С пъстри, шарени листа в Канада идва есента! - 39

  • 34 355
  • 745
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 313
Гледахме "Светът е голям и спасение дебне отвсякъде". Благодаря на Ronniе & myself за информацията. В тази връзка , четейки ревюта за филма попаднах на заглавието ДЗИФТ - сега го свалям. Някой гледал ли го е ?

# 721
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Аз да. Не ми хареса толкова. Мъжа ми го хареса. Той е по-криминален.

Сега издирвам ето този :  http://framespotting.net/iztochni-piesi/





# 722
shemet4e,
Chestito ti porasnalo momche!
  bouquet

Da e zdrav i vse taka usmihnat! Da si izkara 4udesno dnes v gradinata.

Hubav den na teb!  bouquet

# 723
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
Честит 3-ти Рожден Ден на Марти ! Да е здрав и винаги усмихнат !


Весел празник , Шеметка !   bouquet

# 724
  • Мнения: 18
ЧЕСТИТО НА РОЖДЕННИКА! ДА РАСТЕ ЗДРАВО И УМНО ДЕТЕ  bouquet

Момичета, не съм писала от доста време, но покрай болестите на малкия ми син не ми остава време. От началото на ноември в чудо се видях, непрекъснато е болен, ако изкара 4 дни добре, на петия пак ще е лепнал нещо.
То не беше 40 градуса температура, след 1 седмица пак температура  и начална форма на пневмония, /така се изрази лекарката/. 
12 дни след това след това направи отит, пак 10 дни антибиотик, и даже 2 седмици без прекъсване ходи на градина, нищо, че през първата пиеше АБ.
След края на АБ започна да кашля и след 5 дни пак 39 градуса, на всичкото отгоре започна да тече и секрет от очите /за това ме бяха предупредили в градината, че имали конюнктивит и че може и Ясен да го лепне/.
Тичахме в неделя пак до спешния център - проблема бил в ухото, пак било инфектирано, а за очите - няма страшно, щели да се оправят. И хайде пак АБ.
Сега е трети ден на АБ, секрета от очите изчезна още на другия ден, но от днес сутринта започна кашлица и не е спял. Нямам сили, не знам как да му помогна.
Моля ви, дайте ми съвет, ако знаете нещо с което да помогна на имунната му система да се пребори, да укрепне, да се възстанови ще съм ви много благодарна. Тя е срината от непрекъснатото боледуване
Личния му лекар, каза да му давам течни витамини, но не успях да стигна до аптека, пък и не знам какво да купя. Имате ли опит с витамините?
Никога няма да разбера, защо когато се задават празници все някой е болен
Чакам съвет

# 725
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 896
Т.к. почти винаги имам проблеми вземам ето това: http://www.zdravnitza.com/a/nav/store/one/one/store/801/category/3 ( смляно се нарича Исиот и се консумира с мед). Приемам го за повишаване на иммунната сила на организма. Приложимо е и за деца. Ако не можеш да го намерия ми изпрати адреса си на лични- ще ти изпратя.

# 726
  • Мнения: 449
Шемет, да ти е жив и здрав рожденика! Да расте щастлив и да ви радва с много нови постижения!
 newsm59   bigdance2  newsm59

# 727
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Много благодаря за честитките и поздравленията  Hug

nikolova не знам колко сте големи но ако сте под 5 години и то доста под тях има вероятност отитите да ги правите заради тесен и хоризонтален ушен канал - в този случай нищо имуностимулиращо няма да ви помогне, а ще ви трябва операция - около петата годинка ушния канал от хоризонтален става по-наклонен и така течността която се събира при отит успява да се разнесе, а освен това се и разширява самия канал. Ние бяхме така като тръгнахме на градина - конюнктивита е част от удоволствието на отита и наистина изчезва с отита но след излекуване на отит до месец и малко трябва да се разнесе тази течност в ушите ако това не става докторите препоръчват операция за поставяне на тръбичка в ушната мембрана, която служи за дренаж на ушето - от както сме направили операцията (малко повече от година) се родихме. Операцията е лека за децата прави се с пълна упойка - от влизането на детето в операционната до излизането му е малко повече от половин час. Като те чета и ми настръхва косъма - през нещо подобно минахме миналата година и не искам да се сещам за този етап от живота ни - ходех като сомнамбул - каквото лепнеше малкия веднага след него го изкарвахме и ние по домова книжка - аз много мислех за имуностимуланти, но така и не се реших да дам нещо, защото бяхме още много малки, а и от всичко прочетено се убедих, че проблема е физиологичен, а не на имунната система.

# 728
  • Мнения: 18
shemet_neveroiaten, малкия е на 2 години и 3 месеца. В България е правил отит когато беше на 3 месеца, тук обаче за един месец 2 пъти. А за мен странното е, че не казва да го боли, не пищи от болка, както когато беше бебе. За сега проблема е само на дясното ухо, надявам се да не заболее и другото. Не ми казаха нищо за евентуална операция, дано да му мине така. При вас как се развиха нещата - след операцията спря ли да боледува?
Titina, благодаря за линка, мисля, че мога да намеря тук.
А за винамини?

# 729
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Честит Рожден Ден, Марти! Да си винаги така усмихнат и щастлив!   bouquet

# 730
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
nikolova и ние не сме пищели от болка, но вдигаше високи температури и не се повлияваха от лекарства - черешката на тортата беше като единия път на последния ден от антибиотика вдигна наново температура. След операцията антибиотик не сме пили имали сме 1-2 настинки. Обичайно препоръчват операция ако имате 3 отита за 6 меесца или 6 отита за година.

# 731
  • Мнения: 18
shemet_neveroiaten, кои диагностицира отита на твоя син. При моя 2 пъти в спешния център, на 01.12 /пи 10 дни АБ/ и на 20.12 след еднократно вдигане на температура пак там, и пак тази диагноза. Да търся ли друго мнение? Преди това около 3 пъти е имал до 40 градуса и малко отгоре, но ушите са били добре. Радвам се, че при вас всичко е вече зад гърба ви.
Все повече се замислям, дали да не го спирам от градина newsm78

# 732
  • Мнения: 417
Честит Рожден Ден на Марти! Да е жив и здрав и много игрив!...И да слушка по малко мама и тати!

# 733
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
Шеметна, Честит Рожденик! Да ви е здрав и послушен!   bouquet

# 734
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Много ви благодаря за поздравите  Hug

Каролина стягай новата тема че ми замирисва на зимна тематика    madnoel

nikolova на различни места ни диагностицираха, но е хубаво да идете на контролен преглед около месец след приключване на антибиотика за да видят дали се задържа течността в ушите - тя е предпоставката за развитие на нов отит от всяко леко вирусче или настинка - до около месец месец и половина след антибиотика тя трябва да се е разнесла за да сте сигурни че ушния канал функционира добре. За градината акъл не мога да дам - нашия педиатър казваше че това може да реши въпроса, но няма гаранции.

Общи условия

Активация на акаунт