Тортено предизвикателство Октомври 2009

  • 45 229
  • 856
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 559
barcela -Наистина ми се иска да помогна с каквото мога.Обяснявам колкото мога.Питайте и ще обясня още по-подробно.
Цветовете в случая са съвсем обикновени.Даже имам само жълто,синьо,черно  и червено.Смесвам жълто и синьо и правя зеленото,а зеленото с червено -става кафяво.Скоро се сдобих с едни гел-ови в 8 цвята и ще ги пробвам и тях.Но по времето на клоуна нямах и така си оцветих тестото с боя -най-обикновена.Варна-та се оцветява добре,наситено става и еднакво.При втечняването което се получава ,компенсирам с нишесте и нещата отново се нормализират.
Ръцете на клоунчо,не са основният цвят на Варната-той ми е доста бял (тип слонова кост).Направих ги с капка червено,капка жълто и капка кафяво.Така става телесният цвят.Ръчичката я правя плоска и я нарязвам с нож за пръстенцата.Това е.
Питайте още...

# 451
  • Мнения: 3 861
Дими, Антоан, здравейте!

Дими,знаеш ли от кога чакам тортата ти за да ти кажа колко ми харесва?
Още преди да кача моите тайничко надникнах в албума ти Blush
Жената е великолепна. Леко тъжна или може би замечтана, всеки  си я интерпретира по свой начин, но е истинска. Придала си и живот, одухотвореност и позата не ми е неестествена, напротив. Излъчва спокойствие  както си е поседнала и се е подпряла и стискаа кърпичката си(за мен е кърпичка). Може би наистина косата илма нужда от повече релеф, но и така е добре. Единственото, което можеше и по-добре е дантелата от РА. Тук не визирам изпълнението(аз и толкова не мога), а цвета. Много е бяло. Според мен трябваше да е с пастелен цвят някакъв и да се слива. Тогава и  техническите неточности нямаше да се открояват така

Като цяло те поздравявам както за смелостта, така и за изработката!

Последна редакция: ср, 04 ное 2009, 16:24 от доня КОПРИВА

# 452
  • Мнения: 3 861
Антоан, ти си царицата на 3д тортите и си го знаеш, нали?

Клоунът е супер. Мащабен проект типично в твой стил. Завиждам ти за търпението, тази твоя технология на  пълнене....това си е бая време и  работа! Цветовете са страхотни. Шаренко, весело и жизнерадостно. Точно такъв би трбвало да е един клоун. Само брадата ме смущава. Прочетох обяснението и  какво я е наложило, но нямаше ли да е по-добре да махнеш окъсялото покритие, да разточиш наново по-голямо и да покриеш пак?

Още веднъж поздравления за чудесната торта!!!

# 453
  • у дома
  • Мнения: 1 581
antoan2006, поздравления  Hug

чудесен клоун! а и като разбрах размера  Shocked съвсем се впечатлих. липсва ми вратле и тази брада хич не ми харесва.... не му стои и въобще не му отива. ти си обяснила какъв проблем си имала и разбирам, но все пак... знам ли... като цяло се е получил много добре и поседналата му стойка също  Grinning определено ми харесва и дава настроение  Hug
Браво Hug (макар, че казано то мен това браво ми звучи супер странно  Mr. Green )

dimitrina73, поздравления  Hug

ах, дими, дими, знам си аз, че винаги мога да разчитам на изненади, а начина по който ни ги поднасяш, просто нямам думи  Hug  лицето е като живо... просто ума ми не го побира как си го спретнала  Rolling Eyes наистина е много сполучливо... нещото което ми бърка в очите - бялото и косата... стои като перука.. те момичетата са казали вече.
за мен това произведение е много ретро и със стил, каквото и да означава това.  Grinning а аз обичам ретрото Simple Smile определено ме впечатли (но друго и не съм очаквала)  Party
Браво  Hug

# 454
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Антоан, много ми харесва клоуна, даже брадата ми се струва смешна и интересна, естествена, клоуните понякога наистина са брадясали  Joy ... Хубави цветове, за размерите да ге говорим  Shocked ... Тази глава незнам как си я закрепила, сигурно е две кила  Laughing ...
Дими, Дими  Grinning,  като истински творец винаги оставяш част от себе си. А може би оставяш всичко, и после преболедуваш докато се намериш пак ... Тази торта и на Шемет Будата наистина ми приличат на произведения на изкуството, естествени, с някаква застинала динамика и много чувство ... На мен ми харесват и косата и дрехата, даже и фестоните, може да не са съвсем реалистични но приличат на стилизирана статуетка, може би това е била целта  Peace ... Браво, страхотно попадение както винаги   bouquet ....

# 455
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Днес се събрахте двама големи майстора на едно място, но това не го приемайте това като даване на някакъв общ знаменател.  Naughty
Напротив, всяка от двете ви си има своя трон, но в различни царства. Peace

Дима,
Не бях виждала друго, освен мъничката заглавана картинка от албума ти. Това за мен беше нещо като ...как да кажа...Ти беше решила да предизвикаш себе си и да не разгледаш, аз пък от своя страна исках да ти отвърна със същия морал и така, днес за първи път отворих и видях снимките ти.
Първото ми впечатление почти не се промени.
Не знам дали ти виждаш предишната "себе си" в "сега", аз по_ скоро бих казала обратното.
Но не, онова, което си помислих при първия поглед, отиде в посока циганка, в характерната и и свита, и едновременно с това максимално отворена поза (при тях облеклото го позволява). И някак си го помислих това заради позата (на малката снимчица_ без детайли): стори ми се, че виждам нещо едновременно уплашено и протестирашо в израза, като че ли я гонят от мястото, където е приседнала, а тя знае, че трябва да послуша, но въпреки това се противи. Ето, такива мисли роди първият ми поглед върху тортата ти. Не знам какво точно си целяла или по_ точно до каква степен преценяваш, че си го постигнала, но фактът, че накара всички ни да се замислим, е достатъчо говорещ за произведението ти.
За да не бъде съвсем захарно, както е редно, ще добавя и какво не ми допадна съвсем. Айсингът. Просто не му е мястото там (според мен). В скулптурата ти има нещо първично в избора на цветове и не по_ малко в изразните средтсва, и фин материал като айсинг някак не се "вързва" с останалото. Може би една лентичка "мастика", оребрена, за да имитира плетен ластик, да кажем...Или просто някакъв маншет?
Косата си обработила добре на някои места, мен ме смущава предимно частта при гърба, там е можело да допълниш с малко фондан, предполагам. Но като цяло не намирам, че косата е в дисонанс с цялостния стил на хубава ти, поетична торта. Поздрав.  bouquet

За това, че все още не сте разрязали тортата: и аз държах една така няколко месеца  Twisted Evil. Хвърлих я чак през лятото, а беше новогодишна.
Хладилникът не се ползваше за нищо друго и не беше проблем.

Антоан,
Още отдавна си мислех да те опиша като царица на 3Д_ тортите и само се боях да не прозвучи странно. А какво се оказа: не само че не е странно, ами те вече всички са ме изпреварили и са те коронясали днес още от ранни зори.
И с право.
Голямата ми забележка към теб е, че нямаш с какво да изненадаш. Wink Heart Eyes Става ли дума за 3Д торта, било то багер, мед. сестра или куче_ за теб проблеми не съществуват. Ето, сега и цял клоун с размери на миниатюрен цирк изправи ....ех, полуизправи на крака, следващия път няма да се учудя ако го изправиш и с краката нагоре.
Внушителни размери, много смелост, жизнерадост и слънчеви цветове: настроението наистина  е много приятно.
За недостатъка или излишъка...и аз като останалите момичета....брадата. Чудя се ако беше я направила примерно оранжева дали не би се вписала по_ добре?
Но може би по_ добро решение би било да изработиш някаква яка а'ла Луи 13: от онези, в които изглеждат сякаш са глътнали балерина и само пачката им е заседнала на гърлото. Flutter
Много весело и хубаво настроение за завършек на деня, поздрави. Heart Eyes

# 456
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Тъй тъй това ще ми е за урок да пиша по-рано щото след нелка май не остана какво да се пише ....

