Из Дневниците на Януарските мами 2010- Тема 20

  • 13 657
  • 300
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 9 496
Добро утроооо Party

[/color]

# 226
  • Мнения: 19
Добро утро! Grinning

# 227
  • Мнения: 0
Добро утро  Hug!

Как сте тази сутрин? Времето не е много приятно, но какво да се прави, няма как.
Аз тази сутрин съм изключително ранобудна. Още в 7 часа съм станала, а още не съм си направила даже кафе и бързам да видя има ли нещо ново при вас  Laughing.

# 228
  • Мнения: 647
Добро утро и от мен, аз дори успях да се замъкна на работата, не че ми се ходи, но се налага да избутам този и другия месец.
Вчера ходих на ФМ. Всичко е наред, докторът каза, че бебето е напълно здраво.
Попита ме обаче дали по ЗК са ми правили гинекологичен преглед, трябвало до края на тази седмица задължително да ми направят, преценявало се състоянието на шийката за евентуален риск от аборт. Но моя доктор от поликлиниката не ме е преглеждал гинекологично изобщо, сега се чудя дали да му звъня.  newsm78 При вас как беше, правиха ли ви такъв преглед до 20-та седмица? Питам защото все пак ми е странно, с първата ми бременност периодично ми правиха и гинекологични прегледи по ЗК, а сега всеки път - само ехограф.

# 229
  • Мнения: 0
Добро утро януарски мамчета.В  четвъртък съм на фетална морфология при др.Даскалов и ме интересува някой ходил ли при него.Прави ли записи.Благодаря

# 230
  • Мнения: 647
zuzito85 - да Даскалов прави записи, но лично аз при него не стъпвам. Тук наскоро една майка от Пловдив се наслуша на доста глупости от него, успя да я психира сериозно и момичето ходи на ФМ до София, където изобщо не са споделили мнението и преценката на Даскалов, но всеки си избира на кой лекар да се довери.
По-добре отиди в Селена при Кръшков, сега имат съвсем нов 4Д наскоро му правиха реклама, наистина супер модерна и съвременна машинка.
По принцип 4Д-то е гъдел, както се изрази моят доктор. Органите на бебето пак ги оглеждат на 2Д, после пускат ехографа в режим 4Д, за да се забавляват родителите, така стоят нещата. Пак казвам ФМ се провежда в 2Д режим, в случая от много по-голямо значение е докторът да е специалист и да знае какво да гледа.  Peace

# 231
  • Варна
  • Мнения: 407
Добро утро и от мен! Така ми се спи, но след малко трябва да ходя до акушерката. На всичкото отгоре не трябва да ям, че ще ми правят изследвания, а така съм прегладняла... Днес времето пак не е от най-приятните, но поне не вали. Смятам по-късно да направя един тур из магазините за бременни дрехи.
Илиндичка, много се радвам че писа  Hug Снимките са страхотни! Аз се оправям вече, бавно, но славно  Grinning

# 232
  • Мнения: 0
Здравейте,момичета!От много време съм с вас,но сега ми се иска и да се запиша.Аз съм от Добрич и очаквам момченце на 10.01.2010 Joy.Успешен ден на всички!

# 233
  • Мнения: 19
Н а мен гинекологичен преглед не са ми правили досега, а доколкото знам и на снаха -за цялата и бременност.Тук вали,студеничко е, а  и много ми се пи.Бебечето от снощи се е разиграло(сега също рита)рита,върти се-доста е активно.Вчера си купих 1-но боди(вместо корсаж),че ако някоя мблузка се понадигне-да не съм с горо коремче на работа(по-широко го взех даже продавачката се очуди-ХL-снощи го мерих сега ми става-много е удобно).
 Вчера без малко да си окепазя новия панталон,с който и на сватба ще ходя.На обяд правих салата и белих червени чушки от 1-ната хвръкнаха няколко пръски-огледах се само на блузата ми имаше-та  поизпрах ръкава и, а снощи видях че има и на панталона ми 3-ри малки петънца-ужас.Изтърках ги с веро-почти не си личаха и ги тикнах в пералнята-уж се изпраха-днес на обяд ще проверя.Така както е тръгнало май с джинсите ще ходя на сватбата на 12-ти.
 Ужасно ми се спи днес.

# 234
  • Мнения: 0
Аз се реших защото миналата седмица биах на ЖК при Калинов а той никва ФМ не ми направи че дори ме притесни.До сега съм ходила и при други др. и ми казваха че плацентата ми е задна нормална а миналата седмица калинов ми каза че ми е предна ниска и затова реших да отида при даскалов newsm78

# 235
  • Мнения: 3 675
Добро утро и от мен.Съжалявам наистина, че нямам време да ви чета, но да се отчета, аз съм ок.Вече се оглеждаме за бебешки аксесоари, всичко е безбожно скъпо, особено дрешките, които най-бързо се израстват, затова ще вземем каквото можем от приятели и познати.Обещали са ни количка и столче за кола, тъй че можем и да не купуваме.На лекар ще ходя на 15, ще ми правят изследвания рано сутрин и трябва да не хапвам нищо.Стискам палци изследванията на всички момичета да са ок и бебетата да са добре. newsm51

# 236
  • Мнения: 445
На мен също не са ми правили гинекологичен преглед по ЗК, но ми се наложи да вляза в болница за задържане на 07.08. и там ми правиха и при постъпването и при изписването. Малко ме беше страх, понеже съм чула, че тези прегледи могат да предизвикат допълнителни контракции, но нямах проблеми. Иначе на мен лекарката и на ехографа като ме гледа ми казва какво е състоянието на шийката на матката.
За дрехите дадоха ми няколко панталона за бременни братовчедка ми и една приятелка и са ми много удобни, защото стават и за по-малко коремче и за по-голямо. Но само единия е по-плътен, та ще трябва да си купя 1-2 за зимата. Иначе блузончета широки имам много, засега ми стават.

# 237
  • Мнения: 647
zuzito85, не съм го чувала този Калинов, в коя поликлиника работи. С mannuella по ЗК ходим при д-р Петров от поликлиниката в Смирненски и сме доволни. Аз ходя при него още от първата ми бременност, наистина е добър. Но допълнително си ходя и при д-р Минев - един от собствениците на клиника Селена, той ми прави първото секцио, сега пак при него ще ходя. Вчера при него ходих и на ФМ. Вече и той има 4Д ехограф в кабинета, но оглеждането на органите става в режим 2Д, навсякъде е така - и в София. С тази разлика, че прегледът при д-р Минев ми струваше точно 35 лв. просто не държах на 4Д шоуто за родители. Иначе почти навсякъде за 4Д взимат 80 лв., което включва оглеждане на органите в 2Д режим и после пускат на родителите 4Д и им правят запис на диск.

# 238
  • София
  • Мнения: 44
Добро утро и от мен!Аз да ви подсетя,че днес е Малка богородица-покровителка на бременните и на майките с деца.Днес се меси малка питка и се маже с мед.Който има малко време и вяра може да отиде да запали по една свещичка за здраве,все пак в нас има по едно,а при някои по две божии чудеса .Аз се обличам и отивам до църквата а после ще ви дочитам.Хубав ден ви желая макар и малко мрачен   bouquet .

# 239
  • Мнения: 97
Добро утро и от нас.Видях много хубави снимки. Hug
Гледам обсъждате дрехите за бременни.Аз от предната бременност имам дънкова пола дълга и 1 панталон.И сега от ларедута си взех 2 чифта дънки намалени на 20-тина лева.Мисля ,че ще ми станат като позахладнее,че сега са ми големички леко.Но за есенно зимния период ще са по-добре.Дрехи си имам и не се оплаквам.
Добре дошли на новодошлите  bouquet
И аз да попитам какво стана със срещичката? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт