Приятелска двойка се разделя. Пак.

  • 2 676
  • 28
  •   1
Отговори
  • In my tropical dream
  • Мнения: 250
       Добре, предния път като имах нужда от вас, не пуснах тема, защото не исках да разнасям приятелката си по форумите.
       Сега историята се повтаря, още не е твърде късно да се помогне (дали е възможно обаче?), а и вие няма как да познавате засегнатите приятели, затова си позволявам да потърся съвет или поне разговор с вас.
      Става въпрос за една двойка, Ф.и К., с която се познаваме съвсем отскоро, но от първата ни среща станахме близки, много си допаднахме взаимно, просто сме от една порода. Това, мисля, се случва много рядко - от първия момент да усетиш, че си намерил сродна душа.
      Може историята да звучи малко тийнейджърска, но имайте предвид, че говоря за зряли хора.
      Историята им е следната: запознали са се през април тази година и се влюбили. Делят ги 700км и две граници, но те намират възможност да са заедно много често, 10 дни ако не се видят за тях е ад . Това са най-влюбените хора, които съм виждала. Като са заедно, около тях струи такава положителна енергия и любов, че всички наоколо се усмихват. Трябва тук да вмъкна, че и всеки от тях сам по себе си е много добър и интелигентен човек. Кроят, или поне допреди няколко дни крояха планове декември тя да се премести да живее при него.  Тя ми сподели, че това решение не е никак лесно, защото тя обича живота, който има сега, приятелите си, работата си, града си, дома си (с който се е сдобила тази година) и всичко, но обича Ф. повече и е готова на тази крачка. Разказа ми за нейна приятелка, която е имала подобна връзка и нейното момче настоявало да се съберат, но тя все отлагала и накрая на момчето му писнало и я зарязало. Тя била много нещастна, осъзнала колко го обича и каква грешка е направила, но вече било късно. К.  категорично не иска и с тяхната връзка да стане така и е готова тя да направи този компромис.
      Сега обаче Ф. ми писа, че са в криза и не му се вярва нещата да се оправят. Разказа ми, без подробности, че  връзката с К. отначало била тръгнала на грешен път, че последните два месеца той се опитва да оправи нещата; наблягал, че трябва да разрешат проблемите си, за да могат да продължат нататък, но тя не обръщала внимание и продължавала да прави планове за съвместното им бъдеще.  Последния ден, в който бяха заедно, Ф. й казал, че той не може повече да игнорора проблемите им и да продължава така. После всеки си хвана самолета в собствената си посока (така си беше по план). На следващия ден се карали няколко часа, къде по телефон, къде по интернет, но не са стигнали до разрешение. Споделя ми, че не знае дали К. е способна да разбере от какво има нужда Ф. и какво трябва да се направи, за да се реши проблема (Тук вече изпадам в голяма чуденка). Казва още, че той не може да й позволи да зареже живота си заради него, ако ТЯ не е способна да разреши проблемите им. (Изглежда, от нея зависи).
    Така, знам че е тъпо да искам съвет от вас при положение, че ви представям ситуацията така абстрактно, но това е всичко, което знам (поне на този етап). Незнам какво може да е толкова непреодолимо, че техните чувства да не го победят. Целта ми не е да правим разследване какъв точно им е проблема, а да се опитаме да помогнем на базата  на нашия опит. Искам да помогнем на тази любов да живее! Да им кажем нещо мъдро, което да ги накара да се вземат в ръце и да се усетят, че ако се разделят, може да изтърват най-голямото си щастие. Да ги бяхте видяли какви сладури са...!
   Ако можете, дайте коментар по темата.
 Или пък просто да си поговорим за това как ние преживяваме разделите на приятелски семейства.

Последна редакция: сб, 05 сеп 2009, 02:29 от michelle25

# 1
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Нищо не разбрах  newsm78, но щом целта ти не е да вникнем в проблема, а да отговорим как се чувстваме при раздяла на приятелска двойка - ами никак. Това си е тяхна работа. Опитвам да поддържам приятелски отношения и с двете страни, ако е възможно, ако не - здраве да е.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 840
Не разбирам що и двамата си взимат самолет в различни посоки. Те какво - по средата ли се срещат, що ли?

Нищо страшно не се е случило. Познавате се отскоро. Те - също. Освен това си живеят отделно. Това си е техен проблем, а вие можете да си останете приятели с тях поотделно - нито са семействво, което се разпада, че да се чувствате конфузно, нито има някаква драма.

# 3
  • In my tropical dream
  • Мнения: 250
Да, в момента бяха заедно на почивка на друго място и всеки си взе самолета за неговата си страна.
Да, ОК, ние можем да си останем приятели с всеки от тях, но ми е тежко, че такава любов като тяхната може да си отиде заради нещо може би нелепо, или заради ината на някой от тях. Знам и че проблема си е техен, но ми се иска поне да им дам кураж и хъс да се преборят с това, което им е на пътя.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 840
Ако любовта им е чак толкова уникална, колкото ти я виждаш, те сами ще намерят начин, бъди сигурна.

# 5
  • Мнения: 46 558
Познават се от 5 месеца, никога не са живяли заедно, какво "приятелско семейство" Shocked 
За мен това са хора, м/у които е имало някакво привличане, опитали са се да станат двойка, но са видели, че няма да стане. Хубаво е, че са го осъзнали сега, а не след 5 г., с деца и общ живот, тогава боли много.
Не им се меси.

