Деца с увреден слух-8

  • 58 159
  • 721
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 206
На мен за аудиограма в поликлиниката на ВМА в УНГ- кабинета ми взеха 17лв и ми казаха че направление за аудиограма няма!
Изследването беше за мен, не за дете!

Последна редакция: сб, 15 май 2010, 17:57 от bebonina

# 661
  • Мнения: 2 543
Моля ви някой да изпрати на g-mom в лично съобщение телефонния номер на доц. Попова от ИСУЛ. Аз явно съм го изтрила, не зная и аз как, кога и защо, а мъжа ми го е изгубил, когато му откраднаха телефона.

# 662
  • Мнения: 28
И аз мисля, че направление за аудиограма няма - когато бяхме при д-р Миткова във Варна, бях взела УНГ направление, а тя каза, че не и върши работа. Впрочем не ни взе и пари:)

# 663
  • София
  • Мнения: 440
Здравейте, миналата есен личната ни даде направление, когато ходихме за новите СА. Не помня точно, но нещо от рода на консултация с отоневролог беше. Ама в нашия случай тя си беше написала директно и диагноза глухота, т.к. си е установено отдавна. Сега може и да са сменили нещата за направленията, но изрично трябва да се попита съответния личен лекар, че е необходимо не за УНГ консултация, а за аудиограма. На нас не ни взеха никакви пари за аудиограмата, разчитането й и след това предписанието за СА и протоколите. Това е за ИСУЛ, инфото ми е от октомври 2009 г.

# 664
  • Мнения: 28
Много благодаря на всички, които ми отговориха! Получих на л.с. телефоните на доц.Попова, ще посъветвам майката направо да и се обади и да се разберат и за направлението. Поздрави за всички тук!

# 665
  • Мнения: 206
Хей, момичета, темичката ни съвсем запустя!

Искам да ви питам, как се справят децата ви. Тези които са по-напред с материала.

Какво казват...
Например: "ИскаМ да ям!" или "Иска ам-ам." т.е. започват ли да използват всички тези дребни подробности, като правилно спрегнат глагол, ДА-между два глагола и т.н. съгласуват ли род и число- две кучета, не две куче и т.н.

# 666
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
bebonina, да, така говори и моята дъщеря. Времената са и трудни, членуването, правилното съчетание от глагол, съществително и прилагателно. Словореда и куца.   Wink  Род и число отсокро налучка тук - там. WinkВсеки ден и правя забележка, всеки ден упражняваме правилно изговаряне. То от там в по - късен етап идва проблема с разбираемостта на речта им. Но нещата бавно се коригират и става все по - добре.. Simple Smile. Изключително и е труден преразказа...само аз горе долу схващам смисъла.., но отскоро има лек напредък. Сега лятото мисля да почетем книжки повече, чета  - разказвам - тя разказва. така да я понауча на този пуст преразказ.  Общо взето нещата при нас вървят добре, но много търпение трябва и работа с детето. Нищо друго не е толкоз от значение , колкото работата с тях. Всеки ден. Много им е трудно. Тя все още има да упражнява доста слуховото внимание в клас (и не само) например... Wink, обича да си блее, зор си не дава Heart Eyes Crazy. Но речта общо взето и разбираема. Отскоро.
Днес тя взе, Удостоворението си за завършен първи клас. Справила се  е отлично. :hug
Ако има нещо друго питай...не ми идва на  друго нещо в главата сега.
току що каза -" довечера тъмно, хубаво светиш кон.покаже баба дедо."  (Натискайки едно  конче, то светва.) Превеждам - Довечера на тъмно коня ще свети хубаво, ще го покажа на баба и дедо.

# 667
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
              Здравейте всички!
              Иринка, Венци също бърка, за себе си говори в ж. р. - "Аз съм жадна", а на мен обратно, "Ти си болен", примерно. В последно време се стреми да ги казва родовете правилно, и става много смешно на моменти. При него съобщаването на информация е много по-важна от правилното й поднасяне, аз просто повтарям след него изречението както трябва. А иначе няма умалителни, бебешки думи - скоро на прибиране в къщи портиерът от банката му казва: "Ти днес папка ли?", и той ме пита "Какво е това?". Много гледа, много пита, помни.
               Аз искам да питам, ще провеждате ли рехабилитация през лятото? Ще ги водите ли някъде целенасочено, или самички ще работите?

               P.S. Бубе, браво  на вас, и ти си вече във втори клас Grinning!

# 668
  • Мнения: 2 543
http://www.youtube.com/user/AiMedia01 - А пък някъде си по света хората се грижат истински за децата с увреден слух...

# 669
  • Мнения: 7
Здравейте!

Имам нужда от помощ - трябват ми координати на сурдопедагог във Варна. Имам момченце на 6г., което е с увреждане на слуха. В момента посещава оздравителна детска градина. От Ресурсния Център във Варна, където знам, че има сурдопедагози, казаха, че детето трябва да е в масова детска градина (съответно училище), за да могат те да работят с него.

Моля помогнете! Благодаря ви предварително!

# 670
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
gery look, пиши на FEN. Тя е от Варна.

# 671
  • Мнения: 239
Честит празник на всички деца,да са живи и здрави и много щастливи!  bouquet                                                                                                                                                                                            Честит рожден де и на Гюлер да е жива и здраваи много обичана!  bouquet   

Последна редакция: вт, 01 юни 2010, 09:22 от KokoMarti04

# 672
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
          От Венци - честит празник на всички деца dancing!
          От мен - наздраве на Гюлч Simple Smile!

# 673
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
      Честит празник, Боби! Жива и здрава!

# 674
  • Мнения: 147
Мерси за поздравите, ние си ходим на градина но нещо не мога да оправя т и д замества ги с други букви. Опитва се да прави изречение. Мисля че все още сме на бебешкия говор.  Сега лятото ще са сборна група и няма да я има рехабилитатор в градината , вие какво правите през лятото , сами ли се занимавате с децата ? Това достатъчно ли е?

Общи условия

Активация на акаунт