Януарски мами 2010

  • 23 063
  • 734
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 3 453
Привет, дами! Heart Eyes

Драсвам само два реда и се връщам да чета, че доста съм изпуснала гледам.

Добре съм, проблемите ми отшумяха бързо, но имах доста работа и малко време за почивка. Отделно използвахме всеки слънчев ден за разходка, та не съм се свъртала и у дома много.
Бебчето е добре, аз съм добре, очакваме си прегледа в края на месеца. Трябва вече да се види пола на диването. Този път няма да го оставим, докато не си разкрие прелестите.  Laughing
Заела съм стартова позиция и само очаквам деня, в който ще стартирам нашествието по бебешките магазини.  Само цветовете ме спират да не изкупя всичко до което се докопат ръчичките ми.  Mr. Green

Прегръщам всички ви и отново се извинявам за късното включване!  Hug Бъдете здрави и се пазете!  bouquet

# 706
  • Мнения: 39
Привет мами и бебоци!
Честит празник българи !!!
Четох, четох и най-накрая остана време да пиша!
Ние бяхме два дни по Еленския Балкан, направо се разцепих от кеф, голяма природа! Повозих си бебката това лято не може да се оплаче, дано само да си е всичко наред  Praynig
Дудуславка прегръщам те силно за случилото се, наистина не е за вярване какво върши тоя човек, безумие, като го е правил това дете къде е гледал та чак сега се сетил за лично пространство #2gunfire. #2gunfire Явно така трябва да стане и наистина е добре, че имаш финансова и морална подкрепа, гледай напред!
Евка много неприятна случка, стискам ви палци скоро да се избавите от нея!
Редче пази се повече, стига с това готвене и чистене, то няма да избяга, все това си повтарям и аз съм същата  Crazy
Катинче голяма кукла си имате, направо си е сладурско бебе още, мисля те с две каква семейна идилия ще сте, със сигурност ще бъде весело  coolcool Моята е цели 2 години по-голяма, а и разбира всичко, друго е, е не пречи да се тръшка ако и скимне и има големи претенции. Навсякъде разправя, че имаме бебе и била кака и направо не млъква на тая тема  ooooh!, а на въпроса имаш ли братче или сестриче, тя отговаря "ми дааа имам сестра" #Crazy, дай Боже така да е! Ние я подготваме за това събитие, като в началото и казахме, че като дойде зимата и  има сняг, ще дойде Дядо Коледа и тогава бебето ще се роди и тя все заделя нещо за сестричката сега събира пари в касичката да и купим коледен подарък много е трогателно. Аз взех да купувам това онова, не се стърпях до седмия месец  Shocked
Hope къде се изгуби! Пожелавам ти по-скоро да узнаеш пола и да щурмуваш магазините, не оставяй тази приятна задачка за друг, това е твоя заслуга  Joy
Мен ме боли таза, и носната лигавица нещо ми дразни - кахане , щипене, малко кърви, но иначе съм добре!
Прегръдки на всички  Hug

Последна редакция: вт, 22 сеп 2009, 12:32 от sugar_lady

# 707
  • Мнения: 20
Здравейти и от мен, дами. Не съм престанала да ви чета, но покрай тези почивни дни доста ме хвана мързела. Олеее, направо нямам думи. Първо за Дудеславка-мен ако питате, наистина не е мъж това. Това е някакво човешко подобие. Извинявам се за острия език, амам как може така... Да няма грам капка и разбиране. Той сега прави така, като си бременна, а утрешния ден като родиш кой знае какво ще му щукне в простата глава. Ще има да те разиграва. Много хубаво си направила, че си се махнала. В крайна сметка човек /ако въобщее такъв/ разбира какво е имал едва след като го изгуби.  ooooh!   Второ за Ивето-какво да ви кажа... Ние преди като живеехме в апартамент имахме подобни съседи, е не чак толкова изпрекали, защото тези явно са наплъно "изфъщяли", но имахме... То едно е разправия по съседски, съвсем друго да напръскаш бременна жена и стресираш дете  Whistling Много хубаво е постъпил съпруга ти като не е предприел саморазправа, защото после наистина вие ще го отнесете. Това би бил най-лесния начин, пък и явно простаците на това се надяват-може би искат да ви предизвикат, не знам  newsm78 Важното сега е да се успокоиш, което едва ли ти е възможно, но се опитай-заради бебето и заради другото си детенце. Според мен не е зле да направите и идна консултация с адвокат.
Боже, какви нещо ставата по празниците и почивните дни.  Thinking Вместо хората да се веселят, да празнуват, да си починат от сивотата и еднообразието-те какво правят. Направо не знам на къде върви този свят  ooooh!
Оф, пък сега и аз да ви се оплача. От вчера само плача. Не постоянно, но някакви определени интервали.... поплаквам си и пак продължавам. Вече втори месец сме без кола. Той моичкия по принцип не я караше-тя си беше взета за мен и честно казано най-много аз се възползвах, но сега е развалена. Направо се побърквам-толкова ми е мъчно. На всичкото отгоре днес съм сама-той отиде на работа, и нашите приятели и те си заминават и напарво като се сетя ми става още по-тъжно. Майка и тя замина-вече трети ден са на гости със семейството на сестра ми при наши роднини. И никой не се сети поне да се обаде да ме пита как съм-нито тя, нито сестра ми... Поне ако имах кола можех да поизляза-да отида до някоя приятелка на гости или по магазините, а така-все едно съм затворник. Моя горкичкия снощи до кое време не можа да ме успокои и преди малко пак ми звъня, излъгах го че вече ми е минало, за да не го тревожа, ама хич не ми е минало, даже по-зле ми става.  Cry Гледам да не вървя много-нали лекаря каза повече да си почивам заради ниската плацента, и сега в къщи. Утре съм решила, че ще ходя на лекар, но при друг-да потърся второ мнение за плацентата и двурогата матка.... Знам, че на фона на другите проблеми които имат момичетата, моя с колата направо бледнее, но наистина ви казвам че е чного тежко без кола...
Извинявам се за дългия пост и ако съм обидила някой, но просто наистина ми е много тъжно.
Приятен ден на всички и честит празник.   bouquet

