Августовски бебета 2009 - тема №2

  • 25 373
  • 753
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 735
Янче, Инфакола може да причини запек.Така също и Еспумизана и Саб симплекс,защото съставката им е една и съща.Ако го даваш на всяко хранене-разреди.Давай го през хранене.Или да речем само вечер-ако коликите са най-силни тогава де.Аз изобщо не съм доволна от тоя Инфакол.На нас не върши работа.И вече не знам какви капки да купувам!
А ваксината мисля,че няма такива странични ефекти,ама да кажат по запознати от мен. Peace

# 31
  • Мнения: 105
Янче,до колкото знам ваксината не би трябвало да има страничен ефект,освен лека Т.А нас инфакола ни разхлабва

# 32
  • На плажа
  • Мнения: 1 107
Запекът със сигурност е от капките,и ние сме тъка,макар,че нашите са еспумизан.
Вчера му помогнах с термометъра и що нещо излезе,днес още не е ходил и преди малко се събуди от напъни.
Славенче и ние имахме един такъв момент на истерия,единствено шумът от сешуара ни спаси,пробвай ако се налага.
Моят кантар,не ще да мърда,но и аз си хапвам доста,но пусти апетит.. Mr. Green
Да ви кажа,моето момче от снощи яде само от едната гърда и заспива,колкото и да се мъча да му дам другата,не иска плези ми се.Дали е редно и да изцеждам ли другата,като не чувствам напрежение,само започва да тече,но спира сама след малко  newsm78

# 33
  • Мнения: 1 569
Мерси много за бързите отговори!

Славенче, както и написах, давам Инфакола само по 1-2 пъти на ден, така че определено не е от дозата Sad

Тинче, ние първоначално ползвахме Еспумизан  и никакъв проблем с акането! Направо не мога да повярвам, че почти еднакви лекарства, с преобладаваща една и съща съставка може да има такива коренно различни действия... С майка ми току що пробвахме с термометъра и НИКАКЪВ ефет, поне за сега Sad Вие веднага ли се изакахте като му го вхарахте или след няколко часа??

Данче
, и на мен ми казаха от ваксината да не очаквам страничен ефект, но тъй като я направихме ден преди странните работи да започнат не можех да не питам за всеки случай.

Ох как ми е мъчно, милата само се напъва, плаче, изтощена е, спи й и се, а спи само по 20тина мин, на пресекулки, много е напрегната Sad

Това, че ако срамните устни не се почисвали щели да се срастнат направо ме разби!  Shocked Никъде не съм чела такова нещо, никой лекар не ми е казвал подобна глупост! Денди, не се връзвай!! Simple Smile Водичка му е майката и нищо повече. Само ще мине с времето.

За мазането: аз от врем ена време се мажа още с олиото на Хип против стрии - само корема и гърдите, но 2 пъти в седмицата най-много.

Последна редакция: пн, 07 сеп 2009, 15:47 от yana-sladurana

# 34
  • Мнения: 735
Я ми препомнете , моля,като меря температурата в дупето колко време трябва да държа термометъра?Една минута ли беше?Забравила съм. Embarassed

Янче, извинявам мила, не съм чела внимателно. Hug

# 35
  • Мнения: 46
Привет и от мен, два дена нямах нет и вие изписахте темата

Ох у нас снощи беше ад, малкия голям глас вади и коликите го измъчиха 4 часа е плакал. С каката незнаех какво са колики, но с Марти разбрах и то били страшно Shocked

Данче мисля че като се спре кърменето тогава очите се променят и се вижда какъв ще е цвета им

Дю все едно аз съм го писала това с каката и ние днес ме на ясла и в нас една тишина Laughing

Joanna87 не бързай с покупките, може бебо да не ги хареса, аз ще давам соковете на Хип изобщо няма да се мъча да търся домашни плодове, да пасирам и т.н.

Аз също се чудя ако излизаме навън с какво да се обличаме newsm78

# 36
  • Мнения: 1
Елия, Славена,  все едно, че аз съм писала... и моя човек е кисел, през деня не иска да спи, как издържа не знам.. нали бебетата само спели  newsm78 и направо не знам какво да го правя.. то не бяха сешоари, то не бе повиване, то не бе шъткане... ужас!!!
И постоянно е на цицата ми, абе хора, може ли толкова често да яде??? Той през час и половина иска да яде...
Поне през нощта прави тричасови паузи и по-спокоен.. кога минава този период???
Ужас!! А аз не мога да спя...няма кога де..
Вие през деня спите ли? Аз не мога нещо да се настроя.. то не че малкия млъква, за да заспя де..
Искам да идва периода на гукането и да се махат коликите.. и инфакола не помага!
Айде оплаках се вече!
Елия, аз ползвам крема на Мустела за след раждане и съм доволна, е корема не ми си е прибрал напълно още, ама аз сум със секцио, остават ми 4 кг да сваля още, ама с това безсъние май скоро ще е.. като слушам на някои от мамите бебетата какви големи паузи правят през нощта..
Янче, на нас ни биха ваксина - нямаше странични ефекти
Ивуша, аз въобще не си усещам секциото.. никакви придърпвания и т.н.
А, да питам мамите, които правиха погача, не ви ли ревяха много бебетата? И той като иска да суче нон стоп кво да го правя??
A, друг въпрос - вие със сутиените ли спите? Аз да, ама много ми е неудобно... ама иначе се разтичам..
Айде стига толкова..

