Из Дневниците на Януарските мами 2010- Тема 20

  • 13 656
  • 300
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 647
Пропуснах да разкажа - вчера и синът ми беше с мен при доктора, много искаше да види бебето. Докторът го питаше какво иска - братче или сестриче и той веднага каза - братче. Обаче явно очакванията му да види бебето не се покриха с това, което виждаше на ехографа и бързо му омръзна.  Hug

# 241
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Обаче явно очакванията му да види бебето не се покриха с това, което виждаше на ехографа и бързо му омръзна.  Hug
Да и Ивка беше така  Laughing
А колкото до това, че ФМ се прави на 2Д и аз незнаех, докато не отидох на преглед. Абе викам си плащам за 4Д пък той прави прегледа на другия ехограф Laughing Но после пусна снимки на 4Д за нас. Утре отивам пак да видим бебо, че предния път нали ни беше обърнал гръб не успяхме да видим лицето добре.
Аз от днес съм на работа вече  Confused И в добавка с лошото време няма да описвам как се чувствам - миноооооорно много Crossing Arms

# 242
  • Мнения: 647
Сиер, напълно те разбирам, ако знаеш и на мен как не ми се ходи..., ама се налага, на предишната ми работа бях на ниски осигуровки и сега трябва да компенсирам - да имам повече месеци на високи.
Моят доктор няколко пъти ми показа лицето на бебето, видя ми се доста бузесто  Laughing, и си отваряше и затваряше устата, сякаш се прозяваше, беше много забавно, дори ми направи 2 снимки в близък план на физиономийката му.  Hug
А докторите оглеждат органите в режим 2Д, защото в 4Д става твърде бавно и отнема много време, така ми обясни моят доктор.  Peace

# 243
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Добро утро момичета
Радвам се на всички добри новини около прегледите.
За дрехите за бременни - купих си още в 4-ти месец един панталон много ми е удобен от халите в Пловдив. Имам и един от предишната бременност, но той е доста по - широк, вероятно ще го нося ноември, декември.
Бебето ми е активно един- два пъти на ден. Точно като първото  Simple Smile
Сиер, аз също съм на работа от днес, но се чувствам страхотно. Даже вървя по коридорите и се усмихвам, от сутринта толкова колеги ми се радват, постоянно някой ми носи да ям, а уж от днес щях да се храня здравословно, че килограмите ми се вече +10 Embarassed. Само малко ми е гадничко за сина ми, че цяло лято не сме се разделяли, но и за него е по - добре да е на градина. Днес и за него е първи ден след дълга почивка. Малко поплака сутринта, но като се върнах да им занеса почерпка вече се усмихваше и си играеше с децата  Heart Eyes
Връщам се да изчета цялата тема.
Приятен ден и много хубави ритничета  Heart Eyes

# 244
  • Мнения: 647
Куин, чак сега видях въпроса ти, да дава часове след 17ч., даже вчера моят час беше за 17.30, но влязох в 18.10 при него винаги има изоставане, защото постояно има спешни случаи и тича до болницата. В кабинета си преглежда в понеделник, сряда и петък. Добре е да си вземеш час 1 седмица по-рано, защото после може да няма свободен. Ако нямаш телефона на акушерката, която записва часовете, ще то го напиша на лични.  Peace

Mischievous вчера ме пита дали докторът, при който ходя по ЗК ми е правил гинекологичен преглед, защото трябвало задължително до края на тази седмица да ми направи, но не е настоявал да го правя при него.
Помня, че с първата ми бременност от средата на 8-я месец задължително ходех веднъж в седмицата при Минев и на ехограф и на гинекологичен преглед, в интерес на истината оказа се много полезно, защото първата седмица от 9-я месец ми засече забавяне на пулса на бебето и се наложи да ми мести секциото със 1 седмица преди плановата дата. Добре че засече това забавяне, защото синът ми се оказа с увита и стегната около врата пъпна връв и се е задушавал - записите, които ми правиха в болницата бяха много лоши, добре че реагираха на време. Затова му имам пълно доверие на Минев, човека си знае работата.
В поликлиниката с първата ми бременност също помня, че ми правиха няколко гинекологични прегледа до 16-та седмица, а този път - нито един, хем ходя при същия доктор, нещо ги е налегнал мързела явно. Аз другата седмица ще ходя на гости при свекърва ми - тя е акушерка и май ще отложа гинекологичния преглед за нейната докторка, надявам се да не стане много късно.  Peace

