Странни жени! Моля за мнение/съвет

  • 5 960
  • 44
  •   1
Отговори
  • Мнения: 31
Здравейте!
(Ако темата ми е не е за тук или е глупава, няма да се разсърдя ако бъде изтрита. Осъзнавам, че е странна и безумна, но пък ме касае и приемам нещата сериозно и търся някакъв отговор)

От няколко месеца съм в ситуация, при която не знам как да реагирам.

"Опитвам" се да вляза във връзка. Виждам се с жена, от време на време, която е някакъв вид кариеристка. По моето скромно непрофесионално мнение. Говори ми само за работата си когато се видим и това продължава часове. Ако се видим в 7 например, тя говори само и единствено за кариерата и това до около 23 часа. След това спира и й се доправя секс. Правим секс и спим. Патърна е сравнително един и същ в тези отношения.

След време започнах да се противя като изказвам мнението си, че аз не искам да служам само за някакви ситуации и хора, които не са никакви както на нея, така и на мен. Стигаме до почти скарване. При което се отдеглям в изчакване на различни моменти. После се повтаря шаблона от отношенията по-горе.
Накрая си казвам майната му и спираме да се виждаме за известно време поради тези причини или поради проблеми в службата - нейни или мои (овъртайм, умора или просто неприятен период).

Минава малко време, започваме да се виждаме отново. Тя не търси близост с мен - държене за ръце, разговори за нас, някакви общи активности. Когато опитам да постигна човешка близост - тя се отдръпва.

Това ме изморява и се чувствам пренебрегнат и незначим за нея. Сексът ни е хубав, но след втората, третата или четвъртата седмица човек (аз в случая) започва да търси близост. Не се случва.

Започвам да се виждам с друга жена. Тя е по-мила и любвообвилна, но отново с някакви ограничения за това. Не откъм степен на близост - а като времетраене. Критикува ме за всичко, което аз правя. Аз не съм я критикувал за нищо. Скарваме се и аз излизам винаги виновен, че си защитавам мнението, живота и личността си. И след това изчезва разсърдена.

Накрая си казвам майната й. Това е. После се появява първата - кариеристката. С нея се повтаря описания по-горе шаблон.

На камък и задръснета улица ли съм и дали има смисъл да продължавам да се боря за някакво мило интимно отношение от едната или от другата.

Тази сапунка се развива във възрастова ориентация: 35+ г.

# 1
  • Мнения: 8 892
До 35+ да нямаш сериозен постоянен партньор обикновено или почти винаги е червена лампичка. И за двете страни, и за двата пола.
Успех!

# 2
  • Мнения: 31
Значи половината свят с милиарди хора е в червени лампички.
Аз пък бих казал, че хората, които ходят по форумите да се заяждат им светят червените лампички.
Не писах тук за конфронтации и глупости. Просто се надявам да получа някакво мнение и съвет за подход.
Благодаря!

# 3
  • Мнения: 3 611
Просто се надявам да получа някакво мнение и съвет за подход.
Благодаря!
Намери си трета. За предпочитане да е с овехтели разбирания за ролята на жената в една връзка.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 344
Ма,общувайте,бе хора,говорете...
Знаят ли и двете какво не харесваш в тях?
Ако и двете страни не сте готови на разговри и някакви компромиси,чао.
Връзка се гради трудно,особено след 35+,хората все по-трудно приемат кусурите на другите.

# 5
  • Мнения: 7 325
Подбирай. Като не ти се получи на втората третата среща не си губи времето, а се ориентирай към друга. Жените не са странни, просто не си ти правилният. Винаги съм казвала, че уточнявайки още в началото кой какво търси и кой какво предлага е голямо спестяване на нерви и разочарования.
Скрит текст:
пускайки тема във форум трябва да ти е ясно, че освен положителни мнения ще има и такива, които няма да ти харесат. Оцени факта, че някой си е направил труда да ти обърне внимание и да пише в темата ти. Подходът ти към отрицателните мнения е въпрос на елементарно възпитание или липса на такова.

# 6
  • Мнения: 2 811
Ох, а защо вместо да казваш какт не ти се говори, не предлагаш ти теми за разговор, и не сменяш темите с по-приятни и интересни за теб. Нямате ли общи интереси и общи тематики с тези жени? Ходете на по-активни срещи, които да не са седене и говорене, а правене на нещо, ходене някъде. Така ще имате някакви общи преживявания. Но като цяло, нормално е всеки да говори за неща, които го вълнуват. Ако нямате сходни неща, котио да ви вълнуват, тогава какво точно правите заедно?

# 7
  • Мнения: 373
35 плюс инфантили,за които работата е всичко.Достойно за съжаление.На тая възраст хората няколко деца имат.За какво работите въобще не ми е ясно.Все едно тийнове на 15.

# 8
  • Мнения: X
Искаш сърдечна връзка Thinking. Не виждам нищо лошо. Много жени се оплакват, че мъжете им не са достатъчно чувствителни, защото са заети да се изживяват като големи мъжкари.
Явно не си попаднал на жена от твоя тип. На 35 мъжът изобщо не е престарял, не губи надежда. Изясни си какво искаш от жените и се ориентирай отрано дали дадена жена е подходящата за тебе. Ако случаят не е такъв, не губи времето и на двамата.

# 9
  • Мнения: 3 774
Къде се развива действието, ако не е тайна? В България ли?

# 10
  • в дяволитите очички на моето тормозче
  • Мнения: 1 001

 Патърна е сравнително един и същ в тези отношения.




Какво, по дяволите ,  е патърн newsm78

# 11
  • Мнения: 1 306
Бронте, моделът е сравнително един и същ в тези отношения. Ако правилно си превеждам pattern Simple Smile

# 12
  • Мнения: 31
Говорим да, аз постоянно се опитвам да сменя темата с нещо различно от вечната кариера, но пък моите теми се отбиват директно и се връща всичко навото по старому.
Да, в България се развива действието.
Но вероятно сте прави. В това няма смисъл и вероятно няма да успея да постигна нещо с усилията си.

# 13
  • София
  • Мнения: 24 839
Говорим да, аз постоянно се опитвам да сменя темата с нещо различно от вечната кариера, но пък моите теми се отбиват директно и се връща всичко навото по старому.
Да, в България се развива действието.
Но вероятно сте прави. В това няма смисъл и вероятно няма да успея да постигна нещо с усилията си.
Имаше един филм- хамерикански, разбира се, в който героинята привикваше любовника, тръшваше го на кревата, яхваше го и в ритъма на язденето, на скоропоговорка го осведомяваше за дневните си кариерни победи.
После го разкарваше като мръсно псе.
Явно, твоята кариеристка го е гледала няколко пъти и се е идентифицирала с героинята, поради липса на собствена идентичност.
Ако ти е толкова нужна и не можеш да ѝ биеш шута, почни да я третираш по същия начин- чукайки, ѝ говори за някоя друга с дадености, които кариеристката няма.
После сподели, ще ми е интересно да опишеш реакцията ѝ. Joy

# 14
  • в дяволитите очички на моето тормозче
  • Мнения: 1 001
Бронте, моделът е сравнително един и същ в тези отношения. Ако правилно си превеждам pattern Simple Smile

Благодаря ти,Desi.67  bouquet

Та по  темата- лично аз  много  се дразня, когато  някой  проявява  псевдо- интелигентност, използвайки  чуждици, вместо  българска  реч, когато  това  изобщо  не е  наложително; кухо, претенциозно   и   нелепо  ми  се  струва.
В този ред на  мисли- ако  авторът   при  срещите  си  с  девойката  говори  в  същия  стил, в който  се  изразява  тук,  напълно  оправдавам  момичето  за консуматорското  му  отношение към него.
Даже  му е  малко.  Naughty

 

Общи условия

Активация на акаунт