Ели да почерпи АВГУСТовската дружинка, Ади става на 1 годинка!

  • 32 618
  • 741
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 2 246
Здравейте от мен!Нашата дневна програма е следната :ставане в 6.30 - 7.00,мотане и закуска до 8 и нещо.После играем вкъщи.Към 10.00 заспива и спи до 12.30 горе-долу.После обяд в 13.00 - 14.00.След това пак игра и хапване на нещо малко в 16.30 и заспива пак тогава някъде до 18.00.После пак игра до 19.30 -20.00 и тогава започваме да се храним,къпем се и най-късно в 21.00 е заспала.Това е ако през целия ден сме си вкъщи.Ако излизаме навън или спи по-малко в количката,по 30-40 мин или само веднъж на ден вкъщи.
Моето момиче е доста злоядо,храним се със 2 джиесема,слушаме мелодии и така. LaughingНаправо ми е писнало от тези циркове,ама не виждам какво мога да направя...Ако не я забавлявам няма да яде по цял ден -пробвала съм...
И нещо да ви попитам - днес й купих зимни боти.Сега носим обувки номер 19-ти,а аз взех ботите 20-ти номер.Правилно ли съм избрала номера?Идеята ми беше,че крачето й ще расте и ще носим до март догодина (живот и здраве).Чудя се обаче дали не трябваше да взема 21-ви номер??? Кажете вие как мислите.Утре имам възможност да ги сменя.

Последна редакция: ср, 07 окт 2009, 19:38 от Dareland

# 511
  • Мнения: 38
Здравейте и от мен, вече като работничка  Laughing Тези дни много тичане, много обучения, много чудо. В четвъртъка и петъка на Сандански, в понеделника и вторника на София. И заради децата не оставах да спя там , а се прибирах с автобуса и ми беше още по-изморително.

Добре завърнала се на Блек айд  Hug Богдан е голям сладур, порастнал е , станал е мъж вече.  Heart Eyes

Нашият обичаен ден е следния: ставане към 7:00 - 7:30 часа, закуска към 8 ч. после игра до към 9:30-10:00 часа. Когато сме вкъщи спи повече - поне около час, но като сме навън е само около 30-тина минути. Обяд към 12:30 - 13:00 часа и до към 14:00 най-късно гледам да е заспал. Следобяда почти винаги си спи вкъщи и спи повече - 2-3 часа. Като се събуди към 16-17 часа прави си следобедна закуска и в повечето случаи излизаме и вечер го къпем по-рано към 19-20 часа, защото се разсънва от банята и да се донаиграе, че към 21:30 - 22 часа да може да заспи. Когато всичко е ок, така ни минават дните. Като и сега с женичката дето го гледа пак си запази горе-долу този режим, но с нея си спи и двата пъти вкъщи и излизат между спанетата около обяд. Което е по-добре, защото тъкмо се е затоплило. Че иначе с мен излизахме сутринта рано да откараме Ники на детска и почвахме да се шляем по улиците още от 8:30 когато е още хладно.

Аз сега ще имам една дупка в работата и следващата седмица сигурно няма да ходя на работа, но пък Калоян тъкмо свикна с жената и мисля сега тя пак да си идва при него по малко на ден, пък аз да се пошляя сама.

Но нещо пак му тръгнаха сополки и уж вчера гледам ново зъбче (предкътник) и дори снощи нямаше изобщо сополи, а днес се оказаха гъсти и жълти. Ей сега го чух и да се изкъшля в съня. Като го гледам и си мисля, че е от зъбите, защото много се и лигави и дразни и е кисел, ама .... гадни сополи.

На дечицата с яслите им пожелавам бързо и леко свикване, и най-вече повече да са здравички!  Heart Eyes

Май това е от мен засега! Хубав ден ви желая!  Hug

# 512
  • София
  • Мнения: 1 139
Добър вечер!!!

Black Eyed , много е сладък Богдан  Grinning

Dareland, и аз трудно преценявам затворена обувка, а и ми предстои купуване на ботушки.При нас лятото изкара със сандалки 19 номер, скоро му купих маратонки 20 и ботушките май ще отидат 21 Thinking

Иренка, наистина е страшно това, което си преживяла. Изпитвам ужас да не налапа нещо дребно и все оглеждам да не намери някъде. Дано не ви се случват повече такива страшни работи Praynig

Нашият ден протича така:
Става към 7.30-8.00.
Преди това е сукал затова закуска правя към 9-9.30- изяжда малки количества от порядъка на попара от един сухар,100г каша или 100г каша,или средичката на филийка с препечен кашкавал.
Излизаме към 10.00- съчетаваме разходка с вземането на храната от детската кухня.
Заспива към 11.00 докъм 12.00-12.30.
Следва обяд- изяжда най-много половината от манджата от ДК и давам плод
После игра вкъщи, кърмене за приспиване към 15.30 до 17.00
Следобедната закуска е няколко лъжици от десерта от ДК, рядко 100г
Пак излизаме до към 19.00.Следва вечеря към 20.00- половината супичка с половин сухар,плод
Банята е половин час след това, кърмя го,поиграва още малко и към 21.30-22.00 заспива.
Нощем се буди от 1 до 4 пъти и се успокоява единствено като суче.

Лека нощ от мен!!!

# 513
  • Мнения: 82
мацки помагайте-Дара вече 6 дни е с хрема,много се мъчи милото,не може да спи.Слагам и насила разни капки(Вибрацил) и мехлемчета(Нисита),ама не помагат.....а само като ме види,че се приближавам да и бърша сополките и изпада в истерия.Иначе си хапва добре,играе си,само хремата не минава...  newsm78

# 514
  • София
  • Мнения: 1 338
Стели, какво каза педито? Ако и стават ранички от сухите кърпички забърсвай нослето с морка Peace На Мартин също още ми тече нослето, но малко и проблем със съня няма. Не знам какво да те посъветвам освен разбира се да ти пожелая Дара бързо да оздравява Praynig Hug

Аз също съм в чуденка какъв номер ботуши да купя. Мисля като стане време за тях да отидем да премерим и да взема един номер по-големи Peace

Нашият режим:
07:30-8ч. пие АМ и заспива за известно време
като се събуди си играе на спалнята и ме тормози, докато се опитвам да спя
към 10:30-11ч. носят кухнята и заспиваме след това гушнати до към 13-13:30ч.
ставаме и той обядва основното от кухнята,
после се приготвяме и към 15:30-16ч. излизаме,
яде към 18ч. десерта от кухнята, каша или плодово пюре,
към 20ч. се прибираме, следва къпане;
заспива към 21-21:30ч. Peace

# 515
  • ....от ляво до десния завой...
  • Мнения: 273
Здравейте,
скоро не съм влизала, но се надявам че всички майки и бебоци са наред. Аз поработих малко през август до средата на септември и сега вече съм три месеца в отпуска до нова година. Гледам, че сте обсъждали дневните режими. Я да ви споделя нашия :

около 8.30 - 9.00часа - ставане /твърде често, обаче се надига и в 7 - 7.30часа/
около 9.00 - 9.30часа - закусва
около 9.30 - 11.30часа - яко пълзене из цялата къща, игра и опити за вървене, които здраво го уморяват
около 11.30 часа - приготвяме се и излизаме, тръгваме към детската млечна кухня, вземаме обяда, но обичайно малко преди да се наредим на опашката или малко след като си тръгнем от кухнята Борис заспива в количката
около 11.30 - 13.30часа - спинка навън, в количката /а мама и татко си пийват блаженно кафенце и обядват нейде навън Wink/
около 13.30часа - събужда се и обядва /обичайно изяжда само супата и две лъжици от второто/
около 13.30 - 16.30/17.00часа - разхождаме се по улиците, учим се да вървим, комуникираме с други бебоци /днес например успя в една сладкарница, където бях седнала с приятелка да събори и разлее всички чаши на масата, да всее хаос и смут Laughing т.е. използваме времето пълноценно за вършене на белички от най-различен характер Wink/
около 16.30 - 17.00часа - хапва десерта от млечната кухня
около 17.00часа вече грогясал от следобедната разходка по улиците - заспива
около 17.00 - 18.30 часа - спи късен следобеден сън
около 18.30 - 21.00часа - пада яка игра, пак пълзене, борба с баткото и смях
около 21.00 - 21.30часа - вечеря /изяжда второто от млечната кухня/
около 21.30 - 22.00часа - правим тоалета преди сън, кърмя го и заспива
между 22.00 - 8.30часа - продължавам да го кърмя, когато се събуди и си поиска Grinning
В общи линии е това ежедневието ни!~

Стели, и ние имахме проблем с хремавия нос на Борисо. Пробвахме какви ли не капки, направо милото се беше подлудило. Бяха ни изписали едни капки за очи - "Garasone" се казват и те оказаха най-добър ефект. Капеш по една капка във всяка ноздра три пъти дневно - сутрин, обед и вечер. Бях ги препоръчала на Ася, питай я ако ги е взела какъв ефект са оказали над малката, на моя юнак му помогнаха. Стискам палци Дара бързо да се оправи, че е много неприятно това с хремата.
Поздрави на всички от мен и Борисито! Пак ще намина и ще пусна снимчици да ни видите колко сме порастнали! Grinning

Последна редакция: чт, 08 окт 2009, 00:10 от Sindarella The Spy

# 516
  • SZ
  • Мнения: 10
Здравейте!

Стели,аз се справих със сополките също с капки за очи в носа-Tobradex,3x1капка.Беше река(гъста река),за няколко дни пресъхна.Виброцила по-скоро е за отпушване, отколкото нещо да лекува.

Dareland,добре дошла в отбора! HugАз съм тази дето я издирваш,от Стара Загора  WinkСамо че вече живеем извън града и въпреки,че идвам всеки ден до училището на баткото,после все бързам да свърша нещо и да се прибирам.Искам да кажа,че няма да стане да се включвам за всекидневни разходки за съжаление.Но това не пречи да се видим някой ден.  bouquet

За ботушите и аз наскоро взех на Миташкия ботички,по-скоро есенни,но по-голям номер.Растат като гъбки тези малчугани,а не ми се купува след месец пак.

За дневен режим нищо не казвам,че май всеки ден е различен.Сутрин се събужда към 7-8ч,свекър ми го взема да го гледа(да е жив и здрав),а аз си доспивам до към 10ч(кой да виси по късни доби в нета);през това време Миташко закусва нещо(вече се чудя какво да му измисля,попара вече не иска),до 12ч играе(най обича напоследък да си обуе чехлите ми на ръцете си и така да лази),в 12ч хапва яденето от кухнята и се приспиваме;спи по около 1,30-2,00ч(от няколко дни мина на един дневен сън);после пак играе,ако е хубаво времето излизаме на разходка с кучето,към 19ч-вечеря супичката от кухнята,после баня,сукане и заспива.Но това не е всичко,защото от там насетне се започва събуждане на 1-2ч,сукане,сън,сукане,сън......"и така до края на светааааа",добре де до сутринта Simple Smile

Чао засега,че все се притеснявам да не ми секне сутрешния джакпот!Отивам да подремна.
Целувки!!!!!

# 517
  • Мнения: 2 246
*puhi* ,радвам се че най-накрая открих съгражданка. Simple Smile

stella_a,мойта щерка 2 пъти беше хремава през лятото за по 2 седмици.Педиатъра каза,че щом няма червено гърло,дробчетата са чисти и без температура нищо да не й давам.Да я оставя от самосебеси да мине.Само Тетрисал й пръсках в нослето.То е нещо като разтвор за почистване на лигавицата.
Иначе и ние бяхме така - не можеше да диша през устата и се давеше даже като я храня.И по същия начин като ме види с кърпата че искам да й избърша носа пищеше.Това е според мен защото кожата на носленчето се зачервява от страни.Единствено не плачеше като й избърсвах нослето с мокра ръка на мивката.Така не се жули кожата както с кърпата.Пробвай така да видиш.

# 518
  • Мнения: 276
Добро утро майчета.
Ние от понеделник сме на ясла.Стана толкова бързо и неочаквано,че още не мога да се повярвам.Отидох да питам уж дали ще ми го вземат през януари пък те ми викат пускай изследвания и го давай още сега. Tired
И така Гошето ще е ученик от понеделник,а майка му трябва да почва работа.Което значи че ще напусна старата и ще приема предложението на друг работодател.
Сега ясладжията спи Mr. Green.Но като стане трябва да се изака,че ми трябва туй пусто Ла.но. Whistling
Преди 1 час и 5 минути сме седяли на гърнето за да изпикае. ooooh!
Ох бягам че ме чакат един куп задачи,а няма време.
Лек ден   bouquet

# 519
  • Мнения: 3
Здравейте!  Hug
Втори ден на сълзи в яслата. Осъзна вече какво му се случва и сутрин си поплаква. Даже снощи отказа да заспи сам. Само да ми види гърба, че излизам от стаята и рееееев  ooooh! Сутринта пак, станал видял че няма никой в стаята и веднага бяга да ни търси, бос по пижама и се блъска в гардеробите, защото не свикнал още със светлината  Joy Оф, дано по-бързо свикне, че въобще не мога да си съсредоточа мислите върху нещо друго.  Rolling Eyes Не мога да разбера какво ги правят там, че реват децата. Може би ,защото не им обръщат достатъчно внимание ли, що ли?  newsm78 Радвам се да видя Пухи и Синдарела, Блек Айд също  Heart Eyes  bouquet Теди добре дошла в отбора. Дупе да ти е яко  hahaha
Иренка напълно те разбирам. И мен ме втриса от мисълта за такова нещо, а в момента баткото ни е на тема ЛЕГО, сглобява скелети на динозаври и тем подобни малки джунджурии, които на шарения килим въобще не се виждат  ooooh! ooooh!
Господ да пази!  Praynig Нашия режим като сме в къщи е следния: ставане в 7-7.30 закуска, игри навън или вътре в зависимост от времето, обяд към 12.00, спане до към 15, следобедна закуска в 4 и пак игри или навънка. В 20 вечеря и в кревата. Пишката ни е отворена до половината, благодарение на педиатърката, ако бях оставила на мен  ooooh! нищо нямаше да свърша. Другата половина смятам пак тя да му я оправи  Crazy
Барабар това боза ли е бе мила  newsm78
Деърланд аз взех боти 23 №, леко са му големи, но с чорап и за на пролет ще стават.  Peace Според мен вземи 21  Grinning
Валени честита ти нова работа. Успех и късмет да имаш и много парички да изкарваш   bouquet
Стелка тези капки наистина много помагат, но пробвай и Коларгол, веднага пресушава лигавицата!
Айде лек ден от мен  Hug

