Августовски бебета 2009 - тема №2

  • 25 404
  • 753
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27
Момичета,на мен днес ми иде да се хвърля от прозореца!Това моето бебе ще ме побърка!от 07.00 часа е спал само 15 мин. до сега.Хленчи постоянно.Търси да суче.Като му дам гърдата суче около 1-2 мин. и спира и почва да реве и пак да търси.А кърмата си тече от гърдата и от устата му.Друсах го да го приспя-няма ефект.Ей такива очи е ококорил. ShockedПамперса ни е чустичък.Реших после че е гладен.Имах кърма в хладилника и му я сложих в шише.Ама не.Ако се излъже да сукне малко го плюе.Биберон-залъгалка той не иска да суче.Пробвах да му я дам,ама не я иска пак.Сега съм го оставила да реве в кошарата и не знам какво да направя.Аз такова чудо не съм виждала.Баткото беше изключително кротък.Помагайте!Кажете какво пропускам?За коликите-имаме си,ама по това време май обикновено нямаме.А и той не свива кръчета сега (нали това беше показателно). newsm78
Казвайте мнения,че полудявам. #Crazy

Гушкай го докато заспи  Thinking  Дори и само на цица да е, може да иска само гушкане  Thinking

Дю, няма да пропусна да се изфукам  Laughing

Биа, тия са за трепане, важното е че Шошинка е добре  Hug

Ивуша, ще почне и твойто мъжле да те сваля  Laughing Много е гот  Laughing

# 16
  • Мнения: 2 374
Биа имаш железни нерви мила. Аз щех да им вдигна страхотен скандал.

Мами вашите бебчета по колко вода пият??? newsm78, Моята буба хич не иска да пие. Давам и, но тя толков а се ядосва, че я плюе и след това реве Shocked Явно не и харесва. Понякога се случва да я излъжа, но на ден не изпива повече от 30-40 мл. , което според мен е малко. От днес мисля да слагам чай от копър във водичката, него по пие. Разбирам, че не и вкъсно като млякото, но аз съм против да слагам захър в нея. И аз не знам какво да я правя вече.
АБе хич не са ми железни да ти кажа,ама напоследък наистина съм станала много търпелива нещо. Confused И аз бях на косъм да и вдигна е бати скандала,добре,че дойде една та го прегледа.
Вода давам,захар не добавям,не знам колко точно изпива,но си пие.

Янче,не е наложително да спираш нощното хранене,каката след 1-вия месец вече не ядеше през нощта,само опитах да и дам водичка да видя дали ще мине и то взе,че стана,но не е задължително-напротив нека си яде нощем до когато тя си пожелае,някой дечица се хранят през нощта дори до годинка,е не че го одобрявам де Laughing ,но още са много малки да ги насилваме и да им създаваме правила. Hug


Биа, съчувствам ти! Три седмици изкарахме заедно с каката у нас - голям хаос беше. Жалко, че не са ви приели, дано скоро се освободи място.

Твойта пак е по-голяма,а питаш ли ме с 2 годишния звер как се справям. ooooh! Поне не ревнува де много го обича и само  го гали. Heart Eyes

Славенче,пробвай това,което писах преди няколко дни за повиването,при мене действа безотказно.Вземи една пеленка,и му прибери плътно ръчичките до тялото така,че да не може да ги движи (не се притеснявай,че ще му е гадно,напротив по този начин им се напомня вътреутробния живот,където също не е имало място бебето да се двъжи особено),това е от 5-те правила на д-р Карп можеш да прочетеш и темата.
След като го повиеш му шшшшшткай на ушето и го носи и дундуркай в странично полужение,пробвай можеш да останеш изненадана,аз бях много приятно изненадана и сега го практикувам успешно почти всеки път.
Има линк към темата на 1-ва страница можеш да видиш,ако разбира се вече не си видяла.Успех! Hug



# 17
  • Мнения: 145
Славенче, има и друг трик, ние го прилагаме вкъщи и го наричаме "червей върху буца пръст" Laughing
Лягаш по гръп и го слагаш филето по корем върху теб, така то ще чувства твоята топлина и дори и да са колики ти ще го загрееш. Пробвай.
Някой на АМ да каже през колко време дава мляко, че моя иска да яде през 2 часа и то по 90 мл..направо не е за вярване, аз се страхумав че не е лека храна АМ и да не му натоваря коремчето.
Към тези , дето се цедят, не се ли сгъвате, аз само сгъната се цедя и на другия ден ме боли яко операцията, иначе на 90 градуса ако съм не потича както трябва..една беля ли е...та затова исках да питам и мамите със секцио..болят ли ви, аз не се пазя и от време на време ходя като сгъната баба..но болката е някак повърхностна.
Айде до после  Hug

# 18
  • София
  • Мнения: 358
Славенче, правилно е посъветвала Данчето - гушкай и тва е. Нашия мъж от няколко дни е много кисел - по цял ден не спи и реве, ако е на цица - гърчи се ужасно и чак зърното ми опъва ... пак му се върнаха коликите - ама при нас са през деня, не през нощта, което май е единственото положително в цялата работа. Ние приспиваме и със сешоар напоследък.

Янче, за дрешките - от Вис Виталис 24 номер сега ни е тамън Simple Smile За нощното хранене - според мен е трудна работа насила - бебо сам си го отказа - просто почна да спи по-дълго и готово. Колко дебели дрехи купувате за това време? трябва ли вече да са ватирани или е рано?

Сега обаче имаме друг проблем - дългото нощно спане се измести от 8 вечерта до 1-2 сутринта. Тоест ние тъкмо легнем към 12 и айде ставай пак да кърмиш. Искам да спи от 12 до 5 -6 сутринта, ама нещо се объркаха нещата.

Tsvetito, ние също никакви пити и погачи и прочие неща не правим. Дори не мислим да го кръщаваме .... нито ги разбирам тия неща, нито им вярвам .... предполагам че след 1 год бабите ще се затръшкат за кръщене ... ама ще видим тогаз.

А мамите от София - на разходки излизате ли в това кофти време? Хем не ми се седи затворена в апартамента по цял ден, хем ме е страх да не го простудя на вън.

# 19
  • Мнения: 735
Биа,златна си!Тъкмо се бях отчаяла съвсем вече и се сетих,че преди време беше писала за тия правила.Аз и темата съм чела,ама в тоя момент като не се сещам..Така.Пових го с една пелена и взех да го люлея.В това време комшията звънна на вратата и докато се разправяме с него за едни течове и му показвам къде на мен ми тече в спалнята,малкия взе че заспа.И го сложих в кошарката.Дано спи доста.пу-пу. Аз вече бях решила,че нещо е болно детето. Hug

# 20
  • Мнения: 2 374
Биа,златна си!Тъкмо се бях отчаяла съвсем вече и се сетих,че преди време беше писала за тия правила.Аз и темата съм чела,ама в тоя момент като не се сещам..Така.Пових го с една пелена и взех да го люлея.В това време комшията звънна на вратата и докато се разправяме с него за едни течове и му показвам къде на мен ми тече в спалнята,малкия взе че заспа.И го сложих в кошарката.Дано спи доста.пу-пу. Аз вече бях решила,че нещо е болно детето. Hug


Party Party Party Супер,радвам се много.След малко подозирам,че ще пишеш да ти помогнем да го събудиш,че е много попалив, Joy първият път когато го приложих не можах да го събудя супер много време,ама щом не е спал нека спинка миличкия почивай и ти сега. Hug

# 21
  • Мнения: 29
ivu6a за АМто ние се3 храним на 3 часа и гледам да не е по-малко, точно защото е по-тежка храна от кърмата, ако огладнее по-рано й давам, но тя се понаучи.
За операцята - изобщо не яя усещам, е като се сетя от едната страна ме придърпва но като цяло съвсем е заздравяла и не ме боли изобщо.

За спането от 12 до 6 сутринта - ние сме без нощно хранене от родилния дом, но беба си се буди през нощта да пие вода и като стане 5 и 10 ела да видиш какъв вой се наддава, но всяка вечер е различно, е днес се буди в 2 и в 4 пи вода и после чак в 6 и 30.
Иначе Биа е ппава за повиването и аз нощно време, като ми е по-неспокойна шли не иска да заспи взимам едн тънка бархетна пелена и повивам - е вповечето случаи има ефект, спи по-спокойно.

И аз исках да питам сега като е кофти времето и е студено нали пак може да се излиза на разходка? Ама дилемата е как да я облека и колко да я завия, моля за съет.

И последен въпрос - кога бебето повръща на фонтан? Ние снощи и днес се оповръщахме мнооооого, дали е от преяждане ?

# 22
  • София
  • Мнения: 382
До като стигна до компютъра и вие сте поизписали, но да си отговоря на старите неща Simple Smile
Ivu6a, навивам марля на клечка за уши за възрастен и действам смело, даже мъжо вика да не му бръкна в гърлото Embarassed
Tsvetito, поздравления за смелостта за тръгълника. Към момента за мен ми се струва геройство  Wink

Ние вчера излизахме за малко - около половин-един час, но беше опакован яко- лека шапчица, овит в пеленка, включително и около главата и с чувалчето на количката. Стори ми се, че му беше добре. А днес излизах и видях 2-3 мами с колички в дъждобранчета, та следобяд по някое време мисля за малко да го поизведа.

# 23
  • София
  • Мнения: 358
Да ви питам - вие мажете ли с нещо корема и упражнения някакви? Аз съм 5 кила над нормалното си тегло, и се чудя какво да правя - трябва да се възстанови кожата някак си, а и си имам корем още - не се е прибрал напълно.
Имам тестер на Мустела, с който се мажа - много приятна консистенци, ама кремчето е към 40 лв и нещо не ми се дават толкова пари.

Данче, ако детето няма температура и не се чувства зле, а просто си връща,  значи е преяждане. И нас ни се случва няколко пъти - връща си, но това не го смущава ни най малко.

# 24
  • Мнения: 3 010
Славенче, съчувствам ти и ние сме така  Tired ве4е незнам какво да правя, чувствам се виновна, сякаш аз не правя нещо както трябва. Вчера цял ден беше при баба си и дядо си, не била гъкнала, яла, спала, като си я взехме ве4ерта- кошмар.... Нахранихме се, тя повърна всичко, запо4на да реве и цяла ве4ер се успокояваме, давам цица, гушкам тя мрънка и т.н.... незнам вече...  Tired С пелената нещо не мога да се справя- станала е толкова силна, че не оставя да и прибера ръцете.

За срамните устнички ми казаха, че ако не се почиствали можело да срастнат, което ми звучи много зверско и от началото почиствам с кърпички / педито ми каза така/.

Вода не давам, защото не е вървежна при нас, но чая на ХИП от копър ни е любим  Peace

Нито пити, нито погачи- нищо няма да правим, който иска да идва да я види, след 30тия ден.

За дрехите и аз се чудя какъв рамер да взема, още пове4е, че тоя студ ни изненада и малко сме неподготвени.

С нищо не се мажа ве4е, кантара постоянно върви надолу, но това е защото не се храня почти- нямам хи4 апетит, остават ми да сваля 2-3кг и ще съм като преди, само дето ханша ми трудно се прибира сякаш и не мога да вляза все още в старите си дънки, а нямам какво да обличам.

Диди
и ние сме така с фонтани и без фонтани все връщаме, незнам преяжда ли, ГЕР ли е, но се надявам всичко д аотмине след някой друг месец.

# 25
  • Мнения: 145
Я,че се сетих...вие каква вода давате, понеже от родилното знам, че може кипнала изворна на девин и такава си давам и ползвам за АМ..ползвам ел.кана и като се самоизключи, вече е готова..

# 26
  • Ах, морето
  • Мнения: 374
Цитат на: magare
А този документ , който ми дадоха в родилният дом - Епикриза на родилката - къде се дава - на този , който ми следи ЖК или на джи пи-то?

Таня, едната епикриза остава за теб, другата за личния ти лекар. Аз така разбрах.

Относно водата, Деско не пие. Досега изобщо не съм му давала чиста вода. Но пък глюкозата и чая с копър изобщо не ги пие. Явно от шише не иска да пие и това е. Само го върти из устата си или като смукне, го плюе.

# 27
  • Мнения: 105
Айла,пак ти благодаря за отговора,ще пробвам така и ще се надявам да имам  по-далго кърма HugА на корнсултация лекарката ми каза да отида другия месец,но ми се вижда много  далеч newsm78,но  ще гледам да го притеглим някъде през това време.Моето слънчице също ми се смее и много сладко гука newsm32.А вчера докато е спал се е обарнал по коремче и така си е спинкал,докато го видя,а не е ли много малък да се върти?

# 28
  • Мнения: 1 569
МОМИЧЕТА СПЕШНО 2 ВЪПРОСА и после се връщам да чета:

1.Дали от ваксината Хепатит Б, която правихме на Анди в петък може да е имало страничен ефект яко дрискане в събота??? На бебоците, на които вече са правени 2рата такава ваксина моля мамите да споменат!

2.Инфаколът може ли да има страничен ефект запек??

Питам защото моето момиченце тотално се измъчи днес, като от дрисъка онзи ден, не е акала изобщо и се чудя каква е причината. (За инфо започнах да давам Инфакол някъде ден преди дриснята да започне, по 1-2 пъти на ден...)

Предварително благодаря, както и за отговорите за дрехите и нощното хранене!  Hug

# 29
  • Мнения: 27
МОМИЧЕТА СПЕШНО 2 ВЪПРОСА и после се връщам да чета:

1.Дали от ваксината Хепатит Б, която правихме на Анди в петък може да е имало страничен ефект яко дрискане в събота??? На бебоците, на които вече са правени 2рата такава ваксина моля мамите да споменат!

2.Инфаколът може ли да има страничен ефект запек??

Питам защото моето момиченце тотално се измъчи днес, като от дрисъка онзи ден, не е акала изобщо и се чудя каква е причината. (За инфо започнах да давам Инфакол някъде ден преди дриснята да започне, по 1-2 пъти на ден...)

Предварително благодаря, както и за отговорите за дрехите и нощното хранене!  Hug

1. От ваксината нямахме страничен ефект и казаха и да не очаквам.

2. Да, предизвиква запек.

Общи условия

Активация на акаунт