# 6
  • In my tropical dream
  • Мнения: 250
Ииииих, ама как се хващате за думата значи.
"приятелско семейство"  съм употребила чак на края на поста, когато споменавам общо за  "приятелски семейства" , които са се разделили. През другото време ги наричам "двойка". Благодаря за коментара все пак  Simple Smile
 Доколкото аз схващам, още не са видели, че няма да просъществуват като двойка. Искат да изгладят нещата, но някой трябва да отстъпи.

# 7
  • Мнения: 46 558
Семейство, двойка, за мен е едно и също.

А какво е нещото, което трябва да се отстъпи, за да станат двойка?

# 8
Цитат на: michelle25
Ииииих, ама как се хващате за думата значи.
"приятелско семейство"  съм употребила чак на края на поста, когато споменавам общо за  "приятелски семейства" , които са се разделили. През другото време ги наричам "двойка". Благодаря за коментара все пак 
 Доколкото аз схващам, още не са видели, че няма да просъществуват като двойка. Искат да изгладят нещата, но някой трябва да отстъпи.

Ти все пак разбери за какво става дума.Какъв е проблемът.Може някой от тях да е женен.обвързан и да не знае как да скъса.Може да имат задръжки от страна на родители (питай момичето).Може дори да е религиозен проблем.Слепешката не може да ги съберем само защото си мислим,че си пасват (това не е малко разбира се,стига и те да мислят така)

# 9
  • In my tropical dream
  • Мнения: 250
Не знам какво трябва да се отстъпи, Човече. Добре, да ги наричаме гаджета, ако така е ОК.
Гост, не мога да разбера, ако не ми кажат, а не искам да питам. Достатъчно деликатна съм, мисля, това е и за сведение към съветите да не се меся- няма да им раздавам правосъдие, но ей, Богу, нали всеки от нас е давал и получавал подкрепа от приятелите си? Това ще е моята намеса.
И на мен ми е минавало през ума, че някой (момичето) може да има някаква връзка, но тя не може да е много сериозна, защото момчето й е гостувало на няколко пъти по няколко денонощия, в нейния апартамент, където тя живее сама, запознала го е с всичките си приятели. Религиозен проблем - не мисля, еднаква им е религията. Семействата им: ставало е въпрос за тях, нейната баба е влюбена в него, брат й също го одобрява...

# 10
  • Мнения: 46 558
... Човече. Добре, да ги наричаме гаджета, ако така е ОК ...

Не ги познавам, може и да греша, но така виждам нещата:
Двама, на които им харесва да се виждат и да правят секс, но не са сигурни дали имат бъдеще като двойка, затова и не предприемат крачка да са заедно. Или може би само единият не с сигурен и поддържа "проблем", който знае, че е неприемлив за другия.

# 11
  • Мнения: 4 380
Да взема да ти хвърля карти ли за разгадаване на проблема? Joy Не разбрах какво очакваш от форума- да гадаем какво има? Проблемът би могъл да е всякакъв? Десетки и стотици варианти на проблеми биха могли да съществуват. Или попитай директно какво има, или не ни занимавай с глупости!

# 12
  • In my tropical dream
  • Мнения: 250
На път са/бяха да предприемат крачка да са заедно, но тъй като става въпрос за преместване в друга държава, нещата трябва да се подготвят внимателно и не става бързо. Не можем да смятаме, че са заедно само за секс и удоволствие, при положение че правят най-невероятни гимнастики за да синхронизират програмите си и в продължение на месеци да летят мах. на  10дни на 700км, за да са заедно.

о, мадам ксения, извинете, че досадих на височайшата Ви личност. Бих предпочела на боб, ако Ви е угодно!

Последна редакция: сб, 05 сеп 2009, 02:04 от michelle25

# 13
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Не, кажи какви зодии са, тя много отбира.
Наистина  Peace.

# 14
  • Мнения: 348
Mъжете обикновено се страхуват от обвързане , когато опознаят по-конкретно характера на жената и той не съвпада с картината на техния идеал. Това, че идеалът им не съществува никъде на земята, не им хрумва в този момент.
Затова пък жената обикновено е по-адаптивната. Ако е така ,има вероятност за добър развой на нещата.

И все пак не може да се гадае за какъв проблем става въпрос.
Дори и при по-конкретно назован проблем, не познаваме характерите на хората.

В такива случаи казвам на себе си и на близки - личните отношения  са лични, за да се уреждат л - и - ч - н - о.

Ако посъветваш момичето да направи компромис, то зареже всичко тук и после се чувства нещастно?
Една връзка не е картичка с романтичен залез, а дълго въже ( през времето и проблемите), което трябва да е еднакво здраво навсякъде, за да има смисъл.

Вярвай в тях и ги подкрепяй, кажи им, че винаги си насреща за съвет и разговор - това е достатъчно.




...........................................................
П.П. Сещам се за онази детска игра ( забравих името, дето децата се хващат за ръце и някой от другия отбор трябва да разкъса веригата.  Случвало ли ви се е да сте партньор с някой, чиято ръка е слаба и безжизнена? Колкото и да стискате вие, в крайна сметка тя се изплъзва.
Дано тези приятелчета да са еднакво силни и горещи.

Впрочем поради по-напредналата ми възраст моите приятели са хора с по-дълги връзки, деца и общо минало  ...   и напоследък, като се озърна, почти няма функциониращо семейство  Sad   сърцето ме боли за тях.

Общи условия

Активация на акаунт