Уртикария

  • 5 064
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 577
Здравейте!
Днес ходих на кожен лекар и той ме "зарадва" с диагнозата уртикария. От два дена ми се появиха обриви по лакти, колена и тръгна надолу по ръце и крака. На хълбоците също се обринах. Тази сутрин се събудих с надути и отекли ръце, сърбеж и зачервяване. Не знам с какво се сблъсквам, но май няма да е лесно....
Ако някой страда от такъв тип алергия ще съм му благодарна да ме ориентира какво да правя оттук нататък. В момента ми е изписан кортикостероид и това много ме плаши Confused

Последна редакция: чт, 17 сеп 2009, 22:48 от Мухата Цецка

# 1
  • Мнения: 2 011
Не се притеснявай ! кортикостероидът ще успокои отока и сърбежа. Но трябва да се  намери причината за това:
Храна, козина, дом. прах, пух и перушина, лекарства ??? спомни си ... Препарати за почистване , веро????

# 2
  • Мнения: 2 577
ами аз междувременно карах вирус и пих ибупруфен и аулин.
А вечерта час преди първата поява на обрива вечерях с нещо, което не съм правила дотогава - пилешки хапки със сметана, мляко и топено сирене...
Сега не смея да пия, нито ям мляко и млечни неща. Днес се събудих без обрив.

# 3
  • Мнения: 2 011
да , кортикостероидът си  е свършил работата! Но кажи  да не си се притеснила нещо ?!
 Имам приятелка , която  като се стресне силно иизлизат обриви със сърбежи.
Не виждам нищо алергично в аулина - защото си  е аналгетик и си го приела орално, зная за алергия към аналгин но вкаран в тялото инжекционно...  newsm78
Аз съм с доста алергии , но поне знам от какво !
Да нямате  някоя животинка?

# 4
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Голяма гадория.От 3 години съм така,обрива ми е само на коленете.Хапчетата спряха да ми действат и съответно спрях да ги пия.След проби излезе,че съм алергична почти към всякакво месо и домати.

# 5
  • Мнения: 2 577
 stels-bels,
ами да, имах притеснения - сменях работното си място - от едното ме съкратиха, намерих нова работа бързо. Тепърва тръгвам на работа - 3 години се занимавах с един малък бяс вкъщи. Явно просто сега изби цялата преумора и притесненията ми покрай работата.
Днес съм по-добре. Ти ще излезнеш права, че кортикостероида явно ми влияе. Praynig
Дано да не  е само началото и да се преборя бързо.
Глухарче, съжалявам Sad. Искам да те питам ако си пила кортикостероид - какви ефекти странични се появиха Имаше ли окосмяване?

# 6
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Ами аз съм си малко космата по рождение,така че дори и да съм се окосмила още не съм забелязала Laughing

Последна редакция: нд, 20 сеп 2009, 18:26 от Глухарче

# 7
  • София
  • Мнения: 1 423
Аз писах в друга тема, преди да видя твоята- имам скорошна алергия от аналгин, упсарин, спазмалгон. Преди не беше така. Така че може и това,което си изпила заради вируса да ти е породило обрива нищо, че преди не си го имала.

# 8
  • Мнения: 2 011
Аз писах в друга тема, преди да видя твоята- имам скорошна алергия от аналгин, упсарин, спазмалгон. Преди не беше така. Така че може и това,което си изпила заради вируса да ти е породило обрива нищо, че преди не си го имала.
Скорошна е алергията  защото преди това не се е натрупало достатъчно количество алерген ... Когато  се натрупат  алергените - става  явна алергията !  Rolling Eyes
Кортикостероидът не е в толкова голямо количество , нито пък ще го приемаш продължително време за да получиш окосмяване !  Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 1 423
Може да е тъп въпросът ми, но как може да се разсее това натрупване в организма, което предизвиква алергията.
Само съсъ системно пиене на антиалергични ли става.

# 10
  • Мнения: 572
ами аз междувременно карах вирус и пих ибупруфен и аулин.
А вечерта час преди първата поява на обрива вечерях с нещо, което не съм правила дотогава - пилешки хапки със сметана, мляко и топено сирене...
Сега не смея да пия, нито ям мляко и млечни неща. Днес се събудих без обрив.

Някой от млечните продукти да не е бил старичък? По нашите магазини продават какво ли не.

# 11
  • Мнения: 1 181
не искам да те отчайвам, но трудно се открива причинителят на уртикарията. Аз съм патила, баща ми също. Редовно сме на кортикостероиди с него - хапчета, инжекции с депо действие... Не е приятно. Странични действия не съм забелязала, ама то хич не ми е било и до това де. Като ме мъчат сърбежите и обривите, не съм се заглеждала друго какво ми има.
За причинителя - няма да стане от един път да разбереш какъв е. При баща ми го установихме горе долу година след първия обрив. Замислихме се какво е нещото което се повтаря непосредствено преди обрива и така. Трудно е. Другия вариант - тестове, но са скъпи, а и пак не е сигурно, че ще го хванат.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Инжекциите и хапчетата вършат работа само докато се приемат.После всичко започва от начало.Днес си записах час при хомеопат,ще пробвам.
Цяло лято ходя с дълги панталони да не ми се виждат раните на колената от чесането.Писна ми Crossing Arms
Аз си направих изследвания,излязоха ми алергените,но първо не е гаранция точно на кой отриегира организма.Второ толкова са много,че се оказа,че мога да ям само филии с кашкавал.

# 13
  • Мнения: 152
 Искам да споделя и аз за уртикарията. Миналата година получих страшен обрив почти по цялото тяло.Особено силно беше по врата и лицето, за малко да получа алергичен шок. Взеха ме в болница. Така и не се установи причината породила тази уртикария.Натъпкаха ме с лекарства. Паралелно със станд. лекарства в болницата пиех и хомеопатични. Изписаха ме от болницата и след около 1 седмица обривът отново се появи.Взимах само хомеопатичните лекарства и мисля, че ти ми помогнаха да се оттърва от тази напаст.От тогава не съм се сблъсквала с този проблем. Забравих да кажа, че спазвах диета, защото си мислех, че храна е причинила обрива.Но в крайна сметка като размислих, за мен специално причината са притесниния.

# 14
  • Мнения: 2 011
не искам да те отчайвам, но трудно се открива причинителят на уртикарията. Аз съм патила, баща ми също. Редовно сме на кортикостероиди с него - хапчета, инжекции с депо действие... Не е приятно. Странични действия не съм забелязала, ама то хич не ми е било и до това де. Като ме мъчат сърбежите и обривите, не съм се заглеждала друго какво ми има.
За причинителя - няма да стане от един път да разбереш какъв е. При баща ми го установихме горе долу година след първия обрив. Замислихме се какво е нещото което се повтаря непосредствено преди обрива и така. Трудно е. Другия вариант - тестове, но са скъпи, а и пак не е сигурно, че ще го хванат.
Много добре обяснено . Причинителите на алергии се откриват трудно. Аз лично имам няколко алергии - към храни и към полени. Причинителите се установяват  с тестове , но аз не се подлагам на такива защото има немалка вероятност от  късна реакция ... От храните знам към кои съм алергична и не консумирам , но към полените още не е с точност установено към кои им реакция ...
Много неприятно , досадно, а в някои случаи ( много тежки) трябва  незабавно  Урбазон ...

Общи условия

Активация на акаунт