# 708
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Ahoj банда.

Евка вия нямате ли куче, то срещу такива май само със страх може да се излезе на глава. На свекито е блока има подобна напаст, вилица да падне и е готов да убива, истерик пълен. Какво е това ,,ограничителна заповед за семейството ми,, . От страх ли се крият съседите, проклето българско мислене, аз да съм добре пък съседа да мре. И аз ти стискам палци, дано мине без повече проблеми.

puhinka, малко банално звучи, но в с тази криза цените на колите не са вече като преди...продавай старата и взимай нова. И ние имахме една Шкода Фелиция- добра в мотора, беше ама с ръжда, върнахме я за символична сума иначе беше за подаряване, ама кой ли пък ще я иска. Също беше трагедия докато купим друга, е сега и новата не ми по вкуса. Фиат Мареа ама някак ми вози твърдо и както съм с корема все ме лови страх да пътувам повече от 200км.  Така, че ако можеш ожени старата и нова.

Катинче, като почнем едно твоя клипче и не минава без да ги изгледаме всичките.  Heart Eyes


sugar_lady, все едно за моето дете си написала, същата е... само се обяснява че ще има сестриче и като дойде Баба Зима ако ревне ще го утеша и прегръща.

Аз чакам ходене до Прага , до ИКЕА та чак тогава ще купя нещо на бебчето. Това не пречи да плета вече, нали не е покупка.   Crazy

# 709
  • Мнения: 803
Здравейте и от мен Simple Smile

Честит празник на всички!  Hug
Много добре ми се отразиха тези няколко почивни дни. Определено имах нужда от почивка, вчера скокнахме до село за един ден. Макар да е само на 30ина км от София, въздухът е в пъти по-чист и е толкова спокойно и хубаво. Направо не ни се тръгваше. Simple Smile

Дудеславка
, как си мила? Няма да повтарям другите мами, на едно мнение сме очевидно. Помни, че ти и бебето сте важните. Мисли само за вас и вашето спокойствие.
Евка, а с вас какво става? Пуснаха ли оня малоумник от полицията?
Не мога да спра да се чудя в какъв свят живеем понякога... И затова ме е страх, че януари наближава. Не ме е страх от раждането или от ежедневните грижи покрай малкото човече. Страх ме е в какъв  свят идва и дали с баща й ще можем да я възпитаме добре... да и дадем нужната основа, че да може да се оправя в живота.. Ей такива философски размисли ме мъчат...
Катинче, изгледах всичките клипчета Laughing За пръв път си дадох сметка колко малки са новородените /особено сравнени с една мъжка длан/ Simple Smile Михаела е страхотно дете! Да ти е жива и здрава !
Ивалекс, страхотна приспивалка Simple Smile Давай още насам Simple Smile

Искам и да ви попитам един малко по-интимен въпрос Blush
От известно време ми е малко трудно да правя секс. Не е липса на желание, напротив. Чисто физически ми е някак некомфортно. Имам усещането, че съм се стеснила.  Crazy Не знам как точно да го опиша, странно е. Пък и е леко болезнено на моменти. Сменяхме пози и т.н., ама ... не става. Та прибегнахме до алтернативни видове любов Crazy
Мисълта ми е, дали това е нещо нормално по време на бременността или да се притеснявам?

Хубав есенен ден от мен! Simple Smile

# 710
  • София
  • Мнения: 2 245
Копнеж, и аз имам същите наблюдения в интимната сфера. Точно чувството е за стесняване. Според мен е породено от приеснение и стягане от него. Последния път се чувствах като мечка. Хич не ми беше комфортно, а после дишах като парен локомотив.  Mr. Green Не мисля да пробвам скоро, пък и с тези конртакции съвсем. Добре, че нямам почти никакво желание. Виж в началото направо се бях уплашила.  Crazy

От много време ми се иска да напиша нещо и все забравям. Последния път като ходих до магазина за бременни на Борис, Миа се казва и имаше изложени възглавници за кърмене пълни със спелта. Спомням си, че имаше момичета, които искат да си поръчат. Та, на мен ми се видяха много тежки - 3-4 кг и много твърди. Определно се отказах да си поръчвам. Ако някой има желание да отиде и да ги види, и пипне преди да поръчва ето сайта на магазина: http://www.mia-bg.net/contact.php . Ето и възглавниците: http://www.spelta.biz/mothers_moon.php

Блаодаря на всички за пожеланията! Днес съм много  по-добре!  Hug

П.П. Норе, радвам се, че сте добре!   bouquet

# 711
  • Мнения: 803
Red Tree, благодаря за бързия отговор!  Hug Успокоих се, че не е само при мен.
Разглеждам сайта, който си дала - по-специално дрехите. Как са на живо? Материите хубави ли са? Искам да си купя някаква рокля есенно-зимна, и видях на сайта няколко предложения. Пък и има и други интересни неща.

# 712
  • София
  • Мнения: 2 245
Копнеж, дрешките не са лоши! В началото на лятото си взех доста неща от тях. Материите са меки и има избор, особено, ако хванеш ден скоро след зареждане. Те си шият повечето неща и не могат да насмогнат на търсенето. Последния път като ходих не си харесах нищо, но съм надебеляла много и нищо не ми седи, както трябва. Така, че проблемът е в моя телевизор.  Mr. Green  Малко по-надолу по Княз Борис, в посока Алабин има още едно магазинче, което е сравнително отскоро и не е специализирано само за бременни. Там има много туники и есенни рокли, които на някоя по-слаба мама биха стояли добре.

# 713
  • София
  • Мнения: 33
Здравейте!

За възглавниците със спелта - аз си мислех да си взема от тези за бременните, защото спя на такава (обикновенна за сън:) ) Изглежда странно, но още първия път като легнах и заспах като пън (а си имам проблеми със съня по принцип). Хубавото е че не се схващам вече поне! И както казва учителката ни по йога - издават "природен звук" (защото спелтата е вид жито и шумка много приятно). Но си е спесифична определно.

Евка - това с лудите съседи си е проблем И при нас се беше пръкнал един, който много тормозеше съседа под него, но се изнесе сам (за съжаление в съседната сграда и пак наминава та даже го подозраме в постоянното разбиване на мазетата ни, защото са с 2 външни врати с ключ и си личи, че е някой, който може да влиза до долу, понеже не бяха разбивани вратите...).
ivalex е дала добра идея за куче, не се бях сещала! Може да има ефект... Иначе си е разправия това с местенето, но ако се наложи също е вариант! Няма да се мъчите я! И не само физическия тормоз е основание! Такива съседи обикновенно прилагат и много гаден психически тормоз, който не е за подценяване. Това вече съм го преживявала лично с една хазяйка и си е непоносимо!

puhinka - опитай нещо лесно. Легни си за малко и си представи нещо, което те прави щастлива! За теб и бебчо. Успокой се и дишай дълбоко. Това ще ти помогне да отпуснеш напрежението (защото хормоните не прощават и всички минаваме през какви ли не депресивни настроения). Аз самата не съм шофьор и ми е сложно като трябва да ходя на някъде (но поне понякога давам зор на Таткото да ме кара Simple Smile)) А и щом не можеш да се движиш много те разбирам съвсем какво ти е ... Все пак навий някоя приятелка да дойде близко и да излезете на кафенце - пак е разнообразие!

Мен пък ми се появиха сега едни бодежи в дясно (около черния дроб) и се чудя от какво пък сега взе да ме боли... мхм

Но все пак излизам малко на разходка, че времето е твърде изкушаващо! Хубав ден ви желая!

# 714
  • Madrid
  • Мнения: 514
puhinka ,аз напълно те разбирам,две седмици нямам кола и ми е много неудобно.Не мога да отида да купя на сина ми подходящи маратонки с лепенки за училището,той има само с връзки.Отделно до болницата трябва да нгажирам все мъжа ми да ме кара,а той е ангажиран.После-искам да запиша Самуил на плуване,а без кола е невъзможно...Да не говорим,че от другата седмица започвам последното ниво на курса по испански и задължително ще ми трябва кола,просто не мога да отида пеша,та...ясно ми е Confused

# 715
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Норе,( да знаеш ника ти все го свързвам с Елеонора  Embarassed )  та на коя дата е прегледа казваш? Намислила ли си си вече момиче или момче ще е...

Мамче нали шеше да си на линия...

Копнеж  bouquet

Пускам ви едно друго, не ми сред любимите, но от най-обичаните на Верката цялото го знае защото е лесно...  и като почне да го бръщолеви умира да се киска.  Laughing То сигурно щото все е изпоядена от комарите.

Смешните комарчета

Малкото комарче
няма си другарче.
Бърза през блатата,
право при децата.

Жужи им край ушичките,
щипе ги по ръчичките.
Тати се разсърди и пляс пляс,
изгони комарчето от нас.
.....

Комарчето с тънички крачка.
Чука на входната врата.
Добро съм добричко деца,
обичам само халва.

Направете ми вкусна закуска,
филия цяла ще схрускам.
Каквото съм кльощаво тънко,
умирам от глад тук на вънка.
.....

Малкото комарче
има си моторче.
Вместо да лети
с него то бръмчи.

Но моторчето се счупи
Кой да го поправи.
Нова гума да си купи,
комарчето забрави.

 

# 716
  • Мнения: 19
Evka тормоз на бременни е сериозно нещто. И аз имам малък проблем и мой приятел от полицията ме информира да няма саморазправи а задължително сигнал в полицията. За такова нещо могат да я осъдят на обществено полезен труд до 6 месеца, ако те удари затвор до 1 година, зависи от обстоятелствата и това в кой месец си. Аз просто заплаших с полиция и засега нямам проблеми. Лошо е че съседите не съдействат иначе може да ги изгоните от блока. Дано полицията да успее да ги респектира.
wicky искат ми протокол с диагноза бременност и патология, за да ми разрешат извънсесийно явяване на изпитите (с индивидуален протокол) по рано от 45 дни преди раждането, без протокола трябва мога да се явя чак декември като изляза в майчински и ще трябва да взимам всички изпити наведнъж, пък и празниците са около половин месец (като сложиш всички почивни дни и кой къде е заминал на семинари и т.н)
За кистите и аз имах, но лекарката каза че ще изчезне от само себе си и често се случвало при бременност. Кисата сама и си изчезна само много трябваше да внимавам да не се спука - забрани ми скачане и подобни физически упражнения, секс, вдигане на тежко (моята беше доста голяма над 4 см)
За секса имах същото усещане, но последните няколко пъти вече е почти като преди.
Честит празник !

# 717
  • Мнения: 693
Привет,
ние преди малко се върнахме от Борисовата, времето е разкошно, а и с компания е винаги весело...

Евка, съжелявам за неприятните емоции... Confused

Ивалекс, много са ти хубави стихчетата Heart Eyes

Редче, по-скоро ние се гаврим с детето...мъжът ми това казваше, че от закрила на детето ако ни видят ще ни я вземат Joy
Копнеж, много са малки и сладки, а и тя се роди съвсем мъничка 2750 гр....колко бързо се забравя обаче....
Скоро ще пусна още клипчета  Flutter

И сега да дсе оплача...аз никога не съм яла люто, никога...тази бременност какво ми става незнам...вчера изядох една голяма люта чушка и цяла нощ не съм спала...днес проодължава да ме боли стомаха, направо гори, а киселините са зврски Sick

Има ли такива, които са решили да ходят на трета ФМ?

# 718
  • Мнения: 36
Wicky, благодаря ти за информацията за възглавниците със спелта. 4-5 кг - това наистина е прекалено много.

Браво, Иве, отново много хубаво стихче!
То ми напомня за една песен на Жо Дасен - за комара - "Не ме безпокой, комаре, върни се при себе си":

http://www.youtube.com/watch?v=sh-v3A4niLk&feature=related

No me moleste mosquito
Retourne chez toi

Je fais la sieste, moustique
Arrête un peu ta musique
Ne sois pas antipathique
Ne me pique pas

  Nature Sunny

# 719
  • Мнения: 803

Има ли такива, които са решили да ходят на трета ФМ?

Има, има Simple Smile На мен ми предстои трета ФМ към средата на ноември. Бебка върви две седмици назад още от самото начало и Цолова ми препоръча да отида и на трета ФМ. Пък и на мен ми е много по-спокойно на тези прегледи. Отделя се повече време на бебето, с по-добра техника се гледа /че на ЖК-то е .... нямам думи просто Tired /, пък и във Фемина са специалисти.

Общи условия

Активация на акаунт