Бременност; Бременни - Бързи въпроси и отговори - 3

  • 50 472
  • 745
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 47 987
може би зависи от това колко е напреднала....на 3 и 4 Д не се ходи в първите месеци все пак тогава вече си има и околоплодни води и т.н.
мен и с вагинален са ме молили да си изпразня мехура(но не ме гледаха за бременност тогава де)...

Последна редакция: пт, 25 сеп 2009, 22:20 от Angel_Dust

# 181
  • Мнения: 9 785
Може, не знам. Аз бях в 5 месец тогава.

# 182
  • София
  • Мнения: 47 987
 Peace все пак тук пишат за установяване на бременност. което се прави или с 2 д или с вагинален Wink

# 183
  • Мнения: 9 785
Между другото сега си спомних нещо. Сестра ми като беше бременна в 6 месец, я бяха уплашили, че бременността е извънматочна Shocked. Та трима "специалисти" бяха готови да махнат плода ooooh!. И тогава отиде при четвърти, който я накара да изпие света, да е едва ли не пред напикаване, и тогава да се върне за преглед. Става въпрос за частен кабинет, но преди 9 години. Какъв да е бил там ехографа тогава, не знам. Явно това за водата си зависи от много неща, вкл. и от лекаря.

# 184
  • Мнения: 306
да, при коремен е  хубаво да си пил вода и аз първият път не знаех, та ме пратиха да изпия едно шише половин литър и да се върна Wink
за вагинелният нямя тякъв момент.

smile3521 Oooo... аз бях подготвена с едно шишенце вода, когато ходих при гинеколога ... общо взето съм наясно с това, тъй като ми се е налагало и преди да ме гледат на ехограф по други причини... Спомням си първите пъти когато трябваше да ме гледат...голям зор падаше...пий вода....поръстапчи се малко и след около 30мин. ще те прегледам....само че тези минути ти се струват цяла вечност  smile3512 или обратното лягаш за втори преглед и се оказва, че още не ти се е подул добре мехура и не могат да те видят  newsm09

Последна редакция: сб, 26 сеп 2009, 09:59 от Just Woman

# 185
  • Мнения: 521
Точно за да не стават такива работи тук винаги гледат с вагинален ехограф до 12 г.с. А ако си с пълен мехур на преглед с вагинален е страшно неприятно.

# 186
  • Варна
  • Мнения: 187
И мен до 12 г.с ме гледаха с вагинален и не се е налагало да ми е пълен мехура! Всичко си се виждаше много добре, дажа аз разбирах кое какво е..

# 187
  • Мнения: 334
Цитат
Сестра ми като беше бременна в 6 месец, я бяха уплашили, че бременността е извънматочна Shocked

Wow, аз винаги съм си мислела, че извънматочната бременност се диагностицира съвсем в началото- как в 6-я месец бебето ще е извънматочно не ми го ражда главата  Shockedooooh!

# 188
  • Мнения: 521
Цитат
Сестра ми като беше бременна в 6 месец, я бяха уплашили, че бременността е извънматочна Shocked

Wow, аз винаги съм си мислела, че извънматочната бременност се диагностицира съвсем в началото- как в 6-я месец бебето ще е извънматочно не ми го ражда главата  Shockedooooh!

Според мен едно 6 месечно ембрионче отдавна би спукало тръбите ако беше извънматочно. Странно ми звучи тази история.

# 189
  • София
  • Мнения: 1 441
То даже в 6-ия месец далече не е ембрионче,ами е фетус(плод),и това е абсурдно,според мен да го каже лекар,и то гинеколог,при наличието вече на такава апаратура...

# 190
  • Мнения: 940
Между другото сега си спомних нещо. Сестра ми като беше бременна в 6 месец, я бяха уплашили, че бременността е извънматочна Shocked. Та трима "специалисти" бяха готови да махнат плода ooooh!. И тогава отиде при четвърти, който я накара да изпие света, да е едва ли не пред напикаване, и тогава да се върне за преглед. Става въпрос за частен кабинет, но преди 9 години. Какъв да е бил там ехографа тогава, не знам. Явно това за водата си зависи от много неща, вкл. и от лекаря.

абе не знам каква е тази апаратура в 6-я месец да искат да си напълни мехура?? Shocked Shocked по принцип се пие вода при първите прегледи първите седмици от бременността, ако ехографа е по-слабичък, за да има контраст и да се види точицата (евентуално), понеже няма още достатъчно количество околоплодни води. при мен лично от 8- 9г.с. вече нямаше нужда да се наливам с вода, защото сакчето беше достатъчно порастнало и си се виждаше прекрасно. а това с извънматочната бременност в 6-я месец е безумно, сестра ти е трябвало да ги осъди тези, защото би трябвало да са кръгли идиоти. извънматочна бременност се установява още при първите прегледи. ама всъщност не знам какво е било положението с техниката преди 9г. .. Peace

# 191
  • Мнения: 326
Цитат
Сестра ми като беше бременна в 6 месец, я бяха уплашили, че бременността е извънматочна Shocked

Wow, аз винаги съм си мислела, че извънматочната бременност се диагностицира съвсем в началото- как в 6-я месец бебето ще е извънматочно не ми го ражда главата  Shockedooooh!

Представете си как се променят нещата  Crazy, сега лекар дори и без ехограф, надали би направил такова "смело" изказване!

Аз като отидох за пръв път за потвърждаване на бременност в 8 г.с. се наливах с вода и не бях ходила до тоалетна, обаче лекарката ми каза, че от това няма нужда Embarassed (Гледа ме с вагинален)
А в 12 г.с. вече си се виждаше съвсем отчетливо човеченце Grinning

# 192
  • Мнения: 9 785
Според мен едно 6 месечно ембрионче отдавна би спукало тръбите ако беше извънматочно. Странно ми звучи тази история.

Странно, нестранно - факт е /беше/.

То даже в 6-ия месец далече не е ембрионче,ами е фетус(плод),и това е абсурдно,според мен да го каже лекар,и то гинеколог,при наличието вече на такава апаратура...

Споменах вече, че става въпрос за преди девет години и нямам представа с каква техника са я гледали тогава, но се видя, че бременността е редовна. А ония тримата специалисти, които споменах със сигурност са я гледали на обикновен ехограф. Макар че пак не ги оправдавам. Добре, че сестра ми тогава потърси още едно мнение, та сега си имам жива и здрава племенница в 3 клас Laughing. А искаха да махат бебето, ужас.

rika, за съдене никой не си е мислил тогава. Само искаха всичко с бебето да е наред. Сега вече, в тези години, би било друго яче Rolling Eyes.

# 193
  • Мнения: 32
Аз съм в осемнадесета седмица и не са ме гледали с вагинален, но си мисля че по принцип би трябвало даже е желателно още в самото начало, притивен случай имало опасност да прокървиш. Важното е да не си мислите за проблеми, а че всичко е наред с бебето и ще се роди живо и здраво това е най-важното.
Другата седмица ще ходия на фетална морфология в София там е истината може да ви кажат абсилютно всичко. Дали някой е ходил и ако да може ли да сподели

# 194
  • София
  • Мнения: 47 987
да, с вагинален се гледа само в  съвсем начална бременност и то ако не е придружена тя самата с кървене(въпреки, че някои д-ри и тогава бърникат)....

Общи условия

Активация на акаунт