Когато любовта вече я няма..

  • 5 156
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 107
Пиша тук защото съм страшно объркана и искам да чуя мнението на други жени и майки,хора които могат да погледнат нещата отстрани.
Историята е следната-Имам една неуспешна връзка, която приключи драматично -имаше побоища, скандали, алкохол, психически тормоз-не исках детето ми да израсне в тази обстановка.
След известно време срещнах един мъж, влюбихме се, заживяхме заедно-той беше всичко за което съм си мечтала-прие и заобича детето ми.
Мина време -появиха се проблеми-с алкохола, с прибиране след един два дни след запои и купони-а аз вече бях бременна от него.
Имахме и имаме и сега финансови проблеми. Детето се роди но той продължаваше да е безотговорен въпреки че твърдеше че ни обича...Посяга ми няколко пъти-беше много пиян.Ревнува ме болезнено...Разделихме се ..казах му че не мога повече..Минаха месеци, той каза че иска да се промени и наистина се промени - спря да пие,започна да работи на две места...реших че ще му дам шанс виждах че се опитва и се старае. През това време аз също се стараех много-отглеждах децата ни-той има и голяма дъщеря която живее с нас,въртях къщата, стараех се да не го дразня със социалните си контакти-което ми беше много тежко защото аз имам много приятели, обичам да говоря по телефона, ползвам си активно скайп и фейсбук, но само в негово отсъствие , за да не го дразня. Проблема е в болезнената му ревност, в неспособността му да се отърси от комплексите си - свързани най-вече с финансовите ни проблеми, а всичко това рефлектира основно върху отношението му към мен. Започнаха отново скандали, обиди, агресивно поведение-постоянно съмнение и ревнуване, проверки на телефони и профили в интернет-без да съм му дала абсолютно никакви поводи за ревност. Контактувах единствено и само с няколко много близки приятелки и то отново всеки път с обяснения а за излизане не съм си и помисляла. Но това не промени нищо напротив-той ставаше все по-озлобен, по-груб, по-ревнив. А аз все по-нещастна и разочарована. Тогава дойде и моментът на безразличието, отиде си и любовта. Не виждах вече никакъв смисъл да се боря за нашата връзка, исках да бъда себе си , да се отърся от всички неприятни емоции, които преживявах постоянно-безпаричието, мизерията, неговото отвратително поведение към мен,постоянните му оправдания за неспособността му да се грижи за семейството си, факта че на такава възраст ни се налагаше да разчитаме на родителите ни за да има децата ни какво да ядат, защото той не може да работи каквото и да е, постоянните му обвинения че за всичко съм му виновна аз. Писна ми. Всичко ми писна. Това не е моя живот!!!
Много дъго стана...
Казах му че не го обичам вече-той е съсипан естествено. Плаче и се моли-обвинява и напада-трудно му е зле му е.
Въпросът е, че аз не го обичам вече, откакто сме разделени съм ужасно спокойна и щастлива-той не ми липсва, но имаме дете, семейство и толкова неща, които все пак сме изградили за тези 4 години!
Постоянно се питам дали не е по-важно децата да имат семейство, баща, да загърбя собственото си  щастие, защото те са най-важното нещо за мен, или е по-добре да продължа сама...не е ли егоистично това?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 591
Не е егоистично. Напротив. За децата е много по-добре да ги гледа един спокоен и щастлив родител отколкото двама изнервени и каращи се такива. Казвам го от личен опит. След като се разделиха майка ми и баща ми и аз и сестра ми заживяхме само с майка ми детството ми стана доста по-истинско и по-спокойно

# 2
  • Мнения: 577
Постоянно се питам дали не е по-важно децата да имат семейство, баща, да загърбя собственото си  щастие, защото те са най-важното нещо за мен, или е по-добре да продължа сама...не е ли егоистично това?

Мисля, че баща който пие и бие не може да е добър и пълноценен такъв. Това което описваш не ми е много семейство.
 

# 3
  • Мнения: 1 841
Много е тъжно когато четеш подобна изповед.Съжалявам за всичко през което си минала.Забелязах обаче,че и двете ти връзки са с мъже от един и същи тип.Имам две приятелки изправени пред подобни на твойте проблеми.Трудно ми е да давам рецепти за справяне с подобни неща.Мисля,че трябва да си дадеш ясна сметка как искаш да продължава живота ти и този на децата ти.Потърси човек на който имаш доверие и може да ти даде мъдър съвет.Вземи решение и го отстоявай.Мислила съм какво бих направила аз в такива случаи и не съм стигала до никъде.Само ти си знаеш какво и как.Каквото и да ти кажат другите живота си е твой и отговорноста за това как протича си е твоя.Извинявай ако съм била груба.

