Бременност; Бременни - Бързи въпроси и отговори - 3

  • 50 470
  • 745
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 5
Благодаря на всички,които ме накараха да се чувствам по-добре.От както съм се регистрирала в сайта,а именно вчера  Grinning,мога да кажа че се чувствам много по-добре.Депресията,която ме беше налегнала сега като,че ли е намаляла.А относно пушенето-ще се помъча да ги спра!
Приятен ден на всички в този готин сайт  Laughing Wink

# 241
  • Мнения: 1 677
Вчера ходих на доктор и ми каза,че има бременност.Явно колкото и да са бледи вторите черти,все пак са си втори:).Но някак си сега така се уплаших.Толкова много исках,а сега не съм в еуфория и възторг,като много други майки.И почвам да си мисля,че съм лоша.

Нормално е да си объркана, износването и отглеждането на едно дете е не само еуфория, но и грижа, затова смятам, че си объркана. Но щом бебчето е желано, смятам, че скоро обърканите ти мисли ще изчезнат.
Честито, лека и красива бременност ти желая   bouquet

# 242
  • Пловдив
  • Мнения: 585
Вчера ходих на доктор и ми каза,че има бременност.Явно колкото и да са бледи вторите черти,все пак са си втори:).Но някак си сега така се уплаших.Толкова много исках,а сега не съм в еуфория и възторг,като много други майки.И почвам да си мисля,че съм лоша.

Silveto
- честито това наистина са хормонални изблици на обърканост, не се тревожи.

Гери
- да ги махаш от раз тези цигари - аз само като видях  EFP и край, а си пушех по 1кутийка.

# 243
  • Мнения: 33
здравейте пак от мен, сега се сетих да попитам лекаря вчера ми предписа фолиева киселина и витамини, аз пия фолиевата киселина още откакто видях двете черти, но сега ми каза да пия по две сутрин и вечер от 0.4мг, а вътре на опаковката пише по 1? защо ми е казал така лекаря? някой има ли идея?

# 244
  • Мнения: 9 785
здравейте пак от мен, сега се сетих да попитам лекаря вчера ми предписа фолиева киселина и витамини, аз пия фолиевата киселина още откакто видях двете черти, но сега ми каза да пия по две сутрин и вечер от 0.4мг, а вътре на опаковката пише по 1? защо ми е казал така лекаря? някой има ли идея?

На мен също лекарят ми беше казал да пия по две таблетки, но мисля, че просто се обърка. Пиех си по една Peace.

# 245
  • Пловдив
  • Мнения: 585
здравейте пак от мен, сега се сетих да попитам лекаря вчера ми предписа фолиева киселина и витамини, аз пия фолиевата киселина още откакто видях двете черти, но сега ми каза да пия по две сутрин и вечер от 0.4мг, а вътре на опаковката пише по 1? защо ми е казал така лекаря? някой има ли идея?

точно по една от 0.4мг или 400микрограма.

# 246
  • Мнения: 288
здравейте пак от мен, сега се сетих да попитам лекаря вчера ми предписа фолиева киселина и витамини, аз пия фолиевата киселина още откакто видях двете черти, но сега ми каза да пия по две сутрин и вечер от 0.4мг, а вътре на опаковката пише по 1? защо ми е казал така лекаря? някой има ли идея?

точно по една от 0.4мг или 400микрограма.

И аз пиех по една таблетка. Peace
И честито! Grinning  bouquet Лека бременност!

# 247
  • Мнения: 304
Дарлинг,0.4 е дневната дозичка.Може нещо да се е объркал доктора.Провери си на опковката дали не ти е по-слаба ФК и затова така да е предписал,ао не сама си прецени,но всички около мен,вкл. и аз си пиехме по0.4.

# 248
  • Мнения: 2 269
Аз също пиех по 2 от 0.4 милиграма или 400 микрограма, до момента в който започнах да пия витамините в които имаше фк, тогава пиех по 1 фк + 1 витаминче Peace

# 249
  • Мнения: 33
ами на ФК пише че са по 0,4 , а витамините ще си гикупувам днес ако и в тях има ФК?
но когато ми на писа рецептата го попитах по две ли? и тоий каза да по две това не е ли много за дневен прием?

# 250
  • Мнения: 2 521
И аз знам,че се приема по 0,4 милиграма на ден.Може би лекарят ти се е объркал,щом ти е казал по 2 да пиеш,а и допълнително други витамини.Нямаш ли телефона му да попиташ.Аз пиех Матерна-тя си съдържаше 0.4 милиграма фолиева киселина и не приемах нищо допълнително.

# 251
  • Мнения: 2
reneta.748  Много слабо вероятно е да си забременяла. По принцип при нормална продължителност на цикъла, се смята, че овулация настъпва около 10- 14 ден. Т.е. от 28 до 31,08 в твоя случай.
 Възможно е обаче да е и по друго време.
И все пак, тези работи, рядко стават толко бързо Simple Smile! И то без същинска еякулация.
Ако много се притесняваш и ако имаш възможност направи си кръвен тест, около 20-тина лева струва. Но така или иначе, няма значение дали ще разбереш сега или след седмица.
Най- добре се успокой, проблема ти се решава лесно, кофти е вярно и дано не ти се налага  Peace. Но все пак като се успокоиш, като едното нищо ще вземе да ти дойде  Wink

На мен всякя есен ми закъснява, мн. пъти съм се шашкала така.
Късмет ти желая и да забременнеш, когато искаш.


Дано да си права Simple Smile Peace За момента мисля след ден-два да повторя домашния тест и след това да отида на лекар, пък дано всичко да е наред  Praynig

# 252
  • Мнения: 5
на мен гинеколожката също ми изписа ФК и ми каза да пия по едно на ден.Аз преди това се бях консултирала с частник и той веднага ми изписа Матерна,а когато вече си отидох в поликлиниката докторката беше много любезна и ми обясни,че през първите 3 месеца се пиело ФК,а лед това Матерната.Но не ми каза кога да ги пия през деня. Simple Smile

# 253
  • Мнения: 718
По принцип се пие по 1 на ден от 0,4мг. Но има случаи, в които препоръчват по-висок прием на ФК, затова питай док. Може да се е объркал, но може и да е имал нещо в предвид.

# 254
  • Мнения: 568
При жени с анемия се предписва двойна доза фолиева киселина, тъй като тя подпомага усвояването на желязото от организма...  Peace

Общи условия

Активация на акаунт