Дими страхотна торта си направила (споко и аз имам неразрязани само дето в къщи ми набиват канчето за това). Най-много ме впечатли че и главата си оформила от блатове - поздравления за което!!! Дрехите са доста пипкаво нещо но мисля че ти добре си се справила - на мен ми харесва с айсинга - може би наистина трябваше да е друг цвят, но не го намирам за излишен.
Не видях да си писала някъде колко е висока тортата, но ще прегледам пак а ако не си - напиши моля!

Антоан след всичко което сме видели от теб в тази област наистина беше трудничка задача да ни изненадаш с нещо - но доста добре се справи. Такава жизнена торта с искрящи цветове - чудесна е - всяко дете би било във възторг да я получи (аз също  Blush)  Може днес критериите ми да са занижени ама на мен брадичката не ми пречи даже го прави закачлив. Искам да видя как се пълни такава торта и как задържаш крема върху блата докато стегне и сложиш следващия ред без да се разлее? Колко блата сложи в тази торта (приблизително естествено) или иначе погледнато колко яйца/брашно и т.н продукти отидоха?

# 457
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Шемете, я си кажи ти защо така се получава днес с твоите критерии?
Да не би да е имало някакъв специален случай вчера, се чудя аз... Flutter Heart Eyes

Знаеш ли, на мен тази черната брадичка на Антоан...това де, ясно чия... Hug, та по някакъв начин ми идва...каква ли думичка да намеря? Малко зловеща, като у лошите джуджета от приказките малко. Sad Иначе човечето е толкова жизнерадостно и усмихнато, а черното ми идва стряскащо, затова така споделих.  Confused

Имам въпрос:
Дима, ти наистина ли печеш близо час на 350 градуса Ц? Blush
Никога не съм опитвала така, не е ли много? Embarassed

# 458
  • Мнения: 1 965
Хайде, докато не е свършил и този ден да помърморя малко....  Rolling Eyes
Димитриннннннннна -   Ако се хванем с тебе двете да сътворим някой роман, ще се надминем доста писатели. С твоят ДжонСтайнбеков меланхоличен стил и с моя ДжоузефХелъров идиотизъм, мисля че спокойно ще поделим един Пулицър.....  Sunglasses . След това лирическо отклонение, искам да ти кажа че фигурата е страхотна. Незнам какво държи девойкоЖената, но нека си остане загадка. Гледам че има някаква дилема в погледа.... Явно разсъждава над написаното на бележката... "Да бъде, или не?!?!" Нека си мисли.... Изработката ти е много прецизна. На кой му пука, че жилетката е без релеф? Или че дантелата е пораздърпана??? Стари са и дрешките на мацката.... То, в тая криза.... нормално.....
 Меланжирането е станало добре според мен. Просто площта е малка и не можеш да го видиш. Гледам че и Нелка е забелязала физиономията. Тъй като това е нещо като автопортрет, смея да заявя, че твоята муцунка не е толкова ръбата БабаЯгеста.....  Naughty

Антоан- Просто се чудя какво да ти кажа.... този клоун... е много сладък.  Внушителните му размери го правят грандиозен. Обикновенно, при теб както и при всеки намирам по някой дефект за изкритикуване, амо то е не защото искам да се заяждам, а защото искам да блесна колко съм умничка и наблюдателна и как всичко виждам /ха-ха/. Обаче.... се цъкля пред монитора и не мога да намеря нещо с което да се захвана.... newsm78 Абе, малко са му рошави ръчичките... Сигурно е от студеното време... Поизпръхнали са му, на горкия.....  Joy Шегувам се, нямам никакви забележки. Поздравявам те за грандиозния проект.

# 459
  • София
  • Мнения: 2 114
Sisi7510, критиката към косата (Копривке и на теб отговарям тук) наистина има големи основания. Истината е проста – идва време за коса, никой от останалите материали не е в състояние да понесе добоядисване и да остане поне малко годен за употреба след това. Изнамирам едно топче смес от шоколадово тесто с още нещо, което беше твърдо и стоеше на топчета, а шоколадовото лепеше...следва борба, отказ от повече борба, перчемът стана горе долу, отзад...тц. Извинете ме, но не се постарах.. (винаги, когато претупам нещо, първо се чувствам виновна пред вас, после пред самоуважението си  )

Румя, да, РА (Копривке, тук пак по твоя коментар) не се получи, нито като консистенция, нито като цвят. Исках някакъв вълнен цвят или нещо по-телесно, но боята в РА се оказа недостатъчна, а не ми се бъркаше повече (уф, довършителните работи често са ми бреме...) Определено контрастът не ми беше цел. Ако РА се държеше добре, мислех да си поиграя с малко повече плетка, но не стана и така...Мъжът ми нямаше против да я реже, но не му дадох...После стана късно, нямаше смисъл да режем торта, която не смеем да ядем

Антоан, тортата е малко по-висока от дължината на изпънатата ми длан. Долният диаметър кръжи около 20 см. С една дума – малка.

Нелка, точно така – мислех да направя нещо като фестон от шнурчета фондан, но някак си в движение реших, че с РА ще стане по-бързо, а и нали си спестих труд по правенето на прясно захарно тесто, тези, които имах...нямаше да направят шнур без да се къса.
Дописвам – разбира се, че не е 350С...ще го поправя, защото това е по F.

Шемет, по-горе писах за големината на тортата.

Ванче, благодаря! Това е душевен автопортрет)) , муцунката ми няма нищо общо с тази на тортата (не че ако исках да има, щях да успея)

Искам да благодаря на всички, незадали въпроси, за мнението и откровените забележки, за желанието да усетите и видите това, което съм успяла да кажа с тази торта – barcela, Блу, Ели – благодаря ви! (Дано само не съм пропуснала някого Praynig)


Момичета, допълвам се, малко емоционално стана, но не се сдържах - определено много добър усет имате, питах се, докато правех тортата, дали, ако просто мисля за това, което чувствам, то ще остане и в нея - явно е! (Нелка, като се замисля и циганското го има - ясно ти е как трябва да бъде, но се противиш)
Лека вечер на всички, ако има и други въпроси, ще отговоря утре по-рано, за да не се меся в деня на следващата двойка участници.

Последна редакция: ср, 04 ное 2009, 21:05 от dimitrina73

# 460
  • Мнения: 1 122
dimitrina73 поздравявам те! Уникална е! Тортата ти е като скулптура, както и на Шеметчето. Като гледам колко трудно е да направиш самата форма, че и да покриеш после направо ми се изправя косата. Шапка ти свалям. Невероятно изпълнение. bowuu

Антоан много е симпатичен твоя клоун. С дъщеря ми като разглеждахме тортите и тя си хареса 6 торти, е първата е тази. Царица си на 3Д-та. Много обичам цветни торти и твоята е точно такава. А размера направо ме разби.  Shocked Поздравления.  smile3501

# 461
  • Мнения: 559
Момичета,сега се прибирам и видях че следобеда е бил много плодотворен на мнения.Благодаря Ви от все сърце!Първо бих искала да кажа на Дими,че за мен беше чест да сме двете заедно на "пангара" дето се вика.

По повод брадата-нямах избор за цвета.За това и сърчицата на обувчиците са също черни.За ново разточване и дума не можеше да става.Ново парено тесто и ново месене при цялата тая натурия наоколо.Кухнята ми е само 6 квадрата и един плот накойто правя всичко.Просто на финала ми се искаше да приключа и това да използвам единственото оставало тесто(черното) за брада беше алтернативата.Не се оправдавам-за да е перфектно всичко може би трябваше да махна очите,косата и устните и да го правя наново,но просто нямах сили.Следващият път ще се постарая повече.
Крема става почти с консистенция за мазане с нож и като го замажа и заравня,слагам платката отгоре и той стяга така.Отгоре пак крем и прочие.Първо правя блатове ,които са високи около 6-7 см.За един блат слагам 6 яйца,185 гр.крист.захар и 150 гр.брашно.От тях нарязвам платки и така си ги наслагвам.Тук използвах около 2 блата.Ръцете са от тесто.
Благодаря за идеята на Нелката за яката -сега ме е ужасно много яд,дето не съм се сетила за това.Но когато е в паника човек явно не мисли трезво и затова реших брадата да е скритото оръжие.

Лека вечер ви желая и благодаря от сърце за всичко което сте казали за клоунчето!
Нямам търпение да го покажа на приятелките ми,че вече 3 мес.го крия.
 Hug

# 462
  • Мнения: 2 185
Извинявам се за забавянето  Blush

Шемет много ми допадна идеята на вчерашната ти торта. Изпълнението е на ниво  Peace . Много ми хареса идеята ( мисля на Нелка беше) да бронзираш така направената торта. Щеше да стане наистина шедьовър, но и така е хубава, харесва ми.

Аталанта много весела торта. И при мен имаше вариант една от тортите да е тиква  Simple Smile , но покрай празника е неизбежно. Много ми допада цвета и решението с подложка по средата  Peace

Дими
Интересна идея, много неща са казани вече, затова няма да се повтарям, като цяло много ми харесва как си се справила, но дрехата откровено не ми допада  Blush. Голямо предизвикателство е да скултурираш тяло при това в такава раздвижена поза-поздравявам те затова, мисля, че страхотно се е получило. Единствено ме притеснява, че не е добре оформено около повдигнатия крак, някак неестествено ми стои. Поздравления за работата по лицето  Peace

Антоан поздравления за грандиозния проект като размери. Хубава и весела идея, прекрасни цветове. Брадата, ако не беше казала, че е брада нямаше да се досетя, но сега ми се набива в погледа  Wink . Идеята на Нелка за яката тип пачка е наистина страхотна, щеше да се получи много, много добре, жалко, че не ти е хрумнало. Много ми се иска да видя ако не разрез, то поне снимка на сглобена твоя торта преди замазката с маслото, за да придобием по-добра представа за това какво количество крем и блат използваш  Peace . Много весел клоун, още веднъж поздравления!

# 463
  • Мнения: 1 461
Антоан с риск да се повторя и аз ще кажа че си царица на 3д тортите  Hug, клоуна е страхотен ,няма начин поръчителката да не се просълзи, тортата е толкова хубава и весела че всяко дете би се зарадвало на такава торта, една приятелка видя твоя клоун и си пожела такава торта за рождения ден на детенцето си жалко че си толкова надалеко . Още веднъж поздравления за грандиозния проект

Дими гледам и не мога да повярвам че това е торта ,тортата ти е произведение на изкуството , на мен ми допадат всички детайли по тортата , мисля че цветовете са напълно в твои стил .Моята по малка щерка като видя твоята торта и каза мамо виж леличката тъжна боли я главата

още веднъж поздравления момичета за мен е чест да участвам в това предизвикателство редом с майсторки като вас  Hug

# 464
  • Мнения: X
Дими,в първия момент,като видях малката снимка на албума,реших че е снимка...предположих ,че по нея си правила тортата.Когато отворих всички снимки,разбрах ,че това всъщност е тортата.
Ами ...какво да ти кажа,за мен е съвършена.И РА ми харесва,напомня ми на едновремешните носии ,
с разните нашивки по ръкавите и по края на абичките /имаше и друга дума,ама сега не се сещам.../
Това си е твой стил да влагаш душа в тортите.Много ми допада...
Първата ми идея за това предизвикателство беше провокирана от твоята юлска торта...         Hug

Антоан,да не се повтарям,ама как да не го кажа...няма 3Д-торта,която да ти се опре,според мен!
Май наистина е време за 4Д-торта...    Hug
Клоуна е перфектен.Дори брадата му е закачлива...

Поздравления и  за двете ви!      smile3501

Общи условия

Активация на акаунт