По-трудно или по-лесно е да забременееш след Противозачатъчни

  • 18 321
  • 70
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 30
Моята докторка казва, че на млади жени които имат проблем с забременяването се изписват противозачатъчни за да бъде лесно забременяването след 6 месеца прием. Аз забременях веднага на първия месец след спирането им. Но това е индивидуално за всеки.

# 31
  • Мнения: 582
 Едва ли са ти изписали противозачатъчните, заради резултатите от цитонамазката. Мисля, че трябва да поговориш подробно с гинеколога си и да разбереш всъщност какви здравословни проблеми имаш и имаш ли изобщо. А що се отнася до бебеправенето- не знам на колко години си, но ако не се притесняваш заради възрастта си, не виждам защо брзаш толкова. Забрави, че правиш бебе. Прави любов, мисли за други неща и всичко ще се нареди. Все пак о толкова теми " Искам бебе" може би си си направила извода, че колкото повече една жена се навива да забременнее, толкова повече това не се случва. Спокойствието на душата е много важно, за да може да заченеш по-лесно, особено ако имаш проблем.  bouquet

# 32
  • Мнения: 16
Моята лекарка е специалист,но има недостатък-НЕ КАЗВА НИЩО на пациентките си.Поглежда резултате мълчи 10мин. и пише рецепта.Какво е,що е нищо не казва!А,иначе съм на 29 год. и заради работата и развитието в нея все отлагах зачеването на дете.

# 33
  • Мнения: 76
Съвременните противозачатъчни подпомагат забременяването веднага след спирането им. Има доста жени, които точно затова ги пият. Казано накратко - системата започва да работи много по-добре и на по-бързи обороти. Забравете всички глупости казани за противозачатъчните едно време, сега те се предписват дори за лечение на доста хормонални и женски проблеми, включително и за улесняване на зачеването. Което идва да подсети останалите, които не искат още бебе - внимавайте след като ги спрете.

# 34
  • Мнения: 14
 Heart Eyes Аз си пих Ясмин близо 2 години, само с 1 месец почивка и май месец ги спрях, чаках да ми дойде юни и юли и започнахме да си бебеправим и така всичко си е до човека мисля аз, едва ли има някаква формула на упеха, а и каквото дал Господ  Hug Hug Hug Hug

# 35
  • Мнения: 16
Аз мисля,че немога да си позволя да пия противозачатъчни 1-2 години,защото времето наистина минава.Ами,ако и след приема им две години бебето нестане?Тогава изследвания,болници,евентуално инвитро,надежди newsm78 и току виж съм станала на 35.Ама,че съм станала черногледа Thinking

# 36
  • Мнения: 76
Аз мисля,че немога да си позволя да пия противозачатъчни 1-2 години,защото времето наистина минава.Ами,ако и след приема им две години бебето нестане?Тогава изследвания,болници,евентуално инвитро,надежди newsm78 и току виж съм станала на 35.Ама,че съм станала черногледа Thinking

Е, хайде сега, приказки. Недей така, толкова черногледо, когато трябва и когато най-малкото го очакваш то ще се случи  Hug А противозачатъчните няма да се налага да ги пиеш две години, ами няколко месеца, макс 6. От доста места чувам, че наистина помага, даже на повечето упътвания пише да се внимава след спирането им, защото рискът от забременяване, и то от веднъж, е огромен. Аз съм много доволна от Диане 35, помогнало ми е за какво ли не. Ако искаш разпитай гинеколога какво ще каже по въпроса за твоя конкретен случай. При правене на бебе има тенденция да се отчайва човек още от първия неуспешен опит, защото дотогава цял живот сме се пазели да не стане от веднъж, настроени сме да очакваме да стане, но то всъщност става след месеци. Така че спокойно, негативните мисли само предизвикват негативни събития Hug

# 37
  • Мнения: 63
Моята докторка казва, че на млади жени които имат проблем с забременяването се изписват противозачатъчни за да бъде лесно забременяването след 6 месеца прием. Аз забременях веднага на първия месец след спирането им. Но това е индивидуално за всеки.

Аз същото зная от моята докторка.

# 38
  • Мнения: 16
А,какво е мнението Ви за Регулон?

# 39
  • София
  • Мнения: 36 064
И да и не.
Да - подтиска се О. и когато се спрат - 'отпочиналия' яйчника може веднага да овулира
Не - ако има друг проблем - той си остава и след спирането на хормоните.

Наивно е да се мисли, че ако се пият тези медикаменти си осигурявате за в бъдеще по-лесно зачеване.
Каквото и да си говорим - ако сте здрави - хормоните пречат  Grinning

 

# 40
  • Варна
  • Мнения: 107
Момичета, и аз имам едно въпросче. Пила съм противозачатъчни "Регулон" близо 7 години Cry, и аз не знам с какъв акъл, но от 2, 5 години спрях да ги пия. Опитвам се да забременея от 3 месеца, засега без резултат  Sad, мислите ли, че може да ми се е отразило по някакъв начин. Имам си съвсем нормален цикъл и овулация, струва ми се, тепърва ги разучавам тези въпроси, и знам, че е рано да се шашкам, но ще се радвам, ако ме посъветвате. благодаря   bouquet

# 41
  • Мнения: 211
И аз така съм чувала. Но при мен не се получи - пиех си ги с цел предпазване доста време, след което спрях и решихме да се пробваме. Не се получи цяла година. Както и при моя позната - пи ги с цел забременяване след това, но не. Не знам, по скоро е до организъм...
lokitoki, мислех, че са бабини деветини, но май не са - организмът ти е свикнал да се предпазва. Ти подзъзнателно си го карала да го прави и му е трудно изведнъж да застане в другата крайност и да "задейства" механизмите си. Така казват бабите, на които много време не вярвах. Но май ще се окажат прави. Нали са баби - все са по-опитни и мъдри от нас. Така че изчакай повечко време организмът ти да се настрои на тази вълна и ще видиш Hug

# 42
  • Мнения: 560
Една моя приятелка пиеше противозачатъчни, за да се предпази от бременност около година, след това направи пауза, за да си почина и ХОП =>  EFP . Сега се радва на прекрасна дъщеря на 10 месеца.

Знаете ли нещо за Хлое-то? Пия го от 3 месеца, поради множество кистички и уголемени яйчници. Скоро бях на преглед и нещата са се подобрили значително. Десният яйчник е в норма и няма кисти, левият е съвсем леко уголемен, размера на кистичките се е намалил значително. Трябва да го пия още 3 месеца и после ще се стимулираме.

# 43
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Ми със сина ми забременях 2-я месец след като спрях противазачатъчните.
Сега обаче.....не става за сега Thinking

# 44
  • Мнения: 560
И все пак мисля,че такова забременяване след противозачатъчни може да стане ако жената си има нормална овулация, а не като при мен с ПКЯ, когато не може да се пукне фоликула.И през ум не ми е минавало, че мога да забременея ако ги спра, по-скоро няма да ми дойде пак няколко месеца.

Общи условия

Активация на акаунт