Какво да направя?

  • 2 296
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 519
Винаги е чисто и подредено(колкото и да ми е трудно в момента).Не съм дупчила стените да закача каквото и да било,защото мазилките са скъпи. Сега до някъде съжаляваме че се съгласихме да направи този "подарък" за нас (колкото и кофти да прозвучи)

И златни мазилки да е поръчвал, от това жилището ви няма да стане повече негово, отколкото ваше.
Аз пък не мога да си представя някой (бил той и собствения ми брат) да ми направи даром толкова скъп ремонт на апартамента и всичко това да е безкористно и от добро сърце. Да бе, да...

# 16
  • Мнения: 515
Мда много неприятно. Освен да говориш с него и да му кажеш, че не ти е приятно да споменява постоянно какво е направил и да му кажеш, че си достъчно голяма и без неговите забележки и напътствия. Малко грубо, но пък и той не  е толкова тактичен.

# 17
  • Мнения: 1 519
Е, стига, едва ли го прави с лошо чувство. Има просто такива хора. Аз си имам една такава баба, която за най малкото нещо казва "а , ама това не е ли онуй дето аз ......"  Laughing

Едно е брат ми да ми подари скъпа вещ или сувенир, съвсем друго е да инвестира 4- или 5-цифрена сума в ремонт на, забележи, моето, вместо на неговото си жилище. Аз не бих приела на доверие и безрезервно такава инвестиция в жилището ми от човек, който не е член на семейството ми, освен ако не съм много наивна да мисля, че щом като е от брат ми, значи е "от сърце". Всичко си има цена, включително и "подаръците", които невинаги са това, което изглеждат на пръв поглед... Rolling Eyes

Последна редакция: нд, 20 сеп 2009, 20:10 от krem-karamel

# 18
  • Мнения: 2 448
Всичко си има цена, включително и "подаръците", които невинаги са това, което изглеждат на пръв поглед... Rolling Eyes

Жалко, че много хора мислят така за отношения брат - сестра. Моят се отказа от общо наследство в моя полза, какъв ли му е бил скрития мотив?  Rolling Eyes

Последна редакция: нд, 20 сеп 2009, 20:13 от pasinet

# 19
  • Мнения: 12 690
Да беше свекърва - лесно, пишеш в свекървинската. Ама брат. И с най-добри чувства, според мен  Какви кусури намира?

# 20
  • Мнения: 1 519
Всичко си има цена, включително и "подаръците", които невинаги са това, което изглеждат на пръв поглед... Rolling Eyes
Жалко, че много хора мислят така за отношения брат - сестра. Моят се отказа от общо наследство в моя полза, какъв ли му е бил скрития мотив? Rolling Eyes

Да се откажеш от наследство не е същото като да извадиш от джоба си пари, за да ги вложиш в ремонт на жилище, в което не живееш и нямаш права на собственик.

Ако имаш запазена част от наследство и си я искаш, то я претендираш по съответния ред и не я отстъпваш.
Няма логика да се отказваш със скрити помисли от нещо, което искаш за себе си и ти се полага в същото време.

Но да ходиш всяка седмица да се набиваш в очите на младо семейство, след като си им "подарил" основен ремонт и да им натякваш да пазят, все едно жилището не е тяхно ... това вече не е чиста работа.

# 21
  • Мнения: 2 448
.........
Но да ходиш всяка седмица да се набиваш в очите на младо семейство, след като си им "подарил" основен ремонт и да им натякваш да пазят, все едно жилището не е тяхно ... това вече не е чиста работа.

Ох, не ми се навлизаше в подробности, но доста хилядарки е налял брат ми в това, което ми преотстъпи на мен.
Така, че не винаги има нещо нечисто, това искам да кажа, особено пък що се отнася в отношения между братя и сестри. Това, че се е изтъкнал само по себе си нищо не говори. Пък някой като е толкова горд, че не му  е приятно да му припомнят подобни големи подаръци, просто не ги приема. 

# 22
  • Мнения: 1 519
Така, че не винаги има нещо нечисто, това искам да кажа, особено пък що се отнася в отношения между братя и сестри...
Нечисто става, когато някой започне да гледа на дома ти по определен начин Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт