Трудно решение ... развод

  • 6 677
  • 94
  •   1
Отговори
# 15
  • Германия
  • Мнения: 240
Аз имам едно въпросче...казваш, че си се уморила да чакаш съпругът ти да каже на родителите си да спрат да взимат пари от вас....а ти уста нямаш ли? Предпочиташ да се разведеш пред това да проведеш един разговор и да поставиш няколко условия относно харченето на твоите пари. newsm78

# 16
  • Мнения: 467
напълно подкрепям мнението на Flocke . Почти никакъв достъп до парите и посещение от родителите само с предварително обаждане  Peace Ако бях на твое място одавна щях да спра да бъда дипломатична и да си покажа и зъбите и ноктите.
Аз се чудя пък и какви са тези родители, да крадат от внуците си. #Crazy

# 17
  • Мнения: 1 749
Нещо...намирисва ми на пързалка.Нещо гнило има просто.Кой нормален човек ще плаща чужди сметки,и то не е една или две,ще плаща за студент,и изобщо ще търпи такова нещо? newsm78
Простете,но не  схващам.Някой да ме осветли по въпроса.
Към тази мисъл ме подтикна предположението,че се търси само предлог,за да се преместиш при бившия...

# 18
В хотел не мога да отида, чак толкова не мога да си позволя,
нямам почти никакви спестявания, въпреки че заплатата ми е голяма,
но как да имам и спестявания като всичките ми пари хвръкват.

Апартамента ще му го оставя да живее в него, защото той не може да се оправи,
а не искам да гладува, поне да има покрив над главата, за текущи раходи и храна да си търси работа.
Но апартамента ще му го оставя да живее, в никакъв случай няма да си прехвърлям моята половина.
Все пак след развода ни ще взима отвреме навреме малкото ми дете, не искам детето ми да има
за баща просяк, искам детето ми да има къде да се срещне с баща си и да пренощува ако желае,
не желая той да мъкне детето по непознати квартири.

С бившия ми съпруг никога няма да се съберем отново, не търся повод да се върна при него,
това е просто най-добрия вариант за децата докато си намеря квартира и докато си купя нови мебели.
Не искам на децата да им липсва нещо.
Бившия ми съпруг по принцип пътува много в чужбина и понякога и по месец не се прибира, апартаменът му е свободен
така да се каже, а и голямото дете има обзаведена детска стая в неговия апартамент.
Децата ми няма да отидат на непознато място, защото той често ги взима и двете и преспиват при него, защото така се бяхме разбрали още навремето за да не го делиме.

# 19
  • Мнения: 441
Е толкова ли не може да си купиш един шкаф с ключ и втори хладилник да заключваш? Щом не може да контролира положението, оставяш храна и тоалетна хартия навън само за деня. Ако не може и това да контролира, нека си седи гладен.

# 20
Цитат
Кой нормален човек ще плаща чужди сметки,и то не е една или две,ще плаща за студент,и изобщо ще търпи такова нещо?
сметките са на името на съпруга ми/въпреки че кабелната и телефоните ползват свекъра и свекървата/, докато той работеше той ги плащаше,
сега спря да работи, аз започнах да ги плащам, искам си парите от тях, но те се правят на ударени и това ме вбесява още повече.
Това което казвам на него казвам и на тях, постоянно, но всички си намират причини и ме врътват,
и вече и за прехвърляне на тяхно име говорих и постоянно повтарям и на него и на тях, но имам чувството че ми се подиграват зад гърба.
Аз този месец не съм плащала нищо и няма и да платя.
Беше ми гадно, че са на името на съпруга ми и не исках да се стига дотам той да остава с неплатени сметки.
Свекърът и свекървата постоянно се опитват да ми внушават, че преувеличавам всичко това, или че съм луда.
Но е факт , че те идват само когато аз съм на работа,
така че даже и да ги предупредя да не идват, докато ме няма пак ще дойдат.
Говорила съм също с тях, но тяхното мнение, че докато сина им нищо не им каже е ок, а той си мълчи.
Е чашара преля, не се търпи вече.

# 21
Не искам такъв брак, в който всеки дърпа за себе си,
съпругът ми ако държеше на мен, отдавна да се е справил с положението,
на сила хубост не става.
Щом не се опитва да ме задържи, тогава може само да ме загуби.
Нямам сили да се боря сама, работя, имам две деца,
наистина нямам сили повече.
Ако усетя, че и той прави нещо за мен ще започна и аз да се боря, но виждам че не ме подкрепя
и се питам има ли смисъл, не виждам смисъла,
все пак едно семейство се състои от двама.

# 22
  • Мнения: 1 749
Казваш отново един и същи неща,само че с повече подробности.Може ли толкова време да търпиш това положение?!Като са на негово име просто не е трябвало да ги плащаш.Айде веднъж,двапъти,как да е,може да се излъже човек.Ама...... doh

На твое място изобщо не бих си и помислила да продължат нещата в тоя дух!Така като те слушам си мисля,че нещата биха се оправили и без да се налага да се развеждаш.Просто промени положението си.Спри да плащаш сметките,бъди по-твърда,виж мъжа ти как ще реагира.....Мисля,че нещата могат да се оправят!Отърви се от мисълта,че той трябва да направи нещо.Има хиляди причини,поради които да не го прави,включително и мързел.Направи нещо ти и виж как ще реагира.ТОгава вече картинката ще е достатъчно изяснена и ще можеш да решиш окончателно дали да се разведеш или не!

# 23
  • Мнения: 13
Обичаш ли го?Ако отговора е ДА,помисли преди да го напуснеш.Пробвай до последно.

# 24
  • Мнения: 1 335
Бих те посъветвала да си намериш добър адвокат.

# 25
  • Мнения: 721
аз първоначално останах с впечатлението, че жилището е само твое, а не общо.и пак не бих била толкова великодушна.нали има родители да отиде при тях.иначе и с покрив над главата не почне ли работа пак ще стигне до просия.пред това дали аз да съм с децата по квартири или той- избирам второто.

уточни от кога е това "сега като спря да работи"нали от две години беше така

# 26
  • София
  • Мнения: 233
Аз останах с впечатлението, че авторката на практика е омъжена за двама Thinking
Бившият съпруг може да е "удобен" вариант, но определено не е "добрият" вариант, ако е останала макар и малка надежда да се запази семейството.
С ръка на сърцето, аз подобен "пухльо" също не бих могла да изтърпя...
Според мен вариантът е следния: квартира се търси тихо и без шум, следва изнасяне и съответно "пухльо" или се взема в ръце или хваща гората.
Кофти ситуация...
Успех  bouquet

# 27
  • Мнения: 1 849
И ти казваш, че искаш най-доброто за децата си. Не искаш детето ти да ходи на свиждане при баща си по квартири, а ти къде ще ги заведеш? Нали варианта бившия е временен? Никоя майка с две деца няма да се юрне по квартири и да остави сам мъж в семейното жилище.  newsm78 Нещо задължена ли му се чувстваш?
А и ако изчезнеш при бившия, при делото по развода могат да те изкарат всякаква и да поискат да ти вземат детето и да се разведеш при неблагоприятни условия за теб...

# 28
  • Мнения: 467
напълно подкрепям предните мнения. Още повече че си ядосана на мъжа си за бездействието и на свекърите за нахалството. Не бих оставила нищо. И какво като сметките са неплатени? Няма да гледат кабелна и няма да говорят по телефона, голяма работа, ако не им отарва самои ще си ги платят. И аз мисля, че нещо не казваш или се чувстваш задължена, а може би гузна, че искаш да го напуснеш заради бившия и за да не се чувства мъжа ти супер зле, му оставяш апартамента.

# 29
  • Мнения: 467
не си мисли, че те нападам, но майка която точно мисли за децата си, не мисля че би постъпила като теб. Несто не ми се връзва, няма логика. А ти обичаш ли го още, искаш ли да останете заедно или вече окончателно си решила да се разделите?

Общи условия

Активация на акаунт