Предстои ми инвитро, да поговорим...

  • 178 058
  • 1 092
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 959
С лекарствата е около 4000 паунда

# 76
Uvajaema Diliana!Radvam se na takiva publikacii s happy-end kato tvoiata istoria, zvu4at mi neveroiatno, i po4ti ne gi syotnasiam kym sebe si, ne viarvam ve4e, 4e ste mi se slu4i. No neka popitam: kakvi sa bili problemite ti, za da se naloji in-vitro, (zashtoto to vse pak ne e kapriz), pyrvoto li be6e ili porednoto i v koia klinika. Zadavam tezi vyprosi, zashtoto iskam da znam ima li na kakvo da raz4itam az samata. Blagodaria predvaritelno. A za dy6teri4kata ti-4estito i da ti e jiva i zdrava, da te radva zial jivot!:)

# 77
  • Мнения: 32
irinas, горе главата "zvu4at mi neveroiatno, i po4ti ne gi syotnasiam kym sebe si, ne viarvam ve4e, 4e ste mi se slu4i." такива мисли не помагат много много.
Моята история също е дълга имам и някакво собствено обяснение за това, че при мене се получи от пръв опит инвитро, но за да не разводнявам темата може да ти изпратя лично съобщение, ей тъй за кураж.

Това е първото ми дете.
Двете ми тръби бяха запушени.
Казвам бяха, защото ми правиха пластика на тръбите, но след година и половина вместо да проверим какъв е резултата от операцията направо започнах инвитро.
Всички процедури са ми правени в бившата "Тина Киркова" от д-р Генов.
Много съм доволна от този лекар. Винаги успяваше да ме успокои.

# 78
Привет, Диляна!Благодаря за отговора и наистина ще съм благодарна и за подробности, може би имам нужда от повече информация. Не знам дали споменах, но диагнозата ми, не особено потвърдена за момента,/ предстои ми лапароскопия в тази връзка/, е, че и двете ми тръби са запушени, освен това имам лапароскопия от 2003 на тръбите и отстранен миомен възел, макар малък, на външната стена на матката, а преди това 2001 контрастна снимка беше показала 0 проблеми при тръбите и пак ефекта от опити за забременяване беше същия:(Всичко това ме кара да се съмнявам, че и второто инвитро няма да се получи, тъй като не знаем и причините за първия неуспех. Не искам да драматизирам нещата, ще ми се да знам реалните си шансове и дали мога да направя нещо още аз като 'подготовка'. Вашите 'успешни' истории наистина ми дават надежда:), затова и пиша тук, с благодарност за отговор.. до скоро:)

# 79
  • София
  • Мнения: 2 686
Здравейте, момичета!
Искам да попитам нещо, от името на етърва ми. За 3-ти път прави симулация и не се поддава добре. Проблема явно е в нивата на LH и FSH. Дадоха й някакви лекарства по този повод, пи ги 2 месеца, но никакъв ефект. Искат да стигнат минимум до десетина фоликула. Първите пъти бяха по 5-6 и се отказаха да ги теглят. На последната симулация с Мерионал са само 2 и са решили да й правят пункцията все пак!!! В сряда ще кажат кога ще е тя. Ясно е, че съществува някаква, макар и минимална вероятност да са добри яйцеклетките, и всичко да свърши добре, но все пак не са ли прекалено малко? А за замразяване изобщо и не говорим. На мен лично ми намирисва на печалбарство... "не се поддава на симулация, ма дай да я залъжем и да си вземем кинтите поне"!!! Тя много се чуди какво да прави... Лошото е, че е на преклонна възраст, а и нещо се е уморила да се бори повече... Иска ми се по някакъв начин да й помогна... Посъветвайте ме, моля, да прави ли опита или не, да сменя ли клиниката, изобщо всичко, което може да е от полза. Аз с ин-витрото не съм съвсем наясно, но все пак съм изчела бая неща и ми се струва, че работата не е съвсем чиста. Благодаря предварително.

# 80
  • Мнения: 7 716
Щом са само две, щом като искат да ги вадят по всяка вероятност са преценили, че са добри /чрез хормонални изследвания?/.
Според мен не трябва да се отказва.
Може би това и е късметът. Laughing

# 81
  • Мнения: 508
Не бива да се отка3ва.Лекарите си 3наят работата.Прави се пункция и на 2 яйцеклетки.Оплождат се и двете.Понякога са дори и по ка4ествени.Дано има кьсмет.

# 82
  • София
  • Мнения: 2 686
Мерси, момичета! Значи все пак има надежда. Дано да стане.

# 83
Здравейте,момичета!Тук пиша за първи път защото и аз ще правя ин витро след известно време.Нищо не ми е ясно и ще полудея.Моля ви ако може някой да ме просветли!Разбрах ,че рядко става от първия път,но след колко време може да се прави втори опит и как се плаща от тук нататък докато стане?Когато е по здравна каса ,какво поема тя и може би само за първия опит?Много се притеснявам,че няма да стане и няма да издържа а това е единственото нещо което искам!Когато знам как стоят нещата ще съм по спокойна и може би ще успея да се подготвя психически и финансово естествено!Няма да се откажа докато не стане,защото аз нямам избор.Тръбите ми са напълно запушени и това е единствения вариант.Ще съм много благодарна на всички!

# 84
  • Мнения: 1 612
Първите пъти бяха по 5-6 и се отказаха да ги теглят.... Лошото е, че е на преклонна възраст
Аз лично имам позната, която е родила живо и здраво бебче след инвитро и то са и извадили само 5 яйцеклетки, трансферирали са 3 ембриона, а накрая се е хванал само единия.
Така, че и само с 2 пак може да стане.
Окуражи я! Господ си знае работата!
Желая успех!

# 85
  • там нейде .............
  • Мнения: 647
Здравейте моята зълва(нали така се казва сестрата на мъжа?) роди след инвитро три прекрасни момиченца.Тя направи инвитро във Варна в Майчин дом.Много е доволна от отношението,грижите и вниманието там.
Пожелавам успех на всички ни!(Защото и аз след секциото направено от касапин ходя по мъките и всеки ден се моля за второ)

# 86
  • София
  • Мнения: 96
Здравейте,момичета!Тук пиша за първи път защото и аз ще правя ин витро след известно време.Нищо не ми е ясно и ще полудея.Моля ви ако може някой да ме просветли!Разбрах ,че рядко става от първия път,но след колко време може да се прави втори опит и как се плаща от тук нататък докато стане?Когато е по здравна каса ,какво поема тя и може би само за първия опит?Много се притеснявам,че няма да стане и няма да издържа а това е единственото нещо което искам!Когато знам как стоят нещата ще съм по спокойна и може би ще успея да се подготвя психически и финансово естествено!Няма да се откажа докато не стане,защото аз нямам избор.Тръбите ми са напълно запушени и това е единствения вариант.Ще съм много благодарна на всички!

Тинита, първо искам да ти пожелая успех и да те окуража! Вярно, че в България успеваемостта се движи някъде между 20-30%, но има и двойки, успели от първия път. Разбира се, не при всички става и се налага и втори, понякога и трети опит. През 2005 г. здравната каса покриваше само част от лекарствата, самата процедура и съпътстващите изследвания се поемаха от пациентите. За 2006 г, все още не е съвсем ясно, но има идея да се покрива по един опит годишно, така че и тези, които не са успели от първия път да имат право на втори шанс. В форума на зачатие има специален подфорум за жени в твоето положение. Там можеш да намериш много съвети и утеха.

http://www.zachatie.com/modules.php?name=Forums&file=viewforum&f=8

# 87
  • Varna
  • Мнения: 1 094
Здравейте, момичета.Въпросът ми е към тези които вече са започнали с ин витрото-може ли да се ползва болничен по време на процедурата? Embarassed Rolling Eyes

# 88
# 89
  • Varna
  • Мнения: 1 094
Мерси, Lali

Общи условия

Активация на акаунт