1001 нощи - приказката , която остана в сърцата ни , започва отново - 101

  • 36 232
  • 421
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 683

Annem1

Ето тук може да се насладите на още снимки правени от Берг....
http://www.flickr.com/photos/brgzkrl/page1/

# 376
  • Мнения: 132
Продължението

Нормално е да се заблести с някой филм,да се направи име в киното,може да ви донесе някакви проекти.но в сериал дълго време да се играе един характер и той да се залепи за вас,сякаш покрай вас се издига някаква стена.има ли нещо такова,преживявате ли такова притеснение ?

Б.К.---Всъщност не много,преди 4 години,аз за пръв път се срешнах със зрителите на киното с филма ''Долината на вълците Ирак'' и ролята която играх бе на арабско момиче.До гала прожекцията на филма никой не знаеше че аз съм туркиня.тогава научиха че съм туркиня и в края на филма чух хубави неща.бях кандидат за  талантлива млада актриса.после започна сериала,върнахме се назад отново.но за тези пари ,сред тази конкуренция останах сам сама с ролята на Шехерезада.защото има едно нещо наречено рейтинг ,и заради този рейтинг са готови да се затрият всички ценности.на колко съм години ,от какво семейство съм,никой не се интересуваше  от какъв живот идвам аз.и аз бях много млада,.а всъщност всяка седмица влизате в домовете на хората,и искате не искате хората си мислят че вие сте този характер,разбирам че това мислене на хората е естествено ,но това че аз мога да бъда само Шехерезада и че аз съм Шехерезада  ме озадачи много.дойдоха предложения ,но или не съответстваха на моите принципи ,или с времето не се връзваше,помислиха си че станах известна с ролята на Шехерезада и че не бих могла да играя друга роля,може би някъде сгреших,може би по друг начин се представих ,не знам.но затова че играх 3 години в сериала съм много щастлива.работих във фирмата на Ерол Авджъ,запознах се с Кудрет Сабанджъ,и затова че с толкова актьори играх заедно съм много щастлива.тази роля ми даде много неща ,но и много неща ми взе и отнесе.и си мисля че това в последно време е заради това че сектора със сериалите много се разрастна и зрителите си лягат и стават със сериалитеи поради опасенията за рейтинг.но сега докато работя с Мурат забравям за всичко това.тук много хубаво си прекарвам времето.

?----опита ви от играта ви в сериали,как влияе на играта ви.В този смисъл имате ли някакви оплаквания,или е нещо като опресняване при вас ?

Б.К.---по въпроса за дисциплината и вземането на работата на сериозно за мен  няма разлика .разбрах че за тези 3 години за телевизията  аз много съм се свила.затова че снимаме след като научим всичко  наизуст ми е много по спокойно.разбира се аз много съм се затворила.аз не се виждам да съм толкова професионалистка за да видя тази разлика в себе си,или нямам толкова опит за да мога да я видя тази разлика.трябва още много филми да снимам  или още в един сериал да играя .но играта в сериал носи големия риск след време да се превърнеш в актьор-служител.през седмицата 4-5 дена сте в сета,на едно и също място,същия грим,с едни и същи костюми работите,.това което зрителя очаква все един и същи характер иска да види.всъщност не можете да прибавите нещо от себе си,но разбира се в киното не е така.там сте свободна,и тук доклкото е възможно Мурат ме оставя свободна.

?----Каква е връзката ви с колегите ви.има ли такива контакти които да застрашават играта ви ,или работата ви в киното?

