На море в Турция - all inclusive, тема 8

  • 92 531
  • 738
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 482
Ще чета предишните теми, но като начало може ли някой да ми помогне, за да се ориентирам по-лесно? Къде е най-подходящо за почивка през юни с две малки деца? Иска ми се мястото да не е много шумно, да е спокойно, да има къде да се разхождаме и да усетим поне малко магията на Ориента? А също и да не е много отдалечено, по възможност, за да не стане пътуването прекалено дълго /със самолет става дума/.

# 181
  • Мнения: 1 710
Ще чета предишните теми, но като начало може ли някой да ми помогне, за да се ориентирам по-лесно? Къде е най-подходящо за почивка през юни с две малки деца? Иска ми се мястото да не е много шумно, да е спокойно, да има къде да се разхождаме и да усетим поне малко магията на Ориента? А също и да не е много отдалечено, по възможност, за да не стане пътуването прекалено дълго /със самолет става дума/.

Започвам подред въпросите ти, но правя предварителна уговорка, че според мен трудно ще съчетаеш спокойствие с почивка в Турция, поне що се отнася до известните курорти. Ако планирате нещо индивидуално, въпросът стои по друг начин.
Юни е много подходящ месец за почивка по цялото Анталийско крайбрежие, както и за Фетие и Мармарис, които също са доста на юг. Вероятно и в Бодрум, и в Кушадасъ е супер времето, но ако обичате да ви е много топло, най-добре е да се ориентирате към горещата Алания. Аз през юни улучих доста високи температури - едната година градусите стигнаха 47 в Белек, а тази около 42 в Алания. Но не е непоносимо, даже смело мога да кажа, че не се усещат много, при положение, че хотелът разполага с непрекъснато работещ климатик и достатъчно на брой басейни.
Щом ще сте с две малки деца, значи вероятно ще изберете хотел, който е ориентиран към привличането на семейство с деца. Страшно много са хотелите, които предлагат прекрасни условия за деца, но там естествено и децата са наистина много. Ако харесате хотел с голяма територия и не много на брой стаи, има реален шанс да почивате приятно без да се чувствате така, като че ли сте в центъра на голяма детска градина. Повечето хотели в Анталия са с голяма и хубава територия, докато в Кушадасъ и Мармарис май преобладават хотелите "градски" тип, въпреки, че и там има големи комплекси.
Що се отнася до разходките нещата са по-сложни ако държите да се разхождате извън хотела, тъй като това доста стеснява избора. Всъщност това важи главно за Анталия. Там хотелите са с големи територии и обикновено са сред нищото и в радиус от 10-15 км. няма нищо интересно. Естествено има изключения, но ако държите да сте в някаква търговска или градска зона, трябва да изрично да търсите такъв хотел и по-вероятно е да го намерите в Мармарис, Кемер или Кушадасъ.
Щом ще пътувате със самолет, където и да отидете, полетът няма да е повече от час и 40-50 минути. Друг е въпросът, после колко километра ще пропътувате с автобус. Близо да летище са хотелите в Белек, Лара, Кемер, Бодрум и Фетие. Като казвам близо имам предвид отдалеченост до 50-60 км.

# 182
  • Мнения: 7 605
Аз само допълвам  Wink
Не знам дали има полети от БГ до Даламан, но на само 15км от там е курорт Саригерме, където ще бъдем ние, със чудесен плаж особено за деца, плитко море, фин пясък, а до селото се вървяло 10 минути само. В този залив има 5 хотела май, всички са тип ваканционно селище.

Иначе около Анталия курортите с инфраструктура около хотелите са Титрейенгьол и Кумкьой. За спокойствието ви препоръчвам да избирате хотел с не много голям брой стаи/легла, но пак тип селце т.е. с вили или бунгала и градина. В Кумкьой били хубави хотелите Терас, Хане (има фемили, гарден и др) и Sunis Hotel Kumköy Beach Resort & Spa както и Дефне Гардън.

Виж и хотелите на веригата Барут край Сиде, много са добри и не са големи  Peace

# 183
  • Мнения: 482
Много ви благодаря за изчерпателните отговори, аз имам и познат от Турция, ще се допитам и до него, той май най-много харесва Бодрум, но като започна да разглеждам оферти, пак ще го питам.

# 184
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 364
Записвам се единвид в темата.
Тази година мислим да ходим в Турция на море - за сега сме две семейства с деца. Общо взето още немога да се ориентирам.
С туроператор или сами правите резервациите? И как бихте ми препоръчали?
С полет или със собствен транспорт - автобус не ми е опция.
Чета ви но съм доста объркана все още май. Искам и да разглеждам...не да стоя само в хотела.
Ако на някой му се занимава...може да ме поеме с обяснения...ако не здраве да е Mr. Green
На какъв език си говорите в хотела?
Благодаря предварително.

# 185
  • Мнения: 648
Хера , препоръчвам ти да се обърнете към туроператор, желателно такъв, който работи с Тез тур, споделете изискванията си, предполагам най- вече хотела да е фемили и да предлага добра анимация за деца.
Желателно е със самолет Peace
 В хотела, извън хотела може да говорите на руски, английски, много от агентите на Тез тур владеят български!

