Подсилване на имунната защита на бебето

  • 3 301
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 508
Ами, може би съм неопитна, но не мисля, че е такава трагедия яслата. Не всички деца боледуват много на ясла, а ако се разболее от нещо сериозно, ще го спра. Не знам дали прочетохте, става въпрос за 3 часа дневно. И целта на тези часове са именно, да се попребори с някоя и друга настинка. В интерес на истината аз имам избор и бих избрала яслата пред бабата, така че не е в това въпросът.

Хайде да не превръщаме тази тема в за или против яслата или в поредната тема, в която оправдавам решенията си... ooooh!

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
autumnsphere, не е необходимо да ни убеждаваш  HugВсеки сам решава кое е на-доброто за детето му. Три часа дневно не са много , но все пак риска от болести е реален.Обаче, докато не опиташ няма как да знаеш как ще е при Вас.

# 17
  • Мнения: 1 558
Давай му повече пресни плодове,за да си набави вит.С Peace

# 18
  • Мнения: 753
Аз каквото и да давах, той си избираше какво да яде и само сучеше. Разболя се на 1г6мес. от силна хрема при контакт с баща ми и стана нещо като бронхит........
Та, заклетите кърмачета, особено при зъбоникнене, не приемат много от другото, което им предлагаме... за жалост.

# 19
  • Мнения: 4 555
Имах доста по-различно мнение за теб...
Между другото, в яслите приемат от десет месечна възраст, доколкото знам.
А идеята да си дадеш седем месечното бебе на ясла в началото на грипния сезон ми се струва просто...  newsm78

И всъщност нямах предвид опасността от болелсти, като казах че на толкова малко бебе мястото му не е в яслата. Но нямах за цел да провокирам обсъждане, защото ми е пределно ясно какви могат да са причините.

И за да не съм съвсем офтопик, най-добрият имуностимулант е да се изпива сутрин на гладно сока на един лимон, разреден с чаша топла вода и мед, за да не е прекалено кисело. Но не става за бебета и малки деца, поне аз не бих го дала на бебе.
Но на мен много ми помага и с години не хващам дори настинка.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 508
Имах доста по-различно мнение за теб...

Въх, стана ми интересно... Айде, за да не разводняваме темата, ми пиши на лични какво е това мнение... Shocked

# 21
  • Мнения: 3 621
Плода с най-голямо съдържание на вит.С е шипката, четох някъде че по съдържанието си на витамин С шипковия плод няма аналог в растителния свят!
Предполагам че вече го захранваш, има пюре на Хипп шипка, ябълка и ориз, вкусно е.

# 22
  • Мнения: 798
От няколко дни пия билков препарат за подсилване на имунната система. Предполагам през кърмата все нещо стига и до бебока  Wink

# 23
  • Мнения: 8 999
С нищо не съм подсилвала имунната защита на децата си. По едно време им давах витамини, но имах чувството, че в момента, в който започна курса, те се разболяваха на мига. Затова спрях и витамините. Не казвам, че не са боледували, особено в първа група в детската градина, но постепенно си изградиха естествен имунитет и болестите станаха рядкост. Е, то и в детската градина не са били сериозно болни - сополи, кашлица и мноооого рядко - уши.
Витамини приемат чрез храната.

# 24
  • Мнения: 14 654
С нищо, при това не само за бебе, а и за по-голям човек. Имунната система на 7-месечно е още твърде незряла и няма как да се закрепи с някаква хранителна добавка. Не случайно децата най-много боледуват до 8-9-годишна възраст, просто дотогава имунната система все още не е укрепнала. А и не укрепва с чести и продълължително боледувания, както все още смятат доста майки  Rolling Eyes
По принцип храненето, двигателният режим и каляването до известна влияят върху това колко ще боледува детето, обаче за 7-месечно не знам за какво хранене може да се говори, при положение, че то сигурно скоро е захранено и даже не яде разните там храни с многото витамини.

# 25
  • Мнения: 6 713
Хайде сега не хапете мамата, ТЯ си има причина да остави детето си на ясла. Naughty Аз също оставих моето на ясла на 9 мес. НЕ Е БОЛЕДУВАЛА ПОВЕЧЕ от децата на нейната възраст, които мамите ги гледат вкъщи. Все пак пиша и чета отчетните теми и съм наясно. Wink

И аз мисля, че вит. С от различни източници е добра защита. Аз например давах витаминки по едно време, после почна да яде плодове и вече не давам.

# 26
  • Мнения: 6 713
В интерес на истината аз имам избор и бих избрала яслата пред бабата, така че не е в това въпросът.

Бих казала, че и аз съм направила подобен избор. Можех да плащам на детегледачка, но в крайна сметка реших, че или аз ще си гледам детето, или ще го гледат заедно с други деца в ясла. Това ми е идеята. Peace

# 27
  • Ямбол
  • Мнения: 38
Попитай педи дали можеш да даваш водораслите на Аквасорс, много ми ги похвалиха, но аз не смея да пробвам, макар че ги дават и за бебета, кърмачки и бременни.

# 28
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 616
За толкова малко дете- нищо.

# 29
  • Мнения: 14 654
Попитай педи дали можеш да даваш водораслите на Аквасорс, много ми ги похвалиха, но аз не смея да пробвам, макар че ги дават и за бебета, кърмачки и бременни.

Пак ли връщат на мода тия помии  ooooh! Още ми е чудно как има толкова много глупави хора, които така лековерно налапват въдицата и наливат пари в пирамидата. Отделно съм попадала и на информация колко вредни са всъщност тези водорасли и кравешките протеини, които водят за "подсилващи имунната система". Ако въобще ще се дава нещо, нека поне да е разрешено от МЗ и да се разпространява в аптечната мрежа.

Общи условия

Активация на акаунт