Трябва ми мнение...

  • 3 411
  • 60
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 353
аз бих си поела моята част от подаръка или от сумата, която сме решили да дадем, но пък ми е странно как си делите приятелите - ти купуваш изцяло подаръка за твоите приятели, той е с теб за украшение ли - ако отношенията са ви както казваш сериозни - нямате ли вече общи приятели, а не негови и твои? newsm78

# 31
Сега и аз да дам мнението си от позицията на изцяло независима и обезпечена жена,която няма никакъв проблем с това да извади колкото пари са необходими в даден момент...Та -спор няма,че ще предложа да поема своята половина,но отговора задължително трябва да е отрицателен,защото какъв мъж е тогава е...ти.Срам , как ли ще се грижи за тебе тогава ,щом отиват отношенията на сериозно, а от самото начало ти цакаш....а после като се съберете -тогава вече мпже да се говори за общ бюджет-това е ,така ги виждам аз нещата , не налагам мнението си по никакъв начин на никого. А факта,че ти купуваш подаръците ,когато повода е от твоя страна-браво ,показала си му -така се прави.

# 32
  • Мнения: 22 496
И какво като това е сватбата на негов приятел, ти нали си поканена? Ще ядеш и ще пиеш, следователно трябва да дадеш и ти пари.
Не разбирам как така хем искаш да ходиш на сватба, хем не искаш да дадеш пари, защото било негов приятел.
За това съм на мнение, че когато хората не са омъжени и се отправя покана за сватба примерно, трябва в поканата да си пише дали е за 1човек, или 2ма.

# 33
  • Мнения: 712
Та -спор няма,че ще предложа да поема своята половина,но отговора задължително трябва да е отрицателен,защото какъв мъж е тогава е...ти.Срам , как ли ще се грижи за тебе тогава ,щом отиват отношенията на сериозно, а от самото начало ти цакаш....а после като се съберете -тогава вече мпже да се говори за общ бюджет-това е ,така ги виждам аз нещата , не налагам мнението си по никакъв начин на никого. А факта,че ти купуваш подаръците ,когато повода е от твоя страна-браво ,показала си му -така се прави.

Аз пък, много романи ли съм чела, или все на такива мъже съм попадала, дори няма да се сетя да предложа да си платя "дяла". Напълно разбирам авторката, защото усещането и е ирационално и плод на милиони години еволюция. Някак, когато вървиш към сериозни и трайни отношения с един мъж, очакваш, че той ще поеме грижата за теб, или поне ще е склонен да я поеме. Подсъзнателната мисъл, че той има готовност и е в състояние да се грижи за жената и потомството си според мен е критерий, заложен във всяко същество от женски пол при избора на партньор. Защото ще дойде момент, когато същата тази жена ще е беззащитна родилка и майка с малко дете на ръце. Дали тогава Той ще осъзнава, че има ангажимент към детето и жена си? Или пак ще поеме неговата половина?
А иначе, парите за сватбата едва ли ще обърнат нечия каруца. Нещата рядко опират до 100 - 200 или дори 1000лв. Отношенията обаче... те са друг въпрос.

# 34
  • На ръба..
  • Мнения: 2 124
И какво като това е сватбата на негов приятел, ти нали си поканена? Ще ядеш и ще пиеш, следователно трябва да дадеш и ти пари.
Не разбирам как така хем искаш да ходиш на сватба, хем не искаш да дадеш пари, защото било негов приятел.
За това съм на мнение, че когато хората не са омъжени и се отправя покана за сватба примерно, трябва в поканата да си пише дали е за 1човек, или 2ма.
Напълно съм съгласна.

# 35
Та -спор няма,че ще предложа да поема своята половина,но отговора задължително трябва да е отрицателен,защото какъв мъж е тогава е...ти.Срам , как ли ще се грижи за тебе тогава ,щом отиват отношенията на сериозно, а от самото начало ти цакаш....а после като се съберете -тогава вече мпже да се говори за общ бюджет-това е ,така ги виждам аз нещата , не налагам мнението си по никакъв начин на никого. А факта,че ти купуваш подаръците ,когато повода е от твоя страна-браво ,показала си му -така се прави.

Аз пък, много романи ли съм чела, или все на такива мъже съм попадала, дори няма да се сетя да предложа да си платя "дяла". Напълно разбирам авторката, защото усещането и е ирационално и плод на милиони години еволюция. Някак, когато вървиш към сериозни и трайни отношения с един мъж, очакваш, че той ще поеме грижата за теб, или поне ще е склонен да я поеме. Подсъзнателната мисъл, че той има готовност и е в състояние да се грижи за жената и потомството си според мен е критерий, заложен във всяко същество от женски пол при избора на партньор. Защото ще дойде момент, когато същата тази жена ще е беззащитна родилка и майка с малко дете на ръце. Дали тогава Той ще осъзнава, че има ангажимент към детето и жена си? Или пак ще поеме неговата половина?
А иначе, парите за сватбата едва ли ще обърнат нечия каруца. Нещата рядко опират до 100 - 200 или дори 1000лв. Отношенията обаче... те са друг въпрос.

Радвам се ,че мислим еднакво Peace

# 36
  • Мнения: 386
значи ти не си сметкаджийка, обаче си правиш сметката? Simple Smile
виж сега, ако той не е наистина много по-добре с парите от теб, не очаквай, че е длъжен да ти поема всички разходи. отивате на сватба, играеш му го гадже, канят ви като двойка - що за идея да не дадете парите заедно. ако не те кефи, не ходи. никой не е длъжен да ти плаща сметките - ако има желание - добре. ако е 50:50 пак добре. лошото идва, когато ти даваш повече, а аз не виждам това в случай.

# 37
  • Мнения: 24
Роксан25, като гледам напоследък как са се навъдили едни беззащитни родилки, плод на милиони години еволюция, които подсъзнателно търсят мъжа-защитник, онзи, който ги обгрижва и който дискретно плаща всички сметки....едни такива руси, млади, с големи цици - обикновено карат джипове  Joy

# 38
  • Мнения: 9 466
Цитат
Е как да не те мисли за сметкаджийка, като си точно такава? ooooh!
Щом отиваш на сватба, защо само той да поема подаръка?
Явно при вас няма "ние", всеки си е за себе си, така и ще си остане според мен като ви гледам разсъжденията и на двамата.
След като приятеля е само негов и не ти се дават пари за подарък - просто не ходи. Тогава няма да се мъчиш с такива екзистенциални въпроси.

Много,ама много точно казано  Peace

# 39
  • Брюксел / София
  • Мнения: 2 510
Абсолютно подкрепям Роксан25.
Не би ми минало през главата дори да попитам и не от сметкаджийство. Смятам, че желанието всеки да си плаща сам за себе си е в категорията на едни други отношения и те са различни от споменатата сериозна връзка.
Странна ми е прекалената еманципация и сметките кой колко и какво ще изяде.
В крайна сметка, ако мъжа с когото съм ме покани на сватба на негов приятел, това е все едно да ме покани на кафе - и в двата случая няма шанс аз да платя (и не защото не мога), а защото ще му отнема удоволствието Той да е мъж, а аз Жена. Но това е моето мнение. Хората са различни и разбират нещата различно.

# 40
  • Дъ Биг Вилидж
  • Мнения: 100
Не мога да повярвам че някой може да пита следното:

"Абе отивам аз на една сватба ама младоженците не ги познавам много затова мисля че няма нужда аз да им правя подарък. Но все пак ще отида."

А това че сте ходили заедно и на други мероприятия и сте купували подаръци само с парите на единия ми показва че явно и в бъдеще ще сте от хората които си плащат наема 50%/50%, сметките и режийните по същия начин.


Или сте НИЕ и ходите на НЕГОВИТЕ приятели на сватба ЗАЕДНО с подарък от ВАС. Или сте аз и ти и тъй като ти не познаваш младоженците просто не отиваш на сватбата.

# 41
  • Мнения: 157
Да, бе...за мъжа трябва да е удоволствие да плати....ами ако не може?
На мен се случи друго. Бях поканена с мъжа си на сватба на негов съученик. Бяхме заедно с другите им съученици, общо около 15 души и две жени, придружителки. Голямата дилема беше по колко пари да се събират и как. Накрая стигнаха до извода, че ние, жените придружителки, трябва да минем гратис покрай мъжете си. Ние не се съгласихме.

# 42
  • Варна
  • Мнения: 25 299
В крайна сметка, ако мъжа с когото съм ме покани на сватба на негов приятел, това е все едно да ме покани на кафе - и в двата случая няма шанс аз да платя (и не защото не мога), а защото ще му отнема удоволствието Той да е мъж, а аз Жена.

Поканата идва от младоженците, а не от приятеля и. Не мисля, че някой може да си позволи да кани гости на чужда сватба. Интересно ако бяха общи приятели как щяхте да разсъждавате? Пак ли от гледната точка, че мъжът трябва да се бръкне за подарък? Познати или непознати, младоженците са я поканили. А тя би трябвало да им върне жеста с подходящ подарък, а не да се скрива зад такива феминистки разсъждения, че видите ли приятелят и не постъпва като мъж.

# 43
  • Мнения: 34
Роксан25, като гледам напоследък как са се навъдили едни беззащитни родилки, плод на милиони години еволюция, които подсъзнателно търсят мъжа-защитник, онзи, който ги обгрижва и който дискретно плаща всички сметки....едни такива руси, млади, с големи цици - обикновено карат джипове  Joy
bg страшна анализа на място, дано отиде където трябва. Не е само тя...

# 44
  • Дъ Биг Вилидж
  • Мнения: 100
месечинка -  Peace

Общи условия

Активация на акаунт