Ако направите щателно проучване и добър избор ще се насладите на страхотна почивка  bouquet

# 186
  • Мнения: 206
записвам се да следя темата Hug

# 187
  • Мнения: 1 243
Айде започна се с турската треска  Laughing
Записвамс е да не истърва нещо, че почивката в Турция ми е любима!

# 188
  • Мнения: 92
да така е започна се турската треска !
моля ви пишете ми или ми дайте линк кам правилата за пътуванве със самолет  до турция -/даламан/ че ще ми е за първи път

# 189
  • Мнения: 116
Запис и аз да следя темата. Искаме да ходим в началото на май някъде в Турция. Ще ни е за първи път. Трябва добре да подберем подходящо за нас местенце (нещо бунгала или и аз не знам), че сме с 4 деца....

# 190
  • sf
  • Мнения: 10 206
Записвам се.
миналта година бяхме в хотел до Кушадасъ. С Караджъ турс. Много сме доволни, тази година пак искаме там да отидем, не ни се роскува с друг хотел. Агенциите още не са изкарали оферти за лятото. Мисля даже да проверя как са цените на свободно, за да отиден евентуално с наш транспорт.

# 191
  • Мнения: 327
Записвам се.
миналта година бяхме в хотел до Кушадасъ. С Караджъ турс. Много сме доволни, тази година пак искаме там да отидем, не ни се роскува с друг хотел. Агенциите още не са изкарали оферти за лятото. Мисля даже да проверя как са цените на свободно, за да отиден евентуално с наш транспорт.

В кой хотел бяхте?

Ето и един сайт,който дава много добри цени за момента
http://www.bookingturkey.net/HotelSearch.aspx

# 192
  • sf
  • Мнения: 10 206
Клуб Максима- на около 30км извън Кушадасъ.

# 193
  • Мнения: 1 710
Честита Нова Година! Нека е изпълнена с много пътешествия и прекрасни спомени от почивки! Simple Smile

Първо да напиша, че завиждам благородно на всички, които отивате на почивка с приятели. Аз мечтая за една семейна почивка и още една, пак семейна, но с приятели. Mr. Green За съжаление обаче, няма начин да се организираме с приятели.

donsita, в кой хотел бяхте? Аз пък все искам да експериментирам, да ходя на нова места, все за нови хотели мечтая, ама и старите и хубави не забравям. Grinning

Хера, и аз мисля, че е по-добре да се обърнете към туроператор за резервация или по-добре за целия пакет. Другият вариант е да разгледаш офертите на немските и австрийски тур оператори, защото те предлагат по-добри цени, но тава е при условие, че отидете със собствен транспорт, защото полетите са от Германия, съответно Австрия. Иначе и аз споделям мнението на Nadejdica, че Тез тур са подходящи за да повериш почивката си на тях. Доста добре, да не кажа перфектно са организирали дейността си, така че да осигурят максимално добра почивка на клиентите си. Виждането ми е, че каквото зависи от тях, за да се чувстват добре клиентите им, гледат да го направят. Те са и тур операторът, който предлага най-много хотели по турското крайбрежие, което също не е за пренебрегване. Цените според мен са съвсем добри на фона на Астрал холизейз и Аква тур. По отношение на транспорта - пътуването с кола си има своя чар, пък и възможността да се види това-онова също е примамлива, но пък удобството на полета е несравнимо. Ако пътувате с кола, може би ще е добре да помислите да разделите пътя с една нощувка някъде иначе ще е много изтощително, но вероятно аз не съм подходяща да давам съвети за пътуване с кола, защото не обичам и нямам търпение. За мен полетът е не само удобство, а и емоция, така че ти препоръчвам него. Simple Smile
За езиците в хотела - в Анталия говорят английски, много немски и доста руски. Ние не сме имали проблем с комуникацията на английски и руски.
За разглеждането извън хотела не мога да ти бъда грам от полза, защото ние се закотвяме в комплекса и не мърдаме от там. Може би и преди съм писала, но първата година, когато почивахме в Анталия, направих голямо проучване къде какво може да се види, разучих как седи въпроса с наемането на кола и тръгнахме с готова програма за разглеждане на интересни места, която да запълни и седемте ни дни там. Оказа се обаче, че толкова много ни хареса в комплекса, че нямахме никакво желание да ходим никъде и едва-едва отидохме да видим водопада в Анталия. Ако сте с кола, където и да отидете има какво да се види. Иначе екскурзиите организирани от тур операторите са скъпи и не са кой знае колко, но и те са вариант.

P.S. Охо, докато си напиша фермана, вие сте ме изпреварили и с въпроса, и с отговора за хотела в Кушадасъ. Simple Smile

# 194
  • Мнения: 92
Честита нова година !
Още сме януари месец , студено време,  минусови температури , а вие вече  сте букнали за лятна почивка в Турция ! Ама разбирам ви и мене тази мисъл ме топли. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт