ЯНУАРЧЕТО се радва с мама от сърце, красавицата Айя вече е добре!

  • 24 335
  • 744
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 420
Цитат
Я казвайте какви дрехи искат за резерва и с какви да са облечени? Пантофите там ли остават? Аз ли му нося възглавници и чаршафчета? Трябва ли да са му надписани дрехи, обувки, води и т.н.?
   И аз се присъединявам към това питане! Peace

# 16
  • Мнения: 871
Лилитке, аз лично си пращам децата с анцузи, защото е най-удобно да се въргалят и играят с тях. За резервен комплект се иска - блузка, панталон, потник, гащи, чорапки и пижамка. Точно такова, с каквото си го изпратила Peace Пантофките седят там в шкафчето на детето, както и раничката в която седят резервните дрехи.

Селма, подкрепям Клемсата. Не можем да контролираме всчико. Алекс ще копира и хубавото и лошото, ще се лигави, ще плюе и какво ли още не, но нашата роля е да обясняваме кое е добро и кое лошо. Децата ни ще се срещат с всякакви индивиди, така че по-добре е да ги научим как да си подбират приятелите, а не ние да им казваме кои да са те. Общо взето трябва да ги научим сами да се оправят Peace Например в групата на Биш имаеш дете, което псуваше като каруцар, но не съм и забранявала да си играе с него, а сме обяснявали, че това е грозно и не бива да се прави. Т.е тя самата вече знае, че деца, които псуват правят нещо грозни и лошо и сама ги отбягва. Ебаси, изчерпах се Laughing

# 17
  • Мнения: 7 420
    Струва ми се,че не съм разбрана.... Thinking
    Аз не слагам знак равенство между СЪЗДАВАНЕТО НА СРЕДА и НАлагането на контрол.
    Ако средата е подходяща,не е нужно детето да се контролира толкова. Peace
    

# 18
  • София
  • Мнения: 3 249
Гррррадиииил Илииииия киииилиииияяя..........

 Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 19
  • София
  • Мнения: 3 099
Гррррадиииил Илииииия киииилиииияяя..........

 Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Повърни и ела да разкажеш и покажеш, ма!  Crossing Arms

# 20
  • Мнения: 1 104
Стискам палци за Айя!

Ним, наистина е време да разкажеш как изкара. Снимките също са желателни.

Селма, наистина няма смисъл толкова да се притесняваш за детската градина. Децата имат нужда от свои приятели, свой свят, свои мечти и игри. Наистина идва момент,  в който мама не е достатъчна и тогава децата имат нужда от детска градина. Там неминуемо се научават големи щуротии, но същевременно с това децата се научават на ред, контрол и режим. Научават се да дават, да споделят, да получават. И нашата роля от тук нататък е да ги напътстваме, да ги подкрепяме и да им помогнем сами да изградят своя свят, приоритетите си, критериите си за добро и лошо. Тръгването на детска градина е доста голямо изпитание за мама, така че ако ти се опиташ да се спокойна и уверена, Алекс по-лесно ще понесе настъпващите промени. Иначе и аз мисля, че с анцуг е най-удобно на детето да играе. Аз дори вече купих три, че в четвъртък Ева тръгва на детска, но съм спокойна и се настройвам, че тя ще свикне много бързо в новата среда, че ще си намери приятелчета и че ще се забавлява.

ivonska , има хора, които се женят/омъжват. Ние миналата седмица в събота бяхме на сватба, сега в неделя също. Заедно ще тропаме хора и ще надигаме чашите (или поне аз). dancing kiss dancing

# 21
  • Мнения: 871
   Струва ми се,че не съм разбрана.... Thinking
    Аз не слагам знак равенство между СЪЗДАВАНЕТО НА СРЕДА и НАлагането на контрол.
    Ако средата е подходяща,не е нужно детето да се контролира толкова. Peace
    

Какво значи подходяща среда  Laughing Може ли човек да подбере 20 подходящи деца, за да се напълни една група? Затова казвам, че е по-добре да се научи детето как да си подбира добра среда. Може и да ми убягва точно какво искаш да кажеш, ама това е заради виртуалното общуване Thinking


Гррррадиииил Илииииия киииилиииияяя..........

 Mr. Green Mr. Green Mr. Green


Повърни и ела да разкажеш и покажеш, ма!  Crossing Arms

Що да повръща, ма, може да и е хубаво да прави щуротии Mr. Green Mr. Green Mr. Green, а кат драйфне ще трябва да си ляга Laughing

# 22
  • Мнения: 3 405
Да питам има ли и други млекопитаещи през нощта?
Все още не съм събрала сили да се боря с нощното мляко (в шише с биберон) на Любо  Rolling Eyes

# 23
  • София
  • Мнения: 3 099
Да питам има ли и други млекопитаещи през нощта?
Все още не съм събрала сили да се боря с нощното мляко (в шише с биберон) на Любо  Rolling Eyes

Нощното го спрях отдавна! От 20 дни не давам и вечер, че дори памперс-гащи Либеро 7 (!) изпускат и сутрин е опикан до врата!  ooooh!

Остана само сутрин, 200 мл.

Селма, аз лично се старая да обграждам Шош с подходящи деца (ВАШИТЕ!!!  Wink ) извън градината, за да може да прави разлика, когато в "другата среда" има "неподходящи"... Както каза Сту, ние да кажем и покажем, но те и сами да видят!  Tired

# 24
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Идвам да мрънкам. Миша вчерашните 3 кихавици до момента ги превърна във вополи с кашлица Crossing Arms Давам умкалор и едно осцило дадох сутринта. Казвайте кво друго да тъпча, че ако не е на ясла ще откача съвсем Crazy

# 25
  • София
  • Мнения: 3 099
Идвам да мрънкам. Миша вчерашните 3 кихавици до момента ги превърна във вополи с кашлица Crossing Arms Давам умкалор и едно осцило дадох сутринта. Казвайте кво друго да тъпча, че ако не е на ясла ще откача съвсем Crazy

Не знам с какво да тъпчеш, но ще се изкуша да те вбеся и да ти кажа, че можеш да започнеш да мислиш по по-различен начин, а не винаги да очакваш задължително да се разболява от яслата!  Wink Hug Собствената ти мисъл привлича точно това, което очакваш. Нарича се енергиен модел.  Sunglasses

# 26
  • Мнения: 7 420
   Стилияна,не говоря точно "градинската" среда,там е трудно да се влияе,колкото и да ми се иска.
   Примерно,в предишния квартал,където живеехме,умишлено бягах от комшийската среда,състояща предимно от......така да кажа.......несимпатични за мен хора и техни деца.
   Събирахме се с няколко мои приятелки и техни дечица,за които бях сигурна,че от тях няма да се чуе  и да се види нищо грубо или пошло,че при тях не се поощрява агресията,че и да се хранят навън,няма да се тъпчат с боклуци,че гледат да образоват децата си,да ги занимават,да им насочват енергията в нужно русло....и т.н.. И ми се струва,че това е повлияло доста добре върху Алекс.
   Детето попива отвсякъде.И на мен ми се струва,че там, където може да променим нещо към по-добро,хубаво е да го направим. Peace

# 27
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
 newsm78

# 28
  • Мнения: 7 420
   Анджи,Алекс не е нощно млекопитаещо,откакто съм го спряла да се кърми.
   Не знам....май думата отбиване важи не само за кърмачетата,ни и за биберонковците.
   Събирай сили ,Анджи!Задачата не е лесна!

# 29
  • София
  • Мнения: 3 249
Гррррадиииил Илииииия киииилиииияяя..........

 Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Повърни и ела да разкажеш и покажеш, ма!  Crossing Arms

Роклята, шалът, сакото, чантата, на изпроводяк...

Вечерта беше хубава, тежка, всички бяха много лъскави, беше пълно с папионки, голи гърбове и шармантни прически. Аз пазих поведение като добър нов служител и кротко си пих в дъното на залата. Mr. Green Получих комплимент лично от генералния ни директор (грък!) и с това притесненията ми се изпариха.

Тази сутрин ме събуди доволен вик, издаван от собствения ми наследник от разстояние около 3 сантиметра от носа ми "Мааааааааамооооо, чувааааааа мееееее?????? Стаааааааааввввввааааааай! Тати сготил бааааааниииичкаааааааа!!!" Добре че баща й е добре трениран и навреме ми донесе чаша с горещо кафе и аналгин и денят ми си тръгна по старому!  Simple Smile

Другата събота съм на сватба, а по-другата - пак на фирмено парти, ама не такова официално. Тежки дни за черния ми дроб идат, теееееежки!  Whistling

 Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт