1001 нощи - приказката , която остана в сърцата ни , започва отново - 101

  • 36 235
  • 421
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 132
Добър ден !

засега стигнах до 5 въпрос и отговор ,после ще продължа
Да ме извините за грешките
Дано не е много объркано по смисъл


За списание Cine

Дядо ми беше един въжеиграч

Шехерезадата на ''1001 нощ''разкри своя нов проект.
историята на дядо си ,който е бил въжеиграч по подходящ начин да пренесе в киното и младата звезда заради тази си праволинейна цел отмени всички други проекти.

репортер:Сердар Акбъйък

В последно време най -обичанато и най- коментираното име Бергюзар Корел,с ролята си на Шехерезада в сериала ''1001 нощ'' в продължение на 3 години бе гост /или тема / в домовете ни.А и в допълнение с екранния си партньор Халит Ергенч имаха емоционална  връзка,ожениха се и сякаш бе като героиня от приказката ''пепеляшка''.За да се измъкне от този етикет който и лепнаха тя улови един шанс.в последния филм на Мурат Шекер ''Любовта не казва идвам'' където е в главната роля заедно с Толгахан Сайъшман.С физиката си и с актьорската си сила тя привлича зрителското внимание върху себе си,попитахме я заради вас незнайното и лице,плановете и,желанията и.От страна на майка и Корел каза че са  преселници от Гирит,дядо и е бил въжеиграч,и сподели че иска неговата история да се превърне в сценарий.Значи красивата актриса ще я следим не само на екрана ,но и зад него.

?----Как  ви се стори проекта ?
Б.К.---Проекта дойде преди 2 месеца чрез посредничеството на мениджъра ми.Каза ми че Мурат Шекер иска да снима една романтична комедия и иска да работи с мен.Попитаха ме дали е възможно да се срещнем.И аз веднага оговорих че може да се срещнем.После с Мурат разговаряхме,Мурат ми разказа филма,и филма ми се стори много приятен,после прочетох сценария,продължиха срещите ни и после приех ролята.

?----Мурат Шекер има една особенност.Той е заснел най-романтичните филми.Това повлия ли ви за да приемете ролята ?
Б.К.---Според мен Мурат Шекер е режисьор който отдава много внимание на хората и чувствата.Видях и в сета и във филмите си е такъв.Според мен е един от рядкото режисьори които искат да придадат оня вкус на старите филми на ''Йешилчам''.Защото иска да пренесе изцяло чувствата на хората на белия екран,въобще не си играе с това,без да е с егото на режисьор.За него по -важно от светлините и атмосферата са чувствата на играещите.Откровенно казано добре че съм вътре в този филм.

?----Обичате ли старите филми на ''Йешилчам''

Б.К.---преди каналите да станат толкова много,когато не ходих на училище ,през уикендите,се гледаха турски филми.Вкъщи непременно гледахме туските филми.Защото докато ги гледам се отдалечавам от някои неща..Тогава много не ги разбирах,но сега  за мен са като отдалечаване от този свят и са като терапия.в същото време много топли.научавам много неща от тях,.''Нашите семейства'',''радостни дни'', ''Класа на Хабабам'' и филми като тези по колко пъти съм ги гледала не знам.Понякога заедно сприятели вземаме Двд-тата на старите филми и ги гледаме.Аз и като личност съм човек който не може да се откъсне от миналото .въпреки че съм много млада миналото си го спомням с голям копнеж.Затова че живота ми се промени изведнъж много тъгувам по миналото.

?---Когато погледнем новите филми,тези които не са в духа на ''Йешилчам'',виждаме един стил който показва много повече истините.Как виждате това движение? не става ли дума за едно ненововъвидение в смисъла на преструктуриране.

Б.К.----Това което много ме нервира е че се оприличава и казва ''Същото като турски филм''.Това че се пренебрегват ,омаловажават филмите на ''Йешилчам''...защото човек първо трябва да познава класиката и след това да може да направи нещо ново.и според мен филм в който метода е неправилен аз не ги харесвам.и преминавайки през толкова трудни дни /става дума за страната и имайки толкова проблеми,когато се отиде в киносалона аз искам малко да си почина,да се разсея..Разбира се има място за всеки филм.Много се радвам,навън имаме победи,има нови филми,започна едно ново разбиране.това е ми е много приятно,,но и тъгувам по миналото.И мисля че в този смисъл Мурат е започнал нещо хубаво.защото преди да започна да работя с Мурат си казвах ''защо и ние не можем да направим нещо без да вървим по нечие его или без да се водим по нечие угрижено  майсторство,защо да не можем  снимаме  някоя нормална история.После се снима ''Баща ми и сина ми'',аз се развълнувах.после още няколко филма се направиха такива.после видях фрагмент от филма ''Ашк тутулмасъ---Любовна болест'' на Мурат ,филма не можах да го гледам,но си казах ''колко е хубав,колко са хубави цветовете които разцъфват...един много светъл филм.но по него време не познавах Мурат Шекер.Разбира след като плучих такова предложение от него се развълнувах.Хората да не очакват нещо много от този филм ,от мен или от режисурата.това е един много сладък ,много невинен филм .тук няма нито егото на режисьора ,нито на артистите.имаме един много сладък сценарий и се трудим над него.

?----Ще ни кажете ли нещо за ролята си и кое в нея ви привлече ?
Б.К.---пак захващайки се от старите турски филми така да ви разкажа за ролята си.Има един хан,и един хански еснаф/дребен търговец,занаятчия/. и има един предприемач който иска да купи този хан/гостоприемница/.и аз играя дъщерята на този предприемач която обича да помага на хората.много са богати ,но момичето е наясно какъв живот живеят и къде.през целия си живот не е била далеч от тях и не е приела да е от малкото щастливи.момиче отдаващо внимание на хората ,на живота ,на природата,обича много природата и животните.първата причина поради която приех ролята бе че по години с героинята сме близки.след 3-годишния характер на  Шехерезада ,и е една роля която е подобна на моите принципи и която няма да навреди на моето име.и аз приех.защото за през тези 3 години се забрави, че аз не съм Шехерезада ,а съм една актриса.може би отново ще се сетят че аз съм само една актриса,и си мисля че може би ще успея да покажа какво мога аз да правя.

# 361
# 362
  • Plovdiv
  • Мнения: 248


ТОВА Е ,  КОЕТО МОГА ДА ДАМ - АВТОГРАФ

# 363
  • Мнения: 10 821


ЩО НЕ СЪМ КУЧЕНЦЕ ??? #Crazy Joy #Crazy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy

# 364
# 365
  • Plovdiv
  • Мнения: 248


МАХНИ СЕ ОТ ГЛАВАТА МИ !

Последна редакция: вт, 08 сеп 2009, 15:22 от mar_tomova

# 366
# 367
# 368
# 369
# 370
# 371
# 372
  • Мнения: 683
Това са снимки снимани от Берг....

# 373
# 374

Общи условия

Активация на акаунт