Най - обичаме през есента ОКТОМВРИйчета да гушкаме в ръка

  • 20 939
  • 728
  •   1
Отговори
# 30
  • Sofia
  • Мнения: 26
Gercho,a nie se sadrahme da te tyrsim v Patologiq Grinning Extra,4e nqma da si tuk Wink Na nas s Radi dnes ni dadoha mishleto i go gledahme kato polezno izkopaemo ....Tuk nikoi nishto ne ti kazva kakvo da pravish,a az dori ne znam kak da go hvana da go izvadq ot koshcheto Sad Kak go karmq samo to gorkoto znae dali qde,a pustata pompa mi e tamna India i ne shte da pravi vakuum....Dobre,4e pone sedi na garda,a posle mu davam i shishe pone da ne sedi gladno miloto Simple Smile Dnes osavih Radi za 5min s malkia da svikva,a tq se beshe panikiosala,no neka da svikva i da e solidarna s men v lutaneto Grinning

# 31
  • Мнения: 1
Плами мн се радвам за теб и бебока, ради да се учи и тя. леле не знам аз като видя моето бебче какво ще го правя  ooooh! Hug
чакаме добри новини за ново бебче

# 32
  • Мнения: 32
Здравейте и от мен в новата тема!
Стискам палци на мамите с неразполойения! Hug

# 33
  • Мнения: 199
Ger4o, радвам се, че си се измъкнала от болницата.
Миркам, прегръдки за Криско  Hug важното е, че нищо му няма на душичката.
Плами, тормози акушерките да ти показват как да гушкаш и кърмиш, не се предавай. Там ако не питаш никой няма да дойде на своя воля да ти покаже, но иначе ако потърсиш помощ-не отказват. Не се тормози, че е гладно мишлето, ако е гладно то ще си покаже, не бързай с АМ, слагай често на гърда да папка коластрата и всичко ще е наред Hug

Лека нощ и сладки сънища на всички Heart Eyes

# 34
  • Мнения: 84
Запис! Само хубави новини в новата темичка!!!

Дай Боже само хубави новини.

Гледам,че моята дружка нищо не е писала,тя и неочаквано май са я приели.Последно мъжо ми каза,че е с 3см и няма да задържат бебо до термин,оставят я да ражда,
Незнам мъжа й дали ще пише в темата,ако имат вече бебе,но аз ако разбера нещо и с позволението на майката ще ви пиша повече.

Стискайте палци......много я мисля,дано всичко е ок

# 35
  • Deutschland
  • Мнения: 186
Добър вечер и от мен.Да се запиша и аз в новата темичка.
Плами ама карай ги да ти обясняват.Да ти покажат.Как така ще те оставят сама.Все пак ти е първо детенце.
Аз тук знам че много се занимават с теб докато си болницата.Всичко ти обясняват.След като те изпишат здравната каса поема и акушерка която да идва у вас 10 пъти и да ти показва,обяснява и отговаря на въпросите ти за бебето.

# 36
  • Мнения: 103
Плами, ама аз те разбирам напълно! Не ги оставяй намира, питай и искай да ти помогнат.

Герчо, радвам се, че си добре!

Чо ко, прекрасни новини, още малко и ще са си вкъщипринцеските!

ПРиятна вечер, а аз си лягам с киселните ....

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Плами,провокира ме да се разровя и да намеря една тема,която на мен много ми помогна в онези първи дни с бебето.

Като всяка млада и неопитна майка и аз незнаех какво да го правя това бебе Grinning,страх ме беше да го пипам ,гушкам,изобщо при всяка мисъл за него ми се подкосяваха краката,че незнам какво да правя и че ще объркам нещата.Ала майката -природа добре се е погрижила да съхрани нашия инстинкт и стига да му се доверим и да си повярваме,всичко тръгва много по-лесно.И ще видип,че с всяка изминала секунда все по-добре ще разбираш какво иска твоето детенце.И ти ще знаеш най-добре,защото ти ще си най-добрата майка за него Hug

Та темата е относно ОСНОВНИТЕ ПОЗИ ЗА КЪРМЕНЕ.Надявам се да можеш да ги видиш чрез телефона или по-късно вкъщи,но не се отказвай.
Аз така направих-след седмица-две разранени зърна и болки-седнах и пробвах ли пробвах,докато открих,че нашата поза е легнали един до друг.Така си се кърмехме без проблеми повече от година и кърменето за мен беше наистина удоволствие и незаменими и незбравими моменти на интимност,близост,любов и радост с моето дете.

Надявам се да съм помогнала и да не ви досаждам и на другите майчета.Аз не искам да агитирам никой за или против кърменето,защото това си е все пак лично решение Peace

Ето още полезна информация
-Библиотека на Кърмаческия-където винаги може да намерите помощ и съвети от консултантите там Simple Smile
-Как да разположим бебето правилно

......