# 4
  • София
  • Мнения: 8 006
Като цяло не вярвам в промяната на хора на зряла възраст. Да не говорим, че шансове се дават на хора, които имат потенциала да се променят.
За децата е далеч по-добре да им се осигури спокойна среда, отколкото да живеят между озлобени родители.

# 5
  • Мнения: 7
Не мога да дам съвет .
Единственото,което знам за себе си е,че ако някой ден ми се наложи да живея без любов ще предпочета да съм сама, без придружител.

# 6
  • Мнения: 259
Щом не го обичаш и си толкова спокойна и щастлива сама- мисля,че всичко е ясно. По-трудно е когато обичаш човека, а животът ти не е хубав и спокоен.Тогава раздялата е трудна. В твоя случай -така както описваш живота си,сегашното ти положение-сама и щастлива-е за предпочитане. Но все пак ти си знаеш най-добре. Какво можеш още да изтърпиш и какво не можеш.

# 7
  • Мнения: 1 894
А заради какво си го обичала преди да се изроди така?
В крайна сметка разковничето е не в това да му кажеш, че не го обичаш, а как да направи и той така, че да се обичате.
break through..

# 8
  • Мнения: 2 716
Взела си решение. Продиктувано от животът ти до момента. Мисля, че е правилно.
Разбирам, че ти е трудно финансово. С него по-лесно ли ти беше?
Спокона си. Това е важното!
Не можеш да прекъснеш връзката между баща и деца. Нито да я подсилиш.
Не я мисли. Те сами ще си решат какви отношения ще подържат.
Късмет ти желая!
Разбирам проблема ти. Имам подобен. Животът е труден. Особено безпаричието.

Сменявам пароли на скайп, фейсбук... По едно време излизах и от профила си тук.
Това изглежда съмнително. Ама много важно.
Просто искам да ти кажа, че те разбирам  Hug

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Нищо добро не може да чакаш от мъж, който пие и те бие, нито ти, нито децата ти !!! Няма смисъл.
Сами ( ти и децата ) ще бъдете много по - добре, отколкото с такъв човек до вас.

# 10
  • Мнения: 107
.Забелязах обаче,че и двете ти връзки са с мъже от един и същи тип.Имам две приятелки изправени пред подобни на твойте проблеми.Каквото и да ти кажат другите живота си е твой и отговорността за това как протича си е твоя.Извинявай ако съм била груба.
Не не си груба напротив, благодаря за искрения отговор  bouquet
Именно защото аз нося отговорността за живота си не искам той да протече по този начин-в разочарования и огорчения...
Мисълта че за втори път попадам в тази ситуация ме побърква Confused Вече имам чувството, че просто подсъзнателно се поставям търся този тип емоции-въпреки че реално не съм щастлива..но това е друг въпрос..
Сега най-големия ми проблем са децата и това че особено за голямата това ще е трудно-тя се привърза към него-въпреки, че често е ставала свидетел на скандалите ни-даже той ми удари шамар пред нея-тя беше потресена.. Sad
Изпитвам чувство на вина пред тях...искам да имат баща, семейство....искам да са щастливи..
Не ме притеснява как ще се оправя финансово-имам работа, от която изкарвам прилични пари, мога да живея в жилището на родителите ми-достатъчно е голямо за всички

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Щом не си финансово зависима от него, няма смисъл, никакъв ! Макар че дори и да беше, пак не трябва да стоиш с него. За какво - да те бие всеки път, когато се напие или стане с г.за нагоре ли ?!
Всеки решава за себе си, но аз не бих позволила сина ми да види как някой мъж ме удря... Ако се случи веднъж, просто никога няма да има втори път, защото съответният мъж няма да ме види повече. Мисля, че така е най - добре за всички.

# 12
  • 221B Baker Street
  • Мнения: 1 950
ще си позволя да продължа мисълта ти - когато любовта вече я няма...и не е останало нищо друго между вас,какво семейство очакваш да се получи? Thinking другите преди мен са го казали - баща,който пие и бие не е никакъв баща  Naughty има ли смисъл да измъчвате себе си и децата,оставайки заедно? newsm78 ако наистина мислиш за децата си,не оставай с този мъж  Peace

# 13
  • Мнения: 1 841
Чувството на вина е пагубно и за теб и за децата ти.Аз съм по принцип за семейство от двама родители,но когато има насилие става въпрос за физическо оцеляване.Децата взимат пример от родителите си.Ако децата ти стават свидетели на това насилие,неволно се отъждествяват с теб.За доброто бъдеще на децата е по-.добре с един родител.Нали не искаш дъщеря ти да си мисли един ден,че е нормално мъжа и да я шамаросва.

# 14
  • Мнения: 55
Любов, която не извисява... дърпа надолу.

Общи условия

Активация на акаунт