# 520
  • Мнения: 2 376
Няма ли опасност да се деформира крачето, ако обувките са прекалено големи? Ние преди месец купихме обувки, пишеше след 3 месеца да се изхвърлят. Смятам като застудее да купим ботушките. Харесах едни на чико до коленете.  Embarassed

# 521
  • Мнения: 2 246
Ние преди месец купихме обувки, пишеше след 3 месеца да се изхвърлят.
За първи път чувам за нещо подобно.... newsm78
Ние в магазина мерихме и 21-ви номер но бяха много големи за нейното краче.Стоят много смешно - малко човече ,пък с някви огромни чепици.  Laughing А 20-ти като обуе спокойно един пръст отзад на петичката може да се вкара в ботата.Отказах се да ги сменям.Ще ги носим тези пък ако станат малки - други ще търсим.

# 522
  • София
  • Мнения: 1 139
Къде сте, мамчета? 
Драснете по някой ред........, много слаба активност Tired

Боби го мъчат зъбки- кучешки ли ,кътници ли, но го боли детето. Събужда се с писък и търси гърда за успокоение. Забелязала съм, че в такива моменти не иска биберона. Най-вероятно го боли или му е некомфортно от нея и само цица го успокоява.
Не ми се мисли каква нощ ни очаква ooooh!

Дано утре сутрин не си видя поста като последен, надявам се някой да се разпише след мен Rolling Eyes

# 523
  • Мнения: 82
Безкрайно ви благодрая милички,радвам се,че ви имам  Hug дано преборим скоро хремата.Всъщност аз забравих да ви кажа,че аз,сестра ми и майка ми също сме с хрема от 5-6 дни  Sad,а и всичките деца в парка  Shocked
май пак ще отложим ваксината,планираме да заминем за Белград следващата седмица,така че ваксината  ще остане за слеващия месец-надявам се,че това не е  пробллем.....
иначе нашия "режим"  е горе-долу следния:
7-8ч Дара пие АМ около 200мл,после я взимам в нашето легло и там си играем или се гушкаме около 2 часа,спи 30-40 минути
10.30-11ч хапва попара(много я обича) и към 12 излизаме навън
14-14.30-обядва първото или второто от кухнята
около 15ч спи към час-час и малко и пак излизаме
17-18 хапва плод;мляко с бисквитки;рядко каша;опитва десертите от кухнята,но не  ги харесва особено
около 20.30 я къпем и около 21ч заспива като преди това понякога пак пие АМ(ако не е яла друго след следобедната закуска).а понякога не иска(ако е седяла с нас на масата и е закачала от нашето ядене)
през нощта се буди често да пие вода(с малко сок)
в парка непрекъснато я черпят със солети и бисквити

хайде утре пак,целувам ви  Heart Eyes

# 524
  • Мнения: 2 376
Нашият ден :
Точката се буди около 7, цока, тероризира ме и ми крещи в лицето до към 8-8:30. През това време аз съм в кома.
9-9:30 закуска: овесени ядки с кисело мляко, ядково мляко от кашу или печен сандвич с кашкавал
9:30 излизаме навън
яде плодове, оризовки, варена царевица или овесени бисквити(обикновено не се сеща за мляко)
13:00-обяд-каквото докопа, обикновено хляб, кашкавал, маслини, домат, краставица, кърма на корем
След това правим опит за сън, обикновено безуспешен, но много кърмене.
17 часа отново навън, хапва плод, кърмене
19 часа вечеря каквото си хареса от моята паница,кърмене
23:00 баня (евнтуално)
23:30 заспива
4:00 дръж се мамо... без прекъсване се кърмим до 7
Ето какво прави, ако не я изведа:

Общи условия

Активация на акаунт