната подкрепа, има спокойствие и пр. нещата си стават естествено, т.е. на нея самата отвътре й идва да помогне на бебето. Авторката на темата беше описала точно такъв случай - зелени околоплодни води, но никакъв стрес от страна на персонала - анестезиолог и неонатолог са чакали зад преграда в родилна зала, тя не е разбрала, че са там преди да се роди бебето! А те били там за всеки случай, ако се наложе да се действа бързо.

Общи условия

Активация на акаунт