Последна редакция: пн, 07 сеп 2009, 16:45 от italiana

# 37
  • На плажа
  • Мнения: 1 107
Янче,за да има ефект от термометъра трябва да го пъхнеш до там където става най дебел,но внимателно ,намазан с нещо мазно и леко да завърташ или да го движиш напред назад и вадиш,чакаш малко и пак тъка ,два-три пъти,ако не започне веднага слагаш пампата и чакаш сама да започне.
Славенче,ти нали виждаш скалата на термометъра?Като спре да се покачва вадиш.
Италяна,аз всеки ден полягам с бебчо,стига да не се събуди.Понякога нямам нищо за вечеря,но добре,че тати не е капризен и яде каквото има в хладилника.

# 38
  • София
  • Мнения: 85
Привет мами!
И ние ореваваме блока - голямо гърчене и напъване пада докато изпръцкаме и изакаме всичко, и после пак гладни и следващия цикъл...
Вече се чудя ще помогне ли ако започна да му давам някои от капките за колики, ама ако наистина запичат май не е добра идея.
Баба му настоява да вари копър - аз не се давам още, ама не знам колко носене ще мога да издържа. Добре, че татито ме отменя.
Продължават да ме тероризират с не трябва при детето да работи компютър - то било неспокойно от излъчванията видите ли  ooooh! Той тоя лаптоп сигурно по-малко от GSM-а излъчва ама карай. Ще взема да предложа да ми построят метален бункер за детето - да не го облъчва нищо  #2gunfire

Отивам да си дошия слинга, че с това носене на ръце мускули направих и целия гръб ме боли  needle

# 39
  • Мнения: 145
Силви,мислех си днес за теб..я кажи как се справяш с пелените..удържаш ли фронта или се метна на памперси. Аз ползвам памперси и от време на време слагам пеленка, но по-нататък ще се пробвам по-настоятелно с пелените.

# 40
  • На плажа
  • Мнения: 1 107
СИЛВИ,защо не даваш копър,той не е вреден,най-много да помогне.
Междудругото и аз съм се чудила дали лаптопа пречи на бебо,че аз постоянно съм пред компа,като кърмя  newsm78

# 41
  • Мнения: 510
Мами имам въпросче ваши те бебчета които са доло горе на нашата въздраст почнаха ли да се усмихват и да гукат

# 42
  • Мнения: 1 569
Тинче, аз до колкото знам трябва от термометъра да се пъхне един пръст само... То дебелото  на нашият (съвсем обикновен термометър) започва след около сантиметър.  И аз така направих - пъхам, завъртанм, напред, назад, вадя, после пак и така няколко пъти, н оне й помогна Sad Довечера ще пробвам отново...

Италиана: аз спя без сутиен, ако няма повече от 5-6 часа да не е сукала бебка от всяка гърда не тека. чак после почва да тече, ама гледам да не се стига до там  Peace Някак си засега кърмата и гърдите са си се регулирали спрямо сукането.  Peace

Силви: защо да вари истински копър? Има безобиден чай на Хип с копър, специално разработен за това. Ако се вари чист истински копър не знам как ще подейства..

Лелеее ама вие по стария метод с пелени ли карате???  #Crazy Пране, гладене, пране, гладене???  ooooh! И аз съм екологично настроена в полза на природата, но чак до там не бих могла да стигна  Joy

Иф–73, преди 2-3 странички точно това се дискутираше, кой не чете, а?  Grinning Почнага, почнаха (на някои де) Simple Smile

# 43
  • София
  • Мнения: 791
Леле, кога намирате време да пишете,толкова сте редовни! Ние защото сме от най-чалките и още не сме се опомнили къде сме и няма никакво време,моето си време вече свърши, финито е младостта ми Simple Smile
Напетя, каде отиде ти? Чак на морето, прати ми малко морска вода и пясък,че тази ми е първата година без да видя моренцето в живота- мен и на морето даже са ме правили!
За дрешките-ние сме естествено с 22,но по-големичките са ми по-удобни за обличане.Малката не протестира за сега,като е пораздърпанка.
И ние сме на инфакол вече,тази нощ май имаше ефект,аз поне подремнах!
Аз също си мисля вече за прегледа на тазобедрените стави,софийски мами къде?
Миленка и Данче ние още не излизаме,студено ни е и сме малки. От къде и кога се взима акта за раждане?
Това пък за срамните устни  #Crazy що за щуротия!
Аз съм с нормално раждане и много бързо се възстановявам,седмица след раждането корема ми го няма,мъжа се шегува,че ми е останало само за кючек коремче. Лошото е че потеже хич не съм от ящните и започнах да свалям бързо,което ми се отрази-като парцал съм с ниско кръвно.Сега се насилвам да ям редовно и разнообразно,че кърмата от въздух не става!
Мажа се с козметиката ,която ползвах и през бременността и си пия същите витамини,ям и доста сирене,че да не ми идат зъбките.
Гърдите ми станаха супер мекички,кам ме достраава да не спре кърмата и си взех лактогонен чай.
Я кажете разни храни за кърма? Педито ми дръпна една лекция какво може и какво не,то почти нищо не остана за ядене и аз реших да не я слушам и каквото ми е на душа,но умерено!

# 44
  • Мнения: 377
Здравейте момичета , ние май прескочихме в другия месец - малката вместо на 30 август се роди на 02 септември .
Днес ни изписаха и вече сме си в къщи . Моята принцеса Сияна се роди 3900 гр. и 51 см.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт