По-трудно или по-лесно е да забременееш след Противозачатъчни

  • 18 319
  • 70
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 514
Преди година и половина решихме да имаме дете и забременях веднага след спирането на хапчетата. За съжаление се оказа кухо яйце Sad. Според мен е по-добре да се изчака няколко месеца с цел организма да се пречисти от хормоните.

# 61
  • Мнения: 1 325
EliK , съжелявам за преживяното, но сигурно друга е била причината.
В съвременните контрацептиви има много ниска доза на хормони, и не е нужно да се чака, може и веднага да се действа.Просто лекарите препоръчват да се изчака един свободен цикъл за да може с по-голяма точност да се определи терминът на бъдещата майка.
Аз забременях веднага след противозачатъчни и имах супер лека и безпроблемна бременност.

# 62
  • Мнения: 514
mari_rouge, предполагам че си права, защото кухото яйце се среща доста често и то не само при жени, употребявали противозачатъчни. Тъй като наистина не знам каква е причината единственото ми обяснение е, че трябваше да го изчакам тоя един месец, а аз не го направих...
Не знам дали има връзка между спиране на хапчетата и забременяването, защото с детето ми забременях без да съм пила такива, а с кухото яйце след като пих. От повече от година не пия хапчета, а от няколко месеца пробваме за бебе, но не става Sad
Явно няма някакъв определен стандарт дори за конкретния човек.

# 63
  • Мнения: 1 325
 EliK ще стане , когато най-малко очакваш Hug
И аз имах кухо яйце, забременях веднага след мисед и хооп кухо яйце, макар, че докторите не правят връзка между двете неуспешни бременностти.
Скоро ще си в отчетни, ще видиш Hug

# 64
  • Мнения: 10
благодаря за отговорите
много ме успокоихте
 желая късмет на вси4ки и дано скоро се видим в друг под форум Praynig

# 65
  • Мнения: 1 325
Момичета, на вас кога ви дойде първата менстурация след спирането на противозачатъчните?

# 66
  • Мнения: 582
 На мен ми дойде на 40ят ден, но това е нормално за мен, т.к. имам ПКЯ.

# 67
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Момичета, на вас кога ви дойде първата менстурация след спирането на противозачатъчните?

Точно на 28-мия ден, както докато ги пиех. Още месец-два беше така точен, както по време на хапчетата. После си мина пак на 31-36 дни както беше преди хапчетата.

# 68
  • София
  • Мнения: 36 052
Зависи от това дали има проблем и какъв е той.
Ако е нещо хормонално - напр. СПКЯ - по-лесно ще се зачене.
Ако има неоткрит проблем /напр. автоимунен/ - забременяването може да е по-скоро случайно
Ако няма никакъв проблем - зависи от реакцията на организма при спирането на ОК - при едни жени О. настъпва веднага след спиране на табл. при други трябва време за да се нормализира МЦ

# 69
  • Мнения: 309
Според мен е по-трудно, но може би от чисто психическа нагласа.Т.е. досега организмът и съзнанието са свикнали, че се пазят от бременност и известно време това продължава да действа, дори и да не се приемат вече противозачатъчни, независимо дали се използват хапчета, презерватив и т.н. Peace

# 70
  • София
  • Мнения: 72
Гинеколога ме беше предупредил, че ако искам да забременея е хубаво да изчакам поне 6 мес. да се изчистят хормоните от организма ми. Аз забременях точно 6м. след като спрях хапчетата въпреки, че през това време не съм се пазила от бременност.

Общи условия

Активация на акаунт