Литературен клуб - ІХ

  • 62 860
  • 736
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 15
Beauté ,привлече интереса ми с тази книжка. Peace
Аз да споделя-последно прочетох първата част на Здрач,не ми допадна кой знае колко,средна работа.Зачетох и втора,но засега ми върви малко бавно,ще споделя нататък.
Междувременно прочетох Тайният живот на великите автори-много приятна и забавна и информативна.  Peace
Сега се развличам от сесията със седма част от Колелото на времето-супер книга! Grinning

# 721
  • Мнения: 17
Stardust*,ако си падаш по филми-драми,ще ти хареса.
Има невероятен вътрешен диалог в книгата,който лично на мен ми влезе под кожата...

# 722
  • Мнения: 6 368
Да, четох книгата и ми хареса. Но филма не съм гледала, за съжаление. Не зная дали финалът се различава във филма, но в книгата си спомням, че ме изненада /очаквах сладникав щастлив край/. Всъщност, като се замислих, на пръв поглед изненадващ, финалът беше единствено възможният и логичен за онези смутни времена. Стилът на книгата беше лек и "лъже-повърхностен" и това ме провокираше да я подценявам, а не бях права. На мен финалът ми хареса. Книгата не е написана претенциозно и затова е много мила, препоръчвам.  Peace

Прочетох и аз "Пощальонът на Неруда". Наистина приятна и мила книга, но не ме впечатли особено. Във всеки случай задоволих любопитството си как завършва оригиналният текст и какво е изключeнo във филма за сметка на един измислен финал. Wink
Предпочитам филма пред книгата - историята е по-компактна, актьорската игра допълнително обогатява връзката-приятелство между двамата мъже, красивите морски пейзажи от южна Италия са наслада за окото (във филма историята не се развива в Чили, а в Италия, където Неруда е в изгнание).

# 723
  • Стара Загора
  • Мнения: 56
С риск да прозвуча смешно искам да попитам за "Сянката на вятъра" дали е фантастика? Това което четох в книжарницата от нея ме наведе на тази мисъл.

# 724
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не бих казала, че е фантастика, но има нереални моменти. Например колкото са в "Името на розата".

# 725
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
"Сянката на вятъра" е класически готически роман. Има фантазни елементи, но не е фантастика или фентъзи.

# 726
  • Стара Загора
  • Мнения: 56
Благодаря Лу !

# 727
  • Мнения: 1 063
Barbabeau, благодаря за информацията за филма! Чела съм мемоари на Неруда.

Tsugumi,   bouquet. Биографията на Селинджър тези дни ще купя за себе си.

Приятна е книгата на Малколм Гладуел, всъщност аз вече имах представа от стила му, покрай статиите му в списание, което преглеждам.

Последна редакция: вт, 11 яну 2011, 15:35 от Ив

# 728
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Току що започнах "Пътят на змията" на Торни Линдгрен. Засега обещаващо начало.
Peace
Прекрасна, но безнадеждно тъжна книга.

Да, но въпреки това страшно ми хареса.
Прочетох и Свян на Сантяго Ронкалиоло. Също страхотна книга, която "погълнах" за 1 вечер.

# 729
  • Мнения: 694
Аз да споделя впечатления от една книга, която прочетох скоро - "Щастие" - Зюфлю Ливанели.
Когато започнах да чета книгата, началото ме подразни. Действието се развива в съвременна Турция.  Героинята е младо момиче на 15 години, което е изнасилено и пред него стои единствената алтернатива - смъртта. Тук някъде започва другата сюжетна линия на живеещия в Истанбул професор, отегчен от сивото и еднообразно ежедневие. Като цяло сюжетът не ме впечатли, стилът на автора също. Но когато започнах да чета книга ме изуми човешкото НеЩАСТИЕ в книгата - интересен ми беше контрастът между заглавието и случващото се. По-късно разбрах защо именно това заглавие. Интересно ми беше да разбера и начинът на живот в съвременна Турция - уж толкова близо до нас, а толкова далечна като манталитет и разбирания.
Книгата не е за пренебрегване, но и не е нещо особено.

Сега чета "Медальонът" на Галина Златарева - очарована съм - страхотна книга до момента - дано не ме разочарова.

# 730
  • Мнения: 5 317
има ли сайтове за поръчка на книги с безплатана доставка над определена сума или с по-евтина доставка?

# 731
  • Мнения: 2 529
има ли сайтове за поръчка на книги с безплатана доставка над определена сума или с по-евтина доставка?

Често ползвам Хеликон, Пингвините, тези http://www.book.store.bg/ ...

# 732
  • Мнения: 3 056
аз само от http://www.bgbook.dir.bg/ Много са точни, имат ОТСТЪПКА ЗА ВСЯКА ЕДНА ПОРЪЧАНА книга, за доставка взимат левче на доставка, не бройка (мисля), винаги ми е излизало ПО_ЕВТИНО отколкото от книжарница:)

# 733
  • Мнения: X
аз само от http://www.bgbook.dir.bg/ Много са точни, имат ОТСТЪПКА ЗА ВСЯКА ЕДНА ПОРЪЧАНА книга, за доставка взимат левче на доставка, не бройка (мисля), винаги ми е излизало ПО_ЕВТИНО отколкото от книжарница:)
И аз съм много доволна от тях. Много са коректни. Случва ми се даже 2 пъти да пропусна часа си за доставка Embarassed и хората се разкарваха втори път без да ми  мрънкат с право, отказаха дори да им платя за разкарването. Доставките им са в границите на един работен ден.Откакто съм ги открила ,си купувам книгите предимно от тях.

Последна редакция: пн, 17 яну 2011, 10:03 от Анонимен

# 734
  • Мнения: 1 232
Аз прочетох "Селяни" на Владислав Реймонт и определено я препоръчвам. Тематиката си е пасторална- селото, природата, живота на хората. Много ми хареса.Човешка и романтична, направо съжалих, че свърши. Който обича Елин Пелин и Йовков, ще му допадне. Липсва трагичността, характерна за нашите писатели, в книгата е в умерени количества. Peace

Все пак заради това взима Нобеловата награда за литература през 1924г.  Sunglasses Радвам се, че все още се чете Simple Smile
Започнах да я чета, защото kiki29 я препоръча. Наистина е много хубава книга. Благодаря!
Ако не си я купите, все пак я има в библиотеките.

Последна редакция: пн, 17 яну 2011, 12:00 от ябълка

Общи условия

Активация на акаунт