Деца с увреден слух-8

  • 58 222
  • 721
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 17
Днес говорих с доктора,края на месеца ще правим отново аудиограма.След направената аудиограма се установи 80%.Детето ми е на 3г.не говори.Много моля мамите с подобен проблем да ми пишат какво следва след това.Нищо не знам,а имам нужда от съвети.Благодаря на всички,които ми пишат.

# 691
  • Мнения: 3 886
т.
DIVA_ORHIDEQ, защо не опиташ и други места, освен ИСУЛ? Кохлеарният имплант е доста крайна мярка.
МИЛА вдъхващ ми малка надежда макар и виртуално

# 692
  • Враца
  • Мнения: 871
Днес говорих с доктора,края на месеца ще правим отново аудиограма.След направената аудиограма се установи 80%.Детето ми е на 3г.не говори.Много моля мамите с подобен проблем да ми пишат какво следва след това.Нищо не знам,а имам нужда от съвети.Благодаря на всички,които ми пишат.
При тези проценти се води тежка или дълбока глухота.Редът е следният..Както Петя ти е казала ,личния лекар ти дава направление .то е специално за пред ТЕЛК.Подаваш молба във вашия град за пред ТЕЛК и чакаш.те ще ти изпратят писмо в което ще пише нужните документи.Не е задължително епикриза.Трябва аудиограма и след като не говори да пише на нея ,че вследствие от загубата на слуха ,няма и развит говор.За съжаление диагнозата е "глухонемота"Звучи гадно,но това е истината и трубва да я приемеш и да продължиш да се бориш.И ние и както повечето тук сме с тази диагноза.Но слава богу има решение и за нашите проблеми..Не съм сигурна при 80% дали СА биха помогнали да развие говор.това специялистите ще кажат.При нас не можеше и затова сме с КИС.Преди  4 год. се имплантирахме.Чуваме вече всичко и бавно...бавно ,но виждаме вече резултатите.Нй-важното от всичко е рехабилитацията.Дай повече инфо ..със повече подробности за детенцето.,за да можем да ти помогнем.От кой град сте и това е важно...че в провинцията ,по-бавно ставата нещата ,а времето не трябва да се изпуска..Не се отчайвай..това е най-важното..стегни се и давай..предадеш ли се..лошо е и то най-вече за детенцето..заради него трябва.Има светлинка в този мрачен тунел...Всички сме минали по този път и знаеме какво чувстваш.не сте сами ..всеки с каквото може ще помогне.Ако имаш време изчети старите теми от първа страница.Там има отговори на всички въпроси.Ако имаш конкретни въпроси.насреща сме.  Hug

# 693
  • Мнения: 554
Здравейте и от мен!
Аz7, Марги ти е написла повечето неща, но наистина пиши повече подробности, за да ти бъдем полезни.
Къде правихте аудиограмата?  От кой град сте? Какво те посъветва този лекар, при който сте правили аудиограмата?

# 694
  • Мнения: 2 543
Мислех скоро да ви честитя един месец откакто никой не е писал тук, но ще наруша по-рано тишината, за да публикувам тук следното съобщение, което получих във фeйсбук:

Терапевтичен и обучителен център „Пумпелина” обявява отворени врати за диагностика на деца с нарушения на слуха и зрението – единични и комбинирани нарушения

На следните дати – 05.07, 06.07, 07.07, 08.07 и 09.07. Диагностиката се провежда в база Гео Милев, зала „Елора” с Миглена Богданова - логопед, слухово речеви рехабилитатор и специалист за терапия на сляпо-глухи деца.

Часовете за консултация се записват предварително на телефон 4921154 или 4921786 и на мобилен телефон 0896777139

# 695
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Какво ще рече това, за каква диагностика става дума..знам, че си по информирана от мен..  bouquet

# 696
  • Мнения: 2 543
И аз не знам нищо повече от написаното. Има оставени телефони - предполагам, че на тях може да се получи повече информация.

# 697
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Вече  ще има нещо като застраховка на процесорите  и кабелчетата. Вчера получих покана от Медел, за членуване при тях.   Членският внос е 146.80ст за имплантирана страна. Ше заплащам само 33% от търговсаката стойност на 4 ремонта за 1 година.

# 698
  • Мнения: 554
Здравейте!
Бубица, това звучи интересно. Членският внос е за година предполагам. А подмяната на кабели безплатна ли ще е ? Питам ако знаеш, че аз нямам покана. Но е хубаво да знам за в бъдеще като не сме вече в гаранция.

# 699
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Да, аз съм го казала...т.е. дословно цитирала от писмото им. Плащаш 33 процента от 4 ремонта(няма значение на какво , предполагам) годишно. И да, тази сума е за 1 година.
Терина, а вие не сте ли все още гаранционни? Т.е при нас гаранцията , тогава беше 3 години(на процесора и кабелчетата)....10 е на импланта.
Ох, чак сега прочетох, че си си го написала ясно и точно..извинявай

# 700
  • Мнения: 950
Здравейте всички наистина се забравихме  Simple Smile
Буба и аз получих такава покана ,но не ми стана много ясно какво точно ще покрие тази сума ,като че ли кабелчетата няма да ги включат  newsm78,исках да разбера но Тошко е в командировка и чак в понеделник ще е на линия , мисля да го поразпитам ,преди да взема решение  newsm78

# 701
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Да, то и аз не знам. Ние пък сме на море...и сега не ми се занимава с това...  grinning039 family
Но ако все пак научиш нещо, пиши.

# 702
  • Мнения: 206
Здравейте, момичета,
Това за членството на МЕД ЕЛ го имаше още ние като избирахме процесор. Не си спомням точно условията какви бяха, но можеби ще има полза.
Разкажете как ще занимавате децата през лятото!
Кой, къде ще почива.
Ние за сега сме още на детска - в сборна група. Противно на страховете ми, Мая е много доволна че е с батковци и каки. Взимам я от детска в 15.30 часа, веднага след като стане от сън и с колела - и тя и аз, се прибираме към нашия квартал. По пътя спираме много пъти, говорим си - "работим". На детските площадки на които спираме почти задължително участвам в игрите,инициирам ролеви игри и т.н.
От Септември месец ще сме в нова детска 93ЦДГ в Лозенец с рехабилитатор В. Нейчева. Много мислихме с Данчо дали да предприемем тази стъпка..., надявам се че сме постъпили правилно...
На море ще ходим на каравана на к.Смокиня. Това е от нас за сега

# 703
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
              Здравейте и от нас!
              От скоро в речника на Венци се прокрадва и "р"-то. Понякога е чисто, друг път плахо, но я има. Ако го накарам да повтори думата, естествено, че не става, но ако си водим разговор нормално, поне в няколко думи я има.
              Иначе, от началото на месеца си почивахме малко от "светски" живот, но от утре, живот и здраве, тръгваме пак малко по занятия. Той расте, много неща са му ясни, има спомен за видяни хора и събития, та се надявам да няма плачове. Днес го водих на кино - "Играта на играчките", седяхме от началото до края, с очилата, и взимаше дейно участие във филма. Растат ни децата, ужас... Wink

# 704
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
На нас пък Р - то ни е ужассссс. От един месец го произнася, но ударно. Руми каза, че поне месец ще  итрябва за да го каже....най - накрая. До сега никакво го нямаше Grinning
Растат, растат  Grinning и ние стареем.... Heart Eyes Sunglasses. Другият месец Иления става на 9. nbirthday

Общи условия

Активация на акаунт