Много се надявам скоро да имаме прекрасни новини за Атадарчето Praynig

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 26
Mirkamche,ne znam kak da ti se otblagodarq!!!!! Az veche 3 pati go karmih i sam bez krast,bolqt me rebrata,gardite,no samo kato si go vidq i vsichko mi minava  Heart Eyes Strah me e da go darja pri men za da ne se prostudi,4e nali oshte se adaptira,no ne znam dali ne e problem,4e ne se cedq,zashtoto pompata mi e skapaniq Avent i ne pravi vakuum Sad A milinkiq e tolkova manichak i samo se kokorka,no tatito pyk mnogo ni pomaga Simple Smile Dnes daje go donahrani s shishenceto,poneje nqmam oshte mnogo karma i go origna i prispinka Simple Smile Strahotna gledka sa mi Simple Smile Sladki sanishta ot nas Heart Eyes

# 39
  • Мнения: 23 271
Плами,помъчи се малко с помпата,ще й хванеш цаката.Провери добре дали малката бяла тапичка е сложена правилно,със звездичката надолу,натисни я добре.После провери дали силиконовата основа,която прави вакума и се закрепва за дръжата също пасва.Най-нарая пробвай силиконовата част,която се слага на гърдата.Понамести я нягоре-надолу,докато не направи вакуум.и при мен не стана от първия път с помпата,трябваше ми малко време.После,обаче,се усетих кое как и нямах никакви грижи.Ако ти е по-лесно,можеш да махнеш силиконовата чашка за гърдата и да пробваш без нея,на някои жени им е по-лесно така.Не се отказвай.Бебетата са много издържливи,няма да умре от глад,но ако не го кърмиш през 2-3 часа може да намалее кърмата.Дръж го по-дълго на гърдата ,поне 20-30 мин.Те се уморяват,заспиват,после пак плачат за храна и така...Като го гушкаш гледай да го подхващаш за гръбчето и вратлето,няма нищо специално.Като кърмиш не се изгърбвай,не се навеждай надолу.Вдигай бебето нагоре/с възглавница примерно/ или ърми легнала,за да не натоварваш кръста и гърба.Важно е твоето тяло и тялото на бебето да са обърнати едно към друго.Придържай гърдата,за да не си върти бебо главиката в неудобна поза и да я търси.Друго не се сещам сега.Ако има проблем,пиши.Поздрави на Радето и дано я пуснат вече.Като гледам бебо иска да я изненада,но не в болница.Simple Smile Лека нощ и почивайте.

# 40
  • Мнения: 8
Миркамче,  Hug  Hug  Hug Твоят позитивизъм действа толкова зареждащо. А помощта и съветите ти наистина успокояват тези от нас, на които ще ни е за първи път. Аз също много вярвам в инстинктите ни, но понякога се питам дали не е твърд наивно. Като те чета обаче, си връщам увереността   bouquet

Плами, мисли си как утре ще бъде по-добре. С всеки следващ ден ще трупаш все повече увереност и все по-добре ще усещаш бебчо, сигурна съм  Hug

# 41
  • Мнения: 23 271
Мирка,и аз мисля,че тапата ти е паднала от бъркането.Моята така падна с първата бременност,на другия ден след прегледа.Раждане не последва,поне  не спонтанно.

# 42
  • Мнения: 8
Мирка,и аз мисля,че тапата ти е паднала от бъркането.Моята така падна с първата бременност,на другия ден след прегледа.Раждане не последва,поне  не спонтанно.
А туширането на шийката дали може да предизвика леко разкритие? Имам някакви много странни усещания точно след туширането миналата седмица, на моменти усещам същата болката от туширането и се питам та какво ли се дължи  newsm78

# 43
  • Мнения: 103
Ей няма и няма сън! Киселини яки и това е сега ще пия чашка мляко и ако не мине ще си чакам!
Много интересно за кърменето - сега ще чета Simple Smile

# 44
  • Мнения: 6
Момичета, то се видяло че няма да се спи  Confused
Има един въпрос който не ми дава мира от както прочетох последните постове  Tired
В понеделник съм на преглед при доки с която ще раждам и ще проверява състоянието на шийката на матката  Whistling но сега чета че от това може да падне по рано тапата и да предизвика раждане  Sick и направо ме дострашава  ooooh!
Моля ви майчета с опит, споделете вашето мнение  Praynig То така или иначе ще се решава на 14.09 дали преди или след празниците ще раждам Blush
Но някак си се бях настроила да родя след празниците и .............  #Crazy чувствам се като в капан  Confused минават ми какви ли не мисли и сега щом пусна този пост ще подредя багажа за родилното  Tired  досега се стои натрупан в стаята за гости сякаш не аз ще раждам  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт