Септември е тука и МАРТенчето вече иска да почука (15)

  • 8 820
  • 310
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 25
Аз ще взема да се снимам с коремището,за да не се притеснявате излишно!  Joy Първият път имах такъв корем в седмия месец  Embarassed   Кали първия ден на 13 сед е началото на 2 тримесечие-и аз го чакам с нетърпение!

# 61
  • Мнения: 521
Кали на първия ден от 14та седмица. Тоест на 13 седмица + 1 ден....

# 62
  • Мнения: 10
Още два дена значи Simple SmileНямам търпение вече.

# 63
  • Мнения: 521
Малко остана  Hug

# 64
  • Сред обкръжението
  • Мнения: 45
Здравейте и от мен!
Исках да ви попитам има ли някой, който се е записал при д-р Божидар Ташков или д-р Ковачева в Св.София? И евентуално да ми кажете някакви отзиви...

Вчера ходих до там и до Шейново. От Шейново съм много разочарована и така ми помогнаха с избора. Две лелки, които май не бяха и точно медицински лица отговаряха на въпросите ми като, че ли раждам 24-то дете. Докато в Св.София бяха много любезни и аз така успях лесно да взема решението. Сега въпросът е при кой лекар да се запиша.

Ако имате някакви впечатления много ще ми помогнете.

Много съм притеснена и си мисля, че първата лекарка, при която бях ме заблуди и имам усещането, че закъснявам с всички изследвания и с всичко изобщо. От началото на бременността съм ходила един-единствен път на лекар (при нея) и това е по нейни указания. Направо ще се побъркам - не ми излиза от главата мисълта, че нещо не е наред  newsm45

Извинявайте, че ви занимавам. Сигурно много се втелясвам - не знам. Вкъщи ми се карат, че прекалявам с притесненията и аз спрях да се оплаквам. Мълча си навсякъде - да не предизвиквам съдбата

# 65
  • Мнения: 56
Леле тука в Атина е ужасна жега ...едвам се диша,нямам търпение да свърши лятото ве4е!
Аз не съм ка4ила нито грам,даже съм отслабнала и корем4е нямам Tired

# 66
  • Варна
  • Мнения: 46
Същата работа жега жега, поне при нас утре най късно ще завали. Аз тъкмо излизам от банята и смятам да полегна че нещо от това пренатоварване днес усещам леки болки но страх лозе пази пих Нош па, дано се свършва вече с тия неразположения Simple Smile)

# 67
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
И при нас жега,сутринта излизахме с детето и на обяд докато се прибера лошо ми стана.Сега хапнахме и лягаме да почиваме.

# 68
  • Мнения: 446
здравейте
а като пишете за месеците, четвъти лунарен ли имате в предвид, все се обърквам  Embarassed

# 69
  • Мнения: 521
Извинявайте, че ви занимавам. Сигурно много се втелясвам - не знам. Вкъщи ми се карат, че прекалявам с притесненията и аз спрях да се оплаквам. Мълча си навсякъде - да не предизвиквам съдбата

Ние нали затова сме тук, за да ни занимаваш! С изследванията не си закъсняла, ако имаш предвид стандартни кръвни изследания, записване на ЖК и тн. Но според мен вече ти е време за всички тези неща. За БХС и ранна фетална морфология времето е между 11та и 13та седмица. След 13та седмица не може да се мери нухалната гънка, която дава индикация за риск от синдром на Даун. Според мен трябва много бързо да се насочиш към майчин дом (момичетата които си правиха бхс в София да кажат дали беше там) в случай, че искаш да правиш и това изследване.

Според мен не се втилясваш... бързо намирай нов лекар и почвай с изследванията. няма смисъл да седиш вкъщи и да се притесняваш, като с един ехограф дет се вика може да се успокоиш и да се радваш на бременността, вместо да се нервиш.   Hug

здравейте
а като пишете за месеците, четвъти лунарен ли имате в предвид, все се обърквам  Embarassed

Календарни, не лунарни... Лунарните месеци са 10, всеки от по 4 седмици. Т.е. в 4ти лунарен месец се влиза още в края на 12та седмица, а не на 13та... Ето тука един хубав калкулатор на календарните месеци, за да видиш на коя дата в кой месец влизаш - http://www.pregnology.com/due-date.php.

# 70
  • Сред обкръжението
  • Мнения: 45
Благодаря ти, TinkHug Hug Hug Надявам се всичко да е наред Praynig Praynig Praynig

Вчера точно с това се захванах! Разпитах в Св.София (мисля там да си избера лекар) - в понеделник ще си направя изследванията и ще се регистрирам. Колебанията ми са само при кой лекар да съм - Ташков или Ковачева.

# 71
  • Мнения: 30
Здравейте и от мен,най-накрая се завърнах от почивка.
Не мога да смогна да изчета всечко което сте написали.
Добре дошли на всички нови мами - гледам списъка се е увеличил.
Браво сама хубави новини.
Сега се връщам да чета назад за да не пропусна нещо интересно.

# 72
  • Мнения: 30
Добро утро,няма ли ранобудни newsm78
Днес съм кума.Доста ми е притеснено,а и
времето е ужасно.Тоалетът ми е рокля с голи рамене
и май ще умра от студ.
Стискайте ми палци всичко да мине наред.

# 73
  • Сред обкръжението
  • Мнения: 45
Добро утро,няма ли ранобудни newsm78
Днес съм кума.Доста ми е притеснено,а и
времето е ужасно.Тоалетът ми е рокля с голи рамене
и май ще умра от студ.
Стискайте ми палци всичко да мине наред.
Това е страхотна емоция. Ти така ще подгрееш, че няма да разбереш, че ти е студено! Стискам палци да няма издънки, но дори и да има - това са най-хубавите спомени  newsm62
Приятно изкарване Tada

# 74
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Добро утро и от мен!
Даже правя запис в новата тема Joy

Най-накрая малко хладина. От снощи при нас едни светкавици, едни гръмотевици, заваля и цяла нощ чувах как потропват капките дъжд по перваза на прозореца Heart Eyes
Ей това време много го харесвам, ама да не излизам и да се задържи най-много 2-3 дена.

При мен нищо ново. Наслаждавам се на хубавите почивни дни със съпружието и детиту Heart Eyes

Айде, хубав ден на всички.

peteeee, весело изкарване на сватбата!

Общи условия

Активация на акаунт