Мека мебел - 5

  • 180 372
  • 905
  •   1
Отговори
# 165
  • Варна
  • Мнения: 692
Amica - ходих, търсих , цяло лято..навсякъде ми казваха това- механизма е за сметка на удобството при сядане...та се отказах. Заради инцидентни гости не се лишавам от ежедневен комфорт...В крайна сметка за тях купих от тези надуваемите легла с помпа  Peace
Права си, и аз се убедих в това и май трябва да си определя с кое мога да направя компромис. Затова напоследък клоня и към модулните дивани, защото те са неразтегателни, но ако модела е мек и удобен, може като се разместят модулите да става за спане.

# 166
  • София
  • Мнения: 114

Търся диван да отговаря на следните условия:
-Да е мек и удобен! (Много държа на това. Сегашния ни диван е толкова твърд и неудобен, откога съм му хвърлила мерника да го сменяме....)
-Да става за спане за инцидентни гости, не за постоянно. Може с механизъм, може и да е модулна система - като се разместят отделните части да стане за спане.


http://www.mebeliitalia.com/comps/page,shop.product_details/flyp … Itemid,0/lang,bg/

Този модел се разтяга, като гърбът пада назад чрез механизъм. Сядането е доста удобно, пробвах го на Стройкото. Виждам, че нямат във Варна магазин, но можеш да провериш някой друг диван с аналогично разтягане.

# 167
  • Мнения: 106
Диванът е купен от "Аломена" (alomena.com).  Сега гледах обаче, че на сайта си не са си качили всичко. Иначе това за механизмите е вярно. Аз също за себе си си взех неразтегателни.

Amica blackorpheus, може ли линк към сайт за първия диван, който си показала. От къде е? 

Търся диван да отговаря на следните условия:
-Да е мек и удобен! (Много държа на това. Сегашния ни диван е толкова твърд и неудобен, откога съм му хвърлила мерника да го сменяме....)
-Да става за спане за инцидентни гости, не за постоянно. Може с механизъм, може и да е модулна система - като се разместят отделните части да стане за спане.

Къде ли не обикаляхме миналата седмица из Варна, модерните модели, които ми харесват като дизайн, обикновено са неразтегателни. А ако се сложи механизъм, се губи мекотата на дивана. Peace

# 168
  • Бургас
  • Мнения: 675
Nadyk,
същия случай сме - хола ни е с нестандартни ъгли и дивана трябваше да е по поръчка. Още не е готов, прави го фирма www.formamebeli.com.
Но отзиви ще дам след като го направят...

Моля те да споделиш отзиви като е готов дивана. И при нас е нестандартен ъгълът и събирам инфо.

# 169
  • Мнения: 1 418
http://media.snimka.bg/4569/015392838.jpg

Ние поръчахме този,но с кожа отстрани и бели калъфи.
Последните са с цип за по-лесна потдръжка.Лошото е,
че 1 месец чакам...До 09.11. трябва да ни го доставят
и ще го снимам.

# 170
  • Мнения: 608
blackorpheus, може ли линк към сайт за първия диван, който си показала. От къде е?  Hug

Търся диван да отговаря на следните условия:
-Да е мек и удобен! (Много държа на това. Сегашния ни диван е толкова твърд и неудобен, откога съм му хвърлила мерника да го сменяме....)
-Да става за спане за инцидентни гости, не за постоянно. Може с механизъм, може и да е модулна система - като се разместят отделните части да стане за спане.

Къде ли не обикаляхме миналата седмица из Варна, модерните модели, които ми харесват като дизайн, обикновено са неразтегателни. А ако се сложи механизъм, се губи мекотата на дивана. Tired

Давам ти модулния диван, който си харесах. Още не съм го поръчала, но мекотата му е несравнима. Не знам на колко места във Варна го предлагат, но в мебелна къща Лазур -със сигурност.

# 171
  • Мнения: 115
И аз много исках дивана да е разтегателен точно заради инцидентните гости с преспиване, но видях този http://www.nikorabg.com/article.php?language=1&id=577&catId=1&page=1
Като се махнат възглавниците става страшно удобен за спане ъгъл (дори и за по-високи гости).
С поръчка ти го правят в какъвто цвят и десен искаш. 20 работни дни мисля, 4е беше срока за изработка.

# 172
# 173
  • Варна
  • Мнения: 692
Благодаря ви, момичета! Едно знам със сигурност- този път преди да поръчам какъвто и да е диван, искам да седна на него и да видя какво е усещането. Сегашния ни диван го избирахме по каталог, ама бил мек колкото този в шоурума, пък подлакътниците били като тези на другия диван, а дамаската като на третия диван... Naughty

# 174
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Чуден диван, а масичката от къде е ?

# 175
  • Мнения: 1 952
Масичката е от Икеа, но честно казано хич не ми харесва и при първа възможност ще я сменя.

# 176
  • София
  • Мнения: 863
Масичката е от Икеа, но честно казано хич не ми харесва и при първа възможност ще я сменя.
Защо не я харесваш? Аз мислех да си взема същата, защото диванът ни е подобен, само че светлосив, и мислех, че ще стои добре... Аз иначе друга съм си харесала, ама привършиха паричките вече и тази ми се стори приемлив вариант...

# 177
  • Мнения: 1 952
Масичката е от Икеа, но честно казано хич не ми харесва и при първа възможност ще я сменя.
Защо не я харесваш? Аз мислех да си взема същата, защото диванът ни е подобен, само че светлосив, и мислех, че ще стои добре... Аз иначе друга съм си харесала, ама привършиха паричките вече и тази ми се стори приемлив вариант...
Ами някак жълтее, а и много обикновена ми идва и евтина. Облепена е с нещо като ПВЦ.

# 178
  • Мнения: 696
момичета само да ви кажа,че съм много доволна от магазин  Perfecta- там си харесах страхотен диван,естествена кожа италиянски и маса всичко ще излезне 4600лв.като качество страхотно и много удобно.сега ще поръчам дивана с масата и трябва да дойде преди коледа и ще покажа тогава.забравих да спомена че естествената кожа е в най- актуалният цвят за момента тъмно лилав.

# 179
  • Мнения: 115
И аз много исках дивана да е разтегателен точно заради инцидентните гости с преспиване, но видях този http://www.nikorabg.com/article.php?language=1&id=577&catId=1&page=1
Като се махнат възглавниците става страшно удобен за спане ъгъл (дори и за по-високи гости).
С поръчка ти го правят в какъвто цвят и десен искаш. 20 работни дни мисля, 4е беше срока за изработка.
най-после намерих време да го снимам
http://img97.imageshack.us/i/cimg0935.jpg/

Общи условия

Активация на акаунт