ФЕВРУАРЧЕТО е слънчице засмяно, на половин годинка само!

  • 10 685
  • 289
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 192
Mecholana, преди да е доказана диагнозата опитай да не се тревожиш. Както са ти казали, ако е Таласемия, вероятно е хетерозиготна форма. Хора с такава форма на заболяването живеят нормално, но са "по-анемични", опасно е ако е хомозиготна форма, но ако беше такава детето щеше да е много зле и до сега щеше да се е установило. Хората с хомозиготната форма - Таласемия майор се нуждаят от кръвопреливане на около 3 седмици през целия си живот (който като цяло не е дълъг), така че не се безпокой. Може просто да е с мисък хемоглобин бебо и да няма никакви таласемии, дай Боже да е така!  Praynig

Съжалявам, че никой не ти отговори по-рано! И аз не бях на събирането, но не мисля, че това има значение, поне за мен няма.  Hug

Ето още една статия за Таласемията: http://www.bulpress.net/article/7008

# 286
  • София
  • Мнения: 216
Мечи, мила и аз не ти писах, защото не са ни излезли още резултатите, всъщност поста ти ми напомни да се обадя на доки да питам, той каза, че ще ги потърси и след половин час да звънна, мисълта ми беше, че не съм компетентна по въпроса и само мога да ви стискам палци всичко да е наред, но и аз знам, че е проблем, ако и двамата родители имат таласемия, а ако и двамата имате няма как да не знаете, само спокойно, ще видиш, че всичко ще е наред  Hug

Абе, момичета, хемоглобина на детето е 112, доки каза, че бил малко нисък, не много и че като почне месото и жълтъка, ако не се вдигне, ще му даде капки, ама те били тежки за стомаха, та затова сега няма да му ги дава, ама 112 не е ли нормален хемоглобин  newsm78 Абе какво ли разбирам аз, дано да се вдигне от месото и жълтъка, че не искам да си давам желязо на детето, ако не е крайно наложително все пак, не че е кой знае какъв проблем, ама 112?

Последна редакция: вт, 08 сеп 2009, 17:48 от iva_angel

# 287
  • Мнения: 239
Иве, разни лекари - разни мнения. На Плами е 109 и педиатърката каза, че е в долната граница, но е нормално за кърмено бебе. Каза, че като започнем захранването и въведа повече храни ще се оправи.

Аз пък да кажа, че "Няма нищо по-хубаво от лошото време"  Wink
Моята калпазанка спи като къпана на по-хладно и се буди доста по-малко. Вчера например се събуди сутринта в 9.30ч., после след обяд спа 2 часа, привечер 30 мин., вечерта заспа към 23ч., буди се около 5ч. за папане, после към 8ч., когато я взех при мен на спалнята и като посука пак заспа и така до ....... 10.30ч.  Grinning Та с този режим хем поработих, хем се наспах, че и филмче си пуснахме с милото.

Оставям ви, че още работа имам, а наближава време за вечеря.
Много  Hug от нас.    

А, пропуснах - имаме си пето зъбче.  Simple Smile

Последна редакция: вт, 08 сеп 2009, 18:17 от Mia66

# 288
  • Мнения: 24
Хайде мамчета засмени в нова тема да разнищим бебешки проблеми  Mr. Green

# 289
  • Мнения: 6 362
Моля, обърнете внимание на закованите теми.

Лимитът на отчетните теми вече е 50 стр.

Моля, използвайте функцията Информирай модератор, за да информирате за приключване на старата тема.

Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт