ЧЕСТИТ ПЪРВИ РОЖДЕН ДЕН, СЕПТЕМВРИЙЧО СЛАДЪК ЗАСМЕН

  • 33 017
  • 740
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 1 354
Сова-стара снимка си снимаш с цифровият апарат отгоре и после я качваш тука като всяа друга.

# 721
  • Мнения: 29
Честит празник на всички рожденници!  newsm59

Шмате, и аз се опитвам да избутам спомена за раждането или даже да го видоизменя донякъде, но той все се връща  Rolling Eyes .

Григчо, като си видях бебето на следващия ден ( след раждането почти не я видях, поднесоха ми я за две секунди и я дръпнаха) ми се стори страшно грозничко. Но това, като че ли ме изпълни с някакво умиление, помислих си "...горкото грозно създание, ела мама да те гушне, да те стопли" . Сега като гледам снимки, наистина си беше доста отблъскваща на пръв поглед  Confused , дори баща й като я видя веднага след раждането и прибра приготвения фотоапарат  Laughing . Но да видите сега каква е мацка   Blush .....

# 722
  • Мнения: 11 314
Момичета, благодаря ви много за гушките! Heart Eyes Hug Имах някак си нужда. Много емоции ми се насъбраха напоследък - къде положителни, къде отрицателни, а и наближават поредица семейни празници, от които 2 кръгли годишнини и денят на Хамлет. Чувствам се като в сатурнова дупка. Днес малко живнах покрай една приятелка, която ме покани да и снимам хлапето - на 8 месеца млад борбен мъж с 2 сърдечни операции зад гърба си и желание за живот за трима мъже. Леко ми просветна пред очите. Освен това вчера пуснах Хамлет да побеснее с една торта и му направих фотосесия (идеята ми я даде Шейла с нейния линк към следващата тема  Hug)

Поздравявам мамите на всички порастващи днес дечица! Много слънце в душите ви желая!   bouquet

# 723
  • Мнения: 14
Ето ме пак. Суити, много мило за предложението някой да ни чака с Кали на гарата/автогарата.  Hug Но пътуването с автобус или влак в момента не ме устройва. Ако е с автобус, трябва да тръгнем някъде към 6.30 и направо ми е жал да събудя Кали толкова рано. А влакове няма удобни от Хасково. Трябва от Димитровград да хвана, но сега пък линията към Пловдив е в ремонт и .... сложно е, влаковете минават през Стара Загора, пътят се удължава много. Та така. Ако тръгна с колата ме е страх, че ще съм сама с Калоян, а все пак трябва да карам и на връщане. Но много мило за предложението, наистина.  Hug Сиси, снощи ми каза, че уговаря нейното мило, да я закара. Та ако стане така, ще е най-добре.

Суити, отново към теб - споделям мнението ти за яслите/детските градини. Определено за да се живее в България при по-голяма част от семействата се налага да работят и двамата родители. Аз лично не мога да си представя, ако аз или мъжът ми не работим.

Моарейн, напълно те разбирам. Ти кога си решила да даваш Дари на ясли? Аз засега съм планирала да пусна Калоян на ясла през пролетта догодина. Дотогава двете баби ще гледат малкия. Сърце не ми дава вече да ги ангажирам, че и те си имат своите грижи. Сега се налага свекърва ми да идва 4 дни през седмицата у дома и 1 ден водим Кали при майка ми. Усещам, че имат нужда от време за себе си, което си е съвсем нормално, а и не са първа младост. Ох, да са ми живи и здрави, ама много ми помогнаха и все още ми помагат.

Ланвинка, и аз чакам Сиска да пусне снимките  Mr. Green

Флу, браво на теб! Това си е една малка победа! Радвам се, че си отстояваш правата! Така трябва!   bouquet

Григ, Зои е прекрасна! А на въпроса ти - ами нямах представа как ще изглежда Калоян. Знаех, че повечето новородени са червени и сбръчкани и очаквах и моето да е такова. Обаче като ми го показаха беше толкова добре оформен, опънат, с една бяла главица и светлорозова кожа. Беше много нежен и красив. Тогава му казвах "карфичко", толкова беше фин.

Сович, възприемам идеята за фото на мама като бебе и на беб. Довечеря ще се разровя по архивите  Mr. Green

Вечи  Hug леле фотосесията на Хамлет е жестока! Страхотна идея! Леле, колко е пораснал и как сладко си похапва! Това вече трябва да те извади от дупката  Hug  Hug  Hug

# 724
  • София
  • Мнения: 372
Григ, не съм си представяла черти на Любо - просто в мислите си имах бебе, и то като силует, сияние... нещо такова. НО като го видях  Crazy направо не можех да повярвам, че най-красивото бебе е избрало мен Heart Eyes Това е снимка от първия ден ... какво повече можеше да искам ... "на мама гарджето"  Heart Eyes Той се роди 4250 де, "сбръчкан" не е бил  Wink
Иринии, много голямо ГУШ!  Hug
Почиствате ли зъбките? ако да - как?

# 725
  • Мнения: 822
Нени, Дари съм я писала от март 2010, но това в случай, че я приемат... ако не я приемат - ще трябва да изкарам двете години майчинство плътно... и не ми се мисли от финансова гледна точка.  Confused 

Първият път като я видях - ми я донесоха до леглото да я целуна, беше тъмно-розова, спеше и отстрани на устичката й имаше малко мляко - нямало е кой да й го почисти  Confused  това беше на 5тия час след раждането. На сутринта си я взех при мен, въпреки протестите на сестрите и не исках никой да ми я пипа повече, извън дежурното сменяне на памперс и къпането сутрин. Беше оформена и устичката й беше сладко издадена напред... дори и сестрите я обявиха за най-хубавото бебе в стаята  Embarassed  после обаче като стана на месец и се обрина цялата и беше много смешна  Laughing 
А Зои е много хубаво бебе, лелеее, много екзотична, страхотно  Heart Eyes

Отивам да изровя моя стара снимка и ще кача....

Адикт, почиствам зъбки - с Ненедент паста и силиконовия накрайник - сутрин и вечер, но понякога забравям...  Embarassed




Maй има моята усмивка като бебе... ама иначе много повече прилича на баща си, жалко че нямам подръка негова бебешка снимка да сканирам...  Simple Smile

Последна редакция: чт, 24 сеп 2009, 17:17 от моарейн

# 726
  • Мнения: 11 087
Днешен поздрав от една образцова домакиня  Wink

# 727
  • София/Търново
  • Мнения: 811
Това май ще е прощално от мен.

Много ви се радвам като поствате така снимки. И всичките положителни емоции.

Днес заварих таткото да инсталира програма за това, в коя програма колко време се прекарва; какво се пише с клавиатурата и т.н.  Sick Вчера ми рови из телефоните. Днес едвам отидох до факултета да си свърша работата. Още на излизане чух, че храненето на хлапето ще се обърка. Нарочно. Прибрах се-не беше спал.

Хем не ме иска, хем не ме дава.

Но... това вече си е само за мен.

Това е затвор с особено тежък режим.

Какво да ви кажа. Обичайте се. Все ще се срещаме по пътищата.  Heart Eyes

# 728
  • Мнения: 15
Еос,
вярвам, че си Субект, не обект. И че човек има избор. Ако имаш нужда от някаква помощ, кажи.

# 729
  • Мнения: 4 615
Флу, "9 месеца имат конкурс "Кой на кого прилича"... и там не съм виждала такава прилика. Страхотни сте!
Григ, ами освен че бях убедена, че ще с много коса (в последствие се оказа напълно плешива Mr. Green) май друго не съм си представяла. Оказа се страхотно бебе, а и това бяха думите на док "Имаш много хубаво, бяло бебе. Отдавна не  смме виждали такова." И така си беше.  Ослепителна, прозрачно бяла, дори по-бяла от мен (а  тати е с тен Mr. Green). Но след третия ден нещата се промениха, Дреб хвана бебешка жълтеница...и беше далеч от това, което дават по телевизията. Но и впечатленията ми са, че децата родени оперативно са по-оформени и изчистени от нормално (естествено) родените деца.
Адикт, стоматолог ни посъветва да почистваме зъбите на бебето с марля, напоена с кислородна вода (мисля 2 %, ще проверя). Аз все още плакна устичката само с вода, но мисля в понеделник да си взема и Ненедент бебе.
Еос, аз малко се чувствам като натрапник, от скоро съм в темата а вие сте като семейство тук, не знам историята ти, но топка ми се сви в сърцето като прочетох. Съвет не мога да дам, но се питам защо нещата се объркват, а гоялама любов изчезва. Защо всичко е било съвършенно, а после някой в двойката издребнява. Надявам се да намериш спокойствие и уют и забравиш по-скоро горчилката. Прощавай, ако съм се бръкнала в живота ти неуместно.

