Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 7-ма тема

  • 176 798
  • 738
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 394
Дидник,да са ти живи и здрави именниците.Много да те слушат и много да те обичат!   bouquet Питката е просто разкош!  Hug
Лабрекс,чудни рибки!   bouquet...Наистина са много сладки!  Hug...Да се бях сетила и аз малки да ги направя.Маята много прясна ми беше и не очаквах,че толкова ще "забременее",като я вкарам във фурната.Просто щеше да се пръсне!  Mr. Green Grinning...Другият път-малки рибки.Благодаря ти и за идеята за питка-риба!Всички бяха очаровани,изненадани и доволни от вкусната питка! Hug

# 676
  • Мнения: 156
Ето и моя принос към никулденската трапеза. Да са живи и здрави всички, които имат имен ден днес!

# 677
  • в моя свят
  • Мнения: 849
Чудни рибки сте сътворили днес.Ето я и моята и аз вдъхновена от labrex  bouquet Снимките са лоши,но са от телефон.И моята риба е огромна,но много,много вкусна.


# 678
  • Варна
  • Мнения: 939
Много благодаря на всички за пожеланията - живи и здрави да сте и вие и вашите семейства   bouquet
Нямам думи от тез красотни рибоци дето сте ги "наловили"  Grinning
Направо избихте рибата момичета - всички рибки и малки, и големи, и бременни  Laughing и не толкова са разкошни   bouquet
Ама голяма краста това правенето на питки - сега се чудя в кой сгоден случай да я направя и аз тази чудна питка рибка - с тези хубави отзиви дето ги давате.
labrex голямо благодарско за поредната хубава идея   bouquet

# 679
  • Мнения: 11 607
Ауууууууууу, какви риби са изплували в темата.....Страхотни са!

Доди, като не ти е харесала рибата да ти е бременна - защо не я препрати към нас? Ние нямаше да я върнем.......Бременна, не бременна - все щяхме да и се радваме и не само да и се радваме.....

Мечта, и твоята риба е супер.

От Лабрекс друго аз и не съм и очаквала - разкошни риби! Браво!

Като ви гледам рибоците и мен ме сърбят ръцете да опитам и аз, ама..нещо мързела ме е хванал и ще си остана само с желанието......

Дидиник, супер питка - много добре се е получила! Зеленика, поздравления и за теб! Веси и Гого - сподели рецептата.......

# 680
  • Мнения: 1 394
Цитат
Доди, като не ти е харесала рибата да ти е бременна - защо не я препрати към нас? Ние нямаше да я върнем.......Бременна, не бременна - все щяхме да и се радваме и не само да и се радваме.....
Маме,бременна не бременна-изядоха я и пръстите си облизаха.Абе добре стана,ама натрупа много "килограми" по време на печенето и малко и се позагуби формата.Другият път по-малка ще да я направя,да не се "отплесва" толкова откъм дебелеене. Laughing...Тя не се удвои,ами се утрои.После гледам маята с дата на производство 3.12....И така си го обясних,че е прясна,та затова.... Rolling Eyes А теб да не те мързи много много,вземи та направи някоя от твоите красоти.Отдавна май те е домързяло струва ми се... Naughty Heart Eyes

# 681
  • София
  • Мнения: 1 762
Момичета, дойде денят в който и аз ще кача снимка  Embarassed Питката ми не е нищо особено на външен вид, но съм страшно горда, че като за първи път стана невероятно вкусна. Правих я по рецептана Мах мама.
Ще се науча и аз, като вас, ще видите вие  Laughing Hug



Докато взема фотото и мъжо беше гепил едно парче  Laughing

# 682
  • Мнения: 144
maqaami,дай сега подробности за съставките! Praynig Hug
В този хляб като рецепта няма почти нищо, вода, сол, захар, брашно, мая и малко олио...но като се сложи от тази бяла субстанция дето дори незнам как я наричат и....става също селски хляб от детските ми години.
Ако имаш познат, който работи във фурна просто го помоли да ти даде малко, отива само 3 гр. на кг...идея нямам как се казва, бяло и фино е като пудра захар.
Иначе аз в момента имам дето се вика за цял един живот, щедро ми подариха половин торбичка, готова съм да услужа даже ако трябва, стига да мога! Wink

# 683
  • Мнения: 144
maqaami,дай сега подробности за съставките! Praynig Hug

Тази рецепта е за 1/2 доза, понеже цялата ми идва много!

450-480 гр. брашно
225 мл. вода
1/2 ч.л. сол
1/2 ч. л. захар
1 с.л. олио
мая за 0.500 кг. брашно
и в случая сложих 2 гр. от въпросната съставка /неременно ще питам как се казва, като се чуем пак, че ми я донесоха чак от Смолян/

и става ето това:

тъкмо го извадих от фурната Grinning


# 684
  • Мнения: 384
Никулденски отчет от мен - пита за племенника:




# 685
  • Мнения: 1 394
Абет,Магаами,Мама пух,страхотни творения момичета! Hug
Мама Пух,не те ли достраша че може да се обърне питата от балкона? Simple Smile

# 686
  • Мнения: 11 607
Мама Пух,не те ли достраша че може да се обърне питата от балкона? Simple Smile

Доди, ние гладни съфорумки седим под балкона и чакаме само да ни падне питката......

Сега сериозно.... - дайте идея какво да направя за днес, Студентския празник ми е много на сърце и по повод,че на този ден се запознах с мъж ми.......Така и така май ще меся, поне да го съчетая с деня.....Мислех си и гледах питката сърце - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=374913.msg13154275#msg13 … 40;ко може малко повече пояснения за нея....Доди помагай....

# 687
  • Мнения: 1 394
Много е лесна,Маме.Значи месиш си тестото,и започваш да си точиш кори,около половин сантиметър дебели.Започваш да си режеш кръгчета и да си правиш розички/знаеш как се правят-навиваш пет кръгчета и режеш наполовина./После ги нареждаш розичките във формата на сърце.Отстрани ги обикаляш със сплетени фитили/моите бяха два,че не ми стигна тестото за тройна плитка/ и отгоре сложих тез листенца,че го изкелеших,та да покрия грозотията  Rolling Eyes...Втасваш и печеш.Това е!Аз мисля,че и рецептата съм дала... Hug...

# 688
  • Мнения: 1 394
Пропуснах да кажа,че слагаш и по едно топче в средата на всяка розичка. Peace

# 689
  • Мнения: 384
Хохо, изобщо не се замислих, че питката може да падне, следващия път ще я закова с един як пирон за перваза Laughing
Момичета, страхотни рибешки произведения, много съм впечатлена и ще крада идеи за моята зодиакална рибка, като му дойде рождения ден през февруари.
Dodyniki, сърцето е великолепно!!!

Общи условия

Активация на акаунт