КГБ=Клуб на готините баби - 85

  • 38 421
  • 742
  •   1
Отговори
# 675
  • Пловдив
  • Мнения: 614
Аз да ви изчета докато Здравко спи и кашля Mr. Green
Пак нещо се разболяха от този вирус със гърлобола хрема и температура.

ЖАКИ И ПРИ НАС Е СТРАХОТНО ВРЕМЕНЦЕТО Hug HugНека да му се радваме на слънцето ,че като завее пак ще сме недоволни  Mr. Green Mr. Green

ГЪБЧЕ ама то е така когато човек е на работа съобразяваш се ,ама и не е работа да си си в къщи  Rolling Eyes Как да мога да работя няма да се оплаквам хич ,поне ще съм сред хора... Mr. Green

КАРОЛИНЕ страхотен разказ БЛАГОДАРЯ ТИ! Hug Hug Hug Това което си разказала е много хубаво и много  заинтригуващо  newsm78 Добре че си ти да ни го разкажеш иначе нямаше да го знаем ...Много интересни неща научаваме так за ИЗРАЕЛ. Peace Peace
НЕ СИ НИ ОТЕКЧИЛА ... НАПРОТИВ МНОГО ПОУЧИТЕЛНИ НЕЩА СПОДЕЛЯШ. Peace Hug Hug Hug

# 676
  • Видин
  • Мнения: 961
Зиче, като се наспи Здравун го изведи да го напече слънчицето Hug

Каролине, беше ми много интересно, това което си написала PeaceЗа първи път чувам тази история.Благодаря ти! Hug

Мимка, чета че си доволна от новата работа.Пожелавам ти да е все така Peace

Гъбче, и аз съм на същото мнение.Защо ни ги дават тези дни след като после ги отработваме Crazy

# 677
  • Мнения: 7 497
            Привет и от мен! Цял ден не мога да припаря до компа!
            Жаки,аз не съм на вашето мнение за събирането на почивните дни и отработването.Като гледам как се отработва  Mr. Green май само си стоят,а по канцелариите и това не правят.Така,че първо е повече празници,а след това е един ден дето само се говори,че се отработва,а нищо не се прави освен да се чака шефа да те пусне по-рано.Нали гледам майките - доведат децата и след това по анцуг идват от работа да си ги вземат! Laughing
            Каролине,чета на мъжа ми какво си писала за 1973 год и той писва , че неговия спомен е как вместо да се уволни от казармата през август са ги държали до края на декември точно поради тези събития.Та така са му се събрали близо 2 години и половина вместо 2. Laughing А за вашите празници знам ,защото имах деца с родители евреи и винаги ни обясняваха кога какво празнуват,а си празнуваха и другите празници.За това все се шегуваха да вземат и нас да ни приобщат,че да имаме повече празници.Приятно ни е да пишеш.Човек винаги може да научи нещо ново.Не може да се знае всичко. Peace

# 678
  • Видин
  • Мнения: 961
Дидка, има нещо вярно и в това Grinning ама все пак си е загубен ден.Нито се работи като хората, нито се почива Grinning

# 679
  • Мнения: 7 497
Дидка, има нещо вярно и в това Grinning ама все пак си е загубен ден.Нито се работи като хората, нито се почива Grinning
    Joy Joy Joy Ама пък се "утрепва" успешно времето! И да си побъбриш ,и от домашните да си починеш. Joy Joy Joy  Ей,така да си миткосваш не се получава,но тогава си имаш мотив "на работа съм,отработваме". Laughing

# 680
  • Мнения: 221
Да хвърля едно оче на темата.
Цял ден не съм седнала.... newsm78 и като погледна едно сладко на лице. Mr. Green
Каролине не спирай да разказваш. Интересно е, не досаждаш.
  Peace

# 681
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 331

 Изчетох всичко и съм тук.
Диде,аз много не съм съгласна с теб за отработването.Утре се отработва понеделник,а аз имам плътно 6 часа и нови уроци,че приближават контролните за входно ниво.И като имаш пред вид,че днес имах плътни 5,а след това обикаляне по институции....чак не знам как ще изкарам утре. newsm78
Каролине,много ми е интересно като разказваш.Преди бях писала,че имам приятели в Израел и на тях им стана много мило,че съм ги поздравила с Новата година и съм я посочила точно! Те сега са в БГ и не знам до колко ще спазват постите,че са все по гости,но ще използвам поздрава така както си го написала.Само да попитам кога точно да го използвам?

Момичета,аз след 3 години и половина в Беловец чак сега разбрах,че мога да си извадя документ за временно жителство ,да ме водят пътуващ учител и да ми плащат 85% пътни.Това са само 50лв.,но кой ти ги дава! Обаче! Оказва се,че понеже къщата е наследствена на Тодор и е на негово име той трябва да ми подпише официално разрешение да живея в нея  newsm78 #Crazy Joy Освен това трябва да представя акт за раждане и брачното свидетелство! Те не са проблем,но ми стана интересно!Като казах на моя и той със смях ми отговори,че най-великодушно ми разрешава да живея тук! Joy Joy JoyТа такива работи при мен!

# 682
  • София
  • Мнения: 16 234
Янке, къде ще ходи да не ти подпише Тошо. Нали без тебе няма къща, всичко правиш. И как така си  изпуснала парите толкова време, не ви ли казват в у-ще на какво имате право?
Каролине, интересно е, не досаждаш. Аз помня войната 1973 г. , тогава живях в Москва и бая пропаганда имаше против Голда. Такова беше времето - каквото кажат от  партията.
За сливането на дните и отработването - харесва ми като се съберат повече поч. дни. Иначе в сегашната работа си го отработваме деня до 17,30 ч. В предишната при турците направо не идвахме на отработването. Но пък патрона не спазваше техните празници и си работехме на Байряма.   Mr. Green
Аз днес приключих с данъчните до догодина. След обяд ходих при личната - резултатите от кръвта са добри, нямам лош холестерол. Малко повишена кр. захар, но не било страшно.
Оказа се, че Вега теста си позна - какво трябва да ограничавам. Явно действа машинката.

# 683
  • Мнения: 7 497
                          Яне,не знам колко от учениците ви идват,ама на нас децата на пръсти ни се броят и ние обикновено обединяваме групите и веднъж ходят учителките от едната група,а следващия път - от другата.При това от 60 деца идват не повече от 10-тина.Така,че си е направо чиста загуба на време,но поне се набърборваме на воля. Laughing
                           Айша,аз им бях взела акъла на докторите с кръвната захар  Mr. Green Забравих ,че имаме профилактични прегледи и си изпих кафето с толкова захар,че лъжичката стои права в чашата.След това дадох кръв и хич не ми мина през ума,че съм пила захарно кафе  Laughing Викат ме после загрижени и аз тогава се сетих ,а те се хванаха за главите как така не съм загряла.При това на нашата възраст има известно завишаване на захарта,което си е напълно нормално и изобщо не е опасно.

# 684
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 331

 Айша,то ние пътувахме с Тошо с колата и нямаше как да намирам билети.Пък и апартамента си беше в Кубрат и никой нямаше да ми признае пътя.Но е можело с документ за временно жителство,ама кой да знае! А в у-ще гледат да спестят от всичко,така че нямат интерес да ни уведомяват за правата ни hahaha

Диде,ние сме полуинтернат - всички деца са при нас!90% от децата са от селата.

Джейда,от какво прави сладко?

# 685
  • София
  • Мнения: 1 529
Здравейте.
 Дойдох си за малко в Дружба-до неделя сутрин. По добре да не бях идвала. И в банята и в кухнята все едно е падала бомба,бетонни парчета мърсотия,счупен моноблок,не ни пломбирали и водомерите,че нямали такъв инструмент.... #Cussing out
 И никъде нищо черно на бяло иди доказвай че баба ти е мъж..... Ще пием по една студена вода,ама като сме будали.
 При цялото ни безпаричие и мизерия. Реве ми се. Безсилна съм. newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45
 Е оплаках се.....
 Каролин много интересно е да имаш прозорче към друг свят.
 Гадно е това с отработването,винаги ми е идвало нанагорно. Даже и сега ,като не работя пак ме засяга.

# 686
  • София
  • Мнения: 16 234
Шпунц, не се ядосвай.
Като местих кухнята в хола и докато майстора се развърти Кучо изяде пластмасовите пломби.
Тогава майстора извади от някъде 2 пломби, надписахме № с маркер, залепихме ги с лепило Капчица и от тогава вече 2ра година нито от Соф. вода, нито от Топлофикация се сещат, че не сме давали проект за утвърждаване.
Разпитайте водопроводчиците, може да направите нещо такова. Само потърси из мръсотията изпадналите метални пломбички. Кучо тях не ги беше лапнал.  Grinning

# 687
  • София
  • Мнения: 4 179
Шпунц, съчувствам ти най-искрено.  Hug   Hug   Hug
Просто още много, много време ще тичаме след европейците /въпреки че и ние се броим за такива/. Но защо е счупен? Може и аз да не съм разбрала.
От понеделник съм в отпуск да помогна на първолачката-за две седмици. После да му мислят родителите й. Ще използвам и сутрините да свърша и някои задачки. Една от тях е да видя къде мога да изследвам това месо, нето ни отрови. Днес си взех и направления за няколко изследвания, но дали ще има някакъв резултат  newsm78.
По натам ще ви пусна и снимки на Гери, ще видя и чичо й какви ги е направил. Във всеки случай, въпреки че е много общителна си гледаше стреснато детето.

# 688
  • София
  • Мнения: 1 529
 Няма пломби няма нищо,понеже е минал късно след 18 часа и е казал че са стари водомерите,а ги слагахме 2006 година и да се носели на лаборатория за замерване ,което за 4 водомера излиза 80 лв. Rolling Eyes #Cussing out #Cussing out #Cussing out
 Римар всичко дойде от смяната на вертикалните щрангове във входа. На апартамент по 500лв близо....

# 689
  • Мнения: 613
Здравейте,
аз нали съм при мама и баба, та тук компа само ме ядосва. Писах - хоп блокира и всичко по дяволите. Нещо машинката и хванала вируси и кашля и киха. ooooh!
Изглежда ще трябва да се преинсталира Windows.
Така че - ЛЕКА НОЩ и да свършвам преди да "кихне" пак.

Общи условия

Активация на акаунт