Момиченце или момче на мама МАРТенка в коремчето расте? (17)

  • 18 001
  • 747
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 254
Здравейте,
от известно време се появявам като гост в темата. И днес рано-рано сутринта реших, че е крайно време да се разпиша.
Казвам се Петя на 28 години и в края на март очаквам второто си детенце. Имам дъщеричка на 3 години и половина.Бебчето беше доста непланирано, но за сметка на това вече е много желано и чакано Simple Smile
Весели празници и ползотворна почивка на всички Simple Smile

# 691
  • Враца
  • Мнения: 21
didipeicheva как добре те разбирам.Ние още сме в ремонт и моя мъж не може да схване че аз скоро няма за мога да чистя така както съм могле преди по цял ден с парцала и прахосмукачката.Нито се сеща че кухнята ми трябва да сготвя, защо ли као майка му му праща буркани и той не е нужно да прави нищо.По цял ден си лежи и си гледа телевизия или си играе на компа тъй като е и безработен. Аз в момента съм на лекции и се прибирам страшно изморена, но ако не го накарам да сложи масата няма и да се сети.Ий на и аз си излях душата.Та не си сама в това мила, за съжаление не мога да направя да ти помогна както не мога да помогна и на себе си.Ще стискаме зъби и ще си учим децата по добре от нашите и от на мъжете майките или поне ще се опитаме.Хубави почивни дни милички аз отивам да се уча Simple Smile

# 692
  • София
  • Мнения: 275
4elsy добре дошла, най-после и ние да си имаме мартенски близнаци.  Hug
Pamdar добре дошла и на теб мила. Лека и безпроблемна бременност момичета. Отбора ни се увеличава с всеки изминал ден, сигурна съм, че и още мартенски мами ще се запишат.
Аз да ви се оплача. Вчера цял ден ме боля коремчето ниско долу, вечерта обаче болката се засили доста, не мога да ходя, не мога да стоя изправена, и така няколко часа. По най-бързият начин изстрелях мъжът ми до най-близката денонощна аптека за но-шпа. Пих едно и заспах.
wola с мъжете трябва дипломация. Ако започнеш да се караш с него и да крещиш, на него само това му трябва, веднага си мислят "ето хормоните пак бушуват", криво й е и т.н. Аз съм се научила да разговарям с моят мъж, да му обяснявам, а пък и ние живеем сами, работата няма как от само себе си да се свърши, ако й двамата не положим усилия.

# 693
  • Варна
  • Мнения: 46
wola много ти благодаря наистина не съм сама. Снощи даже и си поплаках така тайничко. Моя хубавец поне ходи на работа, но майка му е на 80+г. познай какво е с тежка склероза все едно си имам едно дете, ама това не разбира като му се говори. И аз не знам как да му обясня че ще се иска както каза ти чистене хайде сега корема ми не ми пречи, ама после зимата. Да не говорим че съм редовна студентка цяла седмица съм от 7сутринта до 1 на обяд а в Петък съм цял ден до 6 вечерта. Като се върна кое по напред, а моя снощи ми вика е ти като се върнеш какво толкова има да правиш вкъщи. Така го изгледах и го питах дали яденето му и чистотата сами се правят. Наистина се прибирам капнала може да седя цял ден, но мен от сега ме боли кръста и искам да полегна поне за малко, е сега както е почивен ден отивам по борсите да пазарувам че нашите ще идват за 2дни и познай, а тия миризми на яденета така не ми понасят, но детето ми определено ще си го възпитавам както аз си знам баща му да има да взима.  hahaha hahaha

# 694
  • Варна
  • Мнения: 46
Antoniya The One именно но досега никога не е имало проблем, но моя мъж не може да схване какво значи жена му да е бременна. Донякъде се съгласява, донякъде си мисли че са превземки, лошото е че няма как да дойде с мен на прегледи малко гинеколога да му пообясни за какво иде реч и какви промени настъпват. Отстрани бременни жени като гледа ми вика какво им има толкова няма наливане на акъл в главата му и това е, понякога такъв бесен яд ме обзема че ми иде  #2gunfire #2gunfire #Cussing out #Cussing out такъв е живота

# 695
  • София
  • Мнения: 275
Диденце, не се ядосвай мила. Точно сега ти трябва цялото спокойствие на света. Аз не мога да се оплача от моят мъж като цяло, т.е. всичко си е както преди, редуваме се миенето на чинии, чистим двамата, тъй като съм все изморена хапваме повече навън или си поръчваме храна за вкъщи и т.н. Но и аз имам чувството, че той не осъзнава малко или много, че нещата вече не са същите при мен. Имам повече нужда от почивка, изморявам се повече, спи ми се, невидимите промени вътре в нас, и понякога дискомфорта за които споменаваш и ти. Книги ли да им дадем да четат, незнам  newsm78

# 696
  • Мнения: 11
Добро утро момичета! Гледам, че не съм единствената ранобудничка в събота. Днес трябваше да съм на лекции, но вчера преподавателя нещо много ме изнерви и реших днес да си спестя натоварването и да си почина, а и утре сме на сватба и имам няколко задачки за днес.
Относно темата за мъжета. Не се напрягайте. Знам, че е трудно и аз съм минавала през такива неща, но сега, откакто съм бременна не мога да се оплача. Но и аз не си давам зор. Не готвя, когато не съм изморена и реша аз тогава чистя. Преди бях педантична и се разпокъсвах- работа, училище ( изпити ) и домакинство ( всичко сама, освен понякога да си направи нещо за ядене ). Но вече казах край, когато съм уморена ще си легна и това е, ако ще около мен да е кочина и хладилника да е празен, здарвето и спокойствието ми са по-важни. А и с времето, като я карам така таткото започна да чисти малко по малко, да пазарува, да простира дори. Преди говорех ли говорех, че имам нужда от помощ, но уви " Като не можеш да си организираш времето, аз ли съм виновен " и какви ли не още глупости. Понякога с думи при тях не става. Те са от друга планета не го забравяйте, а и всичко е в хромозомата им Simple Smile

# 697
  • Варна
  • Мнения: 46
 lapiovra многоо си права те са от планетата на бавносхващащите и трябва да им се повтаря по много пъти докато нещо стигне до гънките им в мозъците. Аз напазарих седнах да помисля от къде да почна да чистя че и да готвя, ама зор хич няма си давам боли ме г...а с извинение който не му харесва да си го направи Simple Smile)) Аз и детето сме по важни  Grinning hahaha bowuu

# 698
  • Мнения: 24
здравейте момичета! Аз не съм се включвала отдавна, защото бях малко болна  - по прочетох малко назад в темичката и видях че не съм била единствената. Надявам се всички мамчета вече да са добре. Искам да споделя с вас на мен от какво ми мина, в същност пропуснах да кажа че имах ужасни болки в гърлото, хрема, общо неразположение, абе .... настинка с много екстри.  Много лимон с мед, Прополки, вечер салати с чесън, гаргара с прополисов клей и това беше. Вчера се върнах на работа (след 2 дневен престой в къщи) и там за съжаление само се натоварих. Много притеснения, много нерви, чак се изплаших за бебето. Цяла нощ не съм спала да мисля и премислям за проблемите във фирмата .... офффф добре че сте вие - като влезна във форума забравям за всичко останало. Сега ви оставям за няколко часа - отивам на "Училище с 9 месеца". Преди две седмици ходих за първи път и много ми хареса. Като се върна ще ви пиша пак. Целувам ви.

# 699
  • Мнения: 10
Добро утро.Добре дошли на новите мами Hug
По темата за мъжете и домакинската работа,моя мъж много ми помага.Изобщо не мога да се оплача.Разпределили сме си всичко.Отскоро живеем заедно и така си тръгна от началото.Аз готвя,пера,гладя и т.н.Той чисти с прахосмукачката и мие пода, пуска миялната Laughing и изхвърля боклука.Е нищо че е толкова изпълнителен и мен бесните хормони не ме подминават,все намирам за какво да избухна,после даже се чувствам виновна Embarassed Rolling Eyes

# 700
  • Мнения: 35
здравейте и от мен. аз тези дни нещо нямах настроение да влизам във форума и не съм ви чела обстойно, но се включвам към последните ви коментари.
относно мъжете - за жалост всичко с тях е политика и компромиси. много компромиси. иначе се получава като моя случай - сама да си гледам детето.
като ви чета си казвам - поне всичко решавам сама - количка, прегледи, обзавеждане, име и т.н.
 но от друга страна - помощ в къщи няма. дори и за пет минути. аз се оправям перфектно засега, но по-нататък, недай си боже, да не мога да си обуя обувките или да си оправя леглото, да трябва спешно някой да ме закара някъде или да ме успокоява, когато не съм добре....
така че, нещата винаги имат две страни.
помнете, че мъжете ви правят също много компромиси, че са със вас. и за вас.
прегръщам ви и ви пожелавам в дъждовното време да имате настроение и да сте обградени от любими хора.

# 701
  • Мнения: 521
Здравейте и от мен! Аз пък си изпратих мъжлето на летището тая сутрин и си поплаках и сега вече май ще гледам да се взимам в ръце и да посвърша някоя и друга работа по къщата. Имам и да уча ама няма да е днес, изобщо не мога да се съсредоточа. Колкото и да се оплакваме от мъжете, без тях е по-зле. Аз лично не мога вече от нищо да се оплача и смао ще ми липсва моя, и компанията му и шехичките, а и чистенето и готвенето, защото от как забременях само той вършеше тая работа. Сега всичко самичка ще трябва.... Е, поне след 2 седмици отивам при него до края на октомври, но после ноември и декември като се върба - дупе да ми е яко. Може и да ми е смешно, но и аз това си мислех... ами кой ще ми завръзва обувките...  Crazy Има толкова по-важни неща, аз затова съм се притеснила... Е ако му видя дебелия край, ще ходя да си прося болнични и ще се ходя при него, пък работата и фирмата да се оправят без мене!  Crossing Arms

Сега гледам на сайта на летището в Манчестер, че самолетът му вече се приземява и отивам да чакам на телефона да ми се обади...

Преди да забравя - Добре дошли на новите майчета 4elsy  и Pamdar , пожелавам ви лека и безпроблемна бременност!   bouquet

4elsy гледам те, че си в Англия и май ако нямаш нищо против ще се възползвам от опита ти с доктори и изследвания там, че нали се местя декември нататъка и ще раждам там...

# 702
  • София
  • Мнения: 404
добро утро, момичета. нямам време да ви изчета, че пак много сте писали, но видях че има нови мартенки и искам да им пожелая лека бременност и здраво бебче   bouquet. Добре дошли.
Вчера ходих при доки, каза че не е голям проблем  и ми даде аспирин протект само да пия, това бил по-малко страшния фактор и не бил голям рискът. Иначе видяхме бебчо, развива се съвсем добре, всичко му е съразмерно и добре оформено. Първоначално спеше докато го измерим и после, явно осъзнал, че ме притеснява като не мърда, така се разшава, че нищо вече не можеше да се види, голям палавник или може би по-точно палавница. доки каза, че според него е девойка, дори ми показа срамните устни, но се изискваше твърде много въображение, за да ги видя. все пак не е никак сигурен и каза, че след 1 месец може и да се окаже, че му е пораснала пишка, така че не ми слагайте още розови гащи. все пак другата сряда ще отида при друга докторка, една от  най-хвалените, че и без това имам няколко връзки при нея и би било грехота да не се възползвам.
благодаря на всички за подкрепата и ви пожелавам много усмихнати празнични дни.

# 703
  • Мнения: 131
Здравеите, момичета. Благодаря за хубавото посрещане и милите думи. Желая на всички весели почивни дни. За тези, които работят е добре заслужена почивка. Аз не работя от 09.06.09 и вече ми е много скучно. Понякога се чувствам като паразит, но вината не е моя, просто ми е лошо постоянно. Завиждам на тези, за които това е минало. Да ви призная се чувствам и малко специална, че сам единствената с близнаци, които може и да се родят по-рано, но понеже сам на вашите седмици реших да съм при вас. Даи Боже всичко да е наред ще раждам секцио в 37 седмица и това ще е края на февруари.
Тинк, нямам нищо против да си комуникираме, тук грижата за бременната е като при вас, ако съдя по Firsttrimester test (12г.с) , за които споменаваш в предишните страници. За близнаци те гледат на scan всеки 4 седмици. Нухална гънка в 12 г.с., но при мен не се вижда добре и ме викат в 17 г.с. Когато бебето е едно е малко по-различно.
По отношение на готвенето и чистенето, моля ви не си даваите зор, работата не е заиче да избяга. Моят съпруг е готвач и готвенето не е мое задължение, чистенето с прахосмукачка е също негово. Пък на мен остава каквото мога. Не е лошо на мъжете, които не помагат да им се предложи четиво за бременни. И моя мъж се подхилква, когато му кажа, че съм уморена, но аз не се сърдя. Те мъжете може би ще се опитат, но никога няма да разберат какво е да си жена. Глезете се повече. Лек ден. Обичам ви. 

# 704
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
Здравейте,добре дошли на новите мами.
4еlsy честито за близнаците,преди много исках като реша да имам деца да имам близнаци,в другия живот може би.Лека бременност.

Общи условия

Активация на акаунт