МАРТенчето вече е мъничко човече! (16)

  • 7 988
  • 290
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 1 462
Момичета я пак да задам един въпрос  Simple Smile

Нали си обичам да питам  Wink

Как сте с бялото течение? При мен е по обилно от обикновено...., мама - доки каза, че при бременните е нормално да се увеличи...ама я кажете все пак как е при вас?


Здравей, ninchu_m,
бяло течение имам от както се помня. Правила съм какви ли не изследвания и накрая се оказа, че съм от 30%, които не се лекуват. Сега на моменти е по-обилно, на моменти не. Правиха ми цитонамаска и всичко си беше ок. Не се притеснявай, нормално е.   bouquet

# 241
  • Мнения: 10
Момичета я пак да задам един въпрос  Simple Smile

Нали си обичам да питам  Wink

Как сте с бялото течение? При мен е по обилно от обикновено...., мама - доки каза, че при бременните е нормално да се увеличи...ама я кажете все пак как е при вас?
И при мен е по силно,още от началото.Направиха ми 2 микробиологии вече и отделно за хламидии,микоплазми,уроплазми,стриптококо,и оше някви такива  които дори не съм чувала.Всички излезнаха отрицателни,микробиологийте чисти.Просто организма ми така реагира.

# 242
  • Мнения: 41
Добро утро и от мен. Не мога да поввярвам колко сте изписали от вчера. ей това една тема за нищо я нямаме. Не знам до март колко ли ще изпишем  newsm78 Hug

Добре дошли на новите мами. Като гледам колко още не са се записали може и да стигне 100 Simple Smile

За бялото течение и при мен много се е увеличило, от момента в който забременях и все едно си текна много, без ежеднена превръзка е немислимо да изкарам цял ден, но док казва, че микробиологията ми е добра. Ще видим дано няма нищо тревожно от това течение.

Нещо гърдите са ми както преди и пак започнах да се вкарвам във филми.

На мен не само ми е коледно, ами ми е и зимно извадих вчера всички пуловери и прибрах почти всичко лятно / те и бе зтова не ми стават де/, а то днес пак е топло. Вече се бях настроила есенно - зимно.

Не знам как е при вас, но аз вече искам да ми се вижда корема... онзи ден когато беше студено и се бях навлякла изобщо не си личеше, че съм бременна. Мислех си да ходя разкопчана хихиихихихи, като стана с големия корем сигурно тогава ще се опитвам да го прикривам Simple Smile

Хайде, че и аз много се разписах, сигурно ще има публикувани 100 нови отговора  hahaha

# 243
  • Мнения: 521
mimito83, има една тема тук Смешно ли е раждането или нещо от сорта (сега няма време да я намеря). Може да ти помогне срещу страховете - майки разказват смешните случки по време на ражданията си.

Мене точно тази тема ме отказа да раждам в БГ. Повечето от историите изобщо не са смешни! Направо кошмарни!

съжалявам ако съветът ми се окаже погрешен. Аз малко четох, защото имаше някои гнусни неща, които още не мога да изтърпя, но пък ми се сториха успокояващи някои от разказите.

А не, аз нищо лошо не исках да кажа, но си права, че има някои гнусотии, дето по-добре да не ги чете човек, според мене. Само повече се стресираме. А то на кой какво му се вижда смешно и какво му се вижда гадно е много лично нещо. На мен много от разказите, на които другите се смееха направо ми изправиха косата!

# 244
  • Мнения: 221
Привет момичета Hug
Раждането е толкова субективно, че не трябва да слушате този и онзи, не се шашкайте само предварително  Peace Нормално е да имаш страхове - мен също повече ме притесняваха шевовете и разкъсванията, отколкото болката. Родих нормално, без никаква упойка и без никакви шевове - затова казвам, че е строго индивидуално! Сега за второто съм вече с медицински показания за секцио  ooooh!, страх ме е много повече от преди, не ми се искаше да лягам под ножа, при положение, че знам колко бързо и лесно ми беше да родя първото си дете, но нямам избор.. В крайна сметка важното е с бебчо да сме живи и здрави, другото отминава  Peace

# 245
  • Мнения: 1 165
Здравейте и от мен.Аз бях за първи път на ЖК и се запознах с акушерката, която ще ми ги води.Приятно момиче.След 2 седмици съм при моята лекарка, че сега е в отпуска и предполагам, че тогава ще ми вземе за цитонамазка и микробиология.Утре ще ходя да ми взимат кръв за кр.картина, кр.група, хепатит и още нещо май имаше.
За течението и при мен е много обилно откакто съм забременяла.Не си и помислям да тръгна без ежедневна превръзка.
За раждането при от сега се знае, че ще е секцио и ще го вадят по-рано най-вероятно.Но за дата ще видим по-нататък, че още е много рано.
Да ви попитам кога се прави ехокардиография на бебчето и някой ще прави ли?Аз се чудя къде да я направя във Варна newsm78
Аз края на другата седмица си чакам резултатите от БХС.Стискайте палци всичко да е ок Praynig

# 246
  • Сред обкръжението
  • Мнения: 45
Здравейте и от мен днес!

  bouquet  bouquet  bouquet

бяло течение имам от както се помня. Правила съм какви ли не изследвания и накрая се оказа, че съм от 30%, които не се лекуват. Сега на моменти е по-обилно, на моменти не. Правиха ми цитонамаска и всичко си беше ок. Не се притеснявай, нормално е.   bouquet

При мен нещата стоят по същия начин. Сега ми взеха вагинален секрет и се оказа, че отново всичко е наред. Явно няма нищо притеснително.

# 247
  • Мнения: 521
Тинче, стискаме палци за БХСто! На мен доки нищо не ми е споменавала за фетална кардиография... май не ми се полага по здравна каса... Ама като отида на 22ри ще я питам. Да си кажа честно аз даже не знам дали ще ми правят късна фетална морфология тук. Изобщо не знам какво изследвания ми предстоят от тук нататук. Толкова бях съсредоточена върху първото тримесечие и ранните изследвания, че изобщо не се сетих да питам за късните...  ooooh!

# 248
  • Мнения: 26
И аз имам доста обилно течение с леко жълт цвят, док ми каза да отида след 10 дни, за да ми сложи Гиназол- вагинален крем, който се слагал еднократно, аз също попитах дали е опасно за бебо, но той ми каза, че по- опасно е да не се лекува. Аз и с предишната бременност имах такова течение и тогава  ми беше изписал свещички, но не помня какви точно бяха.
За раждането наистина не е толкова страшно, а и болката се забравя, щом се навиваме да раждаме втори път, аз  съм с епизиотомия и си спомням, че две седмици след това трудно си сядах на дупето, но сега почти шевовете избледняха и даже трудно се напипват. Болката от контракциите си е съвсем поносима, боли само като те включат за по- добро разкритие на окситоцин- е тогава ме болеше много. Тъй като съм решила да раждам в клиника, в която се прилага масово епидуралната анестезия и аз май ще избера да ме обезболят.
Тинчето, на мен като ми правиха ФМ, док направи нещо като кардиограма на бебо, защото ми го записа и него на флашката и прилича досущ като кардиограма, незнам дали е това, ще се опитам довечера да го кача на снимка. Даже на едното филмче все едно си смуче пръсчето много ми е мило като си го гледам.

# 249
  • Мнения: 1 165
Тинк, и при нас не се полага, но лекаря, който ще ми прави секциото ме посъветва да я направя.А в интерес на истината си нямам идея какво представлява.Доколкото разбрах се гледа за дефекти по сърчицето, но не знам в коя седмица се прави.
А иначе аз бях писала по-назад, че от моята ФМ съм много разочарована.Освен всичко е наред за възрастта друго не чух и не разбрах от лекаря SadДобре, че преди това ми правиха преглед докато лежах в болницата, че там лекарката малко по-обстойно ми обясни какво се вижда.Тогава му измери сърдечния ритъм-беше 163 удъра в минута.Не знам дали е нормално

# 250
  • Мнения: 26
Момичета и аз ще се запиша на първата страничка, но като влезна в четвъртия месец, че аз още си имам болчици и то като менструални, даже док ми прави в понеделник и преглед и каза, че матката ми не е контрахирана, но  е с леко повишен тонус и ми предписа магнезии да пия. Та още се въздържам за това.
Тинчето, моя док каза, че до 180 удара в минута е нормално за сега.

# 251
  • Мнения: 54
Тинк, и при нас не се полага, но лекаря, който ще ми прави секциото ме посъветва да я направя.А в интерес на истината си нямам идея какво представлява.Доколкото разбрах се гледа за дефекти по сърчицето, но не знам в коя седмица се прави.
А иначе аз бях писала по-назад, че от моята ФМ съм много разочарована.Освен всичко е наред за възрастта друго не чух и не разбрах от лекаря SadДобре, че преди това ми правиха преглед докато лежах в болницата, че там лекарката малко по-обстойно ми обясни какво се вижда.Тогава му измери сърдечния ритъм-беше 163 удъра в минута.Не знам дали е нормално

Тинче, моята докторка която ми прави и ранната ФМ ми каза че около 24 г.с. се прави ехокардиография., ако не се лъжа де. Щото тя толкова инфо ми даде че незнам дали успях да запомня всичко. Ритъма на сърцето на моето бебче е 172 удъра в минута. Нормален е пулса и на твоето.


# 252
  • Мнения: 1 165
Еее, браво.Че мъжо вика нещо си го развълнувала Mr. Green

# 253
  • Мнения: 26
На моето беше 171 удара в мин.

# 254
  • Мнения: 521
На мен пък не ми казаха колко удъра в минута е... Аз знам че под 100 е лошо, твърде бавно бие а от 120 до 180 е нормално.

Да ви се оплача току що ми се отчупи ъгълчето на един преден зъб... ей тъй докато си дъвчех сандвича....  ooooh!
Много внимавайте като дъвчета, май зъбките ни почват вече да страдат....


Общи условия

Активация на акаунт