Деца с увреден слух-8

  • 58 244
  • 721
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 25
    Тази сутрин по новините казаха, че в София ще се проведе конференция (?) по проблемите на кохлеарната имплантация, някой знае ли нещо за това?
На базата на писмата които разпратихме с Митра до разни институции, може би 15-тина министерства и комисии, днес в МЗ ще се проведе "конференция". И аз съм любопитна какво ще стане! Дано... Praynig Организирано е с "покани", предварително записани имена на хората които ще участват. Със сигурност ще присъстват Люси Илиева - председателя на БАКИ, Владислав Илиев - предния председател, Митра, не знам още кой... Днес от 14.00 или 14.30 беше събитието...

 още информация
http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2955271

# 646
  • Мнения: 10
Здравейте,
Моето детенце боледува от менингит успя да пребори болестта , но очевидно сега имаме проблем. Четох дълго какво сте написали но не подробно. Детето ми има следните проблеми на моменти като че ли отговаря на удар по масата реагира но ако го питам нещо не винаги реагира . Насочиха ме към исул защото вероятно и ние имаме проблем тоест не чуваме. Аз съм голяма паника и ми се иска да ми разясните как протича прегледа. В смисъл на нас ни казаха да постъпим един ден преди да ни направята аудиографията. Знам че сте го писали много пъти, ще ви помоля да го напривите и заради мен.

# 647
  • Мнения: 554
Здравей! Нашата дъщеря си загуби слуха след менингит преди почти две години....

На колко годинни е детенцето?
Първо и най-важно е бързото действие, нямате време за губене. Трябва да направите аудиограмата, за да знаете дали има слухова загуба.
Ако се окаже, че има и тя е голяма, най-вероятно ще ви насочат за кохлеарна имплантация. За децта прекарали менингит има опастност от вкостяване на кохлеята, вследствие от което импланта се поставя трудно. При нас се случи.
Друго бих те посъветвала да отидете във ВМА, там също правят аудиологични изследвания и като цяло са по-добрият избор. Хирургът доц. Цветков е страхотен специалист.

Прегледът протича под упойка. Нужни са излседвания за кръв и урина. Детето се упоява, подават се звуци с различна честота към мозъка и се следи реакцията. Общо взето е това. Найгадното нещо е ипойката. После се прави скенер, чрез който се установява дали слуховият нерв и кохлеята са добре.
Ами това е общо взето

# 648
  • Мнения: 10
Детето ми е на четири годинки и полвина менингита го изкарахме преди една година и не забелязах проблема бяха ми казали да го пазя и да не го срещам с деца изолирах го но вече ме претесни това което писах по горе. Ние сме от провинцията и успях да се запазя час в исул в вма казаха че докторката след 17 може не мога да се сетя името и а доц. Цветков не реагира добре по телефона не ми се ще да го коментирам.Дали съм закъсняла от това което пишеш още повече се притесних.

# 649
  • Мнения: 10
Направила съм изследванията и ще пътуваме в понеделник надявам се да не  късно. Казаха ми да отидем един ден по-рано да платим 75 лева и направление Това което ме притеснява че тои е малко буен не може да стои на едно място дали ще трябва да останем вечерта в болницата . И упоиката също ме притеснява след това което преживях много ме е страх от упоика ама явно няма как. Тои е много динамичен и абсурд да може да стои. Вие колко по късно сте отидохте.

# 650
  • Мнения: 10
Терина нагло ли щее от моя страна да ти поискам скайп или isq за да поговоря с теб явно сте минали по този път

# 651
  • Мнения: 554
Твоето дете е почти колкото нашето. А говори ли сега?
От къде сте?
Не са ви посъветвали да проверите слуха явно.
На Елина по време на лечението й правиха контролен скенер. После ние забелязахме, че не ни реагира на думите, на пляскане зад гърба не се обръщаше и веднага след като ни изписаха отидохме в ИСУЛ и ни дадоха дата за изследване на слуха след два месеца. Ние отидохме тогава във ВМА, където ни казаха за опасността от това вкостяване. Сега не знам при вас какво е точно.
Явно детето говори. Разкажи повече
Ето скайп katuisha
Ekaterina Staneva

# 652
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
   Здравей, kvakva!
   Нямам опит с тази ужасна болест, но ще те посъветвам: стегни се, събери всички сили и си наложи да бъдеш спокойна, така е по-добре и за теб, и за детето. Паниката, че я има, я има, но се овладей, защото всичко ще минава през теб. Ще ти предстои дълъг път, по който е по-добре да вървиш спокойна, за да не пропуснеш нещо важно. Както е казала terina, най-важното в случая е времето. Ако имаш възможност, пътувайте с кола, може да се наложи да отидете тук-там. Ако ти остане време, поразкажи малко - говори ли детето, как (и дали Mr. Green) реагира, какво те наведе на тая мисъл...

# 653
  • Мнения: 10
С кола ще бъдем . Сина ми говореше добре преди тази болест и пееше много. Сега не желае да пее или рядко си тананика не отговаря винаги като го питаме и не мога да разбера дали по интуиция отговаря . Като го викаме не реагира. Говори лошо само някои думи изказва добре майки с подобни поблеми в нашия град ме насочиха да направя това изследване.

# 654
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
майки с подобни поблеми в нашия град ме насочиха да направя това изследване.
         Добре, а личната му лекарка какво казва?

# 655
  • Мнения: 10
Ми нищо тя толкова се притесняваше докато беше болен че до сега все идва да го види и колкото вие сте го видяли толкова и тя . Добре че бяха тези мами да ме насочат , че трябва да отида на този преглед защото аз го отдавах на лошия говор.

# 656
  • Мнения: 10
Позор би ли ми казала ти как разбра за твоето детенце искам ми се да разбера имаме ли надежда да не е късно

# 657
  • Мнения: 147
kvakva- Не се притеснявай излишно , по добре изчакай докторите да кажат мнението си и ако кажат за операциия тогава действайте. Много добре те разбираме , дано всичко мине добре ще стискаме палци за теб. Не губи самообладание , детето ще има нужда от теб .
 Всяко дете е различно , има случаи при които дори да е прекаран менингит минава успешно операцията .
А някой бил ли е на събранието , нещо ново има ли ? Дано да има хубави промени , но малко ме съмнява , като гледам че и добавките по чл.43 закъсняват.

# 658
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
      При Венци загубата на слух е вродена, откри я личната му лекарка ( bouquet) при контролния му преглед на третия месец след раждането му. Заради това, че навреме разбрахме, направихме всички изследвания, даже някои ги повторихме, и го оперираха в точното време.
      Всяка загубена минута е решаваща. Ти няма как да знаеш последствията от менингит, затова питах за личната, ама явно и тя е doh... Като й искаш направление, обърни й внимание върху НЕнамесата й. Сега вече знаеш какво трябва да правите, дано опасенията ти се окажат напразни. Не очаквай нито най-хубавото, нито най-лошото. Подготви и някакви въпроси, ако те вълнуват.
       Желая ти успех!

       Поздравявам всички с идващите празници, ние ще си позволим малка почивка, надалече.

Последна редакция: ср, 05 май 2010, 09:03 от pozor

# 659
  • Мнения: 28
Момичета, имам следния въпрос /касае за една близка, чиято дъщеричка ще бъде оперирана скоро от трета сливица, детето говори, но отскоро са установили, че леко не чува - явно заради третата сливица прави хроничен отит, ще и поставят може би и "макарички"/. Майката е много притеснена и иска да направи аусиограма на дъщеря си в ИСУЛ. Въпросът е: някой знае ли с какво направление се отива в ИСУЛ за повеченческа аудиометрия /не БЕРА!/ - със сигурност не е УНГ направление, и най-вече, вземат ли ДОПЪЛНИТЕЛНО ПАРИ за нещо си /например за БЕРА-та вземат 70 лв. за избор на лекар, а за самата операция, която също ще е в ИСУЛ, и искат 150 лв. - не разбрах за какво, тя явно не е питала./ Семейството е  притеснено финансово и иска предварително да има информация.
Зная, че повечето от вас правят аудиограмите заедно с настройките, но как стои въпросът само с аудиограма, и то без детето да е имплантирано и пр.?

Общи условия

Активация на акаунт