Трудно решение ... развод

  • 6 667
  • 94
  •   1
Отговори
От около две години обмислям да се разведа,
най-накрая събрах смелост.
Ще попитате какъв е проблемът?
Не е нито изневяра, нито липса на обич от страна на партньора.
... причината е , че се чувствам използвана от семейството му ... и той не взима мерки.

На 28 години сме, имам две деца. Едното ни е общо, а другото е от първия ми брак, който беше много кратък.
Аз имам стабилна професия, високи доходи,
а съпругът ми стои вкъщи и гледа децата, безработен е, но така и не си търси работа.
Остана безработен, и няма никакво желание да работи, стои си вкъщи, гледа телевизия по цял ден
или е в интернет,
децата са на градина на половин ден.
Но не е само това, плащаме на родителите му кабелна /той е сключвал договорите им/, телефони /два/,
и като напазарувам идва майка му и ни обира хладилника.
Пазарувам и на другия ден хладилника ни е празен, всичко ни взимат родителите му, даже и тоалетната хартия и шампоаните отмъкват, понякога даже и мои дрехи.
От месеци му говоря, че ми омръзна да издържам всичките, да каже на родителите си да си плащат сами сметките,
той обещава, но само на думи.
Аз работя, изкарвам, но не мога да си позволя нищо, чувствам как живота минава покрай мен,
и ми писна.
Иначе нищо друго не ми липсва, романтичен е много, постоянно показва че ме обича, казва ми го, държи се страхотно,
никога не ми е повишавал тон, секса ни е страхотен.... но аз се чувствам използвана в тази връзка.
Няма да му кажа, че го напускам, защото си познавам стоката и знам, че ще направи всичко да ме спре.
Апартамента ни ще му го оставя искам само да се махна от него и от семейството му.
Искам да се махна докато е излязъл някъде, взимам децата, даже съм им приготвила най-необходимите работи и тръгвам,
отчаяна съм вече и не мога да стоя тук, искам си живота обратно, искам да поглезя децата си, да разполагам с парите си.

Говорих вече с бившия ми съпруг /имаме много добри отношения / и той ми предложи да отида при него с децата
докато си стъпя на краката. С децата няма да имам проблем, защото той е баща на голямото дете, но винаги когато взимаше голямото събота и неделя взимаше и малкото, за да не го дели.

Ще си дам още няколко дена размисъл и ще действам  Cry

# 1
  • Мнения: 2 175
Щом си решила - ок..
Действай.
Само не бих си тръгнала "тайно" - това ми е прекалено грозно и не го възприемам

# 2
  • Мнения: 563
има ли причина ти да издържаш семейството му, в смисъл те имат ли доходи?
и защо ако си решила да се развеждаш ще му оставяш апартамент newsm78

# 3
  • Мнения: 1 749
Аааа лоша работа.Звучи ужасно.Предлагам ти ,преди да си тръгнеш,да направиш следното:гледай себе си и децата,другите ги зае*и!Храни се навън,не купувай нищо ,освен колкото да се изяде на един път.Глези себе си и малчуганите.
Аз лично бих се и подиграла по няколко много гадни начина,ама тва съм аз. Mr. Green

# 4
  • Мнения: 6 624
Ми махай се аз не бих могла да живея с безделник пък бил той и романтичен.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 346
Гадно звучи и аз едва ли бих издържала,но бих му казала  в очите или - или си тръгвам и се оправяйте всичките. Другто просто няма да му дам пари да плаща сметките им и толкова. Ще пазарувам само ден за ден количества колкото за семейството ми и като на вечеря приключи няма да има какво да вземе майка му. Ако обаче не ти се бори изборът е твой.

# 6
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Звучи ми все едно ролите в семейството ви са обърнати. Има много семейства, които си функционират нормално и така. Не мисля, че той те използва - ако обърнеш ситуацията, да не би майките -домакини да използват съпруга си? Просто май така се е получило при вас. Говорила ли си с него, че не ти харесва тази ситуация? Може пък той да си мисли, че си живеете добре така.
Пазаренето за свекърите на мен не би ми пречело, но това май което описваш е повече като кражба. Попитай ги другия път преди да отидеш на пазар какво им трябва, току виж пък се усетили, че не постъпват правилно.
Ами успех ти пожелавам, дано да се оправи ситуацията за доброто на децата.

# 7
  • Мнения: 1 749
Можеш да купиш малко силно захабени дрехи от втора употреба,да ги сложиш в гардероба ,а ти да си купиш нещо наистина хубаво .
Купи си някакъв скъп деликатес и го изяж наведнъж с децата.Погрижи се,обаче ,хем мъжа ти да узнае за него,хем да не може да го опита.Можеш да сложиш празната опаковка на видно място.

Искам да ти кажа също,че сама си си виновна за положението.Никой не е опрял пистолет в челото ти,за да плащаш сметки ,да мълчиш след кражбите на дрехи и опразването на хладилника,да мълчиш на мъжа си и да не успееш да го накараш дори да отиде до магазина(само пример).Парите са си твои.И аз се чудя и мая как има жени,които позволяват такова унизително държание и подигравки!