# 730
  • Мнения: 63
Честит първи рожден ден на Марти, Ники, Илиана, Елица и Стефан!

Флу, много се зарадвах, че поне са ти компенсирали сумата за тортата  Hug  Ест, че отрицателните емоции остават, но не го приемай като трагедия  Peace  При мен такива са често срещано явление и се научих да им се надсмивам (е, след време).
Григ, много си е сладка Зои  Heart Eyes  Има нещо източно, но само на първата снимка.
Шмат, ама много е готин Марти  Heart Eyes
Любо, Дари, домакинята Марта, а Хамлет с торатата ... ммм ... това са най-сладките дечица  Heart Eyes
Като родих, се повдигнах да погледна какво е излязло от мен. Беше с гръб към мен, но видях едно голямо (представях си го по-малко) розово телце с бяла ивица на гърба. Имала си мазнинка  hahaha Оказа се най-голямото бебе в болницата - 3,5кг и беше доста поопънато, а от темето й стърчаха едни къдрички като пружинки

Исках да ви кажа, че около Надя по принцип цари добро настроение и спокойствие, но напоследък сме изнервени с разни майстори и тя го усеща. Т.е става раздразнителна, хленчи... Може и да са още зъби, но преди няколко дни се сдърпахме с баща й за една чиния (колко била гореща  hahaha ), после естествено се смяхме, но тя започна нещо да мрънка, да страда... Днес баща й говореше с майсторите много емоциално и на висок тон и познайте какъв рев му удари  ooooh! Вечерта забодох на един мечо падналото око и Надя май реши, че й наранявам играчката и пак плаааач, наскоро скубах веждите на баба й и там си помисли, че тормозя някой неин любим, защото  през сълзи ми дърпаше ту ръцете, ту краката.
Та, подкрепям това, че децата разбират настроенията в семейната среда и се влияят от тях  Peace
А иначе ми е такова усмихнато и весело детенце  newsm47

# 731
  • Мнения: 2 123
Честит рожден ден на днешнит ни рожденици.
Григи - чудни сте!  Heart Eyes
Флу, а вие с Ели се сестри близначки, родени в един и същи ден!
Хамлет  Heart Eyes Моарейн  Hug
Ники, само да споделя за естествено родените бебета - моите и двамата бяха с кръгли като топка главички, снежно бяла кожа и подути розови устни! Визията на бебето не мисля, че има много общо с начина на раждане, освен естествено при ползването на вакуми и други екстри, както и при дълго страдали в корема бебета...

Много ми се спи, но не можах да не се включа заради Еос... Направо страшно ми звучат думите ти. Оставяш впечатление за доста прям човек, отстояващ мнението и позициите си и не мога да повярвам как ще допуснеш някой  многократно разочаровал те човек да ти слага ограничения на елементарните права и занимания. Със сигурност има инфо и нюанси, които тук във форума не знаем, но ...  просто абсурдно звучи всичко. Не може да е толкова черно и невъзможно.
Обичам да казвам, че в живота не е важно просто точното дефиниране на проблема. По-важно е наличието на концепция, на обща визия за нещата. Какъв е животът, който искаш? Ако имаше работа ,би ли го изгонила "таткото", би ли останала сама. Ако... ако знаеш точно какво би решило ситуацията в твоя полза  - пиши тук, или на лични и съм сигурна, че ще намерим абсолютно конкретно решение! Не може някой да ограбва най-хубавите ти години и най-скъпите  и невъзвратими мигове с първородното ти дете! Гуш!

# 732
  • София
  • Мнения: 3 114
  Ако... ако знаеш точно какво би решило ситуацията в твоя полза  - пиши тук, или на лични и съм сигурна, че ще намерим абсолютно конкретно решение! Не може някой да ограбва най-хубавите ти години и най-скъпите  и невъзвратими мигове с първородното ти дете! Гуш!

Заставам изцяло зад думите на Ирини.  Peace  Силно се надявам заради себе си и детето да намериш сили да излезеш от затворения кръг и да потърсиш решение. Гушкам те и очаквам да се включиш пак! Hug

И трите ми дечица се родиха зачервени и олющени, но не съм се чувствала разочарована.  Simple Smile  Не съм имала предварителна представа как трябва да изглеждат. За мен си бяха красиви. Wink Един от най-силните ми спомени ще си остане лилавото гръбче на Галина, обвито в "ризка"- това беше първото нещо, което видях от нея. На пръв поглед не са ми идвали сравнения дали са хубави или грозни, а по-скоро едни такива проблясъци, като прозрения. За сина ми бяхме приготвили няколко имена и първата ми мисъл, като го видях, беше, че това е Константин. Имаше нещо в него, което си отговаряше на името. Когато се роди Зорница, страшно се умилих от факта, че е момиченце. А когато ми дадоха Галина, си помислих, че прилича много на баща си. Ей такива работи.... Blush

Днес получих парички от:

cydonia и приятелка+ 2 деца-  21лв.

Теодора Мартинова /stefina, това си ти, нали? Wink/ - 10.50лв.


Дотук общо 70.50 лв.
--------------------------------------------------------------------------------

Веч, определено много сладки снимки Simple Smile!

Ще се разтърся и аз за снимки от детството. Допада ми идеята. Wink

# 733
  • Мнения: 2 658
Еос, не съм сигурна, че добре раzбрах, но..  Confused Не ми zвучи добре.. Много се терzаеш и не zнам какво мога да кажа, zа да помогна. Обаче ние сме тук и.. zнаеш  Heart Eyes
Ето zа какво говорех(макар, че като не се видяхме лично с вас и не ни поzнавате на живо, не zнам дали може да се прецени приликата newsm78 ):
Таткото.. и Ана Мари
Лека нощ, zаспивам вече..

Последна редакция: сб, 26 сеп 2009, 12:18 от Сова

# 734
  • Мнения: 14
Добро утро, майчета!

Честита годинка на Елиас на мама Вечерница! Да бъде здрав и силен, умен и щастлив, обичан и обичащ, да се радва на щастливо детство!

Еос  Hug Сигурна съм, че те тревожат хиляди въпроси. И съм сигурна, че всяка една от нас би искала да ти помогне, само кажи с какво  Hug

Параход, браво на образцовата домакиня  Heart Eyes

Гардения, и Калоян е като Надя. Онази вечер на мача Левски:ЦСКА /тати е от ЦСКА/ при първия гол на ЦСКА татко му реагира много бурно и емоционално от радост. Ама нашето зайче откъде да знае и се разплака.

Сова, на последната снимка Ана Мари прилича най-много на баща си. Особено с втората снимка, която си пуснала на татко й.

Имам питане - напоследък все повече се увеличава желанието на Калоян да се храни сам. Няма проблем, даже се радвам. Но с лъжицата не е много успешен. Досега работеше варианта да му придържам ръчичката, докато поднася лъжицата към устата си. Но от няколко дни в момента, в който храната попадне в устата му и той я изплюва в ръката си. Започва да я разглежда и пак се опитва да я изяде, напъхвайки в устата си това, което може или пък облизвайки ръцете си. На мен ми е много забавно, но така се храним доста дълго като време. Опитах да му давам друга храна, която е подходящо да дъвчи сам и междувременно аз да му давам основната храна с лъжицата, но не става. Не знам как да постъпя, а и когато храната е по течна като я изплюе, тя по-скоро се разлива и няма как да я изяде отново. Приемам съвети  Hug

Последна редакция: пт, 25 сеп 2009, 08:58 от neni78

Общи условия

Активация на акаунт