Последна редакция: вт, 08 сеп 2009, 10:11 от little rabit

# 245
  • София
  • Мнения: 2 245
Добро утро! Много сте раннобудни!    bouquet

Танчелина, започни да ги лекуваш тези гъби, защото те могат да предизвикат контракции и дори преждевременно раждане. Писах ти, че аз слагах гинодактарин и след около месец пробата ми вече е чиста. Гъбите са много опасни!

Илиндичка, радвам се, че писа! Страхотни снимки!

Иве, а ти къде се губиш?

И Кармелита не се е мяркала наскоро....дано всичко е ОК!

Хубав ден от мен!  Hug


 

# 246
  • Мнения: 527
Добро утро, аз заведох малкия на градина, закусих и прочетох пресата, а сега кафето ще си го пия с вас  Wink
В  четвъртък съм на фетална морфология при др.Даскалов и ме интересува някой ходил ли при него.Прави ли записи.Благодаря
И аз съм в четвъртък при Даскалов, моят час е в 16:30 часа. Прегледа при него е 55лв. и винаги си гледа на 4Д ехограф. Била съм и в Селена при Кръшков, той ме прегледа много за бързо, диск не ми даде. Поисках да ме погледне и гинекологично, обеща след ехографския преглед, но забрави за 5 минути, а на мен ми беше неудобно да го моля пак. Нищо не спомена за ранния БХС, дори не попита имам ли желание да го правя. Та, Даскалов може да е оплюван от едни и хвален много от други - хора разни, аз съм доволна - обясняваше всичко, което виждаме, за разлика от Кръшков, който мълчеше през цялото време. Подготви се ако не си правила никакви изследвания до сега, че Даскалов ще те накара да правиш една камара изследвания. Диск ще ти даде със сигурност и ако имаш притеснения, дори и да излизате от границите на запазения час, можеш да останеш да задаваш въпроси при съпругата му.
Rally_and_Betty, дай да ги видим тези дънки. Аз не мога да намеря свестни дънки. В Mothercare ми допаднаха едни, но не чак да ме впечатлят, като видях цената обаче се втрещих - 120 лева.
Някой спомена, че колекцията на Бенетон е хубава, имат ли дънки???
Илиндичка, честита ти мома, аз пак съм пропуснала нещо, защо мислих, че очаквате втори мъж  Rolling Eyes
И на мен не ми се ходи на работа, тази седмица съм в отпуск, имам още 30 дни за взимане, но ще изкарам септември и октомври и вече ноември запразнявам.
Да ви попитам може ли да ми се издаде болничен - този, който е 45 дни преди раждането с по-предна дата? Питам, защото ще раждам секцио и искам болничния да е съобразен с определената датата за раждане. Тук на консултацията ме водят, че трябва да родя чак на 22 януари, аз си знам, че цикъла ми е на 25 дни и си определям термина 17 януари. До сега при всеки ехографски преглед показва термин 12 януари, та затова искам болничния да ми е с по-ранна дата.

# 247
  • Мнения: 803
Здравейте и от мен! Simple Smile

Аз само наминавам да ви видя, умирам за сън. Ама няма как, на работа съм.
Наистина много момичета изчезнаха някъде, аз да питам някой да знае къде е _Hope_? и Ела също я няма... Дано всичко да е наред.  Praynig

Оставям ви засега и се връщам пак към работния процес Tired

Едит: villy,  аз споменах за Бенетон Simple Smile Да, имат дънки, които на мен лично ми харесват. Платът е мекичък, с ниска талия са, а нагоре са с ластик. Ама са по 99лв...  Rolling Eyes

