По-трудно или по-лесно е да забременееш след Противозачатъчни

  • 18 317
  • 70
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 16
Аз също немога да забременея,макар че цикълът ми е редовен.От цитунамаската съм 2-ра група и ми изписаха Регулон/мисля бяха/пих ги две седмици,но започнах да се чувствам кофти и ги спрях.Веднага след спирането/две седмици преди да ми дойде редовния цикъл/ми започна менструацията,вероятно заради спирането.Вървя ми пет дни,т.е. свърши ми преди седем дни,но днес трябваше да ми дойде редовния цикъл,което направо ме обърка,защото имам подут корем,гадене,главоболие,а не ми дойде.Обърках се съвсем newsm78 newsm78 newsm78 newsm78

# 16
  • Мнения: 3 157

[/quote]
Това трябва да го препоръча лекар !

Относно пиенето на противозачатъчни и забременяване ,мога да кажа ,че първият месец след спирането е  почти невъзможно и нежелателно да се забременее,но после е по-лесно.
[/quote]


Защо да е нежелателно?За невъзможното,знам,че не е вярно.

# 17
  • Мнения: 2 357
Аз пих противозачатъчни почти 5 год. заради нередовен цикъл. И когато спирах за почивка от месец, два, лекарката ми ме предупреждаваше изрично много да се пазим (още не бяхме женени със съпруга ми, а и бяхме студенти Simple Smile ) Тя много пъти ми е казвала, че след спирането им се забременява МНОГО ПО-ЛЕСНО И ДОРИ СЕ ДАВАТ НА ЖЕНИ С ПРОБЛЕМНО ЗАБРАМЕНЯВАНЕ, ДОРИ ВЕРОЯТНОСТТА ЗА БЛИЗНАЦИ Е ГОЛЯМА!
Хапчетат ми бяха "Жанин", аз не забременях , защото повярвах, че трябва да чакам да се изчистя от хормоните....
Желая ти много успех и здраво бебче като резултат!   bouquet  Hug

# 18
  • Мнения: 20
И аз ги пих противозачатъчни заради кисти. И двата пъти забременях точно следващия месец, след като ги спрях.
По принцип не препоръчвам на сама глава да се пият, само с цел да се забременее  Peace , но просто при мен си беше факт.
Въпреки, че доки ми казваше, че може да имам проблеми със забременяването, точно заради кистите. Божа работа  Peace

# 19
  • Мнения: 668
Всяка втора жена има кисти на яйчника следователно пие противозачатъчни.Как да не се приемат такива хапчета, като е наложимо?Това за повечето жени е като употребата на превръзки.

Понеже се ползват точно като превръзки, затова онкологиите са пълни с млади жени.

# 20
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Строго индивидуално е  Peace Имаше подобна тема преди известно време:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=384514.0;all

Не знам какви противозачатъчни сте взимали, но изобщо не е вярно, че е нежелателно да се забременее след приема им.
Лекарят ми е казвал, че това е останало като вярване от времето, когато хапчетата са били с големи дози хормон (както и теорията за "прочистването"), и няма нищо общо с тези, които се взимат сега.

Аз всъщност ги пиех, защото имах проблем с кожата ( тежко акне). За съжаление отново се завръща, но сега това не е важно.

pipiole, ако бременността се забави, може да си направиш хормонални изследвания  Peace Акнето се предизвиква от наличие на мъжки полови хормони и с изследванията ще си изясниш дали хормоналният ти баланс е ОК. Аз също страдах от акне, каквото не съм имала и в пубертета, миналата година имах леко завишен тестостерон (за който ми бяха казали, че не би бил пречка за забременяване, но все пак зависи каква е картинката като цяло).

Успех! Flowers Four Leaf Clover

# 21
  • Мнения: 582
 Аз също пия Ясмин по медицински причини. Докторът ми каза, че е хубаво опитите за бебе да се правят не на 1вия месец, а най-рано на втория месец след спирането на хапчетата. Даде ми пример и за много бебета, които са станали при пропуснато хапче и са живи и здрави, но все пак е хубаво да се изчака 1-2м. Знам, че след това се забременява по-лесно.

# 22
  • Мнения: 16
На мене ми ги изписа лекар,но след втората седмица от приемането на Регулон,нещо взе много да ми се яде и качих наведнъж четири килограма и все ми беше едно такова"шугаво" и на своя глава ги спрях.На редовна дата цикълът ми не дойде,може би защото ми тръгна на сутринта след спирането на хапчетата.Искам да попитам  и на вас ли е било така?Аз тайничко се надявам,да сме успели за бебче Praynig,ноооооо Naughty понеже се подлъгахме има няма 10-15 пъти и тоя път не вярвам да се е получило. ThinkingАбе,то било трудно да се прави бебе,не е като на кино,да се заиграят един път и хоп-белата станала Blush baby_neutralЩе чакам да видя какво ще се случи.

# 23
  • Мнения: 582
 След като си ги спряла е нормално да ти дойде 2-3 дни след това.Така обаче редовната дата на цикъла ти се измества и не чакай да ти дойде, както предните месеци.

# 24
  • Мнения: 16
Мерси за отговора.Това точно ме интересуваше.Значи всичко е ясно Crossing ArmsПАК НЯМА ДА СЪМ БРЕМЕННА!

# 25
  • Мнения: 582
 Не се отчайвай  Hug. Бих те посъветвала обаче да спазваш това, което ти е казал лекарят и да си довършваш опаковките. Ако наистина имаш нужда от тези хапчета, пий ги няколко месеца и след това подновете опитите. Бъди спокойна, рано или късно всичко си идва на мястото.

# 26
  • Мнения: 1 699
Някъде по-горе мернах че някой твърдеше че е НЕЖЕЛАТЕЛНО да се забременява след прием на противозачатъчни първите месеци.Моля да се аргументира......Аз мисля че това твърдение не е вярна-прди всяка инвитро процедура се пият противозачатъчни,за да могат после като се спрат яйчника да си е починал и да работи по-добре.И ако не беше желателно едвали щяха да ги изписват  Peace Първият месец след спирането им,яйчниците заработват с пълна пара,и съм склонна да мисля че и забременяването ще е по-лесно Peace

# 27
  • Мнения: 16
Честно казано,аз вече съм на 100% сигурна,че пак нищо не се е получило.Направо вече се ядосвам.Мислех,че да правенето на бебче е най-красивия и интимен момент,ама като не се получи първите 15-20пъти,след които дебнем овулация и с кеф и без кеф,се опитваме да го направим,сексът ми идва направо като по задължение. Tired

# 28
  • Мнения: 9 451
Цитат
Честно казано,аз вече съм на 100% сигурна,че пак нищо не се е получило.Направо вече се ядосвам.Мислех,че да правенето на бебче е най-красивия и интимен момент,ама като не се получи първите 15-20пъти,след които дебнем овулация и с кеф и без кеф,се опитваме да го направим,сексът ми идва направо като по задължение.
Ще стане!Търпение му е майката!
Късмет Hug

# 29
  • Мнения: 16
Чул Ви Господ!Дано!И в крайна сметка не разбирам,с какво противозачатъчните ще ми помогнат при Втора група на Цитонамазката? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт