Есента иде и не пита, ФЕВРУАРЧЕ на мама показва как може да рита ! (17)

  • 10 703
  • 300
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 16
Йей, отпуска Simple Smile Още ми е приповдигнато (и изобшо не ми се работи..)

Мяуче, какъв Сандански, директно наддавай за Корфу/Тасос  Mr. Green

# 46
  • Мнения: 1
Здравейте мили мами!!!

Стар   bouquet

Много съм щастлива сега се прибирам от зъболекаря и всичко е повече от добре-нямам кариеси!
Тази сутрин не съм повръщала, ама главата определено ме боли.
Страхотен ден, а и Нова тема... супер

# 47
  • Мнения: 72
Момичета,моля ви не прекалявайте с биричката,познавам две майки,едната твърдеше,че докато е била бременна,много и се е пиело бира,и пила достичка,а другата средно по една чаша на ден,и на двете децата са им ужасно тежки,особено на тази която е пила много бира,и дори детенцето има някакъв проблем с крачетата,незанм защо,но имам чуството че това е от бирата,аз също си пийвам по половин чашка,но веднъж на седмица две,дори лекарите да казват че може,и да го препоръчват  Mr. Green

# 48
  • Мнения: 36
Най-после ви настигнах smile3521 ,но дано не ви изтърва пак де:)))
Стар мерси за темата smile3525
Ако стаава въпрос за пътуване-аз по време на отпуската изминах близо 2000 км. и сега по смъртно никой не може да ме накара да тръгна някъде,нещо ми дойде в повечко.
Хайде чао ви за сега,аз се захващам пак със сватбени простотии #Crazy

# 49
  • До Балкана
  • Мнения: 100
Eclipsesound, добре дошлаи леко бременеене - с един вероятен термин сме!  Hug
Много ми е скучно днес и нещо ми няма настроението! На всички ви лек ден!

# 50
  • Мнения: 40
Хей, бързачки!  Wink То човек да не мръдне някъде за 2 часа и вие изписвате сумати страници... Благодарности на Star за темичката!   bouquet Memoria, миличка, няма за какво да се извиняваш, не може да си нон-стоп на разположение...  Hug
Добре дошла на eclipsesoundwelcome Леко бременеене!
bkrisi, радвам се, че зъбките са наред.  Grinning  Една евентуална грижа по-малко...
Karolin@, късмет на БХС-то!  Hug Аз утре ще си взема резултатите и ще споделя.
Star, оглеждах се за теб на лекцията в Capella Play, но не те видях.  Sad  Ама, тъй като гледам, си била активна по това време във форума, значи не си била там... Лекцията беше за кърменето. Лекторката обясняваше доста подробно. Интересно беше. Имаше и 2 презентации- на ваксини и крем за подсичане. Записах се и за следващата на 17.09.
Сега се захващам да готвя.  cook
До после, момичета! Хубав ден!  Nature Sun With Face

# 51
  • Мнения: 13
Здравейте на всички! Добре дошла на новото мамче (как е в Русе времето?  Rolling Eyes). Аз съм със същия термин и преселничка от Русе. Оф, тези дни се скъсах от хойкане, и понеже понастоящем съм в Родопите, обиколих де що има пещери (и кръчми! за хапване!) в региона. Тумбака ми не стига, че е близнашки щръкнал, ами и го напълних с как беше - пареник, пататник, родопски клин и за капак - агне чеверме. Храносмилах до вчера, днес ви изчетох и почвам да пиша. Браво на Стар! А за повишената температура, лично мое мнение е, че започва някакъв възпалителен процес, дано да се размине пу, пу, вземането на лекарства.

# 52
  • Мнения: 61
Здравейте,мами!Аз съм една от февруарските мами.Това ми е първи запис.Леко бременеене на всички.Колкото до спането - и на мен постоянно ми се спи,другите неразположения отминаха.Хубав ден на всички!

# 53
  • Мнения: 4 187
eclipsesound, привет  Grinning, вече си в списъка !

taniora , не отидох, домързя ме  Blush. Аз като успешно кърмила първият път викам к`во толкова ново ще науча, а ето , изтървала съм интересни неща, за ваксините например Sunglasses.
За 17ти само със записване ли е?

Утре и аз съм на БХС, но не го взимам на сериозно това изследване, по-скоро съм нетърпелива за срещата с беб  Heart Eyes.

# 54
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
Добре дошли на новите мами.
Направо незнам какво става с мен,изобщо не ми се работи.а работата ми е лека и приятна.Исками се вече да е декември и да си почивам вкъщи на топло.

# 55
  • София
  • Мнения: 6 011
Привет!
Добре дошли на новите мами!  Hug

Аз вече нямам никакви неразположения, дори тази нощ за пръв път не съм ставала, много добре ми беше сутринта.  Grinning Спокойна съм, бебето е адски активно, става малко преди обяд и цял ден блъска и рита. Май няма да е кротко като сина ми, нищо, време ми е и аз да разбера защо другите майки истерясват и тичат по цял ден, аз се сраснах с пейките.  Crazy

Missmoll, списъка леко-полеко ще го оформим, споко, насреща сме.
На първо време к-т за изписване, няколко бодита и ританки, връхни дрешки по ваш вкус, чорапки, шапки, шише за водичка, ваничка на стойка /много удобно нещо/.
Естествено количка, легло, поне два к-та чаршафи с олекотени завивки, по-дебело одеалце, нещо като космонафт за навън.
За количката - чувалче за зимата /или кош за новородено/, дъждобран - много хубава работа върши в студените ветровити дни.
Ако успеем да кърмим ще е идеално, ако не - най-добре е след като родим мъжете да купуват помпи за кърма и допълнителни шишета конкретно за модела помпа. Стерилизатор, не е задължително обаче, аз изварявах веднъж на ден в тенджера, сега ще ми подарят.
Клечки за уши с ограничител, нокторезачка или ножичка, спирт.
Пеленки - аз винаги слагах пелена ако ще го оставям някъде извън леглото му - например да сменям памперс.
Не са кой знае колко нещата, аз лично дрешки не се изхвърлям да купувам количества, защото повечето близки и приятели подаряват предимно това.

# 56
  • До Балкана
  • Мнения: 100
У, Ника, колко систематизирано и приятно четиво. Взема да ми се избистря! Живи и здрави да сте вие вече майки, да светнете невеж народ -визирам себе си, защото всичко ми е мъгла и неяснота!  Hug   bouquet
Сузи, добре дошла и може да поразкажеш това онова, за да могат можещите bouquet да те лепнат на първа страничката! Лека бременност!

# 57
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз затова ви казвам да сте спокойни, особено вие с първото детенце, а вероятно и първо внуче. Толкова неща ще ви предложат да накупуват от страна на родите, че след една година ще се чудите кое къде да прибирате после.  Laughing Hug

# 58
  • Мнения: 40
Dallcheto, не си сама, миличка, и на мен ми е тъмна индия всичко още...  newsm78 Имам чувството, че никога няма да знам всичко, което трябва, че все ще пропусна нещо. Ника, много благодарим за просветлението. Предполагам, че като наближи февруари ще почнем да правим подробни списъци. Наистина, добре, че сте вие, опитните, та да ни светнете.   bouquet  Hug
Сузиwelcome .
Star, по-добре е да се запишеш предварително по телефона, ама ако не успееш може да дойдеш на място. Не мисля, че ще те върнат. Отначало задържат мамите, които не са се записали, на входа, за да има места за записалите се, но после пускат и останалите да влязат. Айде, като ни наближи времето, ще ни съветваш за кърменето, щом вече си минала по тоя път.  Hug

# 59
  • Мнения: 320
eclipsesound, привет  Grinning, вече си в списъка !

taniora , не отидох, домързя ме  Blush. Аз като успешно кърмила първият път викам к`во толкова ново ще науча, а ето , изтървала съм интересни неща, за ваксините например Sunglasses.
За 17ти само със записване ли е?

Утре и аз съм на БХС, но не го взимам на сериозно това изследване, по-скоро съм нетърпелива за срещата с беб  Heart Eyes.


Ти къде ще ходиш?


и аз знам ,че първо на ехограф после даваш кръв newsm78 а сестра ми (ражда преди 2 години)само кръв е дала без ехограф,за Шейново става въпрос  доктора ни е един и същ Ангел Илиев

Общи условия

Активация на акаунт