Трябва ми мнение...

  • 3 412
  • 60
  •   1
Отговори
# 45
  • Брюксел / София
  • Мнения: 2 510
В случая става дума за хора, които уж имат сериозна връзка (визирам авторката и приятеля й), но все още не живеят заедно и не са семейство. На този етап според мен приятелят й би следвало да поеме разхода, авторката нямаше да е поканена, ако не беше гадже на момчето нали?
Естествено, че ако са семейство нещата ще са по-друг начин.
Освен това, ако момчето няма възможност - това пак променя нещата.
Но е нормално хората да мислят различно и да възприемат ситуацията различно, нали затова е и темата: авторката е задала въпрос, очаквайки един отговор, а е получила друг: т.е. "разни хора, разни идеали".   

# 46
  • Мнения: 28
Хората са проявили уважение и са поканили и двама ви,така че е съвсем нормално и естествено да купите подаръка заедно или да си поделите парите за него.Какво е значението чии приятели са,щом са поканили и теб е нормално и ти да платиш!

# 47
  • Мнения: 348
Щом отношенията ви са сериозни, вероятно ще виждаш често тези хора. И вероятно ще ти станат приятели.
И аз бих предложила да си платя.
И аз смятам, че е по-джентълменско да откаже.
Може да е във временно финанс. затруднение. От една случка не може да се вади заключение.
За мен също отговорният мъж трябва да е в състояние да се грижи финансово за семейство. Макар че цял живот работя и нямам джип и силиконови екстри  Laughing

# 48
Bat го каза супер точно ! Разни хора, разни мнения!    

Просто исках да си "сверя часовника"  Peace  

# 49
  • Мнения: 5
да бе, хубаво, да уважи хората. ама зао пък той не е поемал половината от подаръците за нейните приятели? Що се прави на ударен? Нали  и там се "яде и пие" (много ми е селско това да си "плащаш" яденето и пиенето на сватба с подарък, това ли е идеята на сватбите? ясно защо са модерни последно време) . 

# 50
  • Мнения: 23
Ами след като са поканили и тебе, мисля че е редно и ти да дадеш нещо. Като не ти се дават пари не отивай. Все пак не говорим за някаква смешна сумичка 10-15лв за подаръче на приятелче, както какзваш че сте ходили на ЧРД на твои познати.

# 51
  • Мнения: 0
Bat го каза супер точно ! Разни хора, разни мнения!    

Просто исках да си "сверя часовника"  Peace  

17:09

# 52
  • Мнения: 3
явно и в бъдеще ще сте от хората които си плащат наема 50%/50%, сметките и режийните по същия начин.
Това нещо лошо ли е?
Кой следва да плаща? И ако и двамата в какво съотношение 70:30? Кой да поема по-голямата част?

# 53
Миленче, не е ставало въпрос изобщо за 10 - 15 лв, ама както вече казах - не ми пука за парите в случая. Въпросът е принципен - издразни ме самия факт, че явно с него имаме различни разбирания за това - кой какво и кога плаща... Когато него са го канели като мое гадже, не се е бъркал...  

Ако сме семейство - тогава е ясно, няма мое, твое, но на нивото, в което сме в момента, мисля, че беше редно да ми откаже, защото на негово място аз щях да откажа.  

Затова и исках да ви попитам - дали аз нещо не бъркам в разбиранията си..

Макво ми пука - нали съм отишла да се наям и напия на тая сватба Simple Smile  Twisted Evil  

# 54
  • Варна
  • Мнения: 25 312
явно и в бъдеще ще сте от хората които си плащат наема 50%/50%, сметките и режийните по същия начин.
Това нещо лошо ли е?
Кой следва да плаща? И ако и двамата в какво съотношение 70:30? Кой да поема по-голямата част?

Ами за повечето хора семейството има общ бюджет. Няма мое и твое. Парите са общи, сметките са общи, всеки взема за личните си нужди от общите пари.
При други дори и след брака финансите се делят. Сметките също. И кой каквото си е заработил негово си е.
Кое е хубаво и кое е лошо всеки си решава за себе си. Но авторката уж застъпва първата гледна точка, а явно и е трудно да я приложи на практика.

# 55
  • Sofia
  • Мнения: 4 106
Миленче, не е ставало въпрос изобщо за 10 - 15 лв, ама както вече казах - не ми пука за парите в случая. Въпросът е принципен - издразни ме самия факт, че явно с него имаме различни разбирания за това - кой какво и кога плаща... Когато него са го канели като мое гадже, не се е бъркал...  

Ако сме семейство - тогава е ясно, няма мое, твое, но на нивото, в което сме в момента, мисля, че беше редно да ми откаже, защото на негово място аз щях да откажа.  

Затова и исках да ви попитам - дали аз нещо не бъркам в разбиранията си..

Макво ми пука - нали съм отишла да се наям и напия на тая сватба Simple Smile  Twisted Evil  


Мисля, че разбирам какво имаш предвид, не мисля, че проблеми вие кой и по колко ще даде, но също е важно как ще попиташ мъжа до себе си. Ако кажеш ще дам половината, едва ли ще ти каже нещо по-различно от да, но ако например кажеш нека обсъдим по колко да плати всеки за подаръка или нещо подобно е по-вероятно да получиш и отговор не.

Мисля, че вие не си говорите достатъчно, НИЕ не се гради от утре, когато ще сте евентуално семейство, а от сега, когато имате връзка. И още нещо - един мъж живее така, както го научиш, ако постоянно се държиш като негова майка, той няма да се държи по различен начин (само пример).

# 56
  • Мнения: 0
Макво ми пука - нали съм отишла да се наям и напия на тая сватба Simple Smile  Twisted Evil  

Прррррааилно ! Макво ти пука  Grinning А темата кой я пусна  newsm78

# 57
  • Мнения: 11 508
Ако отиде на сватбата сам ще даде Х лева като подарък. Ако отиде с теб е редно сумата да е по-голяма, дори двойна т.е. твоето присъствие там си има цена и според мен е редно ти да си я поемеш на този етап на отношенията ви.

# 58
Find Nemo, ти за съкразъм чувал ли си и трябва ли да пускаш постоянно безсмислени коментари  Rolling Eyes   ?

# 59
  • Мнения: 1 047
Вие от Габрово ли сте, моля?

Кое е редно, не мога да преценя.
Аз като мъж в описаната ситуация бих платил целия подарък.

Общи условия

Активация на акаунт