Есента е тука вече, време е за МАЙското човече! N2

  • 23 720
  • 747
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 1 555


А относно естественото раждане и диоптрите има ли значение? Аз съм с астигматизъм 1,5 и диоптри 3,25-3,5? Това оказва ли влияние върху раждането? Не съм си правила операции.

Аз съм с подобни диоптри и родих нормално без никакви проблеми. По-важно е състоянието на очните дъна, малко преди раждането просто ще отидеш на преглед.  Peace

# 76
  • Мнения: 467
Тук по принцип не се практикува цезарово цечение по желание, само ако се налага. Диоптрите ти трябва да са над 5-6 за да се замислят за подобен вариянт. Аз също съм с твоя диоптър, раждах 12 часа, но накрая се наложи цезарово сечение. Кажи речи минах и двете раждания на един път Wink. Не се страхувай, в началото мислех че зрението ми от бременоста сериозно се е увеличило, но сега преди месец си правих нови очила в БГ с 0,50 диоптъра по-малки.

# 77
  • Мнения: 32
Засега няма да се притеснявам за това , просто не бях чувала за такива неща, а и някак досега не съм се интересувала  Embarassed

Спорен ден, бъдещи мами   bouquet

# 78
  • Мнения: 14
 Heart Eyes Здравейте и днес, момичета, аз тъкмо си мислех, че ще имам лека бременност, но с това гадене само като помисля за храна или като си мисля, че съм гладна и направо не издържам, но поне не повръщам, но да не казвам голяма дума. Толкова се притеснявам и аз в това време да не настина и хлапетата на работа направо ме хвърлят в ужас, решила съм само да видя някое болно и си отивам у дома, супер ме е страх с този свински грип, а и тук все бременни се разболяват , че и най-лошото, но да не се вкарвам в излишни филми. Искам вече да минава по-бързо времето и да е 22 , за да си видя за 1 път бебко или бебчета  baby_neutral . И аз като вас си забелязвам корема, също се налага да се разкопчавам като сядам, че иначе лошо, а все пак си мисля, че е рано за стомахче, но на мен си ми личи малкото коремче. Искренно се надявам всички мами в тази тема да стоят тук поне още 7-8 месеца и да си гушкат бебенцата. Целувки от мен , че ще трябва да се трудя.   bouquet  bouquet  bouquet

# 79
  • Мнения: 104
здравейте, майчета

записвам се в темата след положителен тест за бременност сутринта и малко плодно сакче, което гинекологът успя да види с вагинален ехограф след няколко часа.

аз съм на 28 години от софия. терминът ми е на 19 май.

освен с хубави цици и добро настроение, мога да се похваля с температура около 37 градуса (не базална), постоянно запушен нос и горящо лице - така и не мога да разбера дали е грип или някакъв бонус на бременността.

бях взела 3 аспирина и 2-3 тайлол хота, но докторът ми каза, че не е фатално.

предписаха ми фолиева киселина, пренатални витамини.

# 80
  • Мнения: 72
Момичета здравейте и от мен!  Hug  Добре дошли на новите бъдещи мамчета!  Heart Eyes
Аз да ви се похваля вече съм към подобрение! Спряха кашлиците , спря всичко.. вече се чувствам нов човек и съм щастлива  newsm68 Само дано бебчето да ми добре и тогава наистина ще съм щастлива- лекувах се без лекарства само хомеопатия- клеева тинктура, осцилококцинум, лимон, чай, физ.р-р, вит.Ц, мноооогоооо мед (през живота си не съм яла толкова мед колкот сега). И така да пресметнем оправих се за хммм 7 дни! Още имам разни нещица които скоро няма да отшумят изцяло , но съм добре1 Да ви кажа най- много помогна наистина осцилококцинум-а - много БЛАГОДАРЯ на момичетата които ми го препоръчаха  Hug Hug Hug Сега се молете за бебето ми ДАНО ДАНО нищо му нямо и да е на сигруно и топло място! Това е засега от мен .. от време на време ми става лошо но засега това ... без други екстри! стомахчето ми си личи , но все си мисля че и преди си имах стомахче с тлъстинки.. хехехе сега ще ми е по- трудно да разбера кога ми е проличало  Joy сега съм 55.5кг и съм 167см висока! С предната бременност бях 52 преди да забременея и станах 66 тосет 16 кг напълнях мисля е си беше ок .. много трудно свалих аз до 55кг .... но такъв е живота , а наистина както някои момичета казват сега е важно "ТО" , ние после ще сваляме! Лек ден момичета желая ви един успешен ден и много усмивки .. и така ако случайно се замислите за мен и моето бебе стискайте палци да си има само една глава и два крака ......  Joy лек ден!   bouquet

Последна редакция: ср, 16 сеп 2009, 18:18 от mishenka

# 81
  • София
  • Мнения: 0
Славчето Аз нямам проблем с очите, без очила и диоптър съм и не мога да кажа от опит (личен). Но доколкото знам секцио се препоръчва при повишено очно налягане, защото тогава има опасност от отлепяне на ретината. Секцио се препоръчва при късогледство с диоптър над 5-6. Много момичета тук споделят, че диоптъра не е пречка за нормално раждане в много страни, значи има начин да не се напрягат очите, но тук лекарите просто не желаят да поемат излишен риск.
Еее ама ти скоро си се омъжила. Много щастие и дълъг семеен живот ви желая. Май сте нямали търпение да заработите за бебче веднага след сватбата.  Mr. Green

# 82
  • Мнения: 32
Nyx , понякога презастраховането не е лоша идея, защото по принцип досега ми е направило впечатление, че винаги като ме питат за диоптри и каза астигматизъм и диоптър и те ги събират 1,5+3,5.
Сега тепърва се почват изследвания и ходения по доктори , така че и през очен ще мина да питам , защото не ми е мерено скоро налягането в очните дъна ... мина доста време.

Благодаря за пожеланията, да оженихме се наскоро (25.07), не знам бързане ли беше, по принцип не беше планувано (за този момент) ... но щом е станало, така е трябвало Simple Smile

# 83
  • Мнения: 30
Славчето, със същите диоптри като твоите преди 9 години минах през естествено раждане, което протече съвсем нормално, така че това не бива да те притеснява. Все пак ти ще си минеш на преглед през очен лекар, който също ще си каже мнението.
Момичета, не ми се ходи из другите теми, така че моля някой да сподели впечатления от раждане със секцио ако е минал през такова Simple Smile

# 84
  • Мнения: 467
аз както вече писах по-горе. Раждах 12 часа, но тъкато бебето не искаше да слезне достатъчно надолу за да излезне, решиха да правят цезарово сечение. Сега с втората ми бременост, пак ще опитам нормално, дано всичко да е наред, дори и да не искам друг изход тук няма  Laughing ( не е както в БГ ако първото е с цезарово, то второто задължително пак с цезарово).
 Защо мисля така>
1-   12 часа мъки хич не са малко, и щеше да е перфектно да се роди нормално, но така се случи. Ако всичко беше наред само 1 час след раждането ставаш, изкъпваш се и започваш да мислиш само за новороденото си щастие. Още  в първите минути след раждането явече забравяш преживените мъки.
2- след цезарово сечение, доста боли самата операция. Аз родих на обяд и 4 4аса след това трябваше да отида до тоалетната и помолих сестра да ми помогне. Не ме питайте колко време ми отне да стана и да отида до тоалетната която се намираше на 1 метър от леглото ми. Сестрите после идваха да ме поздравяват за волята и силите, че толкова рано съм станала от леглото. Упойките сама си ги слагах с нянакав апарат, който ги доъира и ми казаха, 4е найма страшно от предозиране, когато чувствам болка само да натиса копчето. Аз си ги пестях и слагах на всеки час случайно да не свършат, а можело през 20 мин. На сутринта дойде сестрата и се разбрахме да оставят апарата до обяд и псосле да ми дават течен парацетамол за болки. Дойде мажа ми и докъто си мих главата в банята , дошла друга сестра и попитала мажа ми дали да вземе апарата. Той разрешил преди да ме попита. Аз 4ух но беше късно да реагирам и се разплаках като малко дете.  Не съм боязлива, защото все пак предпочитам 12 часа нормално раждане пред цезарово сечение. За детето трябваше почти да се боря със свекървата за да го къпя, повивам, приспивам, сменям памперси. В началото изпитвах голяма ревност и се чувствах непълноценна майка. Операцията ина4е ве4е почти не личи, но дълго време ме дърпаше, все пак режат мускули.
Не съм боязлива, защото все пак предпочитам 12 часа нормално раждане пред цезарово сечение. Wink

# 85
  • Sofia
  • Мнения: 4 492
mishenka, всичко, което си пила за настинката няма как да навреди на бебчо  Hug Все позволени неща са, хич не си мисли глупости  Peace
Аз се учудих,ч е някой спомена някъде в темите "аулин" до 6-тия месец. Аз не бих пила, както и АБ (да не се налага  Praynig Praynig Praynig).
Страдам от главоболие, което се повлиява само от аналгин. Взимам по 1/2 таблетка в много краен случай, но и с предишната бременност ми се налагаше Sad Явно от промяната в хормоните се получава това  Cry Уж аналгин можело... аз съм опитвала с парацетамол - не помага Sad
Tinaina, твоят случай е много неприятен - хем всички болки и контракции на естественото, хем пък и операция Sad И аз съм фен на естественото раждане, но ако се наложи секцио... ще го преживея. Някои жени сами искат цезарово и се възстановяват много бързо. Ако на Слънчева и се налага по медицински показания, няма начин. Знам, че за очите се ходи на преглед чак в последните месеци и тогава се решава за метода на раждане.

# 86
  • Мнения: 72
mishenka, всичко, което си пила за настинката няма как да навреди на бебчо  Hug Все позволени неща са, хич не си мисли глупости  Peace...........

 Hug Hug Hug  mrstraetz

# 87
  • Мнения: 104
mishenka, тука при нас на работа върлува злокобен стомашно-чревен вирус и всички около мен се изпонатръшкаха. освен да вярваме на майката природа и на организма си, няма какво друго да направим. да ни пази господ и това е.

а шрек ми е много любим герой, нямам против бебето на прилича на него Grinning

# 88
  • Мнения: 72
....стомашно-чревен вирус......

аз и такъв изкарах спокойно (точно когато може би малката буба се е имплантирала)! надеждата умира последна! то добре Шрек Hug, ама Шрек с две глави ще ми дойде много  #Crazy

# 89
  • Мнения: 21
Искам да споделя с вас-днес си видях сакчето,не издържах до 23.Утре ще казвам на шефа и излизам в болнични Praynigстискайте палци

Общи условия

Активация на акаунт