Мека мебел - 5

  • 180 373
  • 905
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: X
Благодаря на всички за отговорите.
Ral_p, на мен пък ми казаха, че имат една по-обикновена серия дивани, които се произвеждат тук и една по-луксозна Gi otto, които се поръчват само по каталог и ги правят в Италия. Казаха ми, че от тях мостри нямат тука в Пловдив и затова, ако искам да ги видя наживо, трябва да отида на Стройко.
Обадихме се вчера по телефона да питаме директно къде точно в Италия се правят, защото не намираме нито един сайт италиански с такава марка и ни казаха, че не могат да ни отговорят. Мъжа ми ги пита директно дали са китайски, не отрекоха ...
Влюбих се в този диван и супер ни устройва и като механизъм и всичко, но се чудим още ...


Ами какво да ти кажа, китайско или българско все тази. На мен Ергодизайн ми дадоха цена за Флекс от кожа 3 156 лв. Но яко ме дразнят и честно казано вече почвам да се съмнявам доколко са читави и коректни. Не може една уважаваща себе си фирма да има само един каталог с кожи и вече 4-та седмица да не може да го достави в София. Цена от 3 000 лв. за италиански диван няма. Един немски гледхаме в Платан, който минаваше 5 000, но го гледахме на каталог, а не на живо. На Макс Дивани пак в Платан най - евтиния италиански беше пак около 5 000 лв., но изобщо не ми хареса като дизайн.

Последна редакция: сб, 16 окт 2010, 23:02 от Анонимен

# 781
  • Мнения: 144
Ето ги нашите дивани от Нов Дом.
Абстрахирайте се от масата. Тя си ни е старата, но е иделна за хранене, тъй като още си нямаме висока.
http://geruniums.snimka.bg/properties/apartament.463458.20513471
Добре де, не ви ли е неудобно да седите на канапето и да се храните на тази маса ?  Thinking Имам предвид, че канапето е по-ниско от стол ?  newsm78

# 782
  • sofia
  • Мнения: 2 259
То и аз отдавна търся сайт на немските дивани Cotta, но досега без успех. Някой ако е намерил да казва. Peace

Може би е този:

http://www.cotta-moebelwerke.de/html/1/

# 783
  • Sofia
  • Мнения: 9 715
То и аз отдавна търся сайт на немските дивани Cotta, но досега без успех. Някой ако е намерил да казва. Peace

Може би е този:

http://www.cotta-moebelwerke.de/html/1/



Точно този е, благодаря   bouquet

# 784
  • Sofia
  • Мнения: 4 701
И аз благодаря за линка   bouquet

# 785
  • Мнения: 1 180
Привет! Да се включа за дамаските - преди 9-10 месеца си поръчахме нови дивани - комбинация еко кожа и дамаска. Дамаската беше най-висок клас, италианска....вече е станала на топчета на места. Да не говорим, че и от фирмата не съм във възторг Confused. Уж всичко беше супер, но в последствие видях доста недостатъци. Напр. уж е със свалящи се калъфи - имат си цип, но....по средата на всяка възглавница са плеснали по едно копче! Е, как, по дяв....е, да ги свалям?! Много се дразня от такива недомислици #Cussing out!!!
Сподели коя е фирмата.

Фирмата е Индива. Големи приказки, но без покритие.

# 786
  • Мнения: 1 102
За дискутираната фирма Сим Импекс мога да ви кажа инфо от първа ръка, произвеждат се в Асеновград, собственика е италианец, но кожата и консумативите не са италиански както са ви казали, кожата е китайска, коланите също са китайски, дунапрена е на Паралел. Търговската им марка е Gi otto, всичко се произвежда тук.  Peace

# 787
  • Мнения: X
За дискутираната фирма Сим Импекс мога да ви кажа инфо от първа ръка, произвеждат се в Асеновград, собственика е италианец, но кожата и консумативите не са италиански както са ви казали, кожата е китайска, коланите също са китайски, дунапрена е на Паралел. Търговската им марка е Gi otto, всичко се произвежда тук.  Peace

Хиляди благодарности!   bouquet

# 788
  • София
  • Мнения: 714
Ето ги нашите дивани от Нов Дом.
Абстрахирайте се от масата. Тя си ни е старата, но е иделна за хранене, тъй като още си нямаме висока.
http://geruniums.snimka.bg/properties/apartament.463458.20513471
Добре де, не ви ли е неудобно да седите на канапето и да се храните на тази маса ?  Thinking Имам предвид, че канапето е по-ниско от стол ?  newsm78


Всъщност не. Масата е доста по висока от обикновените, подобни. Специално съм я търсила за стария диван, защото в квартирата нямаше място за друга. Детето се храни на столче от страни.
Но това е временно решение. Надявм се до НГ да се сдобием с висока маса със столове. За диваните предвиждам една квадратна маса отпред и една по-малка квадратна в ъгъла.

# 789
  • Пловдив
  • Мнения: 1 052
murvet77, благодаря ти много за разяснението, ако се включиш пак би ли казала дали все пак тези дивани са качествени, ако знаеш разбира се bouquet

# 790
  • Мнения: 144
Всъщност не. Масата е доста по висока от обикновените, подобни. Специално съм я търсила за стария диван, защото в квартирата нямаше място за друга. Детето се храни на столче от страни.
Но това е временно решение. Надявм се до НГ да се сдобием с висока маса със столове. За диваните предвиждам една квадратна маса отпред и една по-малка квадратна в ъгъла.
Разбирам. Не може всичко наведнъж, и ние сме така, все нещо чакаме, все има някакъв срок  Grinning Кухнята ви е много съвременна и добре организирана, особена слабост имам към централния плот със шкафовете отдолу. Другия месец ще правим такъв, но той ще ни служи и за маса от едната страна.

# 791
  • София
  • Мнения: 714
Всъщност не. Масата е доста по висока от обикновените, подобни. Специално съм я търсила за стария диван, защото в квартирата нямаше място за друга. Детето се храни на столче от страни.
Но това е временно решение. Надявм се до НГ да се сдобием с висока маса със столове. За диваните предвиждам една квадратна маса отпред и една по-малка квадратна в ъгъла.
Разбирам. Не може всичко наведнъж, и ние сме така, все нещо чакаме, все има някакъв срок  Grinning Кухнята ви е много съвременна и добре организирана, особена слабост имам към централния плот със шкафовете отдолу. Другия месец ще правим такъв, но той ще ни служи и за маса от едната страна.


Благодаря, и аз се замислям дали да не си взема едно щъркелче за от страни. Но от самото начало не исках да се ползва като маса, а като работен плот. Дори имам два контакта отстрани.
Сори за спама.  Embarassed

# 792
  • Мнения: 144
Отиди в кухненската тема и там можеш да получиш добри съвети  Grinning Пък и да поприказваме повечко Wink

# 793
  • Мнения: 532
За дискутираната фирма Сим Импекс мога да ви кажа инфо от първа ръка, произвеждат се в Асеновград, собственика е италианец, но кожата и консумативите не са италиански както са ви казали, кожата е китайска, коланите също са китайски, дунапрена е на Паралел. Търговската им марка е Gi otto, всичко се произвежда тук.  Peace

Предварително се извинявам че ще те апострофирам за инфото ти от първа ръка:)
GI.OTTO е действително италианка фабрика за кожена мека мебел с изнесено производство на част от моделите си в България.Сим Импекс е техен представител за България.В по голяма част работят за Европа.Няма нищо вярно и общо с Китай! .Корпусите са масив ,а кожата ,силиконовата вата и дунапрена идват от Италия!Съжалявам ако съм ви разочаровала:)
Ако цената на диваните бяха 5000 лв. дали щяхте да се зачудите?

# 794
  • Мнения: X
За дискутираната фирма Сим Импекс мога да ви кажа инфо от първа ръка, произвеждат се в Асеновград, собственика е италианец, но кожата и консумативите не са италиански както са ви казали, кожата е китайска, коланите също са китайски, дунапрена е на Паралел. Търговската им марка е Gi otto, всичко се произвежда тук.  Peace

Предварително се извинявам че ще те апострофирам за инфото ти от първа ръка:)
GI.OTTO е действително италианка фабрика за кожена мека мебел с изнесено производство на част от моделите си в България.Сим Импекс е техен представител за България.В по голяма част работят за Европа.Няма нищо вярно и общо с Китай! .Корпусите са масив ,а кожата ,силиконовата вата и дунапрена идват от Италия!Съжалявам ако съм ви разочаровала:)
Ако цената на диваните бяха 5000 лв. дали щяхте да се зачудите?



Хайде стига драми. Действително ме интересува информацията за тези дивани. Може ли да датете сайт или някакъв достъпен информационен източни от който да наберем инфо за тази италианска фабрика. Само ще помоля, да не е сайта на Сим Импекс, защото това за сега не е достоверен източник. Аз просто не можах да намеря в нета такъв сайт.

Общи условия

Активация на акаунт