# 248
  • Пловдив
  • Мнения: 360
добро утро от мен
Аз ходих преди на ФМ при Даскалов(тема 13),след това ходих в Фемина във СФ и от тук нататък предпочитам прегледите да ми минават в СФ.Утре съм пак на ФМ(3-та подред) при Димитрова.Мами,стискайте палци бебчо да  е наред и всичко,което ме изкара преди време от кожата-да е преминало и бебочо да е жив и здрав

Последна редакция: вт, 08 сеп 2009, 10:42 от mannuella

# 249
  • Мнения: 1
Приемам предложения: Какво да купя на детето си за първия учебен ден- първокласничка!?

Това ми е сега приоритет, иначе съм добре, както повечето момичета тук.
Дрехи нямам, особено за този студ, защото качих 10кг. Embarassed- Ужас!

Manuelaq сигурна съм, че всичко ще е наред!

Последна редакция: вт, 08 сеп 2009, 10:49 от Аз съм ...

# 250
  • Мнения: 3 453
Привет, банда!  bouquet

Бяхме на почивка в Златни пясъци. Хванахме последната топла и слънчева седмица. Морето беше чисто, водата - топла, плажа - почти пуст...идилия. Зарязахме всички средства за комуникация и си починахме наистина добре. Беше една прекрасна седмица, само за нас двамата. Сдобихме се с шоколадов тен, много спомени и запас от енергия. Сега планираме кратка почивка на планина, дано се пооправи времето.
За дрехите - вчера се сдобих с много хубав гащеризон, сукман, дънки, спортен екип и няколко блузи. Готова съм за есента.  Peace


Извинявам се, че не ви предупредих за краткото си отсъствие. Голям съм заплес, съжалявам.  ooooh!

Хубав ден от мен! Hug

# 251
  • Мнения: 647
Та, Даскалов може да е оплюван от едни и хвален много от други - хора разни, аз съм доволна - обясняваше всичко, което виждаме, за разлика от Кръшков, който мълчеше през цялото време. Подготви се ако не си правила никакви изследвания до сега, че Даскалов ще те накара да правиш една камара изследвания.

Да, със сигурност ще те накара да направиш една камара изследвания, повечето от които напълно ненужни. Основните изследвания за бременност си се поемат от ЗК, относно БХС - това си е едно изследване с прогнозен резултат, който нищо не гарантира и съвсем не е задължително, нито необходимо, при положение, че се прави ФМ.  Peace
За мен лекар, който с лека ръка поставя диагнози от рода на тумор с метастази, кисти в мозъка на бебето и пр., които в последствие се оказва, че нямат нищо общо с реалността, не е никакъв специалист.  Peace

# 252
  • Мнения: 527
little rabit, не искам да споря с теб, защото си доста предубедена спрямо Даскалов. Но все пак всеки сам преценява дали да си направи изследванията или не. На мен от консултацията никой не се сети да ми изследва хемоглобина защо ми е толкова нисък, а директно ми изписаха желязо, което е противопоказно за моята анемия,  Даскалов единствено се сети да попита имам ли в рода ми хора с таласемия и така се оказа, че и аз съм я наследила. Колкото до останалите изследвания, естествено да го притесни течението, което имам и да провери от какво е. От К още не са ме преглеждали гинекологично, но и нямам желание да ме бъркат, защото нямам доверие.

# 253
  • Мнения: 0
villy на мен до сега са ми правени само кръв и урина то аз питах калинов за други но той саамо се засмя че дори и ФМ не ми направи миналата седмица  Close

# 254
  • Мнения: 647
mannuella, не се тревожи, всичко ще е наред, стискам палци!  Praynig Praynig Praynig

villy, да всеки си преценява при кого да ходи, факт е, че в Пловдив има много по-добри лекари от Даскалов и добре че е така.  Peace
Съжалявам, че си попаднала на кофти лекар по ЗК, който не ти пуснал необходимите изследвания, моят специално си върши добре работата и не е необходимо да плащам допълнително за изследвания, които ми се полагат от касата.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт