Турски сериали по българската телевизия

  • 37 708
  • 548
  •   1
Отговори
# 480
  • Варна
  • Мнения: 18 054
По нищо не се отличават от нашенци Wink 


Че и от латинотата. Laughing

# 481
  • Мнения: 7 474
За сравнение - турчин и нашенец  Mr. Green

# 482
  • Мнения: 418
Всевишния Аллах казва:
    "И се сражавайте по пътя на Аллах с онези, които се сражават с вас, и не престъпвайте! Аллах не обича престъпващите. И ги убивайте там, където ги сварите, и ги прогонете оттам, откъдето и те ви прогониха! Да заблуждаваш е по-тежко, отколкото да убиваш. И не се сражавайте с тях при Свещената джамия, докато не започнат там да се сражават с вас! А ако се сражават с вас, убийте ги! Такова е възмездието за неверниците. А престанат ли - Аллах е опрощаващ, милосърден. И се сражавайте с тях, докогато не ще има заблуда и религията ще е на Аллах! А престанат ли, тогава да не се враждува, освен против угнетителите!" [2:190-193]цитат от Корана, скъпа БЗ имам историческо образование и прекрасно знам що е Джихад  теоретически , също знам и що е той  практически щом си ги харесваш резенаците /турците/харесвай си ги, на мен са ми безкрайно чужди и като поведение и като излъчване,  и мисля че имам правото да не харесвам всичко и всички нали сега ще обясниш  всичко с недостатъчно секс и ПМС, тук това са обясненията на тези, който не са като нас, и не обичат това което ние обичаме.На мен са ми близки северните народи и култури Simple Smile, това е е не си прави за мен да правиш някакви обяснения само едно питане, вие си имате 123456 теми за  различните ви сериали, не може ли да си имаме ъгълче където да стоим тези , които не ги харесваме/а те не са малко сигурна бъди/ Simple Smileс уважение



Мисля, че през цялото време бях изключително обективна и учтива, но явно трЕбе се обърна лопатата ...  Във всеки пост повтарям именно това, че е чудесно ,че хоpата имат различни мнения (провери си лещите, мол'а та , досадих на съфорумките тук). Но явно има индивиди (звучи ми като гниди), к/о предпочитат да търсят разликата между хората, вместо онези неща от бита/културата/езика/начина на живот/музика/принципи, к/о ни обединяват и ни правят човешка раса. Аз си признавам без бой, че съм от последните.


Сега няма да пиша аз пък какво образование имам, щото съвсем няма да е по темата (но и аз имам нужните знания и диплома(ех, де дипломата да даваше и интелект , не само 6 по математика, aMa....) именно за това си позволих да ти опонирам; а и явно си (си) изпуснала лekцuuTe ли са били, уроците ли, домашните ли, не знам , не съм била студент в БГ, та не знам каква е cxeмaта, но е грехота иcToрическа диплома да има човек, а да не знае как се пишат основни исторически термини; нищо сигурна съм ,че ще имаш време и ще научиш още доста неща. Учим се докато сме живи, тъй че дерзай). Извадения от контекcт цитат бих могла да го цитирам перфектно (но умишлено няма да го направя; все пак хората имат сиво вещество там горе, да го нагънaт малко)(***Ако имаш проблем с Quran-a им, задай теологичните си въпроси на определените органи, трябва да си запозната кой са тe. Не съм писала аз книгата на хората.)




Цинизмите също оставят в графата "no comment" (caMo 1 един ? - 'щo наричаш голям процент евреи(по трaдиция, не caMo религия), християни турци, американци ,та и българи резенаците(това обидно ли трЕбеше да е ? Изключвам вероятността човек с диплома като теб да не прави разлика между основни религии в историята на човечеството u връзката им с обрязването).



Жалко за децата (ви/ни/им) ...



ps: Аз ще продължавам да уча дъщеря ми на любов към ближния, за някои 14-годишни деца, може и да е късно вече, но може и да не е ...
 

Последна редакция: нд, 04 окт 2009, 16:43 от bz

# 483
  • Пловдив
  • Мнения: 2 219
violenza - Мислех ,че е ясно защо  Whistling - толкова пъти се спомена "мразя", "омраза" в тази тема, та викам дай да пусна 1-2 сентенции на по-умни от нас хора, пък може и да се замислим върху това, к/о казват  Peace. (ps: И превод вече има, благодарско  Wink...сега остава само да осмислим написаното)

Виж сега, колкото и да осмислям написаното от по-умните от нас
не ми е приятно да гледам по цял ден турчаля по любимите ми телевизии
не ми е приятно да има новини на турски език
не ми е приятно, предложението на Лютви Местан, който искаше да отмени българския език, като задължителен
не ми е приятно, разхождайки се в центъра на Пловдив да слушам молитви на турски език
не ми е приятно, хора незнаещи български език да гласуват за българско правителство
 Това са факти, не ги мразя турците, но нямам склероза и не забравям  Mr. Green

# 484
  • Мнения: 7 474
violenza всичко това и на мен ми е адски неприятно, но по никакъв начин не свързвам някакви си сериали с това.  Thinking

# 485
  • Мнения: 418
Виж сега, колкото и да осмислям написаното от по-умните от нас
не ми е приятно да гледам по цял ден турчаля по любимите ми телевизии
не ми е приятно да има новини на турски език
не ми е приятно, предложението на Лютви Местан, който искаше да отмени българския език, като задължителен
не ми е приятно, разхождайки се в центъра на Пловдив да слушам молитви на турски език
не ми е приятно, хора незнаещи български език да гласуват за българско правителство
 Това са факти, не ги мразя турците, но нямам склероза и не забравям  Mr. Green



С много от нещата, c к/о не си съглaсна ти, НЕ съм съгласна и аз. E u ?

Да не дава Господ млади хора да страдат от тази инвалидизираща болест. И аз поддържам тезата, че тежко му на народ,к/о забравя историята си. НО аз намирам баланса за себе си и душевно спокойствие, к/о явно др. за съжаление не могат. Дано един ден не се налага да коментираме такива теми, наистина, дано ...



ps: Според мен идеалният вариант е да се направи отделна ТВ само за сериали, както е в щатите ..soap opera TV и готово , 24 часа сапуни, шампоани и др. перилни препарати  Wink

Последна редакция: нд, 04 окт 2009, 16:55 от bz

# 486
  • Варна
  • Мнения: 18 054
ps: Според мен идеалният вариант е да се направи отделна ТВ само за сериали, както е в щатите ..soap opera TV и готово , 24 часа сапуни, шампоани и др. перилни препарати  Wink

Има такава телевизия - Диема фемили, не знам какъв и е рейтинга.

# 487
  • Мнения: 862
а Джихата е любов към ближния ли,  Winkе били го малко лишили от живот чудо голямо


Наистина си мислех ,че хората имат по-богата обща култура, но явно греша Whistling. Като не се знае нещо се търси, рови, чете, научава. Нищо и сега ще (ти) дам наготово отговор с лъжичка, само ще трябва да ce преглътне материала.  Peace



Jihad=Джихад - етимологията на думата е "борба"- вътрешна, лична, емоционална, психологическа, физи4еcка, духовна , НО лична. Погрешно се превежда и използва като свещена война(тези, к/о уж се борят за джихад и (се) взривяват, демек терористите, са болни хора, ненормални, криминални типове, с две думи луди калинки, и трябва да се осъждат само за подобни мисли). Джихад може да e да искаш да си спазваш постите, да не се караш на детето, когато те изнервя, да довършиш дадена книга, да родиш вагинално без упойка, i.e. jihad може да е всичко,к/о е някакъв вид борба/препятствие/усилие за човека.




Тази тема наистина ще се окажа по-полезна и образователна отколкото и беше замисълът. Но това е чудесно, в дискусиите се ражда истината. Различни мнения, перспективи, гледни точки; чудесна форма на комуникация.

 Peace

Джихад по смисъла цитиран от теб по горе е познат на хората само от литературата. За съжаление реалността показва друго. Между другото не е нужно да цитираш писатели или да копираш извадки от интернет, това лично мен не би ме накарало да мисля по друг начин  Peace Това че не харесваме сапунените сериали на "съседите" не означава, че сме ограничени и необразовани  Peace

# 488
  • Мнения: 418
Джихад по смисъла цитиран от теб по горе е познат на хората само от литературата. За съжаление реалността показва друго. Между другото не е нужно да цитираш писатели или да копираш извадки от интернет, това лично мен не би ме накарало да мисля по друг начин  Peace Това че не харесваме сапунените сериали на "съседите" не означава, че сме ограничени и необразовани  Peace



И аз питам - какво да направя аз, ти или др. нормални хора 3a ToBa, че има луди калинки, к/о са именно това - луди, болни, на к/о мозъкът им толкова е атрофирал, че си мислят, че при камикадзе операция, ше идат в Рая ?


Извадки не копирам - както вече казах, имам достатъчно познания, за да се уповавам само на тях, без да прибягвам до copy/paste (He a3 цитиpax surah Al-Bakarah [2:190-193]). А това ,че цитатите на "писателите" на действат върху теб, може да накaрaт др. да се замисли за определени ситуации от реалността (Книгите са прозорец към света). Аз също не харесвам сериали(по принцип, не само на нашите южни съседи, признах си и преди ,че съм гледала единствено 1001, но това си имаше и образователна цел). И пак 3a n-път точно това повтарям - чудесно е , че имаме различни гледни точки (никъде не намеквам за липса на образованост само защото някой не харесва нещо uлu uMa др.гледна точка).


=====


Хексе - a, аз не знаex ,че има такава ТВ, съжалявам , изказах се неподготвена в такъв случай.

# 489
  • Мнения: 5 370
Ъх.......
Тук още ли разтягате.....турски локуми?
А шербета дей? Mr. Green

# 490
  • Мнения: 418
Ъх.......
Тук още ли разтягате.....турски локуми?
А шербета дей? Mr. Green


HTBЖ - ЛимонаTа може ли ... Mr. Green  Wink


3a Bcu4ku  x 1 Laughing:

# 491
  • Мнения: 5 370
Мооже бе, демокрация.
Хех, НТВЖ. Laughing

# 492
  • Мнения: 418

ми, a3... да уважа цялото nickname, ма то дълго и по кратката процедура те преименувах  Blush Mr. Green

# 493
  • Мнения: 4 540

само едно питане, вие си имате 123456 теми за  различните ви сериали, не може ли да си имаме ъгълче където да стоим тези , които не ги харесваме/а те не са малко сигурна бъди/ Simple Smileс уважение

Ама стойте си бе, кой ви гони?! Просто ние имаме правото да контрираме, н'ъл тъй?  Wink


не ми е приятно да гледам по цял ден турчаля по любимите ми телевизии
не ми е приятно да има новини на турски език
не ми е приятно, предложението на Лютви Местан, който искаше да отмени българския език, като задължителен
не ми е приятно, разхождайки се в центъра на Пловдив да слушам молитви на турски език
не ми е приятно, хора незнаещи български език да гласуват за българско правителство
 Това са факти, не ги мразя турците, но нямам склероза и не забравям  Mr. Green


Ъъъъ... още ли за сериалите говорим в тази тема?!  smile3506

# 494
  • Мнения: 418
Сериалите са само претекст (3a една част от хората), за да се излее негативната енергия, омразата, неприязънта, ненависттa, гнева към Турция/турците/ДПС/ Доаън/"тyрчолята"/"резенаците" и т.н .  Наистина само като чета някои от коментарите в тази тема (да не говорим за segabg, dnevnik, форума на атака), ми настръхва косата ... Не ми се мисли за бъдещето Ha PoдuHaTa Hu; не ми се иска да ставаме свидетели на ситуации подобни на тези в Кашмир u "Турски Кюрдистан". А тоBa умишленo огнище на раздора дето се поддържа умишлено в България, няма да ни сгрее, а ще ни изгори.

Общи условия

Активация на акаунт