Б.К.----Странно е че ме попитахте това ,защото и сутринта се събудих с това вълнение.моя дядо е бил въжеиграч,и аз искам да направя историята на дядо ми,от страна на майка ми сме от Гирит,от много малка слушам за неговите истории.живота на дядо ми,живота на майка ми ,на всички онези момичета живота поотделно,ще бъде един много хубав филм или  сериал само за два сезона. пълен с интриги живот и много цветен.после аз потърсих един ден майка си и и казах''мамо ,аз този сезон няма да се снимам в сериал,и след филма ще си почина,ела ние с теб да си вземем магнетофона и да отидем при роднините си в Измир или тукашните ни роднини да разкажат историите си,а ние с теб да си вземем нужните бележки.как ще е  ? при кого може да отидем,въпреки че съм в тази сфера и аз не знам.всъщност това е една утопия,Но да аз искам да направя историята на дядо ми.даже тази сутрин си мислех за всичко това.затова като ми зададохте този въпос останах изненадана.да не ме разберат погрешно ,но аз нямам много хора с които да се срещам от тази среда.аз не познавам много хората.може би трябва повече да се социализирам,може би трябва повече да .....,не знам или може би да останеш сам, да  се затвориш в някоя стая и да пишеш.но и затова е нужно голяма смелост.това искам да направя тази година.дойде ми за сега такава смелост,но дали ще последва продължение,или няма , не знам.

?-----написването на сценарий,да пренесете личните си истории в киното....в този смисъл вярвате ли че това е липсващото,негативното  в турското кино.много са малко истинските истории от живота  ?

Б.К.----в края на 70-те години това което е довършило киното е започването на секс..../филмите/.знам от това което баща ми е разказвал.не знам колко филма се снимат на година,но много малко от тях ме впечатляват.защото когато отида на кино з не искам да гледам мрачен филм,искам да видя истински неща,правят се толкова мног неща,опитват се ,но никой не върви към класиката.аз това не мога да разбера.може би затова че съм дете бна артисти много ще ми се ядосат ,но аз имам очаквания от киното ,но това което гледам не ми харесва ,не ме впечатлява,не може да ме развълнува.разбира се че бих искала да играя във филмите на Ферзан Ьозпетек,Зеки Демиркубуз,Чаан Ърмак.Когато аз повярвам в сценария ,бих могла да играя във всеки филм.в киното парите по никакъв начин не са нещо важно за мен.без това за да преживяваме участваме в сериали,полагайки същото усърдие,старание.да много хубави неща се правят ,но като брой са мног малко филмите които мен ме впечатляват.

?-----Появяват се много имена на способни можещи актриси.може би това е от увеличаването на женските характери в сценариите.има ли нашествие на женски роли в турското кино .има ли такова чувство ?

Б.К.---Да има много способни имена,но за мен мястото на Нургюл Йешилчай е отделно.на мен ми е приятно че има толкова способни имена и това че конкуренцията се увеличава.искам и все нови да идват и повече работа да се върши.такава ми е логиката.но все още не мисля че конкуренцията е уравновесена.защото ако на един сериал заради рейтинга ,много хубавата актриса се показва сред най -добрите актриси ,аз не съм съгласна с това.това не ми е приятно,ако отивайки на кино,ако ми окаже въздействие играта  на една актриса ,да тогава бих могла да коментирам.играта в сериал не е достатъчна за да се коментира способността /възможностите /на един актьор.аз когато се погледна .....а като погледна и тези от моята генерация  Берен,Тюлин,Вилдан,вярвам че и те .....ние нямаме едно такова делене.сериала заради пари,киното за да задоволим себе си,и в театъра ах ако можехме да се покажем и там ,не мисля че са такива нашите мисли.разбира се че и в сериала човек дава от себе си,мисли,но по някое време риска да се превърне в актьор -служител е много голям.всъщност не можете да се обновявате много,и според мен киното е по добрия избор за да може да се разбере това.

?----Когато ви казах че сте избрали романтичната комедия на Мурат Шекер ,и вие казахте аз съм една от последните романтички може би.за вас може да е идвал втори проект,а вие като втори ваш филм този избрахте.в този смисъл вие как ще представите себе си ?