# 8
  • Мнения: 1 849
Знаеш ли със сигурност точно тази твоя постъпка би наранила сегашния ти съпруг мноооого. Защото в неговите очи ти си се върнала при бившия и всякакви приказки, че бягаш от неговото семейство биха били смешни.
Ако питаш мен тръгни си, без да намесваш и други мъже в това. Съпруга ти може да се осъзнае и да стане по-решителен. Ако наистина те обича не бива да го нараняваш и разбиваш душата му. Защо не се преместите в друг град където няма да имате досег със семейството му!
Лесно се къса и хвърля, но трудно се гради. Постарай се да съхраниш това което имаш. Семейният живот не е само рози.
Успех!

# 9
  • Мнения: 1 749
О,да,той ще се осъзнае.Ще осъзнае,че няма кой да издържа и него,и семейството му.И какво от това?
Цитат
Лесно се къса и хвърля, но трудно се гради. Постарай се да съхраниш това което имаш. Семейният живот не е само рози.

То пък един семеен живот!И какво има жената?Един мухльо.
Ох,за кво се ядосвам на такива неща? doh

# 10
  • Германия
  • Мнения: 240
.
Искам да ти кажа също,че сама си си виновна за положението.Никой не е опрял пистолет в челото ти,за да плащаш сметки ,да мълчиш след кражбите на дрехи и опразването на хладилника,да мълчиш на мъжа си и да не успееш да го накараш дори да отиде до магазина(само пример).Парите са си твои.И аз се чудя и мая как има жени,които позволяват такова унизително държание и подигравки!
Абсолютно подкрепям  Peace Все пак ти ги изкарваш тези пари. Премахваш достъпа му до сметката ти, ако има такъв...и щом не иска да работи, ще получава джобни, колкото ти прецениш. А не мога да си представя някой да ми дойде вкъщи и да ми изпразни хладилника, бравата ти ключалка няма ли?
Ако се стигне до раздяла в никакъв случай не му оставяй апартамента, това пък защо искаш да го направиш не мога да разбера  newsm78 Те достатъчно са те използвали финансово толкова време, а ти сега и апартамент искаш да им харижеш  ooooh!

# 11
За съпругът ми не ме е яд, че го издържам, но ми писна и постоянно неговоте родители да ме муфтят.
Те и двамата работят, но издържат брат му студент, е и , аз също имам две деца, тях
кой ще ги издържа?
Аз да си лишавам децата, за да може студента да си ходи по купони ли, ами като не му стигат парите да ходи да работи.

А съпругът ми е виновен, че нищо не им казва, дните минават, аз постоянно му напомням,
от него чувам само добре, добре, след това забравил и така.
Не че не съм се борила, но насила хубост не става, за да се излезе от това положение са нужни двама.
Вече месеци, даже години нищо не се е променило, а аз катп счупен грамофон му повтарям.

Бившия ми съпруг вижда всичко, и даже увеличи доста издъжката на голямото дете,
за да може да ми помага без съпругът ми да се разсърди.
Е как може този човек да мисли за децата, а собствения ми съпруг нищо.

Ние трябва да се бориме двамата за това семейство, но дефакто се боря само аз.

Не искам заради неговото семейство да лишавам моите деца, защото аз ако съм сама мога да им предложа много повече, отколкото ако съм с него.

А съпругът ми е много виновен, със безхаберието и беззаинтересоваността, която показва,
въпреки че постоянно го моля да говори с родителите си.

Заплашвала съм го, че яе го напусна, но той все си мсили, че умирам за него и никога няма да го направя.
Ами сега ще му покажа, че греши.

# 12
  • Мнения: 467
ако си решила да го напуснеш  и да му дадеш урок, и да се върнеш при сегашния съпруг при твоите условия, иди на хотел. Ако само си търсиш извинение за да се върнеш при бившия ти съпруг, нанесете се при него. Наистина си млада и живота е пред теб, както и да направиш, гледай ти и децата ти да сте добре! Успех! Hug  bouquet

# 13
  • Мнения: 22 473
Така като те чета, отдавна си трябвала да го направиш това.
Ок, това че те обича, романтичен е, секса е ок - добре. Но да не работи (хайде и това го разбирам до някъде, че е останал без работа), и да оставя родителите му да ви взимат храната от хладилника, че чак и тоалетната хартия....не бих го изтърпяла.

Така че....обирай си багажа и се махай от там...

# 14
  • Мнения: 721
аз пък си мисля, че именно съпруга ти те използва и то най-безочливо.не бих имала никакво уважение към такъв човек и не бих твърдяла че ме обича, че и се държал страхотно Thinking.ако беше така проблема с родителите му нямаше да съществува/отдавна.и защо по дяволите ще му оставиш апартамента, че да ти е още по трудно на теб и децата.освен ако няма някаква друга причина, например  да използваш това като предлог за да се върнеш при бившия.извини ме ако не е така, ама ми звучи много........ newsm78.а начина по който си решила да го напуснеш изобщо няма да ми мине през главата.напротив, ще го изгоня като м...о коте с кеф без капчица угризения.

Общи условия

Активация на акаунт