Травестити

  • 51 258
  • 185
  •   1
Отговори
# 120
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Зависи за кои травестите говорим.
Едните са наиситна хора, които са нормални в ежедневието си, те са около нас , съвсем обикновени мъже, котио обаче вечер стават травестити. Изпитват нужда да бъдат такива.
Другите травестити са неуспели педераси, които привличат вниманието към себе си. Нямат нищо общо с горните, горните травестити те са по рождение такива, таак като има гейове, които просто са се родили такива.

# 121
  • Мнения: 4 585
Тука почти никой не прави разлика между объркани транссексуални и мъже, които просто си падат по чужди дрехи.
Чужди ли трябва да са дрехите?

# 122
  • Мнения: 765
 Когато чуя думата травестит веднага се сещам за Шарл Азнавур и за тази песен http://www.youtube.com/watch?v=6WLAGwndSg0
 Но в едно мило, цивилизовано, балканско общество няма звезда, която да опише живота на един травестит от първо лице, тук пеем за тройка с премиера. Както и да е, тези които говорят френски ще оценят текста, този текст е моят отговор по темата.

# 123
  • Мнения: 5 710
" Подражаваме на това, което  вярваме, че сме "  .

# 124
  • Мнения: 27 524
Транссексуалността е заболяване. Хомосексуалността също. Разликата е, че хомосексуалността се придобива (обикновено в детска възраст, или най-късно в пубертета), а транссексуалността е вродена. При преглед от комисия, специалисти и след направени изследвания на транссексуалните е разрешено от закона и от медицината да получат паспорт, име, документи за другия пол. Смяната на пола по оперативен път е по личен избор вече.
Хомосексуалността се лекува. Транссексуалността - не.
Познавам Урсула (Борислав) и две негови приятелки. Общували сме и излизали доста. Той не е транссексуален и никога не е имал цици  Wink

# 125
  • Мнения: 5 710
Транссексуалността е заболяване. Хомосексуалността също.

Блонди, хомосексуализма не се лекува, защото НЕ Е болест и това го знае всяко хлапе, което е минало урока за   детерминация на пола в час по биология. Повечето нива на детерминация протичат по време на ембрионалното развитие и механизмите са ясни не от днес. Моля те, прочети някой учебник по биология или посети лекция някъде ... че средновековните ти твърдения са равни на тези, че земята е плоска.

# 126
  • Мнения: 27 524
Уау.  Shocked Ще предам на всички професори, които са ми преподавали, постинга ти  Simple Smile
И по-спокойно с тона, а?  Wink

# 127
  • Мнения: 5 710
предай им , разбира се.
кротък ми е тона, нет-а изкривява, просто съм леко изненадана, че някой твърди (и дори може  да преподава )такова твърдение....
карай.

ПС: М/у другото твоите професори казват ли в кой списък хомосексуализмът е класифициран, като болест? На коя организация, освен на главното мюфтийство ....

# 128
  • Мнения: 27 524
Лени, преди доста време имаше същия спор тук. Не помня как се казваше темата. След като получих на ЛС и в темата ужасно грозни обиди, изцепки и подобни, Лиска си направи труда да попита професор в Германия заболяване или не е хомосексуалността. Той каза, че е! Така че съм склонна да вярвам на тях. Може и да грешат, не споря. Цитирам книги, медицина и професори, не изказвам лично мнение. Но както и да е  Simple Smile
За писането е вярно, че изркивява.  Peace

# 129
  • София
  • Мнения: 12 103
На конгреса на Световната здравна организация през 1990 година хомосексуалността е изключена от Международната класификация на болестите.

# 130
  • Мнения: 875
разбира се, че хомосексуалността НЕ Е заболяване, което НЕ може (а и не трябва) да се лекува. изключително съм изненадана, че има хора, които са на това мнение. абстрахирайте се от личните си наблюдения и помислете трезво: ако детето ви се "разболее" от това ще го лекувате ли, или ще се опитате да му помогнете да води по-щастлив живот?

# 131
  • Мнения: 5 710
Ще ми бъде интересно  в коя страна е легално да 'лекуваш' хомосексуализъм, в кой списък хомосексуализмът е класифициран, като болест, или поне като проблем за решаване, какви клиники и практики съществуват за 'лечението' му, какви научни списания публикуват  статии за напредъка на науката в търсенето на 'лек', какви клинични проучвания се провеждат, над какви групи, от кои университети, институти или фармацевтични компании... много въпроси.

Лекувало се е,   да.  Сигурно и сега някъде се 'лекува' някъде ( където е легално). С електрошок, с психо'терапия', с камшици, с религиозни забрани..Лекува се точно толкова, колкото се лекува и левичарството, например. Можеш да се научиш да пишеш и с дясната ръка, ако те връзват и насилват ... Ще влезеш в 'правия път' рано или късно и ще си излекуван.

Хубав следобяд:)
 

# 132
  • Мнения: 1 252
Мисля , че по темата най- добре ще ви осведоми някой анадолски манаф!
Давам никове на лични!

# 133
  • София
  • Мнения: 642
Доста се разгорещи темата...
Аз пък ще ви разкажа впечатленията си от две  случайни "срещи" с травестити. Различни и с различни впечатления останали у мен.
Първата - на площад Македония преди години. Двама почти дегизирани като жени, но отдалеч личащи си, че са мъже травестити. Мърляви, гнусни и подвикващи простотии по минувачите. Погнусата ми беше заседнала в гърлото. Не ги оправдавам и не биха ми станали симпатични дори и да се бяха поокъпали.
Втората - в офис за самолетни билети. Седя си аз и купувам билети. Измачкана, нервна, рошава и пред нервна криза след края на ужасен работен ден. Купувам билетите и тъкмо да си затръгвам през вратата влиза Дама, ама истинска. Като от филмите. С прическа и грим направени може би от професионалист, бели опънати дрехи, сандали на тънък ток, бижута ала Картие и с горда осанка на аристократка.
В момента в който седна на бюрото до мен и заговори на служителката зад него, аз си глътнах граматиката.
Дамата беше МЪЖ!!!
Честно да си кажа, не ми стана противно като разбрах, че е мъж. Толкова истинска жена се беше направил, че отдалеч си личеше, че това си е неговата същност. А аз се засрамих. Не ми беше останало време да сложа дори един гребен на косата си....

# 134
  • Мнения: 4 585
Ад пък се прибирам изморен, заварвам в къщи да гладат Гарелов, Вот на доверие.
А пък сред участниците една женствена дама, със страхотно фини жестове и обноски.
И викам, жено моя, виж, с тая госпожица бих излязъл на бар, и си бих лафил на къс пас на високите столчета на бара.
А Вълчицата вика - мъжо мой, не пренарязвай резбата на стари години, това е мъж.
Така видях Урсула за пръв път.

Общи условия

Активация на акаунт