Трябва ми мнение...

  • 3 408
  • 60
  •   1
Отговори
Здравейте !

Имам нужда от мнение по следния въпрос - с приятеля ми сме на сватба на негов приятел. Той каза, че няма да взимаме подарък - пари било по - удачно на днешно време. Викам си - суперм тъкмо ми отпада ангажимента аз да търся подарък (приятелят ми е мн зле в тези неща). На следващия ден след разговора се замислих дали не е редно да му предложа аз да дам половината пари (честно казано бях сигурна, че ще ми откаже предложението - все пак сватбата е на негов приятел). Попитах го колко пари мисли да се дадат и дали да му дам половината (очаквайки отрицателния му отговор), а той ми вика "Да, ми може, айде ще говоря с едни приятели дали да не дадем заедно с тях..."  Shocked   Може би аз съм виновна, че питам, очаквайки някакъв предварително решен от мен отговор, но не е ли редно според вас щом отиваме на негов приятел на сватба, да даде той парите? Младоженецът съм виждала точно два пъти и то за малко.

Не ме разбирайте погрешно - не ме издържа той, не очаквам и да го прави. Той плаща разни сметки при излизане, но само аз му се обаждам, защото отказах да си звема трети телефонен апарат (т.е. изцяло аз плащам телефона, тъй като сме в различни градове в момента и говорим доооста). Били сме на рожден ден на мои приятели - съсвем нормално аз купувам подаръците.

Не ми е за тъпите пари, не ме интересува, просто отношенията ни отиват в сериозна посока и се подразних, че явно имаме различни представи за плащане на разни неща...

Права ли съм или се вълнувам за глупости?

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Е, ти защо му предложи, като не смяташ, че е редно да участваш Joy

Мнение малко ми е трудно да дам...Аз лично бих искала да дам нещо, няма значение чий приятел е, все пак отиваш на празника на хората, ако са ти безразлични, по-добре да не ходиш...но аз съм също и от хората, които никога не биха дали пари на сватба и като цяло имам малко по-особено мнение за този род тържества, така че не не ме слушай мене Mr. Green

# 2
  • Мнения: 46 558
Аз бих поела моята си част от подаръка.

# 3
  • Добрич
  • Мнения: 1 148
Аз мисля, че щом нещата отиват на сериозно би трябвало да свикваш , че "ти и аз" сме "ние". Щом отивате като " ние"/т.е. теб са те поканили заради това, иначе въобще нямаше да си канена/ е редно да платите като ние => двамата заедно.

# 4
  • Мнения: 1 898
E, защо задаваш въпроси, чийто отговор може и да не ти хареса?
Лично аз бих поела моята част от подаръка, нищо, че са негови приятели. Нали все пак са уважили и двама ви (т.е. и теб) с покана за празника си.

# 5
Няма редно и нередно. Няма общи правила.

Ти си питала, тоест от негова страна е много по-голям шанса той да си каже:
Тя иска да правим всичко заедно, като едно истинско семейство.
Oтколкото:
Тя ме тества и очаква да кажа, че не искам тя да поема разноските по подаръка на моя приятел.

И въпрос към теб: Ти каза ли му всичко това, което на нас казваш?

# 6
 Confused Мне, не съм му го казала. Не искам да ме мисли за сметкаджиийка. Стана преди малко случката.

Да, май аз съм си виновна, че питам за неща, за които може и да не ми хареса отговора.

И може би проблема е, че това ми е първата сериозна връзка и май все още мисля в 1 лице, ед.ч......

# 7
  • Мнения: 158
Зависи колко ви е сериозна връзката, нормално е да дадеш пари, просто може би ще се чувстваш неудобно, все едно отиваш да ядеш без пари, малко така се получава. разбирам какво искаш да кажеш, може би си очаквала че той като мъж до теб ще поема и твоята част, но... не е станало така и си обидена. Ти най - добре знаеш какъв е стадия на връзката ви, просто прецени.  Grinning

# 8
  • Мнения: 102
 newsm78 има една поговорка чисти сметки добри приятели....... по въпроса с мисленето в единствено число - имах много дълга и сериозна връзка,но въпреки това винаги сме мислили в единствено число и всеки си е плащал. Със сегашния ми приятел нещата  седят по съвсем различен начин единственото число премина в множествено и сега всичко е ние.
Не съжалявай ,че си предложила,може би така е по-добре,а пък  с времето и  с правилния човек всичко се превръща в ние. Hug
Успех и приятно изкарване на сватбата  bouquet

# 9
  • Мнения: 924
Бих платила половината подарък Peace

# 10
Не искам да ме мисли за сметкаджиийка.

Aко си такава, не е ли по-добре той да е наясно с факта?

Нека разбере вижданията ти по въпроса с подаръците за чужди дружки, защото утре ще тръгнете на друг рожден ден и тогава ако не дадеш пари има голяма вероятност да останеш неразбрана и така или иначе да те категоризира тогава като сметкаджийка.

# 11
# 12
  • Мнения: 15 619
Не съм правила такива сметки.  Rolling Eyes  Зачудих се. newsm78

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 1 411
Добре си направила че си предложила да платиш твоята част. Аз бих постъпила по същия начин.  Peace

# 14
Сигурно и вече бившата приятелка на девера ми така е разсъждавала - дойдоха на сватбата ни без абсолютно нищо. Братът на съпруга ми изглежда е решил, че подаръкът е семеен (т.е. се е сложил към това, което ни дадоха родителите му, но без да дава пари от себе си), а тя... изглежда и тя попадна в кюпа. А бяха на по 22 години тогава, но хора разни...

Та мисълта ми е - това, че сватбата е на негови приятели, не променя факта, че и ти си поканена и ще бъдеш там. Нормално е да се включиш в подаръка!

Общи условия

Активация на акаунт