От кога може да се дава печено месо/зеленчуци?

  • 4 336
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 386
Мили мами, рових, рових и нищо не открих...Та искам да ви питам от кога давате/може да се дава печено месо,зеленчуци или изобщо нещо на фурна. Нямам предвид да му давам пълнени чушки, но искам малко да разннобразя яденето, като пак си му забърквам бебешките манджи, но ги слагам на фурна Rolling Eyes

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Доколкото разбирам нещо подобно на гювеч ли?Печени, варени или готвени на пара са все термично обработени.Защо да не му ги даваш?Но едва ли детето ти на тази възръст ще оцени различния начин на приготвяне и ще му се строри по-вкусна храната.Според мен сега гледай как по-бързо и икономично да му сготвиш.Като стане по-голям ще имаш възможност да му правиш "по-засукани" неща.

# 2
  • София
  • Мнения: 12 554
Печеното месо е по-жилаво. Бебето ти е още малко. Така че за момента по-добре да се придържаш към пюретата  Wink

# 3
  • Мнения: 1 045
Може и на фурна да даваш.Нали не трябва да е пържено,никъде не съм чела че не може печено.Само ми е чудно след това пасирането как ще стане?Може би трябва да се настърже и накълца всичко,за да омекне  иначе наистина ще е по жилаво и твърдо.
Аз не съм давала на фурна преди да има зъби,всичко е било супер разварено и пасирано.А сега когато съм сготвила нещо на фурна по-скоро го давам за дегустация не толкова за нахранване/на 1г и 3м сме/ Peace

# 4
  • Мнения: 386
Благодаря ви момичета! Аз мислех да му правя месо с картофи на фурна с малко водичка за да мога после пак да си го пасирам   chef Или нещо подобно...И аз не мисля че има нещо страшно като е на фурна Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 27 524
И аз не мисля че има нещо страшно като е на фурна Rolling Eyes

Кой е казал, че е страшно?  Wink
Но кой е казал, че на бебета се дават сухи неща? А на фурна печеното месо със сигурност става доста сухо  Peace
Много ясно, че не е проблем да даваш месце и зеленчуци, подходящо обработени - задушени, варени, печени... не виждам какво има да питаш всъщност.
Синът ми до късно се давеше с почти всичко, но отдавна е бил на възраст за печено месо и печени зеленчуци.

# 6
  • плевен
  • Мнения: 644
Според мен можеш да му даваш когато започне да дъвче,освен ако не пасираш.Иначе не виждам нищо лошо  Peace

# 7
  • Мнения: 1 336
Започнах да давам, когато можеше да яде и дъвче храна на малки парченца и спряхме пасираната храна, което стана към десетия месец.

# 8
  • Мнения: 383
Правя на малката зеленчуците на фурна, но ги слагам в йенска тавичка с капак и стават много вкусни - задушени с малко сосче.После ги намачквам.С месо не съм пробвала, него все още го сварявам и пасирам. Hug

# 9
  • София
  • Мнения: 39 759
Алекс е на 1,3г. Преди около седмица му дадох печено месо (на фурна). Снощи пак си хапна.
Дребното има 4 кътника, в момента растат и други, надявам се се справя успешно с дъвкането.
Направи си месото с картофите на фурна. Мачкаш хубаво или пасираш. Само виж да има достатъчно вода (сос), да не стане прекалено гъсто.
Можеш да сложиш и зеленчуци.

# 10
  • Мнения: 11 079
Че какво им е на пълнените чушки?
Нито оризовите зърна са проблем за дете, което не се дави от парченца (т.е. яло е нещо различно от гладко-смлените пюрета), нито фино смляната кайма от качествено телешко месо... като обелиш чушката и намачкаш и нейната месеста част с плънката... те ти на.

Виж, печено парче месо и на мен жилаво ми се вижда. Но зеленчуци на фурна отдавна давам. Дъщеря ми има 8 зъба и от много време се справя с не-пюрирана храна (а е захранена на 6, за протокола.)

# 11
  • Мнения: 1 336
И моят син си облизва пръстите от пълнени чушки, също и мусака и печено пилешко с картофи. Той е на една година, но откакто стана на 9-10 месеца му беше много по-интересно и вкусно всичко което ядем ние и отказваше гладко пасирани пюрета - купени или пасирани от мен. Пилешкото го накъсвам на малки парченца, картофите ги намачквам и така ...

# 12
  • София
  • Мнения: 39 759
Алекс също много обича мусака и хапва с удоволствие. Пълнени чушки скоро не съм правила. Но ще взема да поправя тази грешка и ще почерпя малкия човек Simple Smile

# 13
  • Мнения: 1 449
По-продължителното печене на фурна е достатъчно, за да гарантира безопасност на храната. Също както варенето на пара или във вода.

Единствено печенето на месо скара не се препоръчва преди 1 год. Причината е, че темепратурата не може да достигне до вътрешността на месото за краткото време на печене. В някои случаи се избягва варенето на месо на пара.

# 14
  • Мнения: 12
По-продължителното печене на фурна е достатъчно, за да гарантира безопасност на храната. Също както варенето на пара или във вода.

Единствено печенето на месо скара не се препоръчва преди 1 год. Причината е, че темепратурата не може да достигне до вътрешността на месото за краткото време на печене. В някои случаи се избягва варенето на месо на пара.

привет! косе босе, може ли да уточниш кога се избягва варенето на месо на пара и защо, аз съм голям фен на този начин на приготвяне на храна, главно защото си мислех, че е много полезен...

Общи условия

Активация на акаунт