Б.К.----докато четях сценария вътрешно много се оживих,и много невинно ми се стори,откровенно казано имах нужда от малко невинност/по детински чисто/.много ме развълнува тази невинност в сценария. беше ми зададен и такъв въпрос ''не бихте ли искали да играете във филм на Ферзан или на Зеки ? а аз казах ''не знам''.но каква е разликата между двете ,аз бих играла във всякакъв филм.след като обикна  сценария...на място където бих могла да бъда себе си ,където трябва да бъда себе си,или като себе си,където чувствам че мога да изразя себе си.Щастлива съм.

?----Чакате дете.това по време на снимките  повлия ли ви на вас и по  отношение на чувствата ви ?

Б.К.----не. нямах някакви затруднения.защото този филм го започнах след трудния ми период.бяха минали 3-те месеца.бях се успокоила.но понякога свръхвниманието и любопитството на хората  ми е интересно.понякога много се срамувам,защото  не съм свикнала с такова внимание.понякога не мога да издържа на глад,или пък по- бързо се уморявам,извън това нямах някакви затруднения.

край.

Да ме извините за правописни  грешки, някъде няма точки, запетаи.

# 377
  • Мнения: 23 369
севи, благодарности за усилията и времето, което си отделила за този дълъг превод newsm51


Разгледах галерията от снимки, правени от Берг. Снимката на Халит е озаглавена "МОЯТ СВЯТ"! : newsm53  txtloves: txtloves txtloves

А тази на Ефе, детето, което играе Каан- "МОЯТ СИН" Heart Eyes

А има и две пейзажни снимки от остров Пукет, правени на 9, 10 май - явно тогава е била  почивката им там. Простите изчисления показват, че там ще да е сътворен бебока. Как да не го кръстиш Мерджан (Корал)?  Simple Smile 

Последна редакция: вт, 08 сеп 2009, 18:54 от varna72

# 378
  • Мнения: 0
Севи,
Това, което правиш за всички нас, феновете на "1001 нощ", е безценно!
Ние жадуваме за всеки факт, свързан с живота на любимците ни и ти задоволяваш безкористно жаждата ни. Заради това заслужаваш безкрайните ни благодарности.
 smile3501 smile3501 smile3501 smile3501 smile3501 smile3501 smile3501 smile3501
Да си  здрава и щастлива! Животът винаги да ти се усмихва за твоята щедрост!
 txtloves txtloves txtloves txtloves txtloves txtloves txtloves txtloves txtloves txtloves txtloves txtloves txtloves

Ани, качвай през нощта, а ние ще сваляме през деня!Нали живееш при Големия брат!
Ти  много си изобретателна, умеятна и актуална, а ние те обичаме! Браво!
 newsm51 newsm51 newsm51 newsm51 newsm51 newsm51 newsm51 newsm51 newsm51 newsm51

Светле, Мар-томова, големи сте закачки и смешливки! Сладурки! Пък и големи  майсторки на всичко - и за тялото, и за душата. Давайте така и по-нататък!
newsm62 newsm62 newsm62 newsm62 newsm62 newsm62

Пенда, ти докато мълча, да не се изучи за режисьор!Цял филм си ни предоставила. Що има пред нас нули след единицата, халал да ти са за същото!
 Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Хиацинт, Мари-нк, Ари888, винаги сте на гребена на вълната! Радвайте ни пак!
  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Варна, Дафи, Мелиса, зачестете посещенията! Naughty Naughty Naughty Naughty Naughty Naughty Naughty Naughty

Ферина, можеш да се опиташ да изместиш Шех и Онур от сърцето ми, когато ти се поще! Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile

На всички неспоменати, сърдечни поздрави!

# 379
  • Мнения: 2
Прегледах фотографиите на Берг. Мисля , че възрастната жена с очилата е майката  на Халит. Вие как мислите ? Anna3com сърдечно благодаря за информацията ,sevi_nil  невероятна си , а talla ми липсва.

# 380
  • Мнения: 2
Да със сигурност е майката на Халит , най-сетне се сдобихме с нейна снимка. Искрено благодаря.

# 381
# 382
# 383
# 384
# 385
# 386
# 387
# 388
# 389

Общи условия

Активация на акаунт